Carlo Ancelotti

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Czy jesteś zadowolony, że to właśnie Carlo Ancelotti poprowadzi Bayern w następnym sezonie?

Ankieta wygasła 2016-01-19, 22:49

TAK, to świetny fachowiec
15
79%
NIE, lepiej żeby został Guardiola
3
16%
NIE, powinien być wybrany ktoś inny
1
5%
 
Liczba głosów : 19

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez scholli7 » 2017-10-02, 17:19

Dlatego to jest też bardzo zastanawiające Carlo bądź co bądź objechał Nas, a także i Pepa w dodatku na naszym placu gry aż 4-0.Ale znowu nie można powiedzieć, że Pep co roku dostawał wpieprz jak to Mati piszesz, bo w ostatnim sezonie na tle Atletico naprawdę zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, a moim skromnym zdaniem zaważył wtedy niestrzelony karny Mullera. W zeszłym sezonie równie dobrze zaprezentowaliśmy się na tle Realu. Jeśli miałbym doszukiwać się różnic to widziałbym je w tym, że Pepson miał 3 podejścia, natomiast Carlo jedno, no dobra jedno i troszeczkę, bo rozegraliśmy pod Jego wodzą dwa mecze w LM jeszcze w tym sezonie.
Drugą taką zastanawiającą rzeczą dla mnie jest to, że przecież Pep nie został zwolniony po tym pamiętnym 4-0.Myślę, że tu zaważyła też teraz porażka Bayernu w Pucharze Niemiec z BVB w zeszłym sezonie i to u siebie.Pep jednak zdobywał dublet. A przegraliśmy czy też rozegraliśmy mecz w podobnych okolicznościach jak choćby te 2 ostatnie rozegrane mecze ligowe. Prowadziliśmy 2:0 i dajemy sobie strzelić 2 bramki. Czegoś takiego naprawdę dawno nie było.
Naprawdę miałem wielkie nadzieje w stosunku do Carlo i nie ma co tu ukrywać, że bardzo Go nawet broniłem. Jednak dochodzę do wniosku, że chyba jednak się myliłem bo naprawdę ciężko jest to wszystko pojąć i wytłumaczyć co się ostatnio działo.
Pytanie czy podniesiemy się z kolan, czy przynajmniej wytrwamy do końca tej rundy. Jestem dobrej myśli, ale sprawa wygląda naprawdę poważnie i nie zaciekawie
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez Matifcb » 2017-10-02, 17:32

jaka roznica miedzy PSG a Realem ? kurde mysle ze za Pepa kazdy byl zmotywowany i taktyka slepo ustawiona nie zadzialala. Z PSG wychodzi na to ze tam jakis bunt byl, atmosfery nie bylo, jakies kartki na drzwiach ze skladem itp..
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez scholli7 » 2017-10-02, 18:39

Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez Matifcb » 2017-10-02, 20:17

czytalem to w dzien, ciekawe. Po pierwsze do weryfikacji, jakies zrodlo ?jakby tak bylo no to ladna patologia by byla w klubie przez ostani rok ;/
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez haj » 2017-10-02, 20:58

Jeśli poczyta się obcojęzyczne fora kibiców Bayernu to tam właśnie o czymś takim pisali. Dodatkowo fani Bawarczyków pokazywali, że asystent Carlo czyli tak naprawdę jego syn utrzymywał bardzo bliskie relacje z hiszpańskimi zawodnikami. Gdyby w tym towarzystwie byli jeszcze piłkarze mówiący w tym języku (np Rafinha) to jeszcze można byłoby to wybronić, ale na kolacjach z partnerkami byli tylko zawodnicy z półwyspu Iberyjskiego. Doprawdy ciężko to wszystko ogarnąć i zrozumieć, iż stało się to pod czujnym okiem zarządu...
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8552
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 37m 15s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez scholli7 » 2017-10-03, 15:14

Ktoś kiedyś napisał, że w Bayernie nigdy nie było chemii jeśli chodzi o trenerów - Włochów pracujących w Monachium i wychodzi na to, że coś w tym chyba jednak jest.Tak dziś siedząc i pijąc kawę przypomniała mi się pamiętna konferencja prasowa Trapattoniego. Chyba każdy z Nas doskonale ją pamięta:
https://youtu.be/5cgLqfdAgK4
Na tej konferencji Trapattoni zarzucił zawodnikom Bawarskiego Klubu brak zaangażowania w grę. Kipiał ze złości i wykrzykiwał : – Trener nie jest idiotą, trener widzi co się dzieje na boisku. Ci piłkarze są słabi jak pusta butelka! Widzieliście mecz w środę? Jaki zespół grał w środę? Grał Mehmet (Scholl – przyp. red.), grał Bassler, czy grał Trapattoni?! Ci piłkarze narzekają więcej niż grają! Wiecie dlaczego włoskie kluby nie kupują takich graczy? Bo widzieli ich wiele razy w takich meczach. A to nie jest gra na poziomie włoskich mistrzów. Strunz! Jest tutaj dwa lata i zagrał w dziesięciu meczach. Jest ciągle kontuzjowany! Jak śmiesz Strunz?! W poprzednim roku było mistrzostwo, z Hammanem, z Nerlingerem, to byli piłkarze! I zostali mistrzami. A on jest wiecznie kontuzjowany! Musisz zagrać dwadzieścia pięć meczów dla tej drużyny! Musisz szanować kolegów! Masz tylu miłych kolegów, zapytaj ich! Jestem zmęczony bronieniem tych piłkarzy i byciem ojcem dla tych piłkarzy. Bo to za nich zbieram cięgi. Jeden to Mario (Bassler), drugi to Mehmet. O Strunzu nie chce mi się wspominać, on gra w 25 procentach meczów. Skończyłem…

Co śmieszne trochę historia zatoczyła koło. Znowu mieliśmy włoskiego trenera, jednak teraz trochę jakby się role odwróciły i to zawodnicy bardziej obrysowali trenera.
Ktoś pisał, że cieżko jest być trenerem Bawarczyków, presja itp itd jasna sprawa, wielu też broni Ancelottiego, że nie miał wpływu na nic jednak np sam Trapattoni wypowiedział kiedyś takie słowa:" Zawsze powtarzam, że poza obowiązkami trenera jestem również duchownym. Muszę iść do pokoju każdego z piłkarzy i powiedzieć im, kto gra, a kto nie, pocieszyć tych, których skreśliłem. To jak spowiedź – powiedział całkiem poważnie Włoch.Nikt przed nim nie nadawał zawodowi trenera rangi posług kapłańskich.
Z Trapattonim nie wygraliśmy zbyt wielu trofeów. Zdobyliśmy Puchar i Mistrzostwa Niemiec w dwóch Jego podejściach, bo Włoch dwukrotnie pracował w Monachijskim Klubie i uznać należy chyba to za spory sukces wspominając tamte lata. Co najdziwniejsze największe sukcesy trenerskie „Trap” osiągnął w Serie A, ale najlepiej zapamiętano go właśnie w Niemczech i chyba tak samo jest z Carlo? Bo to z Milanem zdobył dwukrotnie LM i z Nimi odniósł największe sukcesy.My jednak zapamiętamy Go w inny sposób, nie umniejszając rzecz jasna osiągnięciom obu Panów.

Tak sobie teraz myślę i wydaje mi się, że tą konferencję w dobie tego wszystkiego co w ostatnim czasie wydarzyło się w Naszym Klubie można śmiało podpiąć pod to wszystko, co w ostatnim czasie miało miejsce.
Mam też taką nadzieję, że jak po Trapattonim, po Jego drugim podejściu do Bayernu pojawił się u Nas, obyty już w Niemczech, trenujący wcześniej BVB Ottmar Hitzfeld i wszystko to poukładał, tak też będzie i tym razem historia zatoczy koło i sięgniemy po jakiegoś ogarniętego trenera, obytego z niemiecką ligą, znającego realia Bundesligi, który to wszystko poukłada. A czy będzie to też były trener BVB? ( może Tuchel, Klopp? I nawet wtedy historia zatoczy koło)
Takich zbiegów okoliczności dużo w ostatnim czasie nawet koszulki wzorowane na tamtych czasach :mrgreen:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez Matifcb » 2017-10-05, 21:28

Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez scholli7 » 2017-10-05, 21:35

Matifcb napisał(a):[ Obrazek ]



Hahahaha :twisted: :mrgreen: Dobre, ale podobny :mrgreen:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez tomal125 » 2017-10-05, 22:20

Nie chce umniejszać zadań i zasług trenera ale to nie jego wina ze piłkarz x lub y nie kiwnie obrońcy, nie strzeli dobrego strzału z dystansu itp. Mało co naszym wychodziło ostatnio. Szczególnie RR


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez norbi » 2017-10-06, 08:25

Obrazek

Ancelotti znalazł nową pracę :O
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5033
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 51m 37s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez haj » 2017-10-06, 09:44

@tomal
Jednak już brak pomysłu na grę w dużej mierze zależy od trenera. No chyba że taktyka opierała się na pierdyliardzie wrzutek.

@Norbi
Patrz wyżej
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8552
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 37m 15s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez xeremeleque » 2017-10-06, 09:59

Taktyka Carlo na mecz była prosta - do skrzydła -> wrzutka na lewego i któreś dośrodkowanie musi na niego wpaść. Przerwa, w szatni krótka piłka po 30stu wrzutkach w pierwszej połowie: panowie, więcej wrzutek, za mało stwarzamy sobie okazji.
Przepraszam, musiałem. Trener kompletnie bez pomysłu na zespół, a początkowo liczyłem że odmieni naszą grę, przyspieszy po Pepie, a tu graliśmy jeszcze wolniej.
Obrazek
xeremeleque
Bawarczyk
 
Posty: 224
Wiek: 27
Dołączył(a): 2017-10-04, 19:59
Online: 2d 10h 18m 58s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez haj » 2017-10-06, 10:07

Taki schemat dawał pewną wygraną... w FIFA 97 :)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8552
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 37m 15s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez xeremeleque » 2017-10-06, 10:35

E tam, nie przesadzaj. Do dziś to dobrze funkcjonuje w fifie przy 4-4-2 :P
Obrazek
xeremeleque
Bawarczyk
 
Posty: 224
Wiek: 27
Dołączył(a): 2017-10-04, 19:59
Online: 2d 10h 18m 58s

Re: Carlo Ancelotti

Postprzez człowiek.tłumu » 2017-10-06, 12:05

lepiej przy 4-5-1 z mullerem za lewym. gonia sie wtedy miedzy soba w bramkach :p
człowiek.tłumu
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1159
Wiek: 29
Dołączył(a): 2012-06-17, 14:40
Online: 9d 9h 3m 57s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron