(1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Dyskusje na temat najważniejszych piłkarskich rozgrywek na Starym Kontynencie

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez szimi » 2012-06-27, 22:47

Szczęście sprzyja lodożercom :D
Jak to ujął Szaranowicz: "Zanudzą nam finał".
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez marcin_fcbm » 2012-06-27, 22:47

Olszesky napisał(a):obawiam sie, ze hiszpania moze siegnac po zloto po raz 3 z rzedu. masakra.

Obawiam się, że Niemcy nie mają tak nieskutecznego grajka jak CR.
sezonowcy.pl napisał(a):Chelsea Londyn wygrywając LM przedłużyła o rok kontrakty ze swoimi wszystkimi kibicami.
marcin_fcbm
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4038
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-09-04, 22:12
Lokalizacja: LBN
Online: 3h 55m 17s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez dejvid320 » 2012-06-27, 22:54

Tak samo jak nie ma powodu, że zasłużenie awansowali, no oprócz tego, że wygrali serię jedenastek :mrgreen:

Po prostu bardziej doceniam Portugalię, która cały turniej wybiegała i widac było, że tworzą fajną wspólnotę, która dąży do tego samego celu. Mieli pomysł na grę, fajne taktykę, dostosowaną do okoliczności (coś jak Włosi) i takie coś można i chce się oglądac.

A z drugiej strony Hiszpania, nudna Hiszpania, której znudziło się zwykłe zdobywanie bramek więc muszą do tej bramki wejśc, która klepie na sto różnych sposobów i bardzo niemrawo przechodzi przez kolejne fazy turnieju. I zaryzykuje, że w dużej mierze jest to wina... Xaviego. Jak tylko zszedł Hiszpanię już się dało oglądac. Stworzyli więcej sytuacji niż przez cały mecz z nim. Koleś tak usypia swoją grą, że w przyszłości jego podania będą leciec zamiast dobranocek. Ale niech gra, dla Niemiec to tylko lepiej. W zasadzie dostali gotowca jak grac z Hiszpanami, a w dodatku mają kilki asów więcej od Portugalii.
dejvid320
Bawarczyk
 
Posty: 2319
Wiek: 33
Dołączył(a): 2009-04-14, 13:57
Lokalizacja: Gdynia
Online: 4h 12m 3s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez szimi » 2012-06-27, 22:55

dejvid320 napisał(a): Ale niech gra, dla Niemiec to tylko lepiej. W zasadzie dostali gotowca jak grac z Hiszpanami, a w dodatku mają kilki asów więcej od Portugalii.

Też chcę awansu Bayernu, ale maja jeszcze Italię jutro, więc z ferowaniem pary finałowej odczekajmy dobę 8)
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez jun_or » 2012-06-27, 23:01

marcin_fcbm napisał(a):
Olszesky napisał(a):obawiam sie, ze hiszpania moze siegnac po zloto po raz 3 z rzedu. masakra.

Obawiam się, że Niemcy nie mają tak nieskutecznego grajka jak CR.

Chce się tylko upewnić: to była ironia, prawda?

Portugalczycy nastawili się na rozwiązanie kwestii awansu w pierwszej połowie. Widać było, że kondycyjnie nie byli przygotowani na extra time. Hiszpanie w przekroju całego meczu wyglądali lepiej, co nie znaczy, że zasłużyli na finał. Cały turniej graja przeciętnie - a może po prostu dostosowują sie do przeciwników? Tak czy inaczej : Niemcy kontra Włosi MUSI być ciekawszym meczem.
jun_or
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2459
Dołączył(a): 2009-08-07, 08:18
Lokalizacja: inąd
Online: 8d 17h 12m 57s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez marcin_fcbm » 2012-06-27, 23:17

jun_or napisał(a):Chce się tylko upewnić: to była ironia, prawda?

Jeśli oglądałeś mecz to sam powinieneś sobie odpowiedzieć na to pytanie.
sezonowcy.pl napisał(a):Chelsea Londyn wygrywając LM przedłużyła o rok kontrakty ze swoimi wszystkimi kibicami.
marcin_fcbm
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4038
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-09-04, 22:12
Lokalizacja: LBN
Online: 3h 55m 17s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez Grzechoo » 2012-06-27, 23:40

Czuję niesmak w związku z porażką Portugalii. Jeśli Niemcy nie pokonają Włochów w półfinale, to Hiszpanie znów zostaną mistrzami Europy.

Napisałbym coś więcej, ale usnąłem przed pierwszym gwizdkiem i obudziłem w momencie, gdy komentator krzyknął "Fabregaaaaaaaaaaaaaaaaaaas" po ostatnim karnym.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez Scholli » 2012-06-27, 23:48

Portugalii się udało zrobić tak, że nie przegrali w ciągu 90 min. ale chyba zabrakło pomysłu na to jak wygrać ;) 0:0 po regulaminowym czasie gry sprawiedliwe, po dogrywce Hiszpania powinna wygrać, ślepy los 11stek widać był tego samego zdania ;)
Ronaldo zagrał świetny mecz, nie pamiętam kiedy ostatnio on grał tak bardzo dla drużyny jak dziś... może ostatnie mecze z Barcą, ale dziś chyba jeszcze to przebił - szkoda, że zabrakło graczy którzy by to mogli wykorzystać

myślę, że Euro wygrają Niemcy albo Włosi
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez OSZA » 2012-06-28, 00:31

Hiszpania gra jak Niemcy- ciągle swoje,spokojnie,do końca. W karnych też było widać po oczach że są niesamowicie opanowani. Iker podchodził do karnych na takim spokoju...
Grają jak grają- ale są efekty.
Niemcy nie mogą tego meczu przegrać,są w każdym elemencie lepsi,ale obawiam się jednego-ich głów. W 2010 też przegrali w głowach, nie w nogach.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez Jarmo » 2012-06-28, 06:20

Jeszcze nikt nie wspomniał, że Portugalia jest sama sobie winna bo w 90 minucie mieli piłkę meczową, którą musieli wykorzystać.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem

http://poznanznanyinieznany.tumblr.com/
Jarmo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-26, 12:33
Lokalizacja: Poznań
Online: 4h 16m 40s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez trocky » 2012-06-28, 07:04

Hiszpanie są niesamowici
od czasów wielkich Niemiec z lat 70' żaden obrońca tytułu mistrza Europy nie zagrał w finale kolejnego euro?
do tego mogą przejść do historii futbolu: jako pierwsza nacja może obronić mistrzostwo Europy
z kimkolwiek zagrają w finale, będą faworytem dla mnie -> do tego mają 1 dzień więcej na odpoczynek
6 pomocników, bez snajpera zdaje egzamin, a myślałem, że to nie ma szans powodzenia
brawo!
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez marcin_fcbm » 2012-06-28, 07:47

trocky napisał(a):będą faworytem dla mnie d

No chyba nie twierdzisz tak na podstawie tego co "pokazali" na tym turnieju. TOP3 najnudniejszych spotkań to są mecze Hiszpanii. Tiki taka to już nie jest.

trocky napisał(a): do tego mają 1 dzień więcej na odpoczynek

Ale mają też za saobą dogrywkę więc ten jeden dzień w przypadku zwycięstwa r. Niemiec w regulaminowym czasie nie będzie mieć wielkiego znaczenia. Tym bardziej, że piłkarze Bayernu którzy stanowią o sile reprezentacji są przyzwyczajeni do takiego tempa rozgrywania spotkań. Powiesz, że tak samo jest w przypadku Hiszpanów gdzie gra Real i Barca. No cóż - końcówka sezonu to zweryfikowała...

trocky napisał(a):od czasów wielkich Niemiec z lat 70' żaden obrońca tytułu mistrza Europy nie zagrał w finale kolejnego euro?
do tego mogą przejść do historii futbolu: jako pierwsza nacja może obronić mistrzostwo Europy

Natomiast Niemcy czwarty raz z rzędu zdobędą medal. Mam nadzieję, że tym razem złoty bo jako jedyni w tym turnieju pokazali swoją grą, że na niego w pełni zasługują.
sezonowcy.pl napisał(a):Chelsea Londyn wygrywając LM przedłużyła o rok kontrakty ze swoimi wszystkimi kibicami.
marcin_fcbm
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4038
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-09-04, 22:12
Lokalizacja: LBN
Online: 3h 55m 17s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez Tuśka » 2012-06-28, 07:58

Hiszpania przyfarciła, po pierwszej połowie musieli mieć gorąco w szatni. Ale byłam pewna, że jak dojdzie do dogrywki, to przejdą dalej. Co jak co, ale w tym roku ta reprezentacja zupełnie nie zasłużyła sobie na finał (czego, mimo mojej niechęci, nie mogę powiedzieć o dwóch poprzednich turniejach). Jeśli wygrają, to będzie triumf szkaradzieństwa.

A dla Portugalii brawa, grali naprawdę dobrze i niewiele brakowało, by powtórzyli swój sukces z 2004 roku.
Szalikowcy radarowcy

Wit beyond measure is man's greatest treasure.
Tuśka
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1106
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-04-24, 15:48
Lokalizacja: Łask/Breslau
Online: 26m 56s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez Zari » 2012-06-28, 09:11

Sam Ronaldo nic nie zrobi. Mówiło się o skrzydłach Portugalii, a Nani jest dramatyczny i jedyne co potrafi to zwody w miejscu albo do tyłu. Kompletnie był bezużyteczny ( nie tylko w meczu z Hiszpanią ). Sam CR7, który kreowany był na Boga nic nie zrobił. Odpadli gorsi, awansowali lepsi, tak być powinno.

Finał Niemcy - Hiszpania zapowiada się arcyciekawie, oby dzisiaj Jogi i spółka zrobili kolejny krok po majstra.
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: (1/2 ME) Hiszpania - Portugalia

Postprzez Scholli » 2012-06-28, 09:56

Zari napisał(a):Nani jest dramatyczny
no właśnie... on był kiedyś lepszy czy mi się zdawało? ;)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do EURO 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron