Forumowa Mafia - edycja 1.

Miejsce na wszelkie zabawy, posty napisane w tym dziale nie są naliczane.

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez upek » 2013-10-29, 21:48

Cozmo, Jun_or mnie sprawdzil, jestem niewinny a Ty w nastepujacych po sobie zdaniach wpierw mnie wykluczasz a potem 'zostaje' jako mafia? nie rozumiem ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez skowRon » 2013-10-29, 21:50

w ostatnich dniach moja aktywność w grze zmalała bo pracy miałem więcej, wracałem późno i mało czasu na grę zostawało. Dzisiaj pech chciał że posty o mojej osobie pojawiły się dosyć późno i w momencie jak chciałem się jakoś wybronić to jakiś problem z internetem mi wyskoczył :/ później pozostało już tylko czekać na wynik linczu.

Cozmo uratowany przez mafię - jego sytuacja jest teraz nieciekawa
Pierwsze co przychodzi na myśl jest to że mafia uratowała swojego. Wcześniej można by to uznać za błąd ale na tym etapie mogliby się odważyć na takie posunięcie. Z drugiej jednak strony mafia może chcieć, aby miastowi myśleli że Cozmo jest z nimi i kolejna ofiara linczu może okazać się niewinna.

Dzisiaj był chyba pierwszy lincz w którym nie było zdecydowanego "faworyta" do odpadnięcia i moim zdaniem tu jest jakiś trop. Krasus napisał jako pierwszy że zagłosuje na mnie lub OSZĘ.
Później wymienił mnie dejvid, który ostatecznie na mnie nie zagłosował, ale mafia mogła się już podpiąć do tego głosowania.
Krótko przed końcem Krasus potwierdza głos na mnie i Kubson informuje że na mnie zagłosuje.

Podejrzewam że wśród osób głosujących na mnie jest minimum dwóch mafiosów, a cała czwórka głosowała na mnie i Cozmo (pod warunkiem że on jest niewinny).

Na koniec chciałem napisać, że w mafię grałem pierwszy raz, nigdy wcześniej nawet o niej nie słyszałem dlatego jako totalny nowicjusz nie błyszczałem, ale spodobało mi się.

Powodzenia miastowi :!:
Obrazek
skowRon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Wiek: 32
Dołączył(a): 2010-01-23, 00:42
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Online: 1d 14h 30m 15s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Cozmo » 2013-10-29, 22:00

Oj tam, oj tam ;) Ciebie i dejvida na samym poczatku typowalem i sie mi teraz pomyliliscie ;] Tak wiec glowna trojka podejrzanych sa Kubson, OSZA, Kubik, do tego zostaje ktos z dwojki dejvid, Krasus, jesli historia z detektywem jest prawdziwa. W sumie chyba i tak trzeba w nia uwierzyc, bo z nia wszystko zaczyna nabierac ksztaltow i w koncu widac swiatelko w tunelu. Pozostaja wiec dwa wyjscia: uderzacie we mnie i gra jest skonczona lub linczujemy jutro Kubsona, ktorego wina poprowadzi nas prosto do reszty mafii.
All work and no play makes Jack a dull boy.
Cozmo
Bawarczyk
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2011-03-27, 21:22
Online: 7d 12h 24m 20s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Krasus » 2013-10-29, 23:34

K*rwa mać, znowu nietrafiony :roll:

Idiotyczna sytuacja z mojej strony, bo przecież to ja byłem incjatorem głosowania na skowRonie. Biorę ten błąd na klatę i zdaję sobie sprawę, że teraz najpewniej awansuję do ścisłego grona podejrzanych. Mogę się tylko obronić w ten sposób, że starałem się je poprzeć najlepszymi argumentami, jakie mogłem z siebie wydobyć (co mam nadzieję każdy widział). No i dalej próbować pomagać w wytropieniu Mafii.

Przede wszystkim, Ksiądz jeśli żyje nie ma się co ujawniać, teraz nikt rozsądny już mu nie uwierzy.

Mamy ostatni Lincz, nie możemy się już pomylić. Wykluczyć z niego można na pewno tych, co do których więcej jest argumentów przeciw niż za: Safinetkę, jun_ra, upka i Krzyśka. No i mnie ;)

Myślę, że można odpuścić też dejvida. To możliwe, że jest w Mafii, ale teraz ofiara musi być wybrana najstaranniej jak się da. A nareszcie mamy trochę lepszych poszlak.

Zostają Osza, Kubson, Kubik i Cozmo.

Tak jak ostatnio wahałem się między Oszą a skowRonem, tak teraz postawiłbym sporą sumkę, że Osza jest najpewniejszym typem do Mafii. To co mnie przekonało to ostatni Lincz. Najbardziej zagrożeni byli Cozmo, skowRon, Osza i dejvid. Safinetka zapytała Oszę czy będzie konsekwentny i zagłosuje na dejvida po raz kolejny. Osza nie odpisał nic, a w Linczu zagłosował na skowRona. Wniosek mam taki, że Mafia próbowała obronić komplet swoich zawodników, załóżmy, że również dejvida, wobec czego Osza zagłosował na innego zagrożonego Linczem, niewinnego skowRona. Teraz pasuje mi do tego ten niby-głupawy post Oszy, że jest w Mafii. Zapewne liczyli właśnie na to, że zostanie uznany za sfrustrowanego miastowego i damy mu spokój.

Drugą opcją, najprostszą, może i zbyt prostą jest Cozmo. Na wiadomej zasadzie: Mafia broni swojego, a Cozmo pisze post, w którym przekonuje o swojej niewinności. Napisał, że Mafia popełniła w końcu błąd i ja się zgadzam. Tylko ja myślę, że inny błąd: właśnie z obroną swojego członka.

No i ten przykry duecik Kubson/Kubik. Napisać że panowie nic nie wkładają do rozgrywki, to mało. Puste wiadomości, ostatnia Kubika i ostatnia Kubsona to totalne przegięcie. Jeden z nich bankowo jest w Mafii. Prędzej Kubik, patrząc na post Cozmo, ale być może i obaj.

Co ciekawe, te opcje się nie wykluczają. Mafia może wyglądać tak: Osza, dejvid, Cozmo, Kubik. Jednak jest to bardzo śmiała teoria, której nie będę nawet próbował szczególnie bronić ;)

W każdym razie, moja sugestią jest celowanie w Oszę.
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Safinetka » 2013-10-30, 01:12

Cozmo napisał(a):Jedna mala uwaga - na skowrona glosowalo 3 lub nawet 4 z mafii, jesli Ci, ktorzy na mnie glosowali sa naprawde niewinni.

PS Dziekuje mafii za pozwolenie zostania w grze, sprobuje w koncu przydac sie miastu :)

Jak dla mnie taka powinna byc kolejnosc glosowania: jutro Kubson, pojutrze OSZA, w piatek Kubik. Tylko czy starczy nam czasu, a wam odwagi, by mi uwierzyc? Nie wiem.


Czy tylko ja mam wrażenie, że to co pisze Cozmo nie trzyma się kupy? Po co mafia miała się teraz cała pchać do głosowania na skowRona? Jaki cel by im przyświecał? Czyli padła propozycja głosowania na "niewinnego" Cozmo, a mafia radośnie w całości poszła głosować na skowRona. Bez sensu.
Uważam jednak, że w zaproponowanej przez Cozmo trójce jest przynajmniej jeden mafioza. Najmniej podejrzewam Kubsona, który został wymieniony jako pierwszy.
Zakładając, że miasto uwierzyłoby Cozmo, w linczu ginie niewinny Kubson, potem jest mord i koniec gry.
Jeśli zaś mimo wszystko miasto postanawia głosować na OSZĘ, co do którego jest coraz więcej wątpliwości i okazuje się on winny, to Cozmo zacznie krzyczeć: Widzicie wskazałem wam mafiozę, jestem niewinny!


Teraz odniosę się do tego co napisał Krasus, bo mamy szalenie podobny punkt widzenia w tym momencie. Może w końcu coś się układa w logiczną całość?
Jestem za tym, by w najbliższym linczu walić w OSZĘ. Krasus ma rację, że jego nagła zmiana sposobu głosowania jest bardzo podejrzana. To już nasza ostatnia szansa, więc nie możemy rozproszyć głosów! Walmy jutro w OSZĘ!
Wydaje mi się, że w mafii jest dejvid, OSZA i Cozmo. Jeśli chodzi o ostatniego mafiozę, to niestety mam duże wątpliwości.
Moim zdaniem dzisiaj OSZA, jutro Cozmo.
Safinetka
Culé
 
Posty: 197
Wiek: 35
Dołączył(a): 2013-04-23, 23:57
Online: 10m 1s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Kubson » 2013-10-30, 09:51

Sytuacja jest podbramkowa. Nie możemy się dzisiaj pomylić, bo przegramy na pewno. Podejrzenia, które kieruje na mnie Cozmo są całkowicie bezpodstawne. Przez jego oskarżenia mógłby odpaść kolejny miastowy czyt. ja i to rozstrzygnęło by grę. Chyba że na tym mu zależy?? Nie zróbcie tego błędu!
Nie będę dodatkowo atakował Cozmo, choć wydaje mi się maxymalnie podejrzany. Bo dziś trzeba wybrać prawie jednogłośnie. Miasto musi się zebrać i zagłosować w jednym kierunku, dlatego też, skoro podła taka propozycja, swój głos oddam na OSZĘ. Jeśli chcemy dziś przetrwać to na niego powinniśmy zagłosować.
UWAGA! Użytkownik gorszego sortu
Kubson
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 823
Wiek: 29
Dołączył(a): 2013-06-18, 16:07
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 10h 7m 17s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Kubson » 2013-10-30, 09:52

Sytuacja jest podbramkowa. Nie możemy się dzisiaj pomylić, bo przegramy na pewno. Podejrzenia, które kieruje na mnie Cozmo są całkowicie bezpodstawne. Przez jego oskarżenia mógłby odpaść kolejny miastowy czyt. ja i to rozstrzygnęło by grę. Chyba że na tym mu zależy?? Nie zróbcie tego błędu!
Nie będę dodatkowo atakował Cozmo, choć wydaje mi się maxymalnie podejrzany. Bo dziś trzeba wybrać prawie jednogłośnie. Miasto musi się zebrać i zagłosować w jednym kierunku, dlatego też, skoro podła taka propozycja, swój głos oddam na OSZĘ. Jeśli chcemy dziś przetrwać to na niego powinniśmy zagłosować.
UWAGA! Użytkownik gorszego sortu
Kubson
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 823
Wiek: 29
Dołączył(a): 2013-06-18, 16:07
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 10h 7m 17s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez OSZA » 2013-10-30, 11:48

@Krasus
Wiesz Ty co? Razem pijemy w Grzybku w finale LM, ja Cie chce oblac po tym sukcesie piwem, a Ty mi takie cos?
Co ro jest? Sztylet w serce chcesz mi wbic?

Ja wam powiem jedno-jak mnie zlinczujecie i okaze sie niewinny- wszyscy glosujacy na mnie stawiaja mi flaszke 0,5.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez jun_or » 2013-10-30, 11:59

OSZA napisał(a):@Krasus
Wiesz Ty co? Razem pijemy w Grzybku w finale LM, ja Cie chce oblac po tym sukcesie piwem, a Ty mi takie cos?
Co ro jest? Sztylet w serce chcesz mi wbic?

Ja wam powiem jedno-jak mnie zlinczujecie i okaze sie niewinny- wszyscy glosujacy na mnie stawiaja mi flaszke 0,5.

A jak wyjdzie na jaw że jesteś w mafii, to?
jun_or
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2459
Dołączył(a): 2009-08-07, 08:18
Lokalizacja: inąd
Online: 8d 17h 12m 57s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez OSZA » 2013-10-30, 12:10

To ja moge glosujacym na mnie kupic po 0,5. Zaden problem.
Chetnie popijecie za cudze co?
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez Safinetka » 2013-10-30, 12:19

Yhy, a później napiszesz, że to był element gry, więc się nie liczy. Już to przerabiałam. A zresztą masz zamiar każdemu wysłać wódkę kurierem, czy mamy się gdzieś wszyscy spotkać i chlać? :lol:
Safinetka
Culé
 
Posty: 197
Wiek: 35
Dołączył(a): 2013-04-23, 23:57
Online: 10m 1s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez OSZA » 2013-10-30, 14:11

Wysłać pieniądze przelewem?Taki problem w XXI wieku rozwiazac takie kwestie?

Robcie tak jak zwykle-wymyslcie,ze ktos jest mafiozem-kazdy lincz byl NIEUDANY. Zaglosujecie na mnie bedzie koniec gry.

Safinetka, jak tam na forum Barcelony? Dobrze poszlo?
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez upek » 2013-10-30, 14:22

glos na osze.
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez jun_or » 2013-10-30, 15:11

Aha - jeśli ksiądz jeszcze żyję, to upraszam o modlitwę za mnie w dniu dzisiejszym, bo mogę nie dożyć świtu.
jun_or
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2459
Dołączył(a): 2009-08-07, 08:18
Lokalizacja: inąd
Online: 8d 17h 12m 57s

Re: Forumowa Mafia - edycja 1.

Postprzez dejvid320 » 2013-10-30, 16:13

Safinetka nawet nie będę odpowiadał bo to jakie argumenty przeciwko mnie znalazłaś, to mówiąc szczerze można pod każdego zrobić coś podobnego. Prosty przykład z postem OSZY, że jest w mafii. Dla jednego to świadczy o jego niewinności, dla drugiego o tym, że próbuje się wybielić.
dejvid320
Bawarczyk
 
Posty: 2319
Wiek: 34
Dołączył(a): 2009-04-14, 13:57
Lokalizacja: Gdynia
Online: 4h 12m 3s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bez licznika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości