Dante

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Re: Dante

Postprzez Grzechoo » 2012-04-26, 17:16

norbi napisał(a):no i super, koszt to ponoć 5,5 mln €


Gdzieś wyczytałem informację, że w kontrakcie miał wpisaną klauzulę odstępnego w wysokości 4,7 mln €. W każdym razie taniocha. Aż dziw, że wcześniej nikt z Bundesligi się po niego nie zgłosił.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Dante

Postprzez Cozmo » 2012-04-26, 17:28

Dobry dowcip z ta kompletna obrona... Ale lepszy rydz niz nic.
All work and no play makes Jack a dull boy.
Cozmo
Bawarczyk
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2011-03-27, 21:22
Online: 7d 12h 24m 20s

Re: Dante

Postprzez blazq » 2012-04-26, 17:34

Cozmo napisał(a):Dobry dowcip z ta kompletna obrona... Ale lepszy rydz niz nic.


A co Ci się w niej nie podoba?
blazq
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 360
Wiek: 31
Dołączył(a): 2009-05-23, 13:12
Online: 18h 35m 4s

Re: Dante

Postprzez Qwess » 2012-04-26, 18:04

blazq napisał(a):
Cozmo napisał(a):Dobry dowcip z ta kompletna obrona... Ale lepszy rydz niz nic.


A co Ci się w niej nie podoba?


Pewnie to że nie mamy w obronie kupionych gwiazd za 40 mln, jak to robi Real np. przy kupnie Coentrao..
Qwess
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 626
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-04-25, 16:48
Lokalizacja: Opole
Online: 0s

Re: Dante

Postprzez Cozmo » 2012-04-26, 18:07

To, ze jedynym doswiadczonym tam pilkarzem jest Lahm i bedzie Dante (choc on akurat w europejskich pucharach sobie za bardzo nie pogral). Roslego Belga nie licze, bo jego czas w tym klubie sie zwyczajnie konczy. Pomimo faktu, ze stoperzy i Alaba spisuja sie naprawde dobrze to wciaz przytrafiaja sie im bledy, ktore znacznie predzej by zredukowali, gdyby gral z nimi jakis prawdziwy obronca - profesor. Poza tym w sytuacji jak teraz Bayern moze sie zawsze znalezc i co wtedy? Tymo na stoperze? Bez zartow prosze. Bayern ma ZALOSNA lawke rezerwowych, zaledwie 2-3 mozliwosci zmiany i na pewno nie do obrony. Wyjsciowa jedenastke ma super, udany mariaz doswiadczenia z mlodoscia, ale zeby grac na wielu frontach w rownie dobrym stylu potrzeba rotacji. A te 2 transfery wcale wielkiej zmiany nie uczynia, bo to nie sa jacys wybitni zawodnicy, tylko niezly stoper i perspektywiczny skrzydlowy. To zdecydowanie za malo, by w waznych meczach Bundesligi pokazali te sama zacietosc, co w LM. Bez rotowania skladem nie ma tej niepewnosci wsrod postaci czolowych, ze jesli beda bez formy to nie zagraja. A zagraja, bo trener nie ma ich na kogo wymienic.

Owszem, zapowiada sie udana druzyna na lata, ale na poziomie finalu LM jest tylko pierwszy sklad i 2 graczy z rezerw, co stawia Bayern w strasznie niepewnej pozycji. Milan w tym sezonie przegral Scudetto tylko dlatego, ze ma najwiecej kontuzjowanych z calej Serie A. Wyobrazasz sobie Bayern bez 11 zawodnikow? To przeciez bylby obraz nedzy i rozpaczy, a jak widac wystarcza 2-3 absencje, by juz miec powazne obawy przed nastepnym arcywaznym meczem. Dlatego uwazam, ze na nastepny sezon po 1 wielkim wzmocnieniu na kazda pozycje (z czego najmniej oczekiwany przeze mnie jest kolejny napastnik, sa wieksze priorytety), by w koncu pokazac BVB miejsce w szeregu i znowu zagrac jak najlepiej w kolejnej edycji LM. Najlepsze jest to, ze jesli uda sie Bayernowi wygrac to trofeum to Uli pewnie stwierdzi, ze koniec transferow, bo ta kadra jak widac wystarczy na wygranie najwazniejszego trofeum. Tylko czy w przyszlym sezonie kontuzje beda wciaz omijac zawodnikow? Chcialbym sie mylic, ale watpie.

Oczywiscie zaraz zgarne wiele negatywnych odpowiedzi i powroci do mnie latka pesymisty, ale czy naprawde nie mam racji twierdzac, ze 1 sklad jest absolutnie na final LM (co zreszta udowodnil), zas rezerwowi nie wiem nawet, czy by pokazali sie z dobrej strony chocby w LE. Nie po to Bayern przynosi ciagle zyski, by nie wydac choc troche z nich na najlepszych graczy? Bo druzyna nie moze byc zlozona tylko z 11 zawodnikow, lecz takze z takich rezerwowych, ktorzy nie tylko nie beda zbytnio odbiegali od tamtych poziomem, ale i daliby gwarancje, ze w trudnych chwilach poderwa gre i przechyla szale najtrudniejszych nawet spotkan na swoja korzysc. W obecnym skladzie nie widze niestety takich graczy.

Tak, Bayern MUSI kupowac graczy tylko od 50 mln w gore... Opamietaj sie czlowieku, poczytaj sobie moje zbedne wypociny w temacie, kto moglby zawitac w klubie to dowiesz sie o moich propozycjach na dana pozycje i znajdz mi tam gracza, ktory nie bylby wart swej ceny (moze tylko z Hazardem moze byc przesadzona, a szkoda).
All work and no play makes Jack a dull boy.
Cozmo
Bawarczyk
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2011-03-27, 21:22
Online: 7d 12h 24m 20s

Re: Dante

Postprzez olli » 2012-04-26, 18:54

Ja się z tobą zgadzam. W tym sezonie było stosunkowo mało kontuzji, a wystarczyła jedna - Bastiana, żeby stracić mistrza :?
olli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1471
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Online: 1h 4m 47s

Re: Dante

Postprzez Qwess » 2012-04-26, 18:59

Takiej klasy zawodnika akurat trudno zastąpić :D No ale ważne że potem potrafiliśmy się odnaleźć i zacząć grać bez Schweiniego !
Qwess
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 626
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-04-25, 16:48
Lokalizacja: Opole
Online: 0s

Re: Dante

Postprzez blazq » 2012-04-26, 19:59

Czy ja wiem, van Buyten przed kontuzją nie grał najgorzej, jak na obrońce nr 4 w sam raz. Dante, Boateng i Badstuber to 3 naprawde mocnych stoperów. Niedoświadczeni? 2 ostatni grali już na mundialu, dodatkowo Holger ma już za sobą jeden finał LM. Z resztą doświadczeni Pepe i Ramos wczoraj jakoś też popełniali błędy. Boki obrony mamy klasy światowej, a trudno, żeby równorzędni im zawodnicy chcieli do nas przyjść na ławke. ;) Poza tym Contento to wciąż perspektywiczny zawodnik, może ewentualnie za Rafinhe ktoś lepszy mógłby przyjść, chociaż mi akurat on pasuje.
blazq
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 360
Wiek: 31
Dołączył(a): 2009-05-23, 13:12
Online: 18h 35m 4s

Re: Dante

Postprzez Recit » 2012-04-26, 20:02

Obrona wzmocniona Dante jest super! Teraz trzeba zmiennika za Schweiniego i Gomza.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5342
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 13h 9m 36s

Re: Dante

Postprzez grejfrut » 2012-04-27, 07:00

Świetny zawodnik i nie sądzę, że tylko jako rezerwowy. To że nie jest najmłodszy, nie ma wielkiej marki nie oznacza, że się nie sprawdzi. Według mnie to solidne wzmocnienie, piłkarz kompletny, który da nam w defensywie spokój dzięki któremu nie będziemy drżeć w trakcie zawieszenie jednego z defensorów.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4630
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 23h 35m 22s

Re: Dante

Postprzez chav » 2012-04-27, 10:03

Można by powalczyć jeszcze o sprowadzenie Adriano z Farsy, była by to zawsze dobra alternatywa dla Alaby i miałby z kim rywalizowac a wtedy rozwinął by sie jeszcze lepiej. Lahm grałby już zawsze na swojej ulubionej prawej stronie i w razie czego jego zmiennikiem był by Rafinha. Oczywiście trzeba koniecznie ściągnąć kogos na atak po odejściu Olica. ;)
chav
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Wiek: 33
Dołączył(a): 2012-04-25, 11:50
Lokalizacja: Kwidzyn/Trójmiasto
Online: 0s

Re: Dante

Postprzez Recit » 2012-04-27, 10:15

Po co ściągać jakichś wątpliwej jakości, ale drogich grajków gdy mamy swoich ludzi? Nie widzę powodów, dla których Alaba nie może rywalizować z Contento. Jeden i drugi mogą się uczyć od Kapitana, lepszego wzoru im nie potrzeba.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5342
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 13h 9m 36s

Re: Dante

Postprzez chav » 2012-04-27, 10:42

Recit napisał(a):Po co ściągać jakichś wątpliwej jakości, ale drogich grajków gdy mamy swoich ludzi? Nie widzę powodów, dla których Alaba nie może rywalizować z Contento. Jeden i drugi mogą się uczyć od Kapitana, lepszego wzoru im nie potrzeba.


Haaha wątpliwej jakości grajków to ciekawe. Ja się z tym nie zgadzam jak i z tym, że byłby on niewyobrażalnie drogi. Powiem krótko ławka też musi być silna bo inaczej znów nie wygramy ligi.
chav
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Wiek: 33
Dołączył(a): 2012-04-25, 11:50
Lokalizacja: Kwidzyn/Trójmiasto
Online: 0s

Re: Dante

Postprzez trocky » 2012-04-27, 13:36

tak tak Adriano to wątpliwej jakości grajek, a Dante nie?
gość w wieku niespełna 29 lat nie powąchał nigdy reprezentacji Brazylii, ani wielkiego klubu
jego największy sukces to wypasiony sezon z drużyną, która co roku broni się przed spadkiem :P
trochę obiektywizmu
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Dante

Postprzez Kubik » 2012-05-16, 10:15

Obrazek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości