Bixente Lizarazu

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Bixente Lizarazu

Postprzez fcbayern16 » 2005-09-29, 22:07

co sšdzicie o naszym obrońcy
który z wiekiem gra coraz lepiej.
fcbayern16
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 565
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-10, 12:57
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Lmollu » 2005-09-30, 12:40

fcbayern16 napisał(a):co sšdzicie o naszym obrońcy
który z wiekiem gra coraz lepiej.


Na pewno Liza gra dalej na wysokim poziomie, ale na pewno nie gra z wiekiem coraz lepiej, a coraz gorzej :D Jestem jednak z niego zadowolony i do konca sezonu moze spokojnie u nas grać. Myœlę, że przedłużanie z nim kontraktu nie ma sensu. Lizarazu powinien w lecie 2006 zakończyć karierę i zostać w Bayernie w sztabie szkoleniowym :D
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez DamKam » 2005-09-30, 12:53

Lmollu napisał(a):Lizarazu powinien w lecie 2006 zakończyć karierę i zostać w Bayernie w sztabie szkoleniowym :D


Bardzo bym tego chcial aby Liza zakonczyl swoja pilkarska kariere wlasnie w Bayernie :!: Tacy gracze jak Liza to po prostu symbole klubu i moim zdaniem powinni byc w nim az do konca...
Co do terminu zakonczenia kariery to uwazam ze sam Liza powinien zdecydowac czy czuje sie jeszcze na silach aby grac :?: Patrzac na ostatni mecz z Brugge i jego bardzo dobry wystep mam wrazenie ze jeszcze nie pora na konczenie kariery... ale z drugiej strony jak wykuruje sie Lahm to moim zdaniem on powinien zajac miejsce Bixente :!: Wtedy bedzie duzo zalezec od tego czy np. Lize satysfakcjonuje miejsce na lawce- mysle ze nie i wtedy bardzo prawdopodobne ze zakonczy swoja jakze piekna kariere. Mysle ze swietna sprawa bylo by aby zostal w FCB i objal jakas posadke :D
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Simin » 2005-09-30, 14:51

Tez sie zgadzam, ze to czlowiek - symbol naszego klubu!! :569:
Wytlumaczcie mi tylko jak to sie stalo, ze w pewnym momencie Bayern opuscil!! Bo cos takiego bylo - chyba zostal wypozyczony czy jak? I jakies okolicznosci ktore tak wplynely na jego decyzje!! :569:
Od kiedy pamietam Liza zawsze byl z nami i zawsze gral na bardzo dobrym poziomie, co nadal czesto mu wychodzi i nie widze znaczacego spadku formy!! :569:
To jeden z tych graczy, co prezentuja pewne minimum (w jego przypadku to wiecej niz minimum) ZAWSZE!!
Jezeli skonczy kariere, co nieuchronnie zbliza sie wielkimi krokami, to powinien objac jakies stanowisko w klubie, bo to jeden z takich ludzi, ktorego warto zatrzymac!! Jego wiedza moze sie przydac mlodszym kolegom i spowodowac, ze kiedys wyrosna na takich graczy jak on - ba, uwazam ze nawet Lahm moze sie od niego duzo nauczyc - takze boiskowego 'cwaniactwa' :wink:
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez haj » 2005-09-30, 15:03

Lizarazu chcial wrocic na koniec kariery do Francji z tego co pamietam (choc nie bylo to dawno :roll: ). Skonczyl mu sie kontrakt i przesniosl sie do Marsylii za darmo, ale tam sie poklocil z trenerem i w zimie zadzwonil do Hoenessa, ktory przyjal Bixente z otwartymi ramionami.

Liza przybyl do Bayernu z tego co pamietam jeszcze za zarzodow Trapattoniego, ale chyba tak naprawde rozwinal sie pod skrzydlami Ottmara Hitzfelda. Chyba nie trzeba pisac o jego zaletach, bo nie wiem czy by miejsca starczylo 8) wystarczy popatrzec na jego osiagniecia 8)

Ale ma trzy zalety ktore trzeba wymienic: ogromna ambicja, wielka wola zwyciestwa i serce do pilki oraz klubu :arrow: to wszystko sprawia ze stal sie legendarnym juz pilakrzem dla Bayernu Monachium.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Max » 2005-09-30, 21:46

przypuszczam ze liza zakonczy kariere po tym sezonie :)
jest wielce zasluzonym zawodnikiem dla naszego klubu wygral prawie wszystko co jest do wygrania
imponujace jest to przez ile lat prezentuje bardzo wysoki poziom
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Grzechoo » 2005-10-01, 13:13

Po tym sezonie zakończy karierę, a jego miejsce zajmie Phillip Lahm. Bixente miał zawiesić buty na kołku wraz z końcem poprzednich rozgrywek, ale ze względu na kontuzję tego drugiego przedłużył kontrakt. Myœlę, że teraz nie będzie takich problemów i zasłużony dla klubu Francuz spokojnie przejdzie na piłkarskš emeryturę.

P.S. Może będzie trenerem? :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Max » 2005-10-01, 18:43

Grzechoo napisał(a):P.S. Może będzie trenerem? :wink:
raczej watpie ;)
liza jak sam twierdzi nie potrafi krzyczec na kolegow na boisku i przez to nie nadaje sie na kapitana wiec raczej nie ma predyspozycji by zostac trenerem
oczywiscie wszystko sie moze zmienic ale poki co nic na to nie wskazuje
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez baymann9 » 2005-10-01, 21:05

Kiedy po sezonie 2004 Lizarazu odchodził do Marsylii (haj zapomniałeœ dodać, że odszedł, bo chciał za dużo kasy :wink: ) na DSF'ie zrobiono o Basku mały reportaż. Bardzo spodobal mi sie jeden cytat Lizy: "Uwielbiam, jak przeciniwnik wznosi sie w powietrze po starciu ze mnš!" 8) , a w tle zdjęcie, z jednego meczu z BVB, przedstawiajšce Bixente robišcego wœlizg i przeciwnika wysoko nad nim :lol:

Sam nie wiem, czy ma sens przedłużanie umowy z Francuzem. Jak na razie radzi sobie całkiem dobrze, kto wie, czy Lizarazu nie będzie jeszcze przydatny w razie ewentualnego opuszczenia klubu przez Sagnola.
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 20h 33m 24s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez fcbayern16 » 2005-10-13, 22:03

P.S. Może będzie trenerem?


trenerem raczej nie ale może zostałby menadżerem
gdyby Franz został prezydentem UEFA .
A Uli Honess rzšdziłby FCB.

Obrazek
fcbayern16
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 565
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-10, 12:57
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Grzechoo » 2005-10-19, 13:01

fcbayern16 napisał(a):
P.S. Może będzie trenerem?


trenerem raczej nie ale może zostałby menadżerem
gdyby Franz został prezydentem UEFA .
A Uli Honess rzšdziłby FCB.


Słyszałem kiedyœ, że Uli Hoeness na swojego następcę typował Olivera Kahna :wink: Poza tym, dlaczego Bixente nie mógłby zostać trenerem?... Nie mówie o kierowaniu zespołem, wybieraniu składu itp. tylko o trenerce :wink: przykład - Bernd Dreher :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez fcbayern16 » 2005-10-19, 17:37

Słyszałem kiedyœ, że Uli Hoeness na swojego następcę typował Olivera Kahna


Ale Olii będzie grał jeszcze pare sezonów więc nie
może zostać menadżerem.
a Lizarazu po tym sezonie ma zakończyć karierę.

Dobrze myœlisz, że na to nie wpadłem ,rzeczwiœcie
Liza mógłby trenować obronców :wink: :wink: :wink: :wink:
fcbayern16
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 565
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-10, 12:57
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez Grzechoo » 2005-10-19, 17:57

fcbayern16 napisał(a):
Słyszałem kiedyœ, że Uli Hoeness na swojego następcę typował Olivera Kahna


Ale Olii będzie grał jeszcze pare sezonów więc nie
może zostać menadżerem.
a Lizarazu po tym sezonie ma zakończyć karierę.

Dobrze myœlisz, że na to nie wpadłem ,rzeczwiœcie
Liza mógłby trenować obronców :wink: :wink: :wink: :wink:


Ja nie mówie, że Olli ma już teraz zostać menedżerem, tylko napisałem takš ciekawostkę, która być może coœ zmieni w czyimœ myœleniu na ten temat :D

Lizarazu może spokojnie trenować obrońców, masz rację :wink: jeżeli tak się stanie, to nie moge się już doczekać następcy "Bawarskiego Baska" :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez fcbayern16 » 2005-10-19, 19:04

Lizarazu może spokojnie trenować obrońców, masz rację jeżeli tak się stanie, to nie moge się już doczekać następcy "Bawarskiego Baska"

to ty masz rację :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
no ale rzeczewiœcie jeżeli olli zakończy karierę to musi zostać menadżerem
tacy ludzie to rzadkoœć.
fcbayern16
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 565
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-10, 12:57
Online: 0s

Re: Bixente Lizarazu

Postprzez haj » 2006-05-01, 09:07

Bixente Lizarazu kończy karierę!

Już wszystko wiemy - to czego można było się spodziewać, dzisiaj stało się faktem. Świetny obrońca Bayernu Monachium Biexente Lizaraz zapowiedział we francuskiej telewizji, że po zakończeniu obecnego sezonu rezygnuje z piłkarskiej kariery!

"Robię to podobnie jak Zinedine Zidane, który przed kilkoma dniami powiedział o swojej decyzji. Byłem zawodowcem przez 18 lat i po tym sezonie zakończę profesjonalną karierę" powiedział 36-letni zawodnik.

Popularny 'Liza' będzie pracował przez następne trzy lata jako ekspert w jednej z telewizji.

Ten mały obrońca przyszedł do Bayernu z Athletic Bilbao w 1997 roku. W stolicy Bawarii odnosił swe największe sukcesy: 5 mistrzostw Niemiec ( 1999, 2000, 2001, 2003, 2005), 5 Pucharów Niemiec ( 1998, 2000, 2003, 2005, 2006), Liga Mistrzów (2001) oraz Puchar Interkontynentalny (2001). Także będą zawodnikiem bawarskiego klubu zdobył Mistrzostwo Świata z reprezentacją Francji w 1998 oraz Mistrzostwo Europy w 2000 roku.

Bixente jest jednym z autorów sukcesów Bayernu w ostatnich latach - za wszystko co zrobił dla Bawarczyków - dziękujemy!


Co tu dużo pisać - każdy doskonale wie, jak duży wkład ten zawodnik miał w sukcesy Bayernu w latach 1998-2006. Wydaje mi się, iż każdy następny lewy obrońca będzie porównywany właśnie do Francuza, bo była to najwyższa klasa światowa.

Bayern nie tylko traci bardzo dobrego piłkarza, ale przede wszystkim zawodnika z największym sercem do gry w piłkę nożną, nieustępliwego, niedającego za wygraną - nie tylko młodzi zawodnicy, ale już Ci doświasczeni mogliby się uczyć tych cech od Lizy. No może nie uczyć, próbować naśladować...
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Następna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości