Forumowa Mafia - edycja 1.

Miejsce na wszelkie zabawy, posty napisane w tym dziale nie są naliczane.

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez OSZA » 2013-10-23, 04:47

scaloni napisał(a):Mafia wybrała czuły punkt, odcięła nas od sracza :lol:
dzialka bez slawojki to nie to samo...mafia zabrala to co najcenniejsze
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Oldman » 2013-10-23, 08:16

Kubik napisał(a):No w regulaminie jest napisane (na 1 stronie), iż warny są za nienapisanie posta/nieaktywość miedzy mordami

Ale pierwsze punkty karne są niestety dopiero po pierwszym linczu, więc do wieczora można bezkarnie siedzieć cicho.

Ustalamy jakąś taktykę na lincz, czy każdy głosuje jak uważa?
Oldman
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-10-21, 19:00
Online: 2h 57m 43s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez jun_or » 2013-10-23, 08:32

Oldman napisał(a):
Kubik napisał(a):No w regulaminie jest napisane (na 1 stronie), iż warny są za nienapisanie posta/nieaktywość miedzy mordami

Ale pierwsze punkty karne są niestety dopiero po pierwszym linczu, więc do wieczora można bezkarnie siedzieć cicho.

Ustalamy jakąś taktykę na lincz, czy każdy głosuje jak uważa?

Proponuje, żeby pierwszy lincz przeprowadzić tajnie.
1. Mafia nie będzie mogła zrobić na nikogo nagonki.
2. Pierwsze lincze są randomowe, więc niech kazdy idzie za własną intuicją.
3. Więcej korzyści IMO przyniesie informacja kto na kogo głosował za jakiś czas - kiedy powstaną pierwsze podejrzenia i teorie - wtedy spojrzenie z perspektywy czasu kto na kogo głosował może się okazać bardzo przydatne.
jun_or
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2459
Dołączył(a): 2009-08-07, 08:18
Lokalizacja: inąd
Online: 8d 17h 12m 57s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Oldman » 2013-10-23, 08:56

Jestem za tajnym głosowaniem. Oprócz plusów podanych przez jun_ora, widzę jeszcze jeden. A raczej widzę brak minusa. :wink: Detektyw sprawdza dopiero w piątek, więc dziś nie ma ryzyka, że w tajnym głosowaniu poleci osoba, którą do sprawdzenia wybierze nasz śledczy i bezcenne sprawdzenie się zmarnuje.

Krasus napisał(a):Mord bardzo typowy dla początku rozgrywki, na koleżce, o ktorym nic nie wiadomo i który zagrał tak na doczepkę. Tak sobie stawiałem, że Mafia zabije jego albo Oldmana.

Ja stawiałem, że jeśli mafia będzie bić w nowych, to walnie w Sracza, sam czułem się raczej bezpieczny (ale nie dlatego, że jestem w mafii, wyjaśnię swój punkt widzenia po drugim mordzie, chyba że wcześniej zginę, to w testamencie), choć rozważałem też opcję, że mafia od razu zechce walić w uznanych userów z długim stażem, licząc, że takie nołnejmy jak ja i Sracz będą łatwymi celami przy linczu.
Oldman
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-10-21, 19:00
Online: 2h 57m 43s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Zari » 2013-10-23, 10:01

Kurs na Pilzno - 41.0. Jaki na to, że lincz, który wykonamy będzie trafny?
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez shadow7 » 2013-10-23, 10:11

Zari napisał(a):Kurs na Pilzno - 41.0. Jaki na to, że lincz, który wykonamy będzie trafny?


Pewnie podobny :wink:

Czyli swoje typy na lincz wysyłamy Mistrzowi na PW?
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez jun_or » 2013-10-23, 10:14

shadow7 napisał(a):
Zari napisał(a):Kurs na Pilzno - 41.0. Jaki na to, że lincz, który wykonamy będzie trafny?


Pewnie podobny :wink:

Czyli swoje typy na lincz wysyłamy Mistrzowi na PW?

Tak jak zawsze - z tymże nie chwalimy się publicznie, na kogo głosujemy.
jun_or
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2459
Dołączył(a): 2009-08-07, 08:18
Lokalizacja: inąd
Online: 8d 17h 12m 57s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Oldman » 2013-10-23, 10:41

Zari napisał(a):Kurs na Pilzno - 41.0. Jaki na to, że lincz, który wykonamy będzie trafny?

Prawdopodobieństwo, że trafimy mafiozę wynosi 19%, więc nie jest tak źle. A biorąc pod uwagę propozycję tajnego linczu rzuconą przez jun_ora, mafiozo może polecieć nawet przez przypadek, bo do odpadnięcia może wystarczyć 4-5 głosów.

Jest duże prawdopodobieństwo, że dzisiaj polecę ja. Jestem na tym forum nołnejmem, więc ktoś, kto nie będzie miał podejrzeń wobec nikogo może walnąć we mnie, uważając, że to będzie mała strata. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że jestem niewinny, ale takie zapewnienie może złożyć każdy, więc zakładam najbardziej pesymistyczny wariant - że polecę dziś.

Testament mam już przygotowany, z niego dowiecie się o mojej roli w grze, a że zaświeci się przy mnie "NIEWINNY", to jest szansa, że weźmiecie ten testament pod uwagę przy jutrzejszym linczu.
Oldman
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-10-21, 19:00
Online: 2h 57m 43s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Mistrz Gry » 2013-10-23, 11:50

shadow7 napisał(a):Czyli swoje typy na lincz wysyłamy Mistrzowi na PW?


Tak, żeby zagłosować wysyłasz mi nick jednego kandydata. Jeśli chcesz głośno mówić na kogo głosujesz i dlaczego - Twoja wola, nie jest to zabronione. Takie rzeczy zazwyczaj ustala się przed linczem z resztą miastowych, ale gra zespołowa nie jest konieczna.

Punkty karne będą naliczane dopiero po dzisiejszym linczu. Posta jak na razie nie napisali: upek, klamaFCB i Rael. Jeśli nie napiszecie nic do 20, dostaniecie pierwszy punkt karny.

Ps. Zapomniałem dodać to do regulaminu, więc piszę teraz. Komunikowanie się między miastowymi w sprawie gry jest zabronione!!! Jeśli ktoś zgłosi mi taki przypadek razem z dowodami, delikwenta prowokującego do dyskusji usuwam z gry. Gdyby okazało się, że odbywa się to na większą skalę, ogłaszam koniec gry i zwycięstwo mafii. Tak więc trzymajcie się zasad i uważajcie, bo każdy cheater smaży się w piekle :wink:
Mistrz Gry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2013-10-21, 14:59
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez jun_or » 2013-10-23, 12:04

Mistrz Gry napisał(a):Ps. Zapomniałem dodać to do regulaminu, więc piszę teraz. Komunikowanie się między miastowymi w sprawie gry jest zabronione!!! Jeśli ktoś zgłosi mi taki przypadek razem z dowodami, delikwenta prowokującego do dyskusji usuwam z gry. Gdyby okazało się, że odbywa się to na większą skalę, ogłaszam koniec gry i zwycięstwo mafii. Tak więc trzymajcie się zasad i uważajcie, bo każdy cheater smaży się w piekle :wink:

Chodzi o komunikowanie się POZA forum, tak?

I jeszcze jedno pytanie: czy istnieje możliwość edycji oddanego głosu - tzn zagłosowałem na użytkownika X ale chce zmienić swój głos na użytkownika Y - wszystko oczywiście w czasie nieprzekraczającym terminu głosowania. Czy jest to dopuszczalne ?
jun_or
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2459
Dołączył(a): 2009-08-07, 08:18
Lokalizacja: inąd
Online: 8d 17h 12m 57s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Mistrz Gry » 2013-10-23, 12:28

Pierwsze pytanie: Chodzi o komunikowanie się poza TYM wątkiem.
Drugie pytanie: Jest taka możliwość, ale wolałbym, żeby dochodziło do takich sytuacji jak najrzadziej. Mogłoby przez to dochodzić do pomyłek.
Mistrz Gry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2013-10-21, 14:59
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez upek » 2013-10-23, 13:16

Quinoa dochodzila na gazie, tofu przyjemnie skwierczalo na oliwie, zapach curry unosil sie w calym domu. veganbodybuilding.com, veganworkout.org, veganhealth.org - Dżonn wpisywal kolejne adresy w karty przegladarki. Juz prawie wszystko ogarniete, dieta, trening ... trzeba sie tylko zmotywowac do ostrej pracy, a to nigdy nie jest latwe.
mezczyzna wyszedl na taras, usiadl przy stole, wyciagnal z kieszeni torebke z konopia indyjska, bletki i filterki. skrecil dosc sporego jointa, odpalil i zalegl w hamaku.
- dlaczego nie odpisuje - pomyslal - przeciez powinna odpisac. szkoda, lubie ja. nie wiem czy cos wiecej ale zawsze myslalem, ze z nia moglbym czegos sprobowac. ale nie spobuje, olala mnie, ma swoje zycie.
thc zawsze sprawialo, ze stawal sie bardzo sentymentalny. lubil to.
- teraz zarcie bedzie smakowalo jeszcze lepiej - ta mysl sprawila, ze sie usmiechnal. Wstal z hamaka, wszedl do kuchni, nalozyl sobie spora porcje komosy z tofu, nalal cala szklanke coli, ponownie wyszedl na taras, usiadl przy stole i zaczal jesc.
- swietne! smakuje jak niebo - rozmarzyl sie.
Chillout w zaciszu domowym moze nie byl nazbyt ambitnym sposobem spedzania urlopu, ale to sprawialo mu przyjemnosc. Jeszcze 4 dni wolnego, trzeba je dobrze wykorzystac! I odpalil nastepnego jointa.


nie zabijajcie mnie, bo podoba mi sie wizja ogarniania swojej postaci :) milej gry wszystkim :)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez upek » 2013-10-23, 13:18

cos sie dupi forum, jakies bledy :/
Ostatnio edytowano 2013-10-23, 13:23 przez upek, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Rael » 2013-10-23, 14:08

Czyli w kwesti kolejnych linczów - ewentualne ustalenia trzeba robić tylko i wyłącznie w tym wątku?
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4134
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 13m 3s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Safinetka » 2013-10-23, 14:14

Tak, miastowi mogą się ze sobą komunikować wyłącznie w tym temacie. Wszystko jest jawne i dostępne dla wszystkich.
No chyba, że jesteś w mafii, to powinniście mieć jakieś osobne forum do ustalania taktyki :wink:
Safinetka
Culé
 
Posty: 197
Wiek: 35
Dołączył(a): 2013-04-23, 23:57
Online: 10m 1s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bez licznika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości