GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Dyskusje na temat najważniejszych piłkarskich rozgrywek na Starym Kontynencie

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez dejvid320 » 2012-06-17, 01:03

Mecz tak słaby jak doping na strefie w Gdańsku? Doping? O czym ja mówię, raczej zbiorowe oglądanie meczu. Takiego masowego pikniku w życiu nie widziałem. Kibice dostosowali się do stylu gry.

Eh boli, boli jak cholera. Mieliśmy szanse, nawet na wyjście z pierwszego miejsca, nie udało się.. Gdzie przyczyna? Jak dla mnie psychika, wytrzymałościowo w game 2 pokazaliśmy, że jesteśmy na dobrym poziomie, piłkarsko również bywały fragmenty, gdzie ŚP Górski biłby brawa tym chłopakom i ich akcjom. Koncentracja, tego moim zdaniem zabrakło.

Do tego moim zdaniem zła taktyka. 4-3-3 defensywne kiedy potrzebujemy wygrac? Tu trzeba było wyjśc 4-1-3-2 nie mieliśmy absolutnie nic do stracenia! Jednak nie mam żalu, Czesi byli lepsi, jak dowiedzieli się, że Grecja wygrywa włączyli wyższy bieg, dla nas dzisiaj nieosiągalny.

Jednak dzięki temu Euro mogę bez wstydu powiedziec, że poczułem co to znaczy byc Polakiem. To wspólne kibicowanie, gorączkowe czekanie na pierwszy gwizdek, przyśpiewki, trąbienie, flagi w oknach. Byc może tak jak kiedyś w naszej polskiej szlachcie, tak teraz budzi się we mnie pojęcie tożsamości narodowej. Świetna sprawa, czuje, że za flagą skoczyłbym w ogień. Euro dużo nam dało, a przynajmniej mogło dac, jeśli się je odpowiednio wykorzystało. I nie chodzi tu tylko o zielone w portfelu.

I wielki szacun dla Irlandczyków. Goście są niesamowici. Ostatnio spędziłem z nimi całą noc w jednym z Sopockich barów i masakra jak oni potrafią się bawic. W zasadzie o 7 rano gdy ludzie wstają oni dopiero kończą imprezowac :twisted:
dejvid320
Bawarczyk
 
Posty: 2319
Wiek: 33
Dołączył(a): 2009-04-14, 13:57
Lokalizacja: Gdynia
Online: 4h 12m 3s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez haj » 2012-06-17, 07:27

ironlemon napisał(a):Chyba nigdy nie zrozumiem tego, co się z nimi stało po przerwie. Więcej chyba teraz nie wymyślę.


Ale czego tu nie rozumieć? Czesi do przerwy dali nam pograć, bo pasował im remis. Kiedy okazało się, że 1 punkt nic im nie daje podkręcili nieco swoje obroty, co sprawiło, że nam bardzo odskoczyli.

PS. Gomez by to strzelił :wink:
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8552
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 37m 15s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez shadow7 » 2012-06-17, 09:12

IMHO mecz bardzo podobny do meczu z Grecją. Na początku nasi zaczynają z wysokiego C, ale umiejętności czy adrenaliny, która ich napędza wystarcza na 20-30 min, potem siadamy i tak już do końca meczu. Tylko dlaczego? Brak umiejętności? Kiepskie przygotowanie fizyczne?
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez Tuśka » 2012-06-17, 09:29

Nijakie Czechy i taka sobie Grecja awansują.
Rosja, która zaczęła z przytupem i była jednym z czarnych koni turnieju oraz Polska, gospodarz, z najlepszą paką od lat - odpadają.
Football, bloody hell.

Nie chce mi się do tej pory wierzyć, że Jiracek położył trzech naszych piłkarzy tak prostym ruchem. Ale tak to jest, jak się nie wykorzystuje sytuacji, gdy te już są. Po pierwszej połowie powinno być gdzieś z 3:0 i wtedy problemu by nie było.

Czesi dostaną łomot na kogokolwiek by nie trafili, w przypadku drużyny piłkarzy o nazwiskach brzmiących jak jednostki chorobowe/elementy anatomiczne pewnie też tak się to skończy, bo najprawdopodobniej zagrają z Niemcami.

Też się z ojcem burzyliśmy o ten awans Rusków (czy raczej jego brak) w kontekście bilansu bramkowego. Niezbyt są te przepisy.
Szalikowcy radarowcy

Wit beyond measure is man's greatest treasure.
Tuśka
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1106
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-04-24, 15:48
Lokalizacja: Łask/Breslau
Online: 26m 56s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez audia4 » 2012-06-17, 09:32

Czesi zobaczyli, że Piszczkowi nie idzie to przez całą drugą połowę szli na niego.

Jedynie co się cieszę, że wygrałem kratę piwa, bo się założyłem, że Polska nie wyjdzie z grupy :D
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez Ze_Rafaelo » 2012-06-17, 10:05

Środek pomocy mieliśmy za słaby i zbyt defensywny. Lewandowski miał za małe wsparcie, mając Roberta pewnego siebie po bardzo udanym sezonie w życiowej formie Polska powinna strzelać sporo goli. Nie było też chemii między Obraniakiem a Lewandowskim co było widać w rzadkiej wymianie między nimi piłki we wszystkich trzech meczach. Trener powinien wcześniej to zauważyć i temu zaradzić bo w tej formacji najważniejszy był Lewy i powinien mieć koło siebie piłkarzy którzy z nim dobrze współpracują.
Kolejna wada zespołu Smudy lewa strona a właściwie jej brak, Benisch poniżej krytyki. Brak Peszki o czym wspomniałem w tym temacie wcześniej że będzie cięzko o sukces bez niego. Ale Smuda wie lepiej skreślić chłopaka od razu za pare piw( albo siatek browarów) mimo że wie że będzie miał dziure na lewym skrzydle. WOLĘ PIJANEGO PESZKE NA FLANCE NIŻ PODRYGI BOENISHA Z GROSICKIM. Wszedł Grosicki za Polańskiego i momentalnie gra siadła. Wystarczy podwoić krycie skrzydłowych na prawej flance i gry do przodu nie ma.

[ Dodano: 2012-06-17, 11:33 ]
Tuśka napisał(a):taka sobie Grecja awansują.

Mistrzowie Europy, więc drużyna turniejowa, ile meczy rozegrali piłkarze Grecji w Lidze Mistrzów a ile nasze orły? Doświadczenie, gra z najlepszymi robi też swoje. Karagunis ma więcej występów w LM niż nasi wszyscy piłkarze z pierwszej jedenastki heh. Polska jak chce coś osiągnąć musi zacząć od klubowej piłki!!
Fc Bayern Simply The Best !!!!
Ze_Rafaelo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1204
Wiek: 38
Dołączył(a): 2008-06-04, 16:30
Lokalizacja: Warszawa
Online: 0s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez Scholli » 2012-06-17, 10:55

Tuśka napisał(a):Też się z ojcem burzyliśmy o ten awans Rusków (czy raczej jego brak) w kontekście bilansu bramkowego. Niezbyt są te przepisy.
no ale co tu nie tak? byli gorsi w bezpośrednim pojedynku od drużyny która zdobyła tyle samo punktów co oni, więc odpadli, co ma tu do rzeczy bilans bramkowy?

Ze_Rafaelo napisał(a):Brak Peszki
no właśnie! zupełnie o nim zapomniałem... głupia decyzja Smudy... jedyny piłkarz oprócz Błaszczykowskiego który potrafi coś zrobić sam z piłką

Wszedł Grosicki za Polańskiego i momentalnie gra siadła. Wystarczy podwoić krycie skrzydłowych na prawej flance i gry do przodu nie ma.
http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/gros ... tykul.html fajny koleś :mrgreen: wszedł, przez pół godziny gry największym jego sukcesem było to, że się nie zabił o własne nogi, reprezentacja odpadła a ten tu się broni i zwala na innych :lol:
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez dejvid320 » 2012-06-17, 11:25

Ale powiedz mi, co miał Grosicki wczoraj zrobic? My nie potrafiliśmy kilku podań wymienic. Po przejęciu piłki od razu ją traciliśmy, nie było mowy nawet o żadnych kontrach. NIC NIC NIC.

Dobrze mówi, dostałby szanse z Grecją, a jeszcze lepiej na otwartym stadionie z Rosją i wówczas ciekawe co by pokazał. A tak wszedł do zespołu z niskim moralami, który wysiadał kondycyjnie i rozpaczliwie się bronił. On nie miał byc naszym cudotwórcą, miał byc piłkarzem, który zrobi szum na lewej stronie, a w takim meczu jak z Rosją pomoże wyprowadzic kontratak. A jak nam się już grac nie chciało? On dostał wczoraj przynajmniej jedno podanie na dobieg?
dejvid320
Bawarczyk
 
Posty: 2319
Wiek: 33
Dołączył(a): 2009-04-14, 13:57
Lokalizacja: Gdynia
Online: 4h 12m 3s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez Jarmo » 2012-06-17, 12:01

Po tym meczu najbardziej powinni dostać piłkarze. Jeżeli w pierwszych 20 minutach ma się 5 sytuacji z których powinien paść gol i nadal jest 0:0 to o czym my rozmawiamy?
Smuda ma swoje za uszami, ale piłkarze też nie są święci. W drugiej połowie uleciało z nich zupełnie powietrze. Oczywiście Czechy zaczęły atakować, ale to nie znaczy, że równocześnie my powinniśmy każdemu Czechowi zostawiać dwa metry wolnego miejsca.
Tak naprawdę ten turniej zjebał nam mecz z Grecją, który musieliśmy wygrać żeby myśleć o wyjściu z grupy. Uważam, że w składzie osobowym najbardziej brakowało Peszki. Brakowało piłkarza, który wziąłby piłkę i na wariata leciał do przodu.
PS. Gomez by to strzelił :wink:

Lewy za tę wczorajszą sytuację powinien słyszeć to codziennie...
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem

http://poznanznanyinieznany.tumblr.com/
Jarmo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-26, 12:33
Lokalizacja: Poznań
Online: 4h 16m 40s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez Lothar » 2012-06-17, 13:19

Jarmo napisał(a):Lewy za tę wczorajszą sytuację powinien słyszeć to codziennie...


Jak to dobrze, że Gomez strzelił hattricka w finale LM i uratował dla nas ten puchar...
lelum polelum
Lothar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 666
Wiek: 35
Dołączył(a): 2010-01-21, 09:39
Online: 0s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez Scholli » 2012-06-17, 13:56

dejvid320 napisał(a): On dostał wczoraj przynajmniej jedno podanie na dobieg?
aha... to on tylko potrafi tą jedną rzecz a w innych sytuacjach się gubi? rozumiem... :lol:
zresztą nie chodzi o niego - piłkarze dali dupy totalnie zarówno z Grekami jak i wczoraj z Czechami a tu jeden płacze, że nie zagrał w innym meczu i nie dostawał podań, a przed chwilą słyszałem, że Błaszczykowski narzekał na to, że nie były premie ustalone i żonki nie dostały biletów na mecze... wtf?! to są problemy?! oni wszyscy powinni albo milczeć albo przeprosić kibiców a nie gadać o jakiś pierdołach... że mamy działaczy kretynów którzy nie potrafią nic z polską piłką zrobić to wiadome, ale widać piłkarze też nie są lepsi, bo nie dość, że są piłkarskimi łamagami to jeszcze nawet nie zdają sobie z tego sprawy :573:
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez ironlemon » 2012-06-17, 14:26

Jedna rzecz daje mi pewną satysfakcję na osłodę. Po rozgromieniu Czechów przez Sborną, wszyscy przekrzykiwali się, kogo to jeszcze nie rozjedzie rosyjski walec. Ja na przekór powtarzałem wszystkim, że Rosjanom jeszcze daleko do udowodnienia, że wyciągnęli wnioski z 2008 i stali się drużyną turniejową. Dziś mogą się śmiać ci, którzy owo doświadczenie z ostatnich wielkich imprez mają zdecydowanie większe - czyli Grecy i Pepiki. Ograli wszystkich jak dzieci, wiedząc doskonale, że Ojro nie kończy się na pierwszym spotkaniu.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez mancipium » 2012-06-17, 14:35

http://www.weszlo.com/news/10841-Lata_p ... mia_kleski

a w nim:
Liczba podań: 456,67, średnia turnieju 573,33.
Liczba celnych podań: 311,67, średnia turnieju 410,03.
Procentowa celność podań: 68 procent, średnia turnieju 72 procent.
Procentowa celność długich podań: 49 procent, średnia turnieju 56 procent.
Procentowa celność średnich podań: 72 procent, średnia turnieju 74 procent.
Procentowa celność krótkich podań: 65 procent, średnia turnieju 73 procent.
Akcje indywidualne: 37, średnia turnieju 50,36.
Akcje indywidualne w pole karne: 6,33, średnia turnieju 9,18.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez Borussen » 2012-06-17, 14:43

Poniższe zdanie jest prawdziwe,
powyższe jest fałszywe.
Borussen
Borussen
Avatar użytkownika
 
Posty: 2716
Dołączył(a): 2011-08-07, 22:04
Lokalizacja: Wrocław
Online: 1h 30m 13s

Re: GRUPA A - (POLSKA, ROSJA, GRECJA, CZECHY)

Postprzez Jarmo » 2012-06-17, 14:49

Śmieszy mnie ten płacz o bilety...ja na ich miejsce po pierwsze spaliłbym się ze wstydu. Piłkarze, którzy uważają, że prezentują sobą jakiś poziom powinni wyjść z tej śmiesznej grupy. Wiadome jest, że rodzina jest najważniejsza i rozumiem to, że mogło to wpływać na ich koncentracje. Tylko czemu teraz jest płacz kiedy można uznać to za pewnego rodzaju usprawiedliwianie się.

Drużyna ma 50% winy i Smuda ma 50%. Do Franka miałbym jedno zdanie: Miałeś chamie złoty róg i 3 lata przygotowań, ostał Ci się ino sznur.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem

http://poznanznanyinieznany.tumblr.com/
Jarmo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-26, 12:33
Lokalizacja: Poznań
Online: 4h 16m 40s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do EURO 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość