Ivica Olić

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Re: Ivica Olić

Postprzez Gabo Gabi » 2016-07-28, 10:27

Szkoda, że nie wygrał z nami LM... Do dziś mam ciary jak oglądam jego bramkę z United, i to jeszcze z komentarzem Ryczela.
Ktoś z fb napisał(a):drużyna nie pomogła Ci w ostatnim meczu zdobyć korony króla strzelców przykre myślę, że pomyślisz o innym klubie, bo ten sezon pokazał jaki jest egoizm niektórych kolegów....jeśli chcesz zdobywać trofea to zmień otoczenie.
Gabo Gabi
Bawarczyk
 
Posty: 2637
Dołączył(a): 2015-03-25, 20:37
Lokalizacja: Bolesławiec
Online: 22d 49m 14s

Re: Ivica Olić

Postprzez ironlemon » 2016-07-28, 14:12

grejfrut napisał(a):No i fajnie :) zapewne chciał wrócić do Monachium. Kocham takich piłkarzy jak on, po prostu kocham. Serce jakie zostawiał na murawie to było coś wielkiego i ten hattrick w półfinale LM z Lyonem. Szkoda tylko, że nie trafił karnego w 2012 roku. IVICA.... OLIC!!!!

A mnie to jednak drażni. Fajnie, że dużo dla nas zrobił, ale mógłby wziąć przykład z Pizarro, który przed ostatnim sezonem też miał ofertę z TSV i z oczywistych względów od razu ją odrzucił.

Kolejny Chorwat po Mandżu, który się na nas wypina -.- Aż mi się ciśnie to hajtowskie "typowy Jugol" :lol:
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Ivica Olić

Postprzez baymann9 » 2016-07-28, 15:30

W jaki sposób Mandziukic się na nas wypiął?
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2433
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 16h 47m 2s

Re: Ivica Olić

Postprzez ironlemon » 2016-07-28, 18:06

baymann9 napisał(a):W jaki sposób Mandziukic się na nas wypiął?

Całe jego pożegnanie wyglądało niefajnie. Tuż przed tym jak świętowaliśmy dublet na Marienplatz, Mandżu bez powiadomienia zespołu i szefostwa spakował swoje rzeczy z szafek na Saebener Strasse, pożegnał się z paroma pracownikami i specjalnie spierdzielił wcześniej na zgrupowanie reprezentacji (potwierdzali to w wywiadach Kalle i Philipp, których to wyraźnie zezłościło). Już wuj mnie obchodzi jego konflikt z Guardiolą, ale jak wypiął się na kolegów z klubu i kibiców, potajemnie rezygnując z pojawienia się na balkonie ratusza, to u mnie zarobił grubego minusa.

EDIT: http://www.tz.de/sport/fc-bayern/bayern ... 65844.html
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Ivica Olić

Postprzez yarpen » 2016-07-29, 06:00

ironlemon napisał(a):Całe jego pożegnanie wyglądało niefajnie. Tuż przed tym jak świętowaliśmy dublet na Marienplatz, Mandżu bez powiadomienia zespołu i szefostwa spakował swoje rzeczy z szafek na Saebener Strasse, pożegnał się z paroma pracownikami i specjalnie spierdzielił wcześniej na zgrupowanie reprezentacji (potwierdzali to w wywiadach Kalle i Philipp, których to wyraźnie zezłościło).

A nie było tak że wtedy w maju w Chorwacji była powódź i Mario pojechał z innymi piłkarzami (Modrić, Olić) odwiedzić ofiary tejże powodzi (nie wiem czy Mario też nie ma bliskiej rodziny tam)?
https://www.reddit.com/r/soccer/comment ... _his_home/
Nie rozumiem dlaczego przytoczony przez Ciebie artykuł o tym nie wspomina, mówiąc jedynie "Er soll bereits seit Donnerstag in Kroatien sein – ein Besuch bei seinen Teamkollegen in Berlin kam für den 27-Jährigen nicht infrage." - trochę złośliwe zdanie i sugerujące że Mario był wtedy na wakacjach.

Ja nie mam złudzeń że Mandzukić to jakaś kryształowa postać i bardzo miły chłopak który zawsze mówił dzień dobry. Pewnie jest sporo prawdy w tych plotkach, ale z drugiej strony pamiętam że gdy Mandzukić deptał po piętach Lewandowskiemu to w ostatnich czterech meczach zagrał w sumie 81 minut. Fajnie że Pizarro dostał trochę minut, ale był to ewidentny policzek od trenera w stronę zawodnika któremu ostatecznie zabrakło dwóch bramek do zdobycia armaty. Nie bronię Chorwata ani nie usprawiedliwiam go, ale staram się nie patrzeć na całą sytuacje jednostronnie i myślę że jego zachowanie w maju zostało po części sprowokowane. Nie ma prawa się tak żegnać z klubem - co do tego nie ma wątpliwości! - ale nie jestem zaskoczony że emocje wzięły górę. Było wiadomo od dawna że Mandzukić jest raczej porywczy i emocjonalny, z sporą dozą arogancji - jeśli intencją Guardioli było nauczenie go respektu poprzez posadzenie na ławce i odebranie szans na króla strzelców... No cóż, nie wyciągnął wniosków po Ibrahimoviciu ;)
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: Ivica Olić

Postprzez ironlemon » 2016-07-29, 15:54

Ja też nie jestem zaskoczony tą reakcją i nie chcę usprawiedliwiać Guardioli za sposób, w który go posadził. Nie podoba mi się po prostu mniej lub bardziej bezpośrednie przelewanie swoich frustracji na drużynę i kibiców.

A z tą powodzią to do dzisiaj nie mogę zrozumieć do końca tej sytuacji. Kiedy Mario zniknął i nie było wiadomo, co się z nim dzieje, Kalle niedługo potem tłumaczył w wywiadach, że wg jego wiedzy Mario zwiał na zgrupowanie repry wcześniej niż to było planowane i nikogo nie powiadomił. Kilka dni później poszła informacja o tym pomaganiu powodzianom, ale biorąc pod uwagę fakt, że nie powiadomił o tym klubu (a dlaczego nie? Przecież nie dość, że pochwaliliby taką akcję, to jeszcze być może sami by się dołożyli, bo już nieraz dorzucali się do pomocy w takich sytuacjach) można mieć poważne wątpliwości, czy to był faktycznie główny powód jego wyjazdu, czy po prostu skorzystał z okazji na pomoc, będąc już na miejscu. Za co akurat należą mu się wylącznie pochwały, żeby nie było :P
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Ivica Olić

Postprzez scholli7 » 2017-08-20, 00:44

Cisza w temacie Ivicy, gościa którego wszyscy zapamiętamy chyba jako zdobywcę bramki w ostatnich minutach meczu Bayernu z Manchesterem :
https://youtu.be/wabN0Cyd3-4
Tymczasem Olić, legenda reprezentacji Chorwacji i były piłkarz Bayernu Monachium oficjalnie zakończył piłkarską karierę. - Mogę zakończyć karierę z czystym sumieniem - powiedział 37-letni Chorwat w rozmowie z dziennikiem "Bild".
Był jednym z najlepszych piłkarzy w historii reprezentacji Chorwacji (104 mecze w narodowych barwach, 20 goli) kończy sportową karierę. - Mogę zakończyć karierę z czystym sumieniem - powiedział 37-letni Chorwat w rozmowie z dziennikiem "Bild".
Ivica Olić powiedział dość w wieku 37 lat, a jego ostatnim zawodowym klubem było TSV 1860Monachium. Chorwat spędził tam ostatni rok, strzelił pięć bramek i zaliczył cztery asysty w 2. Bundeslidze.
Olić to były zawodnik Bayernu Monachium. W barwach bawarskiego klubu rozegrał 80spotkań, strzelił 23 i miał 13 asyst. Chorwat występował również w Hethcie Berlin, Dinamie Zagrzeb, CSKA Moskwa, HSV i VfL Wolfsburg.
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Ivica Olić

Postprzez mancipium » 2017-08-20, 16:45

praktycznie nie ma zawodników do któych miałbym większy szacunek niż Ivica. Jego oglądanie w barwach Bayernu sprawiało mi olbrzymią radość. Walczak, walczak i jeszcze raz walczak. Nie raz widziałem jak już nie miał sił i tak charaktertycznie spuszczał głowę i ruszał do przodu machając ją na boki z wycieńczenia. Takich zawodników potrzeba, dla takich lubię oglądać piłkę. Niektórzy oglądają ją dla kiwek i pięknych piętek, dla mnie to jest walka ze samym sobą i pokazanie komu bardziej zależy. Mam wrażenie, że w dzisiejszym futbolu mocno gra polega na tym, by dobrze trzymać pozycje i być sprawnym na krótkich dystansach i szybko sie przemieszczać z drużyną tacy co walczą za dwóch i podwajają sektory nie są potrzebni. A szkoda, bo lubię patrzeć na takich walczaków ;).

Brawo Ivica - super kariera i oby dobrze Ci się żyło.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Ivica Olić

Postprzez Mars » 2017-11-25, 00:56

Olic wraca do FCB! Tak jak Bixente Lizarazu czy Giovane Elber będzie ambasadorem marki FCB. Fajnie że BAYERN nawiązuje współpracę z byłymi piłkarzami :)
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Ivica Olić

Postprzez scholli7 » 2017-11-25, 08:28

Świetna wiadomość ;)
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Ivica Olić

Postprzez norbi » 2017-11-25, 21:38

Nie obrazilbym sie gdyby nalozyl korki i czasami zagral kilkanascie minut xd takiego walczaka jokera nam trzeba :D
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5034
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 55m 37s

Re: Ivica Olić

Postprzez Matifcb » 2017-11-26, 00:39

Raczej Uli powiedzialby ze nie stac nas I nic z tego by nie wyszlo. Zostaniemy przy jakis no name typu Wriedt:-D
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 8m 55s

Poprzednia strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron