Robert Lewandowski

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Re: Robert Lewandowski

Postprzez ironlemon » 2014-01-04, 21:03

https://twitter.com/kamilglik25 pierwszy sezonowiec? :lol: A tak serio - faktycznie to gdzieś wcześniej potwierdzał? :p
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Radosław Lubor » 2014-01-04, 21:08

Kojarzy Lucio jako ostoję obrony Bayernu, nie jest tak źle, może prawda :D W końcu Glik ma też obywatelstwo niemieckie o ile dobrze pamiętam z czasu jego gry dla Piasta, to coś może być na rzeczy. Ja tam Glikowi wierzę.
Ostatnio edytowano 2014-01-04, 21:09 przez Radosław Lubor, łącznie edytowano 1 raz
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Klinsmann » 2014-01-04, 21:08

Także nie masz co się martwić, jeżeli Lewandowski skuteczności nie poprawi, to nie jest to sytuacja jak w BVB, że alternatywą jest Schieber, dla klubu tragedii nie będzie.


Mam taką nadzieję. Boję się tylko że ta skuteczność będzie nas drogo kosztować.
ironlemon napisał(a):Gomez potrafił marnować po 7-8, Thomas robi to cały czas - a nosiliśmy/nosimy ich na rękach ;)
Gomez dla mnie nigdy nie był super-snajperem. Jego już przekląłem po finale z czelsi. Ale i tak uważam że jest lepszy od Roberta.


Nie jestem antyfanem Polaka żeby było jasne, jestem antyfanem średniaka który się pcha do najlepszego klubu na świecie.
Kończę dyskusję, swoje widziałem i swoje wiem, nikt mnie nie przekona że lewy jest wart gry w Bayernie. Może zmienie zdanie za pół roku - bardzo bym tego chciał.:)
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Radosław Lubor » 2014-01-04, 21:15

iron, miałem racje z wiarą w Glika, wypowiedź sprzed 5 lat :D

Gdyby jednak doszło do tego transferu, miałbyś możliwość pokazania się szefom Bayernu Monachium, który jest przecież twoim... ulubionym klubem!
(śmiech) Możliwe, że miałbym prostszą drogę do gry w Bayernie, co jest moim marzeniem, ale – tak jak mówiłem – póki co chcę zostać w kraju, pokazać się z jak najlepszej strony, a dopiero potem rozważać, co będzie dalej.

A możesz powiedzieć, komu kibicowałeś dwa lata temu podczas 1/8 finału Ligi Mistrzów, gdy Real mierzył się z Bayernem? Jako zawodnik Realu C miałeś możliwość oglądania tego pojedynku z trybun Estadio Santiago Bernabéu.
Muszę przyznać, że Bayernowi, bo kibicuję im od dzieciństwa, zawsze trzymałem kciuki za ten klub. Choć nie powiem, że nie czułem się trochę dziwnie podczas tego dwumeczu.


Tutaj źródło: http://www.realmadrid.pl/index.php?co=a ... i&id=24240
Ostatnio edytowano 2014-01-04, 21:16 przez Radosław Lubor, łącznie edytowano 1 raz
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Dziadek Mróz » 2014-01-04, 21:16

Szkoda,że nasi dziennikarze sportowi to tacy idioci (Michał Pol w scisłej czołówce),Lewy pewnie da radę.Borek powiedział,ze będzie miał 4x wiecej okazji do zdobycia bramki.Być może,ale pewnie też 2x mniej spotkań rozegra jesli Mandzu zostanie..
Bedzie się działo;)

[ Dodano: 2014-01-04, 21:17 ]
Ciekwe czy taki Polczy Borek będą czytac nasze forum :)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez bercik » 2014-01-04, 21:25

największa porażka Bayernu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na dzień dobry w 2014!!!!!!!!!
bercik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2007-06-26, 17:12
Online: 4d 1h 45m 18s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Starfoxik » 2014-01-04, 21:39

Masz, bercik, skorzystaj z moich wykrzykników, jakbym Ci brakło: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co do Lewandowskiego:
Przynajmniej dojdzie napastnik, który potrafi poprawnie odegrać piłkę do pomocników.
Starfoxik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Wiek: 37
Dołączył(a): 2014-01-04, 21:26
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez scaloni » 2014-01-04, 21:43

Starfoxik napisał(a):Masz, bercik, skorzystaj z moich wykrzykników, jakbym Ci brakło: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co do Lewandowskiego:
Przynajmniej dojdzie napastnik, który potrafi poprawnie odegrać piłkę do pomocników.


trafi do nas napastnik, który potrafi poprawnie odgrywać do pomocników, masz zupełną rację!

teraz już nikt nam nie zagrozi :twisted:
scaloni
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5066
Wiek: 33
Dołączył(a): 2011-11-27, 14:37
Online: 7d 22h 26m 27s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Starfoxik » 2014-01-04, 21:51

Zagrozi zespół, który zagra ultra defensywnie, typuję styl Mou z czasów, gdy prowadził Inter. Styl Guardioli sprawdza się idealnie na zespoły, które próbują grać z Bayernem na równi, kompletnie siada, gdy przeciwnik się zamuruje (dowodzą to mecze z najsłabszymi w lidze, gdzie Bayern się męczył). To tyle, i mniej ironii, Mandzukic naprawdę ma problemy z odgrywaniem piłek i grą przed polem karnym przeciwnika, a taki napastnik jest mało efektywny w tym, co Guardiola preferuje. Mandzukic rozwija skrzydła dopiero, jak Bayern gra, tak jak w poprzednim sezonie, czyli wysokie podania, teraz tego nie ma i za wiele nie ma, co robić, tylko machać rękami po stracie piłki.
Starfoxik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Wiek: 37
Dołączył(a): 2014-01-04, 21:26
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Radosław Lubor » 2014-01-04, 21:55

które próbują grać z Bayernem na równi, kompletnie siada, gdy przeciwnik się zamuruje (dowodzą to mecze z najsłabszymi w lidze, gdzie Bayern się męczył).

Pewnie dlatego Bayern z tymi zamurowanymi, najsłabszymi drużynami w lidze powygrywał strzelając im po kilka bramek, a serię spotkań z bramką na koncie z rzędu śrubuje w ramach niesamowitego rekordu zaś drużynom Mourinho, kolejno Realowi i Chelsea za czasów gdy Jose je prowadził strzelał co mecz :> Ostatni w lidze murował się Werder, do najsłabszych w tym sezonie należy :>

Jeżeli Bayern miał problemy to albo z sobą i koncentracją, albo z drużynami grającymi wysoko, agresywnie i o podobnym potencjale, jak swego czasu Borussia przed poprawą składu i gry w drugim roku panowania Juppa. Nie z tymi co oddają inicjatywę, wtedy to kwestia czasu, co owszem, może wyglądać czasem jak męczenie się, ale zawsze jest przełamywane przy przyśpieszeniu.

W ostatnim czasie oczywiście, bo różnie wcześniej bywało.
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Starfoxik » 2014-01-04, 22:09

Niestety nie do końca, obejrzyj spotkania z Eintracht Frankfurt, SC Freiburg lub Wolfburgiem. Drużyny nastawione defensywnie, praktycznie żadnych kontr, interesował ich tyle remis i prawie im się udało. Defensywnie grająca drużyna jest w stanie pokonać Bayern. Wyjątkiem od tej reguły był ManCity, ale oni wykorzystali głównie najsłabsze punkty Bayernu w tym sezonie, czyli lewą obronę i środkową obronę.

P.S.: Żeby nie być gołosłownym, że nie mam argumentów, że Alaba jest słaby, jako obrońca w tym sezonie, to wystarczy obejrzeć, jak Bayern tracił bramki z ManCity w pierwszym meczu. Za to Alaba jest świetnym i bramkostrzelnym pomocnikiem, któremu chyba ciąży rola obrońcy, więc sądzę iż godnie zastąpi Ribery'ego, gdy zakończy karierę.
Ostatnio edytowano 2014-01-04, 22:20 przez Starfoxik, łącznie edytowano 1 raz
Starfoxik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Wiek: 37
Dołączył(a): 2014-01-04, 21:26
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Krasus » 2014-01-04, 22:16

Starfoxik napisał(a):Wyjątkiem od tej reguły był ManCity, ale oni wykorzystali głównie najsłabsze punkty Bayernu w tym sezonie, czyli

... czyli przesadną pewność siebie i lekko olewcze podejście do meczu ;)
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Starfoxik » 2014-01-04, 22:19

Nie oceniajmy tak całego zespołu, pomocnicy naprawdę grali solidny mecz :) Obrona była zbyt pewna siebie i mało ambitnie grała ;)
Starfoxik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Wiek: 37
Dołączył(a): 2014-01-04, 21:26
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Radosław Lubor » 2014-01-04, 22:38

Starfoxik napisał(a):Niestety nie do końca, obejrzyj spotkania z Eintracht Frankfurt, SC Freiburg lub Wolfburgiem. Drużyny nastawione defensywnie, praktycznie żadnych kontr, interesował ich tyle remis i prawie im się udało. Defensywnie grająca drużyna jest w stanie pokonać Bayern. Wyjątkiem od tej reguły był ManCity, ale oni wykorzystali głównie najsłabsze punkty Bayernu w tym sezonie, czyli lewą obronę i środkową obronę.

P.S.: Żeby nie być gołosłownym, że nie mam argumentów, że Alaba jest słaby, jako obrońca w tym sezonie, to wystarczy obejrzeć, jak Bayern tracił bramki z ManCity w pierwszym meczu. Za to Alaba jest świetnym i bramkostrzelnym pomocnikiem, któremu chyba ciąży rola obrońcy, więc sądzę iż godnie zastąpi Ribery'ego, gdy zakończy karierę.


Oglądałem spotkania z Eintrachtem, Freiburgiem i Wolfsburgiem. Wszystkie te drużyny traciły bramki. Eintracht i Wolfsburg przegrały. A remis Freiburga to było coś kuriozalnego i frajerskiego - wyjątek, jeden z dosłownie kilku w ciągu roku. Także nie ma tutaj najmniejszej mowy o tym, że murowanie sprawia, że Bayern ma problemy ze strzelaniem bramek.

Praktycznie wszystkie drużyny poza wyjątkami murują bramkę przed Bayernem i średnia Bayernu to 3.36 bramki na mecz. Kilka bramek na spotkanie, średnio. Dotyczy to spotkań pod wodzą Guardioli, z najtrudniejszego okresu, bo z pierwszych miesięcy.
Trudno znaleźć kogoś, kto nie gra defensywnie przeciwko Bayernowi, a rekordy zwycięstw mówią wszystko. Tylko ktoś szalony zagrałby ofensywnie, także praktyka pokazuje coś odmiennego.

Ta średnia byłaby wyższa, gdyby był sens w dociskaniu śruby położonym na łopatki - zamiast tego gra się zwalnia a siły oszczędzają.

Bayern pod wodzą Guardioli odniósł dwie porażki - w eksperymentalnym składzie i praktycznie w debiucie z Borussią oraz kuriozalna porażka z City, w obu przypadkach decydowała obrona, ale Bayernu i jej wielbłądy. Bo Bayern w tych spotkaniach strzelał chociaż były najmniej udane od poprzedniej zimy. Trudno więc mówić o tym, że defensywnie nastawiona drużyna może Bayern Guardioli pokonać, bo to tak rzadkie i wyjątkowe zjawiska, że nie da się z tego wyciągnąć reguły, a drużyny murujące się dostają statystycznie kilka goli w plecy na mecz.

Alaba, Boateng i Dante słabymi punktami Bayernu na podstawie meczu z City, co wyglądał jak wyglądał, a każdy kto oglądał wie, jak wyglądał? Odważna teoria. Radzę zapoznać się z całokształtem gry obronnej tej trójki, statystykami odbioru, ilości strzałów przeciwnika, do jakich dopuszczają i tak dalej. W okresie tego sezonu i poprzedniego.

Można też spojrzeć na liczbę straconych goli w tym i w poprzednim sezonie w lidze, z tą trójką plus Lahmem jako podstawową obroną. Zanim się powie, że są słabymi obrońcami i punktami. W ostatnim sezonie Bayern z nimi w obronie pobił rekord straconych bramek. Pozytywnie.
Ostatnio edytowano 2014-01-04, 22:44 przez Radosław Lubor, łącznie edytowano 1 raz
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Robert Lewandowski

Postprzez Starfoxik » 2014-01-04, 22:44

Są słabymi punktami, bo po ich błędach traci drużyna bramki, jak nie będzie bramek z ich winy, to odwołam to, póki co zdania co do tego nie zmienię, nawet na podstawie statystyk :)
Starfoxik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Wiek: 37
Dołączył(a): 2014-01-04, 21:26
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości