Juan Bernat

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Re: Juan Bernat

Postprzez scaloni » 2014-07-07, 20:02

kojarzę go tylko z rewanżowego meczu Valencii z Basel (5-0), zdobył nawet wtedy gola. szczerze mówiąc transfer równie niezrozumiały, jak ten potencjalny Keylora Navasa o ile wierzyć w te wszystkie spusty nad nim ;) no chyba, ze jak piszecie Alaba ma grać w środku pola :roll: super, kolejne skrzydło sobie podcinamy? :573: w imię czego? klepania w środku pola oczywiście :mrgreen: dla mnie Alaba, to lewy obrońca i tam powinien grać

https://www.youtube.com/watch?v=_Ugh9w93KIQ
Ostatnio edytowano 2014-07-08, 18:33 przez scaloni, łącznie edytowano 1 raz
scaloni
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5066
Wiek: 33
Dołączył(a): 2011-11-27, 14:37
Online: 7d 22h 26m 27s

Postprzez pablo89 » 2014-07-07, 21:55

Jak dla mnie Bernat to idealne zastępstwo za Contento, który pewnie odejdzie na dniach. Pewnie wiele spotkań przesiedzi na ławce, chyba że Alaba pogra częściej w pomocy np. za Francka, bo ja szczerze bardziej go widzę na skrzydle niż w roli środkowego (ofensywnego) pomocnika
pablo89
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 3870
Wiek: 35
Dołączył(a): 2012-08-14, 16:03
Lokalizacja: Kielce
Online: 18d 17h 34m 44s

Re: Juan Bernat

Postprzez Radosław Lubor » 2014-07-08, 00:16

Podobno świetny talent. I za te pieniądze to promocja. Chyba to jednocześnie potwierdzenie odejścia Contento niezależnie od tego czy Alaba jest szykowany do gry w środku czy nie. Na pewno wzmocni zespół, daje kilka rozwiązań taktycznych i powinien jednocześnie odciążać Alabę, dla którego Diego nie był żadnym wsparciem mimo jego pracy i lojalności wobec klubu. Czas pokaże co z tego transferu będzie, zapowiada się dobrze.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Juan Bernat

Postprzez adamekFcB » 2014-07-08, 19:47

Pierwszy raz słyszę to nazwisko a ogłoszenie transferu odbyło sie bez wcześniejszych spekulacji mediów. Nie wiem czego sie nawet po nim spodziewać bo skąd mamy mieć pewność jaka on będzie pelnil rolę w zespole? Rezerwowy? Pilkarz pierwszego składu? Czas pokaże na co właściwie co stać ale nie chce go skreślać nie wiedząc o nim kompletnie nic
adamekFcB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1231
Wiek: 30
Dołączył(a): 2012-02-20, 19:21
Online: 23d 15h 12m 28s

Re: Juan Bernat

Postprzez shadow7 » 2014-07-10, 12:33

Hiszpan zagra z '18'

Obrazek
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: Juan Bernat

Postprzez Radosław Lubor » 2014-07-11, 03:07

Poobserwowałem sobie Bernata, to znaczy zapisy jego gry i powiem tyle. Takich promocji to nawet w Biedronce nie robią.

skąd mamy mieć pewność jaka on będzie pelnil rolę w zespole? Rezerwowy? Pilkarz pierwszego składu?


I po tej obserwacji nie zdziwię się, jeżeli Bernat niemal z marszu wejdzie do pierwszego składu. Pełni masę ról. Konkurencja dla Alaby, LO gdy Alaba zastąpi Kroosa, a obiecano mu grę w środku pola... a także konkurencja dla Francka jakby Shaqiri odszedł bo Bernat doskonale gra na lewym skrzydle. Jest cholernie szybki i dynamiczny a jednocześnie bezbłędnie prowadzi piłkę. To jeden z tych zawodników, co z piłką biegną niewiele wolniej niż bez niej, chociaż bez niej suną jak mały motorek do przodu. Niby niski, to krótkie nogi, ale takie susy robi w biegu że chyba z Robbenem wyścigi sobie porobi dla zabawy na treningach.

Poza tymi zaletami, szybkością, dynamiką, prowadzeniem piłki, sporo widzi, inteligentnie gra chociaż jeszcze czasem trochę jak Shaqiri bez głowy poleci i ma świetną technikę oraz potrafi wykończyć akcję. Ma 21 lat. Jak będzie się nadal rozwijać to może się okazać jednym z najlepszych transferów w ostatnim czasie. Przy okazji z wywiadów i rozmów z nim oraz opinii działaczy i trenerów ma bardzo poukładane w głowie, jest wniebowzięty mogąc być częścią Bayernu i utożsamia się z drużyną.

W Bayernie mają głowę do tego, oj mają. Lewandowski, Bernat, Rode - 10 milionów. I nie trzeba dawać 80-100 milionów na kolejnych zawodników jak to w Hiszpanii robią.

Przykładowe zestawienie jego zagrań:

https://www.youtube.com/watch?v=Ns9ynOt37WM

I tak, wiem, zestawienia się robi łatwo, nawet długie, dlatego warto poszukać np dłuższych okresów jego gry w danych spotkaniach.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Juan Bernat

Postprzez Cejmi » 2014-07-11, 05:13

Piszesz o potencjalnym pierwszym wyborze na pozycję lewego obrońcy, bo z Alabą to gościu nawet nie ma startu (jedyna nadzieja dla niego, że Austriak powędruje do środka pola) a wśród jego zalet wymieniasz
Radosław Lubor napisał(a):est cholernie szybki i dynamiczny a jednocześnie bezbłędnie prowadzi piłkę
czy też
Radosław Lubor napisał(a):Poza tymi zaletami, szybkością, dynamiką, prowadzeniem piłki, sporo widzi, inteligentnie gra chociaż jeszcze czasem trochę jak Shaqiri bez głowy poleci i ma świetną technikę oraz potrafi wykończyć akcję.
. No to super, szkoda tylko, że nie wiadomo jak z nim jest jeśli chodzi o kluczowe umiejętności wymagane na jego pozycji -> czytanie gry, ustawianie się, gra wślizgiem, odpowiedzialność taktyczna czy trzymanie linii. Szczerze wolałbym, żeby to były jego atuty.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1736
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 13h 3m 13s

Re: Juan Bernat

Postprzez Grzechoo » 2014-07-11, 05:59

Cejmi napisał(a):czy trzymanie linii


Noo akurat z tym Alaba jeszcze nie tak dawno miał spore problemy i traciliśmy przez to bramki.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Juan Bernat

Postprzez seb455 » 2014-07-11, 08:03

Lepszy Bernat niż Contento, faktycznie na filmikach prezentuje się świetnie ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Cena bardzo okazyjna jak na młodego i utalentowanego gracza.
seb455
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3203
Dołączył(a): 2011-08-08, 20:55
Online: 2d 6h 54m 27s

Re: Juan Bernat

Postprzez Serek_ » 2014-07-11, 08:09

Jeśli ktoś mówi/pisze o tym, że ocenia piłkarza na podstawie filmików to zawsze przypomina mi sie Ali Karimi.
Pamietam jak sie nim jarałem i wszystkim wysyałem linki na YT jak zajebistego piłakrza pozyskuje Bayern ^^

Od tamtego momentu już tego nie robię :P
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Juan Bernat

Postprzez seb455 » 2014-07-11, 08:35

Wiadomo, na takiej kompilacji to nawet można złożyć kilka fajnych akcji Wawrzyniaka :) ale zawsze coś może taki filmik powiedzieć o jego możliwościach, tym bardziej że to młody zawodnik i jeszcze się rozwija.

http://www.youtube.com/watch?v=ReYueJeM3Qg
tu macie jego pierwszy trening
seb455
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3203
Dołączył(a): 2011-08-08, 20:55
Online: 2d 6h 54m 27s

Re: Juan Bernat

Postprzez Seque » 2014-07-11, 08:36

Obok Moreno to najbardziej utalentowany lewy hiszpański obrońca.
Gra na skrzydle też nie jest mu obca a więc z lewej strony obrony świetnie włącza się do ataku.
Nawet był wymieniany w kontekście zastąpienia Coentrao jeśli ten zdecydowałby się w końcu odejść.
Na pewno Guardiola wie co robi i to dobry transfer z jego strony.
Los Blancos
Seque
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Wiek: 30
Dołączył(a): 2014-04-24, 16:17
Online: 12s

Re: Juan Bernat

Postprzez adamekFcB » 2014-07-11, 10:29

Muszę go zobaczyć na żywo bo tak z filmików to zawsze wybierze się tylko te dobre zagrania. Podstawą na jego pozycji są żelazne płuca i dobra gra w defensywie, bo że boczni obrońcy są już bardzo ofensywni to wiadomo, ale powrót na pozycję to już inna para kaloszy. Zobaczymy jak to będzie wygladalo i jaka on będzie pelnil rolę w zespole bo imo przesuniecie i Lahma i Alaby do środka pola to za duża przesada i chyba to nie wypali
adamekFcB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1231
Wiek: 30
Dołączył(a): 2012-02-20, 19:21
Online: 23d 15h 12m 28s

Re: Juan Bernat

Postprzez scaloni » 2014-07-11, 11:23

adamekFcB napisał(a):dobra gra w defensywie


właśnie, mam nadzieję, ze defensywa nie jest mu obca. jeśli to ma być drugi Marcelo, który o defensywie wie tyle co Howedes o ofensywie, to już wole Contento :roll:
scaloni
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5066
Wiek: 33
Dołączył(a): 2011-11-27, 14:37
Online: 7d 22h 26m 27s

Re: Juan Bernat

Postprzez Radosław Lubor » 2014-07-11, 15:03

Specjalnie napisałem, że to przykładowa prezentacja, by nie było tekstów, że oceniam kogoś na podstawie filmików, bo od pierwszych głosów o tym transferze zacząłem śledzić co to za zawodnik. I filmik to jedynie prezentacja. Jak to zostało napisane :D

Jak się Bernat sprawdzi na lewej obronie to nie wiem. Jest po prostu bardzo możliwe, że Alaba pójdzie na swoją naturalną pozycję, czyli 8-10, a wtedy Bernat w jego miejsce. Bo jako lewy obrońca został sprowadzony. To może przepowiadać grę trzema stoperami i dwoma wing-backami, ustawieniem 5 obrońców: Bernat - Dante, Martinez, Boateng - Lahm, przy czym Bernat i Lahm jak to wiadomo przy wing-backach latający na całej długości boiska po swoich stronach. Po prostu jest taka możliwość i jeżeli Bernat się zaaklimatyzuje szybko to powinien być do tego gotowy mimo młodego wieku.

Wszystko się okaże, po prostu chłopak sprawia świetne wrażenie i daje duże nadzieje na bycie wartościową częścią drużyny. I za taką kwotę na dzisiejszym rynku piłkarskim to promocja. Wiwat zarząd Bayernu, pod względem sprowadzania zawodników wiedzą jak robić interesy.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości