Robert Lewandowski

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Radosław Lubor » 2014-01-04, 22:49

Wtedy Bayern musiałby w ogóle nie tracić bramek a to byłoby istne kuriozum. Nie można co mecz wygrywać 5:0. Bayern średnio na mecz pod wodzą Guardioli strzela 3.36 bramki a traci 0.7. W czasie eskperymentów i zmiany stylu gry co się zawsze odbija.

W lidze ta liczba wynosi 0.5 bramki na mecz, jeśli chodzi o stracone. Te błędy są w kategoriach marginesu statystycznego i popełnia je ostatnio głównie Dante i Buyten. Jeden wyrobił się w dwa mecze, drugi w trzy. Nie ma ludzi bezbłędnych, tutaj błędy są tylko wyeksponowane ze względu na ich rzadkość i ogólnie na rzadkość goli dla przeciwnika. Alaba praktycznie jest bezbłędny w pojedynkach i odbiorach, praktycznie, przez cały sezon popełnił może dwa błędy w postaci spóźnienia się. Wynikające z jego wysokiej gry. Ogólnie obrona Bayernu gra wysoko, a teraz jeszcze zamiast dwóch DP ma przed sobą jednego, wymienianego co chwilę, raz był to Javi, raz Thiago, raz Bastian, teraz Lahm, za chwilę pewnie znowu Martinez.

Stąd prędzej patrzyłbym na ostatni, stabilny sezon, a tam obrona była niesamowita. Rekord w lidze i 1 bramka - z karnego - stracona w ćwierćfinałach/półfinałach i finale LM plus chyba 0 goli w plecy w pucharze. W sytuacji ustabilizowania gry. Teraz, bez stabilizacji, nadal obrona Bayernu jest najlepsza w Niemczech.
Ostatnio edytowano 2014-01-04, 22:51 przez Radosław Lubor, łącznie edytowano 1 raz
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Krasus » 2014-01-04, 22:50

Starfoxik napisał(a):Są słabymi punktami, bo po ich błędach traci drużyna bramki, jak nie będzie bramek z ich winy, to odwołam to, póki co zdania co do tego nie zmienię, nawet na podstawie statystyk :)

No a po czyich błędach drużyna ma tracić bramki, ataku? :|

Obrona gra bardzo dobrze i raz na dobrych kilka meczów trafi im się błąd. Tak samo atak gra bardzo dobrze i też raz na kilka spotkań trafi im się mecz bez bramki. Nie ma 100% bezbłędnych zawodników w żadnej formacji, a Bayern w tym sezonie traci póki co minimalne ilości goli. Gdzie tu są słabe punkty?
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Starfoxik » 2014-01-04, 22:55

Nie mówię o całej obronie, ponieważ najbardziej stabilnym i bezbłędnym obrońcą jest obecnie Rafinha, pokazuje to, że można grać na pozycji obrońcy i nie kiksować, co w ostateczności prowadzi do utraty bramki z winy zawodnika :)
Starfoxik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Wiek: 37
Dołączył(a): 2014-01-04, 21:26
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Radosław Lubor » 2014-01-04, 22:55

też raz na kilka spotkań trafi im się mecz bez bramki.


Zasadniczo raz na kilkadziesiąt spotkań. Ostatnio Bayern nie trafił w rewanżu z Arsenalem, więc prawie rok temu :D A i tak to był wyjątek. Możliwe, że na ostatnie 100 spotkań wypadnie ten mecz z Arsenalem. Nie pamiętam, kiedy wcześniej nie strzelili gola.

To po to, by mocniej wesprzeć Twoją opinię, nie by się czepić, bo się w pełni tu z Tobą zgadzam, Krasus :D Aż sprawdzę, kiedy poprzednio Bayern bramki nie strzelił.

Edit:
Tam ta ram: Bayern w ostatnich 109 spotkaniach tylko 1 raz nie strzelił bramki. Jak wiadomo w rewanżu z Arsenalem.
Aktualnie ma serię 54 spotkań z bramką na koncie z rzędu, którą jak najbardziej może przedłużyć :D

Źródło: http://pl.soccerway.com/teams/germany/f ... N_04_01_08
Ostatnio edytowano 2014-01-04, 23:03 przez Radosław Lubor, łącznie edytowano 1 raz
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Krasus » 2014-01-04, 23:02

Starfoxik napisał(a):Nie mówię o całej obronie, ponieważ najbardziej stabilnym i bezbłędnym obrońcą jest obecnie Rafinha, pokazuje to, że można grać na pozycji obrońcy i nie kiksować, co w ostateczności prowadzi do utraty bramki z winy zawodnika :)

Mam wrażenie, że kompletnie się nie rozumiemy.

Chodzi ci o to, że jeżeli Bayern tracił bramki z m.in. Freiburgiem, Leverkusen, Mainz czy City, to słabymi punktami drużyny są obrońcy, na których konto idą te bramki? Przecież to jest paranoja i głupota. Jak na wiosnę wygramy przykładowo 4-1 z Leverkusen i naszą bramkę zawali Neuer, to też znaczy że jest słabym punktem drużyny? :roll:

Już pomijając, że obecnie piłka nożna to gra złożona, i coraz rzadziej błędy przypisuje się do jednego zawodnika, którego można wskazać jako ten twój "słaby punkt", a częściej do całej formacji, nieporozumień między graczami itp. Ale to temat na dłuższą wypowiedź i chyba jednak trochę odbiegający ;)

Offtopic się zrobił, tu o Lewandowskim miało być :)
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez norbi » 2014-01-04, 23:06

jestem rozczarowany :(
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5034
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 55m 37s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Starfoxik » 2014-01-04, 23:07

Nie, nie, jeśli utrata bramki jest spowodowana przez ich błąd w obronie, np. brak krycia, strata piłki przy próbie gry 1 na 1, niedokładnie podanie i przejęcie piłki przez przeciwnika ect. To są kiksy, takich kiksów nie popełnił Rafinha w tym sezonie, popełnił je Alaba, Boa i Dante. I owszem, wtedy uznaję, że zawalili, jeśli te 'zawalenia' się powtarzają, to tak, uznaję ich za słaby punkt :)
Starfoxik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Wiek: 37
Dołączył(a): 2014-01-04, 21:26
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Radosław Lubor » 2014-01-04, 23:09

Sprzedajmy Alabę, to zły obrońca jest.

Zwłaszcza, dodam do tego co Krasus napisał, że dzisiaj gra się futbol totalny, ten holenderski, nie ten z Borussii, by nikt nie przypominał wypowiedzi Kloppa o Chińczykach. Wszyscy bronią, wszyscy atakują. Ciężar obrony spoczywa na każdej formacji a podstawą jest agresywny pressing i skrócenie pola gry między formacjami. Za wszelkie luki odpowiada cała drużyna. Poszczególnych zawodników można rozliczyć z błędów indywidualnych, jak np to co zrobił Dante przy trzeciej bramce dla City, czy niefortunny samobój Buytena. Ale to są przypadki bardzo rzadkie, kilka takich bramek na sezon. W granicach błędu statystycznego, takiego czegoś nie da się uniknąć nigdzie i nigdy.

Co ma znaczenie to efektywność i regularność gry obronnej, czyli ta nieszczęsna statystyka straconych bramek. W Bayernie jest bardzo niska i zasługa przypada całej drużynie, ale zwłaszcza formacji obronnej z Manuelem, bo robi za libero. Za całokształt można obrońców tylko pochwalić i stawiać ich na najwyższych szczeblach na świecie. Zwłaszcza, że wiele wnoszą do ofensywy.

Bayern strzela pięć razy więcej bramek niż traci i to w pełni mi odpowiada. A będzie lepiej po stabilizacji zmian.

Wielki plus dla Dantego, wielki dla Boatenga i olbrzymi dla Alaby. Fantastyczna obrona. Z kilkoma malutkimi minusami gdzieś na marginesie. Nie ma lepszej w Niemczech i trudno o lepszą na świecie. Ostatnio Atletico daje radę.

By wrócić do tematu: norbi, czemu jesteś rozczarowany przybyciem Lewandowskiego?
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Krasus » 2014-01-04, 23:20

Starfoxik napisał(a):Nie, nie, jeśli utrata bramki jest spowodowana przez ich błąd w obronie, np. brak krycia, strata piłki przy próbie gry 1 na 1, niedokładnie podanie i przejęcie piłki przez przeciwnika ect. To są kiksy, takich kiksów nie popełnił Rafinha w tym sezonie, popełnił je Alaba, Boa i Dante. I owszem, wtedy uznaję, że zawalili, jeśli te 'zawalenia' się powtarzają, to tak, uznaję ich za słaby punkt

No to ja kompletnie się nie zgadzam.

Bo po pierwsze: na jakość gry obrońcy (i w ogóle kogokolwiek) nie wpływa tylko ilość błędów przy bramkach, ale też sto innych czynników. Taki Alaba raz na jakiś czas nie przykryje albo da się objechać na lewej i padnie z tego z tego bramka dla rywala, ale również będzie miał w tym czasie 10 bramek i asyst i ogromny wkład w rozgrywaniu piłki, napędzaniu ataków, wywalczaniu karnych/wolnych, robienia przewagi na lewej stronie. To ma być słaby punkt? Boateng i Dante to samo. 4 mecze po 90 minut będą czyścić równo, w piątym przydarzy się któremuś jakiś błąd, bo musi się przydarzyć.
Jak się ma do tego po prostu przeciętny Rafinha?
Jak Ribery w jakimś meczu nie strzeli karnego to też jest słabym punktem?
Najsilniejszym punktem obrony jest wobec tego Badstuber, bo nie zrobił jeszcze błędu w tym sezonie? Ustalanie tych "słabych punktów" na postawie po prostu policzenia ilości błędów jest śmieszne.

A po drugie. Bayern stracił 8 bramek w lidze i chyba 3 czy 4 w LM. I jak utrzyma tę tendencję to zakręci się koło kolejnego rekordu w tym zakresie. Dzięki tym "słabym punktom".

+ rzecz jasna, co już wspomniałem. Wyręczę się cytatem.
Radosław Lubor napisał(a):Ciężar obrony spoczywa na każdej formacji a podstawą jest agresywny pressing i skrócenie pola gry między formacjami. Za wszelkie luki odpowiada cała drużyna. Poszczególnych zawodników można rozliczyć z błędów indywidualnych, jak np to co zrobił Dante przy trzeciej bramce dla City, czy niefortunny samobój Buytena. Ale to są przypadki bardzo rzadkie, kilka takich bramek na sezon. W granicach błędu statystycznego, takiego czegoś nie da się uniknąć nigdzie i nigdy.


-----

norbi napisał(a):jestem rozczarowany

Wolałem avatar z Hendrixem :)
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Starfoxik » 2014-01-04, 23:25

Trudno, żebyś się zgadzał z tym, skoro obrońcę rozliczasz tylko za jego wkład w atak, ja go rozliczam za obronę, potem za atak :) Słabym punktem dla mnie jest ktoś, jak już wcześniej wspomniałem, nagminnie popełnia jakiś kiks, który naraża drużynę na stratę bramki. Możesz się z tym nie zgadzać, trudno, dla mnie mocnym i pewnym punktem w obronie jest Raf, ponieważ jest obrońcą i świetnie wypełnia swoje zadania na boisku jako obrońca, a dla Ciebie jest przeciętny :)
Starfoxik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Wiek: 37
Dołączył(a): 2014-01-04, 21:26
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Krasus » 2014-01-04, 23:28

Starfoxik napisał(a):Trudno, żebyś się zgadzał z tym, skoro obrońcę rozliczasz tylko za jego wkład w atak, ja go rozliczam za obronę, potem za atak

Czytaj posty w całości i ze zrozumieniem, bo jak tego nie robisz, to jest rozmowa jak z przedszkolakiem albo ćwierćinteligentem.

Starfoxik napisał(a):Słabym punktem dla mnie jest ktoś, jak już wcześniej wspomniałem, nagminnie popełnia jakiś kiks, który naraża drużynę na stratę bramki.

No właśnie, nagminnie. Obejrzyj parę meczów z tego sezonu, choćby i losowo wybranych i pokaż to nagminnie.
Ostatnio edytowano 2014-01-04, 23:28 przez Krasus, łącznie edytowano 1 raz
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez izi91 » 2014-01-04, 23:28

Pytanie do niezadowolonych.
Jakie macie konkretnie argumenty przeciwko Lewandowskiemu w Bayernie? Ja za gościem też specjalnie nie przepadam, ale fakty są takie, że przyjdzie za darmo, zarabia rzeczywiście sporo, ale w granicach rozsądku, w Borussii strzelał mnóstwo bramek (ostanie 2 sezony odpowiednio 22 i 24 gole w BL), w Lidze Mistrzów również bardzo skuteczny.
Przeciwko najlepszym zespołom gra świetnie co potwierdzają jego mecze z Bayernem gdzie potrafił strzelić nam 3 bramki czy mecz z Realem. Do bramek dorzuca sporo asyst, dobre poruszanie się po boisku, ogromną walkę i bardzo nieprzyjemną dla obrońcy ostrą grę. Idziemy dalej zna język, zna ligę, zna się z naszą nową gwiazdą Gotze, więc problem adaptacji w nowym otoczeniu raczej nie wystąpi. Wiek? Rocznikowo 26 lat czyli praktycznie dopiero wchodzi w najlepsze lata.
Ja was w takim razie pytam gdzie tu jest problem? Wybaczcie ale argumenty typu nie lubię go, albo naschodzi się sezonowców mnie nie przekonują. Patrząc z punktu widzenia klubu, a nie osobistych animozji ten zawodnik jest stworzony dla Bayernu.
Ostatnio edytowano 2014-01-04, 23:30 przez izi91, łącznie edytowano 1 raz
izi91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1421
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-08-10, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Online: 1d 13h 24m 19s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez cid » 2014-01-04, 23:30

Stawiam, że do 1 lipca ten temat będzie miał przynajmniej 1/3 tyle stron, ile ma temat o Francku :)

Witamy Lewego na pokładzie bawarskiej maszyny.

Nie jestem fanem Roberta, ale potrafię docenić jego talent. Pamiętam, jak po sezonie 11/12 powiedziałem znajomym, że Lewandowski w następnym sezonie strzeli gola na Camp Nou. Lekko się pomyliłem - zaaplikował cztery bramki Realowi.

Obserwuję tego typa, od kiedy trafił do Lecha, a następnie do BVB, gdzie w pierwszym sezonie jako rezerwowy pokazał się z bardzo dobrej strony. W kolejnym zmusił do wyjazdu do Chin Lucasa Barriosa i zrobiło się o nim głośno w Europie. Facet ma smykałkę do gry, z roku na rok rozwija się i tylko ślepiec, głupiec lub zawistny człowiek tego nie dostrzega.

Osobiście wolałbym Suareza, gdyż na ten czas jest bardziej kompletnym napastnikiem i wg mnie bardziej sprawdziłby się w Bayernie. Ale nie ma co wybrzydzać ludzie - trafił do nas jeden z najlepszych atakujących na świecie, którego w swoich szeregach chciałoby mieć większość topowych ekip.

Powinien dostać nr 0 na koszulce, bo za taką kwotę do nas trafił. Dla mnie to jest mistrzostwo świata w wykonaniu naszych włodarzy. Real wydaje 100mln na Bale'a, a my ściągamy Polaka za okrągłe 0€. To pokazuje wyższość w zarządzaniu zespołem nad innymi klubami. W Anglii i w Hiszpanii obeszli się smakiem, a w Monachium otwierają szampany.

Można być sceptycznie nastawionym do tego transferu, ale bezsprzecznie trzeba uznać go za nasz sukces.

Śmieszą mnie prorocy na forach, którzy twierdzą, że Lewy będzie grzał ławę. Numery wtorkowego losowania dużego lotka od nich proszę. Reszta bez komentarza.

Są dwie opcje na karierę obecnego jeszcze gracza Borussii w Monachium. Robert wejdzie na jeszcze wyższy poziom, stając się absolutnie topowym zawodnikiem lub zaginie po serii niepowodzeń
i zmarnowanych sytuacji. Bardziej skłaniamłbym się ku pierwszemu scenariuszowy, gdyż jest to charakterny, pewny siebie piłkarz, który świadomie wybrał Bayern, a mając za plecami naszych obecnych kopaczy i będąc pod okiem Pepa, może ewoluować jak Pokemon na third level. Czas pokaże.

Ciekawi mnie jeszcze jak przebiegnie jego aklimatyzacja w Monachium. Jak zostanie przyjęty przez zespół po tylu meczach przeciwko (m. in. jego starcia z Boatengiem) oraz czy jego kontrakt, o ile jest jest prawdziwy, nie wywoła konfliktów w drużynie. Cieszę się, że nad wszystkim będzie czuwał Sammer.

I mam tylko nadzieję, że nikt z moich znajomych bądź rodziny nie wpadnie na pomysł sprezentowania mi koszulki z nazwiskiem Lewandowskiego. Nie chcę być kojarzony z tłumem sezonowców, którzy już wprasowują wydrukowane literki w t-shirty. W razie czego przerobię na swoje - będzie łatwiej, też jestem ...owski

Niech mnie kule biją, rozpisałem się jak mój imiennik, ulubieniec rzeszy użytkowników tego forum, niejaki Radosław L. :D Proszę nie atakować mnie z tego powodu! :}

A Lewemu wszystkiego dobrego w Bayernie, oby przywiązał się do tego klubu, jak mój MVP - Franck Ribery!
FC Bayern Deutscher Meister ja so heißt er, mein Verein, ja so war es und so ist es und so wird es immer sein!!!

Obrazek
cid
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1750
Wiek: 35
Dołączył(a): 2008-05-01, 10:40
Lokalizacja: Oława
Online: 4d 14h 35m 40s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Starfoxik » 2014-01-04, 23:31

Wymieniłem oba mecze z City :) To już jest parę :) I nawzajem :)
Starfoxik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Wiek: 37
Dołączył(a): 2014-01-04, 21:26
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Radosław Lubor » 2014-01-04, 23:33

Są dwie opcje na karierę obecnego jeszcze gracza Borussii w Monachium. Robert wejdzie na jeszcze wyższy poziom, stając się absolutnie topowym zawodnikiem lub zaginie po serii niepowodzeń


Jest jeszcze najbardziej prawdopodobna wersja. Zagra w rotacji, trochę postrzela, trochę posiedzi, zgarnie kilka trofeów z Bayernem jako jego pełnoprawny zawodnik (szczerze życzę mu, by zdobył ich w barwach Bayernu jak najwięcej, najlepiej z kilkanaście) i np za 3-4 lata odejdzie gdzie indziej w transferze gotówkowym - lub przedłuży kontrakt i zajmie w drużynie takie miejsce, jakie ma Pizarro. Taka pośrednia. Ani czarna, ani biała, ot, szara :)

Oczywiście każdy rozsądny kibic Bayernu życzyłby sobie i klubowi, by to okazał się niesamowicie trafiony transfer i skoro już podpisał to zostaje życzyć zdrowia i sukcesów. Zwyczajnie dla mnie nie jest przełomowym, dobry napastnik za darmo, tyle.

Sympatie i antypatie nie mają tu nic do rzeczy. Na przykład bardzo lubię Contento a moje zdanie co do jego przydatności wyrażałem. Tutaj trzeba czekać co Robert pokaże w koszulce Bayernu, reszta to w zasadzie mniejsza lub większa niewiadoma. W ataku bardziej liczę na przesunięcie Mullera i na rozkwit Gotze, a przyszłościowo na młodych, jak np nasz Green. Ale to już tylko moja własna, osobista opinia.
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości