Daniel van Buyten

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Daniel van Buyten

Postprzez haj » 2006-06-09, 10:49

Najpierw pojawiła się taka informacja:

www.bayern.munchen.pl napisał(a):BILD: Van Buyten przechodzi do Bayernu!

Dziennik Bild poinformował, że kapitan Hamburgera SV, Daniel van Buyten został piłkarzem Bayernu Monachium! Według gazety Bawarczycy zapłacili za Belga około 10 milionów euro.

Natomiast następcą 28-letniego obrońcy w Hamburgu ma być jego rodak - Vincent Kompany, za którego HSV zapłaci 8 mln. euro.

Czekamy teraz na oficjalne potwierdzenie transferu przez Bayern lub HSV.

Źródło: www.bild.de


... a następnie jej potwierdzenie:

www.bayern.munchen.pl napisał(a):Fcbayern.de: Van Buyten w Bayernie!

Po Lukasie Podolskim, powracającym z wypożyczenia Christianie Lellu oraz wcielonym do kadry seniorskiej Stephanie Fürstnerze nowym zawodnikiem w składzie Bayernu Monachium na sezon 2006-2007 będzie Daniel van Buyten! Taką informację podała przed chwilą oficjalna strona bawarskiego klubu.

28-letni obrońca podpisał z Mistrzem Niemiec umowę, która obowiązywać go będzie do 2010 roku. Na razie nie jest wiadoma suma odstępnego jaką Bayern zapłacił HSV za Belga, gdyż oba kluby do tej pory nie zdecydowały się jej ujawnić. Van Buyten jest spodziewany na dniach w Monachium, gdzie przejdzie ostateczne badania lekarskie. Zaraz po tym zostanie zatwierdzona umowa.


Myślę, że będzie to jeden z lepszych transferów ostatnich lat, a przynajmniej mam taką nadzieję. Zresztą mając na środku świetnego Lucio i obok niego van Buytena albo Ismaela powinniśmy być bardziej spokojni o obronę. Będzie większa rywalizacja i mam nadzieję, że szczególnie na Valeriena podziała ona bardzo mobilizująco.

Daniel, witam w Bayernie ;)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez carry » 2006-06-09, 10:56

Ciesze sie z tego transferu, chociaz wolalbym zamiast jego Kompany'ego :| Bedzie z Lucio tworzyl pare najlepszych stoperow w BL, a kto wie moze nawet w Europie :wink: :idea: No jednak zapowiadana ofensywa transferowa stala sie faktem i mamy dwoch klasowych zawodnikow u siebie :) Jeszcze tylko nastepce Ballacka :P
zero podpisu.
carry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1555
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-09-18, 21:28
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Online: 0s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez mario_mk » 2006-06-09, 10:58

no to jak dla mnie jesli mialbym wybierac miedzy tymi dwoma obroncami o ktorych mowa w pierwszym artykule to az dziw bierze ze Bayern wzial van Buytena za 10 mln a nie Kompanyego za 8 mln
transfer moze i dobry bo zawodnik w porzadku ale dla mnie Kompany bylby lepszy - nie dosc ze mlodszy niczym wydaje mi sie nie ustepuje van Buytenowi to jeszcze tanszy i po raz enty sie powtorze moglby pograc sporo dluzej dla naszego klubu
mam tylko nadzieje ze ten zakup naprawde bedzie trafiony bo wogole mi sie nie podoba wybor miedzy nim a Kompanym
Żadna osoba, nikt nie jest większy od Bayernu. Nikt. Susie Schaaf, ESPN ---- poza żoną, Kocham Cię Kasiu :D
mario_mk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1503
Wiek: 44
Dołączył(a): 2005-08-04, 21:20
Lokalizacja: Radomsko/Bieruń
Online: 11h 23m 33s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez haj » 2006-06-09, 11:13

Ludzie ile razy w akcji widzieliście Kompanyego? :roll: Aż mnie krwe zalewa, gdy się komplementuje tego młodziana, podczas gdy widziało się go w akcji tylko podczas spotkań z Wisłą Kraków :roll: na środku obrony najważniejsze jest doświadczenie i umiejętność ustawienia się. Dlatego też wybrano 28-letniego zawodnika. Dla mnie trafny wybór tym bardziej, że Daniela widziałem często w meczach.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez piotraldinho » 2006-06-09, 11:43

Jest to bardzo duże wzmocnienie :D . Ciesze się bardzo z tego transferu :D . Dobrze , że zarząd zajął się transferami i sprowadza bardzo dobrych graczy . Myśle , że jeszcze tak 2 zawodników , w tym jeden na nastepce dla Ballacka , i wystarczy :D .
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez mario_mk » 2006-06-09, 12:24

no powiem Ci haj ze ja akurat widzialem i to dosyc sporo razy jak gra Kompany i powiem ze jak dla mnie to bylby naprawde swietny zakup a przeciez nie powiedzialem ze zakup van Buyten jest zly tylko wypomnialem drobnie wiek ale nie jest to dla mnie jakis straszny powod do tego zeby skreslac go na poczatku poniewaz jest naprawde dobrym obronca, a wracajac do Kompanyego to sporo razy widzialem go i w Anderlechcie i w repr. Belgii i sprawial naprawde swietne wrazenie i wcale bym sie nie obrazil zeby byl w Bayernie - choc podkreslam ze apropo van Buytena napewno nie bede sie czepial :D
Żadna osoba, nikt nie jest większy od Bayernu. Nikt. Susie Schaaf, ESPN ---- poza żoną, Kocham Cię Kasiu :D
mario_mk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1503
Wiek: 44
Dołączył(a): 2005-08-04, 21:20
Lokalizacja: Radomsko/Bieruń
Online: 11h 23m 33s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez Lmollu » 2006-06-09, 12:25

YES, YES, YES!!! :564:

Wreszcie moje życzenie, które mam od roku- sprowadzenie van Buytena- zostało spełnione. Bardzo się cieszę z tego faktu. To bardzo dobry obrońca, świetnie będzie pasował do Bayernu.

Co do Kompanego: naprawdę nie wiem, czemu wszyscy tak podniecacie się młodym Belgiem. Ile razy widzieliście go w akcji? Bo ja 2-3 razy i niczym mnie nie rzucił na kolana. Gdybył był naprawdę dobry to kupiłby go lepszy i bogatszy klub niż HSV. Jeśli Kompany będzie grał dobrze w HSV to im go podkradniemy :D
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez haj » 2006-06-09, 12:26

To jaką Ty masz telewizję u siebie? Bo ja Anderlechtu dawno nie widziałem w polskiej tv ani niemieckirj, tym bardziej reprezentacji Belgii.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez mario_mk » 2006-06-09, 12:30

Lmollu napisał(a):Gdyby był naprawdę dobry to kupiłby go lepszy i bogatszy klub niż HSV.


czyli jak dla Ciebie HSV to slaby i biedny klub ktory kupuje tylko slabych pilkarzy ?? no to nie wiem jakim cudem gra w nim i wogole tam przeszedl tak slaby zawodnik jak van der Vaart lub Nigel de Jong bo jesli oni sa slabymi pilkarzami to ja sie chyba nie znam na pilce i musze to z gory od razu przyznac, widac z tego ze HSV to jednak nie tak cieniutki i biedniutki zespol skoro sprowadza mlodych bardzo juz ogranych i caly czas coraz bardziej jeszcze perspektywistycznych zaowdnikow za niewielka cene bo jak dla mnie 8 mln za takiego zawodnika to nie jest wygorowana kwota a i napewno za jakis czas wydaje mi sie jesli beda go chcieli sprzedac a bedzie sie rozwijal tak jak robi to teraz to sporo na nim zarobia.

No ale niewazne - to jest temat o naszym nowym obroncy van Buytenie i to nie miejsce na takie dywagacje
rowniez ciesze sie ze ktos taki przyszedl do Bayernu i wzmocni napewno bardzo nasza linie defensywna a przez to da wieksze pole manerwu Felixowi :D
Żadna osoba, nikt nie jest większy od Bayernu. Nikt. Susie Schaaf, ESPN ---- poza żoną, Kocham Cię Kasiu :D
mario_mk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1503
Wiek: 44
Dołączył(a): 2005-08-04, 21:20
Lokalizacja: Radomsko/Bieruń
Online: 11h 23m 33s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez Scholli » 2006-06-09, 12:48

haj napisał(a):Ludzie ile razy w akcji widzieliście Kompanyego? :roll: Aż mnie krwe zalewa, gdy się komplementuje tego młodziana, podczas gdy widziało się go w akcji tylko podczas spotkań z Wisłą Kraków :roll: na środku obrony najważniejsze jest doświadczenie i umiejętność ustawienia się. Dlatego też wybrano 28-letniego zawodnika. Dla mnie trafny wybór tym bardziej, że Daniela widziałem często w meczach.
no i znów zabierasz mi moją kwestię! :twisted: ;-) pozostaje mi powiedzieć: podpisuję się pod tym!
a Kompany ogra się w HSV a jak będzie tzeba to go się ściągnie do Bayernu - co za problem? dostaliśmy van Buytena to i Kompanyego dostaniemy :)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez Luke » 2006-06-09, 13:29

haj napisał(a):Ludzie ile razy w akcji widzieliście Kompanyego? :roll: Aż mnie krwe zalewa, gdy się komplementuje tego młodziana, podczas gdy widziało się go w akcji tylko podczas spotkań z Wisłą Kraków :roll: na środku obrony najważniejsze jest doświadczenie i umiejętność ustawienia się. Dlatego też wybrano 28-letniego zawodnika. Dla mnie trafny wybór tym bardziej, że Daniela widziałem często w meczach.


Nic dodać nic ująć :wink:

I jestem oczywiscie niezwykle zadowolony z tego transferu, to był najlepszy wybór jaki zarząd mógł dokonać w obecnej sytuacji, Lucio i Daniel stworzą wspaniałą parę defensorów, w końcu podkradliśmy im kapitana, lidera :wink: Może Van Buyten będzie wreszcie pełnił rolę takiego przywódczego ducha drużyny którego zabrakło w Bayernie od czasow Efenberga :wink:
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez olek » 2006-06-09, 13:29

a Kompany ogra się w HSV a jak będzie tzeba to go się ściągnie do Bayernu - co za problem? dostaliśmy van Buytena to i Kompanyego dostaniemy


Swieta racja! My potrzebujemy doswiadczonego zawodnika na srodek obrony. Kompany taki zawodnikiem jeszcze nie jest, ale pewno juz niedlugo bedzie :P. Niech sobie pogra w HSV w europejskich pucharach, a kiedy jego umiejetnosci rozwina sie odpowiednio, wtedy go sobie kupimy ;).

no to nie wiem jakim cudem gra w nim i wogole tam przeszedl tak slaby zawodnik jak van der Vaart lub Nigel de Jong bo jesli oni sa slabymi pilkarzami to ja sie chyba nie znam na pilce


To zesz palnal Mario 8). Van der Vaart przeszedl do HSV po beznadziejnym sezonie w Ajaxie. Jego kupno bylo ogromnym ryzykiem. Bylo 50% szans na to, ze sie sprawdzi, 50% na to, ze jego transfer bedzie niewypalem. Sprawdzil sie, wiec wszyscy mowia, ze Hamburg zrobil zloty interes. A co by mowili, gdyby te kilka mln euro zostalo wyrzuconych w bloto?
De Jong chcial odejsc z klubu. Nie gral tam zbyt czesto i wydaje mi sie, ze konczyl mu sie kontrakt po sezonie z Ajaxem. Byla to wiec ostatnia szansa na zarobienie jakichs pieniedzy. A ze jeszcze na dodatek sam chcial odejsc..


Osobiscie jestem bardzo zadowolony z przyjscia Belga. Doprowadzi to do rywalizacji o miejsce w obronie, nie bedzie juz takich sytuacji, ze z powodu pauzy ktoregos ze stoperow na pozycji srodkowego obroncy musial grac Demichelis. Teraz Micho bedzie juz mogl grac na swojej nominalnej pozycji (chociaz i tak moim faworytem na pozycje def. pomocnika jest Hargreaves ;) ). Taki zawodnik da nam pewnosc siebie. Jest to tez charyzmatyczny zawodnik, co potwierdzil juz podczas gry w HSV- juz w swoim 2. sezonie zostal kapitanem. A czy jest lepszy czy slabszy niz Kompany to bedziemy mogli zobaczyc w meczach reprezentacji Belgii, bo obaj zawodnicy graja w podstawowym skladzie ;). Dla mnie lepszy jest jak na razie Van Buyten.
olek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2787
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:54
Online: 0s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez Luke » 2006-06-09, 13:34

fabian napisał(a):
To zesz palnal Mario 8). Van der Vaart przeszedl do HSV po beznadziejnym sezonie w Ajaxie. Jego kupno bylo ogromnym ryzykiem. Bylo 50% szans na to, ze sie sprawdzi, 50% na to, ze jego transfer bedzie niewypalem


I Kompany raczej też jest, zwarzywszy na to, że jest po 4 miesiecznej poważnej Kontuzji, trzeba też wziąść pod uwagę, że moze się zrobić z niego tak Woodgate albo Goerlitz, także jeszcze bardziej pochwalam wybór Van Buytena :wink:
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez Lmollu » 2006-06-09, 13:53

mario_mk napisał(a):
Lmollu napisał(a):Gdyby był naprawdę dobry to kupiłby go lepszy i bogatszy klub niż HSV.


czyli jak dla Ciebie HSV to slaby i biedny klub ktory kupuje tylko slabych pilkarzy ??


Nie, ale codziennie przez dwa lata pod newsami czytam o tym jaki ten Kompany jest wspaniały. Gdyby był naprawdę taki wspaniały to już dawno nie grałby w Anderlechtie tylko u bogatego Romana :roll:
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Daniel van Buyten

Postprzez mario_mk » 2006-06-09, 13:58

Luke napisał(a):
fabian napisał(a):
To zesz palnal Mario 8). Van der Vaart przeszedl do HSV po beznadziejnym sezonie w Ajaxie. Jego kupno bylo ogromnym ryzykiem. Bylo 50% szans na to, ze sie sprawdzi, 50% na to, ze jego transfer bedzie niewypalem


I Kompany raczej też jest, zwarzywszy na to, że jest po 4 miesiecznej poważnej Kontuzji, trzeba też wziąść pod uwagę, że moze się zrobić z niego tak Woodgate albo Goerlitz, także jeszcze bardziej pochwalam wybór Van Buytena :wink:


no tak po beznadziejnym sezonie w Ajaxie ?? tylko nie wiem czy ktos z Was ogladal jego mecze wczesniej i widzial co ten zawodnik potrafi zrobic z pilka. Przy transferach niewazne kogo i gdzie zawsze jest 50 na 50 ze sie sprawdzi albo nie i tutaj nie mozna miec pewnosci czy jakis zawodnik zostanie gwaizda czy bedzie tylko rezerwowym bo ja np. uwazam ze co do Poldiego tez nie mozemy byc pewni czy zostanie genialna gwizda Bayernu Monachium czy tylko takim pilkarzem jakim jest teraz bo dla niego to pierwszy klub z takimi ambicjami i nie wiadomo czy uda mu sie udzwignac ta presje ciazaca na kazdym zawodniku ktory jest sciagany do takiego klubu jakim jest Bayern, zobaczmy co stalo sie z Deislerem ?? fajnie ze jak jest w formie gra jak z nut tylko co i rusz albo ma zalamanie nerwowe albo kontuzje i tak szczerze mowiac nie pokazal nawet polowy tego co niewatpliwie umie,Santa Cruz oraz inni zawodnicy sciagani do Bayernu w glorii slawy w innych klubach najlepsi strzelcy u nas ledwo rezerwowi w innych krajach wynoszeni na piedestal u nas jedynie rezerwowi albo siedzacy na trybunach
i przepraszam jesli nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze z van Buytena moze zrobic sie taki sam zawodnik tylko dlatego ze ma on 28 lat a nie 22 lata
tak samo wszyscy rozplywali sie z zachwytow jak przychodzil Ismael a teraz wiekszosc kreci nosem i mowi ze lepszy bylby ktos inny itd. to jest wlasnie najfajniesze w tym wszystkim ze jednego dnia jest cudownie a nastepnego jak tylko cos nie idzie to wszyscy chca Cie wywalic na zbity leb - fajne podejscie

i wracam do tego ze ja akurat ciesze sie z tego ze przyszedl do nas van Buyten bo to dobry obronca, ktory napewno wiele moze wniesc do naszej druzyny ale jak bedzie bedziemy mogli zobaczyc dopiero po paru meczach, tak samo jak mialoby to miejsce z kazdym innym zawodnikiem ktory przechodzi do nowego klubu

na tym skoncze swoje wywody w tym temacie bo moje zdanie jest teraz ogolnie znane i chyba nie popierane ale do tego akurat kazdy ma prawo i kazdy moze miec swoje wlasne zdanie i ja tego napewno negowal nie bede
Żadna osoba, nikt nie jest większy od Bayernu. Nikt. Susie Schaaf, ESPN ---- poza żoną, Kocham Cię Kasiu :D
mario_mk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1503
Wiek: 44
Dołączył(a): 2005-08-04, 21:20
Lokalizacja: Radomsko/Bieruń
Online: 11h 23m 33s

Następna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości