Hans-Dieter Flick

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Hans-Dieter Flick

Postprzez scholli7 » 2021-06-03, 20:12

Niepojęte, że Hansi nie doczekał się na naszym forum swojego wątku a co by dużo nie mówić mamy Mu za co dziękować ;) dlatego postanowiłem założyć ten temat i szkoda, że od razu już w dziale Historia :(

Takie ciekawostki na szybkiego z wikipedii

Jako zawodnik Hansi rozegrał 144 mecze w Bundeslidze i strzelił 6 goli. Przez sześć lat (1984-1990) występował w Bayernie Monachium, z którym zdobył pięć tytułów mistrza kraju (1985, 1986, 1987, 1989 i 1990). Później przez trzy lata grał w 1. FC Köln, a w 1994 roku przeniósł się do trzecioligowego FC Bammental, gdzie w 2000 roku zakończył piłkarską karierę. Nigdy nie wystąpił w reprezentacji Niemiec.

Jako trener Hansi W 1996 roku rozpoczął pracę szkoleniową. Został grającym trenerem FC Bammental. Po zakończeniu piłkarskiej kariery przez pięć lat prowadził inny trzecioligowy klub TSG Hoffenheim. Na początku 2006 roku został drugim trenerem austriackiego Red Bull Salzburg. Po Mundialu 2006 dołączył do sztabu nowego selekcjonera reprezentacji Niemiec Joachima Löwa jako pierwszy asystent.

Przed sezonem 2019/2020 został zatrudniony jako asystent Niko Kovača w Bayernie Monachium. 3 listopada 2019 po przegranej 1:5 z Eintrachtem Frankfurt zespół poinformował o rozstaniu z Kovacem, jednocześnie ogłaszając, że Flick tymczasowo przejmie obowiązki pierwszego trenera do czasu ogłoszenia nazwiska następcy Chorwata.

3 kwietnia 2020 Bayern poinformował, że Flick pozostanie na stanowisku na stałe. Niemiec podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2023. Już w pierwszym sezonie pracy, jako jedyny w historii niemiecki szkoleniowiec zdobył z Bayernem sekstet, wygrywając Mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, Ligę Mistrzów, Superpuchar Niemiec oraz Superpuchar UEFA. W lutym 2021 wygrał również z Bawarczykami Klubowe Mistrzostwa Świata.
Nasz kolekcjoner tytułów zostanie nowym trenerem reprezentacji narodowej w piłce nożnej, zastępując po letnich Mistrzostwach Europy swojego dotychczasowego przełożonego i zdobywcę Pucharu Świata Löwa. Umowa z Bayernem zostanie rozwiązana z dniem 30 czerwca 2021 roku, natomiast Kontrakt zDFB podpisał do 2024 r.
Pierwsze międzynarodowe mecze Flicka jako trenera Niemiec odbędą się już we wrześniu w eliminacjach do Mistrzostw Świata przeciwko Liechtensteinowi, Armenii i Islandii. W tym roku odbędą się jeszcze dwa obowiązkowe mecze w październiku i listopadzie.

Nie wiem jak Wy ale ja tam czuję ogromny niedosyt, że Jego przygoda czy też inaczej to ujmę praca trenerska w Monachium zakończyła się tak szybko. Bo myślałem, że naprawdę wreszcie mamy trenera na lata.Wiem, że temat już zamknięty i z całego serca życzę wszystkiego najlepszego nowemu trenerowi, ake obawiam się, że może nie podołać presji jaka będzie na nim ciążyć w Bayernie.
Na przykładzie Flicka nie ma co już na starcie skreślać nowego trenera bo wszyscy w życiu niespodziewalibyśmy się co Hansi z Bayernem zdziała a jednak to zrobił i to dodam że jako były przecieżasystent Kovaca.
Nie mogę przeboleć jeszcze jednej kwestii, a mianowicie jak pojawia się już naprawdę jakiś konkretny trener w FCB, Bayern popełnia ogromny błąd za wszelką cenę Go u siebie nie zatrzymując. Podobnie było w przypadku Juppa przez wielu wcześniej wyszydzanego "Leśnego Dziadka"
Sam zarząd chyba nie przypuszczał, że Jupp doprowadzi nas do dwóch Finałów i to rok po roku i to po takiej bolącej porażce przed własną publicznością na AA w meczu z Chelsea.
Zakontraktowali Pepcia, a straciliśmy naprawdę genialnego trenera i moim zdaniem podobny błąd popełniamy i tym razem z Flickiem, a jak wiemy do tego wszystkiego przyczynił się nasz ulubieniec Hasan.
Przecież te wyniki Flicka jak się na to popatrzy pomimo pandemii miażdżą system

− 86 spotkań
− 70 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek
− Bramki 260:91
− Średnio 2,53 pkt na mecz
− 81% zwycięstw
− Średnio 3,02 bramki na mecz
− 2x mistrz Niemiec, Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec, LM, KMŚ, Superpuchar Europy

Czego chcieć więcej?
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Hans-Dieter Flick

Postprzez baymann9 » 2021-06-03, 20:20

scholli7 napisał(a):
Czego chcieć więcej?

Wywiązania się z umowy.
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 18h 20m 57s

Re: Hans-Dieter Flick

Postprzez bartek959 » 2021-06-03, 20:23

baymann9 napisał(a):
scholli7 napisał(a):
Czego chcieć więcej?

Wywiązania się z umowy.


Obrazek
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: Hans-Dieter Flick

Postprzez scholli7 » 2021-06-04, 17:22

baymann9 napisał(a):
scholli7 napisał(a):
Czego chcieć więcej?

Wywiązania się z umowy.


I kopać się z koniem? --> patrz dalej Salihamidzicem

Według mnie Flick jest bardzo ambitny
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Hans-Dieter Flick

Postprzez mancipium » 2021-06-04, 19:08

ambicja i kadra? to jest troche taka robota filozofa mentora, a nie codzienna orka jak w klubie. Tak mi się jakoś kłóci stwiedzenie, że trener jest ambitny a trenuje kadrę. I mając na uwadze Niemcy to on tam na 10 lat poszedł.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Hans-Dieter Flick

Postprzez scholli7 » 2021-06-04, 20:18

Wbrew pozorom prowadzenie reprezentacji to nie jest taka prosta fucha jak się może wydawać. Rzeczą jasną jest, że nie ma tylu meczów Kadry w ciągu sezonu jak natłoku meczów danego Klubu, nie ma tyle stresu itd itp. Ale taki selekcjoner musi być na bieżąco, śledzi praktycznie różne krajowe rozgrywki, w których ma swoich reprezentantów, bardzo często pojawiając się na takich meczach o stawkę np. Nie jest taką gwarantowaną sprawą to, że będzie selekcjonerem 10 lat. Jakiś turniej nie pyknie albo eliminacje i nikt na siłę Go tam nie będzie trzymał.
A miałem inną ambicję Flicka na myśli. Chodzio mi o to, że chce zdobywać kolejne puchary. A w Bayernie wiedział, że będzie miał mocno pod górkę z Hasanem i Jego prześwietnymi transferami zastępczymi do tych jakie chciał . Dlatego zrezygnował i spróbuje całkiem innych wyzwań. Zresztą w zasadzie w Klubowej piłce Hansi zdobył przecież wszystko co mógł jako trener, a jako selekcjoner jeszcze nie. Wcześniej w Kadrze był w cieniu Joachima pracując jako asystent podobnie jak w cieniu Kovaca, do momentu objęcia sterów w Bayernie. Teraz będzie sam decydował o pewnych kwestiach w Kadrze, to jest też nie lada wyzwanie, a czy Mu się uda czas pokaże. Ja Mu życzę jak najlepiej, cenię jako trenera za to wszystko co dla Bayernu zrobił i mam cichą nadzieję, że może kiedyś wróci do Monachium tak jak powrócił Jupp czy też wcześniej Ottmar ;)
Myślę, że sobie poradzi i że wprowadzi umiejętnie nowych młodych reprezentantów podobnie jak wprowadził Nam do Bayernu Daviesa czy też Musiale ;) Ma nosa do tego, zresztą nadal będzie przecież współpracował z zawodnikami Bayernu których trenował będąc w Monachium
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Hans-Dieter Flick

Postprzez mancipium » 2021-11-17, 18:06

Falk twierdzi, że:
- However, what caused the relationship between Flick and Brazzo to shatter were the failed transfers of Sergino Dest and Hudson Odoi in September. Flick was signaled that the deals were done, in the end, the club got Costa and Sarr instead.

Czyli Hasan pokłócił się z Flickiem, bo Flick chciał Desta i Odoi a dostał Costę i Sarra. Od tego czasu zaczęli się corraz mniej lubić. Reszta jak ktoś chce poczytać, nie chce mi się tłumaczyć:

What caused the relationship between Salihamidzic and Flick to shatter?
Christian Falk book "Bayern Insider" sheds light to the tensed relationship between the two:
- In 2020, Salihamidzic wanted Sané, while Flick preferred Werner. The coach also imagined Havertz in Munich, but he never demanded Havertz internally, Flick was aware that he was not financially feasible in the times of corona
- Both Hoeness and Flick spoke to Mario Götze on the phone, but the board wasn't convinced of the transfer. Draxler also became a topic.
- Flick would have liked to get Baku from Mainz before his move to Wolfsburg, however, the board decided for Bouna Sarr on a 8m€ transfer.
- Benjamin Henrichs or Dodo from Shakhtar were also a request by Flick in January 2020 as right backs, but the club got Alvaro Odriozola instead.
- The likes of Arne Maier and Max Meyer were also brought to discussion by the coaching staff. Flick at that time was against the signing of Alexander Nübel, whom he would have liked to loan later but the club refused.
- Choupo Moting and Tiago Dantas were a recommendation by Flick. He also supported the transfer of Upamecano, who had a conversation and convinced the defender to come to Munich.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Hans-Dieter Flick

Postprzez bartek959 » 2021-11-20, 22:01

Flick would have liked to get Baku from Mainz before his move to Wolfsburg, however, the board decided for Bouna Sarr on a 8m€ transfer.


Obrazek
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: Hans-Dieter Flick

Postprzez Matifcb » 2021-11-21, 13:13

Kto tam wiedział, po fakcie można się za głowę łapać..
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 17m 45s

Re: Hans-Dieter Flick

Postprzez Recit » 2021-11-21, 13:55

No a Henrichs i Dodo? Zawsze w takich historiach będzie jakieś "kurła, ale by było!". To nie jest tak, że trenerzy dostają zawsze tego, kogo chcą, a nawet widać, że część jednak poszła po myśli Hansiego. Osobiście cieszę się, że nie ma już dramy i jest Nagelsmann, który powinien zostać na lata.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 22m 11s

Re: Hans-Dieter Flick

Postprzez mancipium » 2021-11-22, 16:12

tylko on z Hasanem też się może pożreć. Flick miałem wrażenie, też był jako ten na "lata" a jednak szybko się okazało, że jest mu nie po drodze z innymi w Bayernie.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Hans-Dieter Flick

Postprzez Recit » 2021-11-22, 21:55

Zobaczymy. Wiadomo, że jak dwóch trenerów "na lata" odejdzie przez Hassana to coś to oznacza. Póki co jednak nie jest to takie oczywiście, że to wszystko wina jednej strony. Dookoła nas dzieją się większe dramy, czasami ludzie nie mogą się dogadać, także na niwie zawodowej.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 22m 11s


Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości