Douglas Costa

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Czy Douglas Costa powinien zostać sprzedany w tym oknie transferowym?

Ankieta wygasła 2017-06-20, 14:06

Tak, niezależnie czy uda się odzyskać pieniądze z zakupu
0
Brak głosów
Tak, ale tylko za dobrą sumę
1
100%
Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 1

Re: Douglas Costa

Postprzez scholli7 » 2017-04-20, 19:46

No akurat Schweini jakoś specjalnie nie zapisał się w dziejach Man U i rzekłbym, że zlekka mu tam nie poszło, czy wobec tego był wart większych pieniędzy to nie wiem.U Nas pod sam koniec przygody z Bayernem jakoś specjalnie się też nie wyróżniał. Za Kroosa owszem powinniśmy więcej wyszarpać, ale znowu nie wiadomo czy w jakimś rozliczeniu się tak przypadkiem dogadali, że właśnie to Alonso do Nas przyszedł.
Ale zgadzam się z Wami, że jeśli Bayern zdecyduje się Go sprzedać niech to będzie kwota adekwatna do tych jakie w ostatnim czasie widzieliśmy na wyspach :wink:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Douglas Costa

Postprzez Matifcb » 2017-04-20, 19:52

co kto gra w nowym klubie to juz malo wazne, sami niech sobie pluja w twarz ze tak Schweiniego potraktowali!! Schweini wtedy prywatnie mial tez nie nudno slub itd
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5366
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 6h 2m 56s

Re: Douglas Costa

Postprzez scholli7 » 2017-04-20, 20:01

Zgadzam sie Mati ale przecież taki teoretyczny przyszły nabywca też doskonale wie kogo i w jakiej formie kupuje. Nie kupują przecież kota w worku. Obserwatorzy i scauci obserwują danego zawodnika nie co wcześniej i też doskonale zdają sobie sprawę czy dany zawodnik jest wart takich, a nie innych pieniędzy i jaka jest wartość rynkowa danego zawodnika. Ale znowu z drugiej strony chyba aż tak nikt za bardzo nieprzepłaci jak Anglicy właśnie :P
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Douglas Costa

Postprzez pablo » 2017-04-20, 20:20

Spore rozczarowanie, mial dobre momenty, wygladalo , ze przy RR moze wskoczyc na top level ale tutaj chyba chodzi o mentalnosc bo umiejetnosci czysto pikarskie ma bardzo wysokie ale co z tego jak brakuje motywacji (chyba tak to trzeba okreslic) i podejmuje zle decyzje na boisku - tego juz chyba nie da sie nauczyc w tym wieku.

Sprzedac ? Ok, mozna ale kto za niego ? Sprzedaz mialaby sens jakby przyszedl duzo lepszy zawodnik np za max 50 mln. ALe na rynku ciezko znalezc takiego gracza za takie pieniadze.

Pamietajmy, ze sprzedaz gracza to takze koniecznosc odprowadzenia podatku dochodowego i z kwoty transferu zostaje niewiele wiecej jak polowa - reszte do nowego gracza trzeba dolozyc. Ja zostawilby go jeszcze na jeden sezon, moze cos jeszcze bedzie gral. Odchodzi Lahm, Alonso, nie mamy napastnika za Lewego , nie wiadom jak bedzie gral Kimmich na prawej obronie (bo chyba tam zobaczymy go w przyszlym sezonie) . Kadra troche sie nam zmniejsza i pozbywanie sie w tej chwili kolejnych zawodnikow to raczej slaby pomysl.
Ostatnio edytowano 2017-04-20, 20:25 przez pablo, łącznie edytowano 1 raz
pablo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 2005-04-08, 21:09
Online: 2d 26m 38s

Re: Douglas Costa

Postprzez Cejmi » 2017-04-20, 20:24

Alexis Sanchez i mamy kocura, walczaka i piłkarza z mentalnością ciągłego wygrywania. Dodatkowy atut to fakt, że może zagrać te wspomniane przez Rummenigge 2 spotkania jako 9 od biedy kiedy Lewy byłby niedysponowany. IMO to powinien być nasz cel nr 1 tym bardziej, że z racji tylko rocznego kontraktu można by transakcję dopiąć w ok. 40 mln euro a może i niżej.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1739
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 13h 32m 17s

Re: Douglas Costa

Postprzez pablo » 2017-04-20, 20:27

Sanchez to bylby dobry ruch. Moze poszliby na wymiane za Coste z nasza malo doplata ? To bylby dobry deal dla obu stron.
pablo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 2005-04-08, 21:09
Online: 2d 26m 38s

Re: Douglas Costa

Postprzez scholli7 » 2017-04-20, 20:47

Cejmi napisał(a):Alexis Sanchez i mamy kocura, walczaka i piłkarza z mentalnością ciągłego wygrywania. Dodatkowy atut to fakt, że może zagrać te wspomniane przez Rummenigge 2 spotkania jako 9 od biedy kiedy Lewy byłby niedysponowany. IMO to powinien być nasz cel nr 1 tym bardziej, że z racji tylko rocznego kontraktu można by transakcję dopiąć w ok. 40 mln euro a może i niżej.


Otóż to a kolejny, aspekt przemawiający za Nim to Jego narodowość idelanie dogadywał by się ze swoim kolegą z reprezentacji Vidalem. Rozumieli by się na boisku bez słów.
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Douglas Costa

Postprzez ironlemon » 2017-04-20, 20:55

A ja napiszę o czymś, co przecież jest wciąż całkiem prawdopodobne, a czego nikt nie rozważa - co będzie, jak Costa zostanie. I tu mam cichą nadzieję na taki scenariusz, jak z Riberym. Przypomnijcie sobie, co wyprawiał Franek jeszcze przed słynną aferą dziwkarską - pchał się do Realu drzwiami i oknami. Dopiero potem docenił, gdzie gra i dla kogo. Oby z Costą było podobnie... tylko bez afery :D
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Douglas Costa

Postprzez Matifcb » 2017-04-20, 21:42

niech poru*** jak ma pozniej zapiepszac :) przeciez to nic zlego skoro obie strony tego chcialy :) co do Sancheza tez jestem za, fajny pomysl, 28 lat wiec spokojnie pare lat i walczak jest a tego nam wlasnie potrzeba !
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5366
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 6h 2m 56s

Re: Douglas Costa

Postprzez scholli7 » 2017-04-20, 21:53

ironlemon napisał(a):A ja napiszę o czymś, co przecież jest wciąż całkiem prawdopodobne, a czego nikt nie rozważa - co będzie, jak Costa zostanie. I tu mam cichą nadzieję na taki scenariusz, jak z Riberym. Przypomnijcie sobie, co wyprawiał Franek jeszcze przed słynną aferą dziwkarską - pchał się do Realu drzwiami i oknami. Dopiero potem docenił, gdzie gra i dla kogo. Oby z Costą było podobnie... tylko bez afery :D


Wszystko fajnie tylko weź pod uwagę na jakim zaawansowanym poziomie piłkarskim był w tym momencie Franek, kiedy chciał odejść do Realu. Coman czy też Costa mają w zasadzie już 2 sezon za sobą i tak naprawdę poza jedną wyśmienitą rundą w Ich obu przypadkach i w tych obu sezonach trochę blado wypadają na tle Francka.
Według mnie Ribery pokazał się bardziej niż Oni razem wzięci po 2 sezonach gry dla Nas i dlatego tak szybko zdobył serca tak wielu kibiców. I teraz nasuwa się takie pytanie czy Oni potrzebują może jeszcze więcej czasu? W co raczej wątpię i jakoś coraz trudniej mi w to uwierzyć czy jeszcze w ogóle wystrzelą. Niby Coman coś tam w Leverkusen szarpał, ale czy to wystarczy.?
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Douglas Costa

Postprzez ironlemon » 2017-04-20, 21:59

Ale obaj też grają dużo mniej niż za Guardioli, a to każdemu utrudnia rozkręcenie się. Ja to do ostatniej chwili trzymam kciuki za każdy nasz zakup, żeby wystrzelił :P

Z drugiej strony, jak po tym, co się stało we wtorek Costa zamiast zadeklarować się, że przyłoży się do powrotu Bayernu za rok będzie dalej pipczał o transferze, to niech spada jak najszybciej. Umiejętności i forma się zmieniają i zawsze można dać drugą szansę, ale jeśli chodzi o olewackie podejście do pracy dla klubu - to już jest grzech nie do wybaczenia.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Douglas Costa

Postprzez yarpen » 2017-04-20, 22:06

Tylko Ribery ma talent. Costa ma szybkość... I to tyle. On nigdy nic więcej na boisku nie pokazywał.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: Douglas Costa

Postprzez ironlemon » 2017-04-20, 22:10

yarpen napisał(a):Tylko Ribery ma talent. Costa ma szybkość... I to tyle. On nigdy nic więcej na boisku nie pokazywał.

Nie no, bez przesady - drybling ma, strzał z dystansu też. Jakby tylko się zabrał konkretnie do roboty zamiast pieprzyć o transferze, to jestem pewien, że byłoby go stać na występy w stylu tych jego kilku pierwszych.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Douglas Costa

Postprzez scholli7 » 2017-04-20, 22:12

Ribery po tych pierwszych sezonach gry u Nas stwierdził zapewne, że nic u Nas nie ugra i stąd ten pomysł by odejść. A na nasze szczęście wtedy wyszła ta sexafera z Jego udziałem i Bayern z Ulim na czele wyciągnął ku Niemu pomocną rękę i dlatego postanowił zostać w Klubie. Pomimo tego, że specjalnie też nie układało mu się w stosunkach z trenerem LVG. Myślę, że na decyzję o pozostaniu miał też ogromny wpływ Finał LM, do którego wówczas doszliśmy i to że Bayern sprowadził Robbena.

Wracając do CC
Myślę, że Costa raczej odejdzie, a jeśli zostanie to właśnie Coman.Tak jak piszesz Costa niech idzie, bo jak to mówią z niewolnika tymbardziej niezadowolonego nie ma pracownika.... Do tego coraz więcej pojawia się teraz spekulacji na temat Jego odejścia
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Douglas Costa

Postprzez Matifcb » 2017-04-20, 22:20

ja bym na miejscu Carlo teraz dal wlasnie pograc lawce. Kiedy jak nie teraz, niech chlopaki sobie biegaja w BL. Kimmiche, Costy, Rafinie Bernaty i inne Comany i Sanchezy. Starczy na BL
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5366
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 6h 2m 56s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości