Bixente Lizarazu

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Max » 2006-05-01, 10:18

maly wzrostem wielki duchem, bedzie mi go brakowalo
bez watpienia jeden z najlepszych obroncow swiata przelomu tysiacleci
mam nadzieje, ze lahm bedzie godnym nastepca
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Czikita » 2006-05-01, 10:39

Szkoda, szkoda... może i dobrze, że odchodzi w pełni sił, a nie jako pokonany...
Mimo niewielkiego wzorstu był filarem( obok Kahn`a i starego Effenberga) starego, walczącego Bayernu...

Mam nadzieję,że po jego odejściu nie zabraknie w klubie woli walki.

No i fakt: dobrze,że swoją karierę kończy w Bayernie...
Ludzkość wyżej stawia nie tę płeć, która rodzi, lecz tę, która zabija.
Czikita
Bawarczyk
 
Posty: 1
Wiek: 34
Dołączył(a): 2006-05-01, 10:24
Lokalizacja: Wrocław
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Simin » 2006-05-02, 11:57

Liza zawsze byl dla mnie postacia niemal legendarna - najbardziej w jego osobie (juz nie chodzi o sama gre) podobala mi sie jego postawa i nieugietosc na pogrozki ETA (baskijscy separatysci jak kazdy wie) - gdy Ci zagrozili mu, ze go zabija, jezeli nie wroci do Athletic Bilbao!! Liza przez jakis czas wszedzie chodzil z ochroniarzami wtedy... pamietam!! :569: - nie wiem czy wszyscy o tym wiedzieli (o tym fakcie z ETA) ale wg. mnie zasluguje na najwyzsze uznanie...
Co do jego zaslug dla klubu to sa one OLBRZYMIE - zawsze stanowil o sile naszej lewej obrony - numer 69(bez skojarzen :P) zawsze powinien byc u nas w klubie dla niego zarezerwowany i nie przydzielany innym zawodnikom (conajmniej przez jakies 10 lat!!)
Mistrz Swiata, Mistrz Europy, Klubowy Mistrz Europy, Klubowy Mistrz Swiata, Mistrz Niemiec, Zdobywca Pucharu Niemiec, Zdobywca Pucharu UEFA... - ZDOBYL WSZYSTKO!!!!!!
Chwala mu na wieki!
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez piotraldinho » 2006-05-02, 12:33

Lizarazu był i jest (!!!) wspaniałym piłkarzem . Szkoda , że kończy kariere . Nie będzie można mówić o historii FCB bez przedstawienia postaci Bixente . Zapisał on w niej duża kartę . Myśle , że z naszej strony czyli ze strony kibiców powinny wypływać ogromne podziękowania dla Francuza . Mam nadzieje , że do końca sezonu będzie walczyć i grać na 100% tak jak do tego nas przyzwyczaił .
On sam Bayernowi zawdzięcza bardzo wiele . Tu odniósł wspaniałe sukcesy , których pozazdrościć mu może nie jedna gwiazda . W obecnej chwili nawet Ronaldinho :P .
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez haj » 2006-05-02, 12:36

Simin o ile mnie pamięc nie myli to nie chodziło o grę w Athletico Bilbao (bo Baskowie mogą grać wszędzie na świecie, byle nie w Hiszpanii :D ), tylko o przelewanie jakiejś części jego zarobków na konto ETA ;)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Sajmon » 2006-05-09, 12:44

Bixente Lizarazu powinien otrzymać szansę w meczu z Borussią Dortmund. Liczę, że Francuz będzie się chciał pokazać jak z najlepszej strony w tym meczu, z tak odwiecznym rywalem, jakim jest Borussia Dortmund. Musi dobrze pilnować zawodnika z Dortmundu, jeżeli zawodnik który jest już sporo lat w Bayernie, zagra w miarę dobry mecz, to napewno może zaliczyć swoją karierę w Bayernie jaką bardzo udaną :629:
http://img246.echo.cx/img246/8179/schw4ni.gif Bastian SCHWEINSTEIGER przyszłość Bayernu Monachijskiego!!!
Sajmon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2006-02-12, 13:34
Lokalizacja: z Katowic
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez DamKam » 2006-05-13, 09:49

Troche późno to pisze, ale lepiej późno niż wcale: DANKE LIZA :!:
Jest to naprawdę zasłużony gracz dla FCB i trzeba będzie go pożegnać z wielkimi laurami. Po prostu zasłużył sobie na to. Cieszę się, że kończy karierę właśnie u nas a nie w jakimś innym klubie. Na pewno dziś podczas meczu z BVB zgotują mu piękne pożegnanie. A co do jego następcy to ja myślę, że już go mamy a jest nim oczywiście bardzo utalentowany Lahm :D
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Liz4 » 2006-05-13, 11:24

aurevoir Lizarazu ! zawsze byles dla mnie najlepszy i zawsze bedziesz moim idolem !
Obrazek
Liz4
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 705
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-06-02, 23:40
Online: 22m 36s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Piecia » 2006-05-13, 11:42

Piękna kariera Lizy :) Wielu graczy może mu zazdrościć bo zdobył wszystkie najważniejsze trofea na świecie. Przez pewien czas chciałem się na nim wzorować i wręcz powiem że mamy wiele cech wspólnych (nie nie, Baskiem nie jestem :wink: ), obaj gramy po lewej stronie no i obaj wysokim wzorstem nie możemy się popisać. Był dla mnie wzorem do naśladowania i tak za bardzo sie nie dołowałem że jestem pare cm niższy od kolegów.

Tak czy inaczej będzie mi go brakowało, ale w pamięci kibiców Bayernu Lizarazu zostanie na zawsze :D

pzdr
Piecia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 722
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:38
Lokalizacja: Białystok
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez haj » 2006-05-14, 08:13

Nie ma takich słów, które godnie by oddały zasługi Bixente Lizarazu dla Bayernu w ostatnich 10 latach. Jego umiejętności i dyspozycja przez całą grę w Monachium były niezwykle przydatne zespołowi, a pod koniec tego sezonu, gdy już nie dawał rady grać non stop w pierwszym składzie, jego wielka ambicja i wola walki z pewnością dodawał skrzydeł zawodnikom na boisku.

Najbardziej właśnie tej ekspresji, zawziętości i oddania będzie mi brakowało w następnych sezonach. Mało teraz takich zawodników, jak mierzący 169 cm Francuz. Właśnie z zawodnikami o takiem charakterze można kroczyć od sukcesów do sukcesów, ale z wielką przykrością muszę stwierdzić, iż coraz mniej takich piłkarzy się pojawia. Ale jestem dumny z tego, że mieliśmy Lizarazu - niezliczone sukcesy, do tego wielka kultura na murawie, a gdy trzeba było tylko stanąc w obronie kolegów z zespołu, był pierwszym, który to robił (rok 2002, Madryt ;) ).

Zbyt banalne będzie, gdy się napisze: "Liza, dziękujemy", więc uważam, że największą podziękowaniem dla niego będzie to, że na wiele lat zostanie w pamięci kibiców Bayernu, którzy za każdym razem będą lewych obrońców porównywać z tym niewielkiem wzrostem, ale ogromnym sercem do futbolu Francuzem.
Ostatnio edytowano 2006-05-14, 11:23 przez haj, łącznie edytowano 1 raz
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Lmollu » 2006-05-14, 08:56

Zawsze uwielbiałem tego piłkarza. Pamiętam jak było mi smutno, gdy nas opuszczał w 2004 roku. Po pół roku ku mojej uciesze wrócił na właściwe miejsce :D Szkoda, że to już koniec jego pięknej kariery, ale nie ma się co oszukiwać- nadszedł na to czas.

Zgadzam się z Hajem, że piłkarzom najczęściej brakuje takiego charakteru, woli walki jaką posiadał nasz "Liza". Przez pewien czas nie bez przyczyny był moim ulubionym piłkarzem Bayernu obok Effenberga i Kahna.

Bardzo chciałbym, żeby Bixente pracował dalej w Bayernie w innej rolil. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

"MERCI LIZA!" :D
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Giovane » 2006-05-14, 12:04

Jak dla mnie zaraz po Kahnie i Elberze jest ikoną Bayernu ostatnich lat. Zasłużył się bardzo w Monachium i fajnie, że kończy kariere w Bawarii. Więcej takich oddanych graczy w FCB.
Obrazek
Giovane
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 292
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:25
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Simin » 2006-05-31, 13:57

Bayernie (oprocz Kahna i hmmm. ewentualnie Brazzo - ktory jednak od zawsze gral duza mniejsza role w Bayernie niz Liza) nam brakuje!! :cry:
Jest to bardzo kiepska wiadomosc, bo jak wiadomo Olli juz nie najmlodszy tez - jak odejdzie na emeryturke, to mozemy miec problem 'przywodczy' :(

"Simin o ile mnie pamięc nie myli to nie chodziło o grę w Athletico Bilbao (bo Baskowie mogą grać wszędzie na świecie, byle nie w Hiszpanii ), tylko o przelewanie jakiejś części jego zarobków na konto ETA"
Bycmoze tak bylo Haj - szczegolow juz nie kojarze w 100%, jednak zamysl jest ten sam - wspieranie separatystow!! :(
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez killy » 2006-05-31, 16:09

Simin napisał(a):bo jak wiadomo Olli juz nie najmlodszy tez - jak odejdzie na emeryturke, to mozemy miec problem 'przywodczy' :(


Lucio :idea:
Bastian :idea:
Hargreaves :idea:
byc moze Podolski
Obrazek
killy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2181
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław
Online: 2d 22h 25m 47s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez carry » 2006-05-31, 22:14

Bastian Idea
Hargreaves Idea
byc moze Podolski

:lol:
Moze Otll :?:

Lucio popieram :wink:
zero podpisu.
carry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1555
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-09-18, 21:28
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości