Forumowa Mafia - edycja II

Miejsce na wszelkie zabawy, posty napisane w tym dziale nie są naliczane.

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Safinetka » 2013-11-23, 00:00

No dobra. To może wytłumaczę się ze swojej gry. Wyszłam z założenia, że jako detektywka muszę szybko wytypować potencjalnego kandydata, który jest w mafii i się z nim "zaprzyjaźnić". Tak by ta osoba uznała, że nie warto mnie mordować, bo mogę się przydać jako zasłona dla mafii. Padło na... Krasusa :lol: Po tym poście byłam pewna, że jest w mafii:
Krasus napisał(a):Była propozycja głosowania tajnego. Why not.
Natomiast jak ktoś ma jakies wnioski, to warto się podzielić.

Niby jest tajnie, ale mafia doskonale się orientuje, jakie odczucia mają poszczególni gracze, gdzie się podpiąć, gdzie trochę nagonić. O ile ktoś niedoświadczony mógłby z czymś takim wyskoczyć, to nie wierzyłam, że gdyby Krasus był niewinny, to zaproponowałby coś tak niekorzystnego dla miasta.
I właściwie codziennie pisał coś do czego mogłam się swobodnie przyczepić. A jeszcze jak walnął tego babola ze snajperem, że powinien się ujawnić, to zastanawiałam się jakim cudem nikt się jeszcze do niego otwarcie nie przyczepił. Uznałam, że Krasus jest idealnym kandydatem na OC.

O winie skowRona byłam dość mocno przekonana, miałam zamiar na niego nagonić, jakby miasto jakimś cudem o nim zapomniało, więc szkoda mi było sprawdzenia.
Dlatego postanowiłam jako pierwszego sprawdzić gracza, który wtedy chyba najwięcej się udzielał i szukał tropów, czyli Ironlemona. Chciałam wiedzieć, czy rzeczywiście działa dla dobra miasta, czy miesza.

Drugi był Tomek. Choć już wtedy zastanawiałam się nad scalonim :P Dlaczego Tomek? Bo po pierwsze rzucił ten sam pomysł co Krasus: tajnie, ale niech każdy poda kilka typów. Po drugie odnosił się do poprzedniej edycji, a przecież wtedy nie grał. Odnosiłam wrażenie, że ktoś, kto grał w poprzedniej edycji mu mówi: ej, weź napisz to i to. Po trzecie zagłosował na niego Cozmo, wolałam się upewnić, czy to nie było jakieś niecne zagranie mafii (punkt dla Ciebie Cozmo :wink: ). I po czwarte był graczem, który raczej nie rzucał się w oczy, więc uznałam, że nawet jeśli będzie niewinny, to mam kogoś, kto raczej dotrwa do czasu, gdy będę się musiała ujawnić (i w sumie długo się trzymał).

Po śmierci Kubsona byliśmy w świetnej sytuacji. Obecność Krasusa w mafii wydawała mi się już absurdalna, ale wolałam go sprawdzić. Bo może jednak po prostu za bardzo nie ma czasu i dlatego nie ogarnął swoich kolegów? W czterech linczach zdjęliśmy trzech mafiozów, uznałam, że mam prawo zmarnować jedno sprawdzenie na własne "widzi mi się".

Czwarty był Zari, wolałabym już wtedy sprawdzić scaloniego, ale uznałam, że nie będę samolubna i skoro miasto (a konkretnie dejvid) miało życzenie w postaci Zariego to niech tak będzie.

A w piątym sprawdzeniu stwierdziłam, że nie ma sensu dłużej odkładać scaloniego, skoro nic nie wskazywało na to, że ktoś go jeszcze podejrzewa. A dla mnie był mocno podejrzany.
Byłam przekona, że dwóch, a może właśnie nawet trzech mafiozów głosowało w drugim linczu na OSZĘ.
Prawda jest taka, że głosy scaloniego wybitnie działały na jego niekorzyść. Nie jest graczem głośnym, ale moim zdaniem potrafi dobrze kombinować w tej grze. A jego głosy kompletnie tego nie potwierdzały. Nie chciało mi się wierzyć, że jako miastowy tak by głosował. W jego postach były zgrzyty, ale nieduże. Fakt, że nie podobał mi się już jego pierwszy post:
scaloni napisał(a):będzie beka jak znów nas mafia wyrucha na czysto :lol:

No właśnie jakby miał nadzieję, że mafia znów wygra. Choć muszę pochwalić, że napisał nas, a nie miasto :P

A i w ogóle się nie spodziewałam, że natychmiast zbierze się taka duża grupa na inwigilatorrera (uff jak dobrze, że zmieniłeś nick), chciałam go tylko delikatnie zasugerować, a poszła fala. Ja zagłosowałam wtedy na Sztalpera, chciałam być miła dla Irona :wink: Tyle, że jak wróciłam do domu i zobaczyłam ile osób się zadeklarowało, to w ostatniej chwili zmieniłam głos. I dobrze, bo gdybym nie zmieniła to byłby wtedy remis :P
I miałam rację, że Madzia była niewinna. Mafii prawie udało się was wtedy wykiwać.

ironlemon napisał(a):
Oldman napisał(a):*Safinetka też zwraca uwagę na szczególiki - jak ironlemon napisał, że jest na koncercie, to przeszukała internet i "Co jest grane?" w poszukiwaniu koncertów w Warszawie, na które mógł pojechać (przeszukała też jego posty w innych tematach w poszukiwaniu gustu muzycznego), bo podejrzewała, że to wymówka i iron może być OC.

O szlag, to czuję się nieźle zestalkowany :shock: :lol:


Generalnie to bez przesady. Weszłam tylko w link, który masz w profilu, a potem rzuciłam okiem na listę koncertów w Wawie :P Mam nadzieję, że się nie gniewasz :wink:

@Pietras już wiesz czemu domagałam się specjalnego traktowania?

No i upek, wielkie dzięki, że mi ufałeś i ładnie się za mnie modliłeś!

No i jako, że ja w najbliższym czasie będę mocno zajęta, a nie bawi mnie zabawa z doskoku, to jeśli będziecie teraz grać, to beze mnie.
Safinetka
Culé
 
Posty: 197
Wiek: 35
Dołączył(a): 2013-04-23, 23:57
Online: 10m 1s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Quebo » 2013-11-23, 01:40

Czemu mnie nie sprawdziłaś skoro byłaś chyba przekonana, że jestem w mafii i od początku miałaś do mnie duże wątpliwości ? :D
Queba hombre, wpadam jako gwóźdź programu
Quebo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 745
Wiek: 30
Dołączył(a): 2011-02-02, 19:03
Lokalizacja: Toruń
Online: 1d 21m 48s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez upek » 2013-11-23, 02:13

Oldman napisał(a):
upek napisał(a):Na bezrobociu siedzicie w dwojke? :p

Ja obserwowałem skrzynki robiąc nadgodziny (wtorek) oraz drugą zmianę (środa), tak więc pudło.
to bylo pytanie retoryczne ;) bez spiny

Mysle ze przed nowym rokiem nie ma sensu zaczynac nowej sesji. Jesli nie zglosi sie jakis chetny na MG to sie podejme, moze
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez audia4 » 2013-11-23, 11:41

Cozmo napisał(a): (w dodatku czesto sprawdzajac, czy doszlo, bo poczta nie dziala tu najszybciej)


Obrazek

Przecież gołębie tego nie roznoszą, wiadomość od razu trafia do skrzynki odbiorcy :D
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Krasus » 2013-11-23, 12:10

Gratuluję miastowym. Bardzo prosta edycja, a to combo czterech mafiozów po kolei (nie licząc bolcinho) to chyba do historii tej gry przejdzie :D Oczywiście najwięcej gratulacji musi powędrować do Oldmana, to jest fenomen - gość na dobrą sprawę nie zagrał aktywnie ani jednego dnia, a sam rozklepał pół Mafii. Szacuneczek :) Ale parę innych osób też zagrało naprawdę dobrą partię, fajnie się czytało.

Jak już Safinetka zauważyła, ja zagrałem bardzo marną edycję, nie ma co ukrywać. Nie było wielkiej straty, że Mafia mnie ustrzeliła, chociaż trochę szkoda, że nie dograłem do końca. W jednym tylko chcę się wytłumaczyć - jak ktoś napisał, że Oldman był w Mafii, dał się zabić w pierwszym mordzie i podstawił się za fałszywego snajpera ( :lol: ), to musiałem jakoś zareagować, bo takiej bzdury dawno nie przeczytałem ;)

Postawia Mafii mnie zaskoczyła in minus. Przecież mieliście co najmniej dwóch naprawdę dobrych graczy (scaloni i Kubson), którzy mogli przypilnować pozostałych, a tu codziennie sadziliście jakiś kwas. W zasadzie tylko scaloni zagrał na poziomie, a reszta niestety (dla was) powpadała na strasznych banałach ;)

Przerwa się przyda, szkoda, że Katalończyk rezygnuje z mistrzowania. Jeżeli nie znajdą się chętni, to za jakiś czas mogę ja poprowadzić grę ;)
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Oldman » 2013-11-23, 13:29

klamaFCB napisał(a):Czemu mnie nie sprawdziłaś skoro byłaś chyba przekonana, że jestem w mafii i od początku miałaś do mnie duże wątpliwości ? :D

Odpowiem za Safinetkę, w końcu jak to ktoś stwierdził (chyba inwigilatroller) "jechała tylko na moim fejmie", więc mam prawo za nią pisać. :P Otóż nie było sensu Ciebie sprawdzać, absolutnie nic to nie dawało. Safinetka zastosowała taktykę, którą i ja bym zastosował dla roli detektywa - sprawdzała ludzi trudnych do zlinczowania i wartościowych. A Ty nie należałeś do ani jednych, ani drugich. Waliłeś spamem oraz "suchar postami", utrudniając wyłowienie z tematu wartościowych analiz, więc niezależnie od tego, czy byłeś w mafii, czy nie, opłacało się na Ciebie nagonić a sprawdzić kogoś innego. Po po zlinczowaniu OC każdy "niewinny" jest pewny i nie trzeba się zastanawiać nad jego pobudkami. Lepiej mieć więc jako pewniaków kogoś ogarniętego, a nie jakiegoś niepotrafiącego grać debiutanta.
Oldman
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-10-21, 19:00
Online: 2h 57m 43s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez DzikHubert » 2013-11-23, 13:41

Oldman napisał(a):inwigilatroller


Hahah...
DzikHubert
DzikHubert
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 57
Dołączył(a): 2013-07-14, 13:02
Lokalizacja: Leszno
Online: 14h 52m 21s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez scaloni » 2013-11-23, 13:44

ja bym był za tym, aby koleją edycję rozpocząć dopiero w styczniu. jak wiadomo, co za dużo to nie zdrowo, jeszcze w dodatku idą święta i sylwester :twisted: więc słaby moment na grę.

może byłoby też wprowadzić zasadę, ze ktoś, kto olał poprzednią grę (bolcinho) pauzuje w następnej :> skończą się idiotyczne zapisy, na szczęście teraz był tylko jeden taki
scaloni
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5066
Wiek: 33
Dołączył(a): 2011-11-27, 14:37
Online: 7d 22h 26m 27s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Pietras » 2013-11-23, 21:33

Również jestem za tym, żeby po nowym roku zrobić na spokojnie kolejną edycję. Ochłońmy chwilę bo mogłoby się nam znudzić.

BTW. Graliście kiedyś w mafię, ale w wersji live? Mi się zdarzyło jakieś 10 lat temu na wakacyjnych koloniach, siadało się właśnie w około 20 osób przy stole, każdy dostawał kartę, która wskazywała czy jest miastowy czy w mafii, det również był tylko pod jakąś inną specyficzną nazwą. No i były komendy: miasto zasypia, miasto się budzi, budzi się mafia itp. Miało to swój klimat, można było spojrzeć potencjalnym mafiozom w oczy :)
Obrazek
Pietras
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1172
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-09, 15:05
Lokalizacja: Częstochowa
Online: 10d 11h 8m 54s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Rael » 2013-11-23, 22:42

Może byśmy za jakis czas jak nabedziemy wiecej doswiadczenia spróbowali w Ktulu :)?
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4132
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 12m 5s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez upek » 2013-11-23, 22:52

Pietras napisał(a):Również jestem za tym, żeby po nowym roku zrobić na spokojnie kolejną edycję. Ochłońmy chwilę bo mogłoby się nam znudzić.

BTW. Graliście kiedyś w mafię, ale w wersji live? Mi się zdarzyło jakieś 10 lat temu na wakacyjnych koloniach, siadało się właśnie w około 20 osób przy stole, każdy dostawał kartę, która wskazywała czy jest miastowy czy w mafii, det również był tylko pod jakąś inną specyficzną nazwą. No i były komendy: miasto zasypia, miasto się budzi, budzi się mafia itp. Miało to swój klimat, można było spojrzeć potencjalnym mafiozom w oczy :)

Catani ;)

stad znalem mafie w ogole, kiedys za malolata gralem i mi sie podobalo. wersja pisana byla dla mnie nowoscia calkowita :)

ciekawe by bylo teraz zagrac na zywo, jak sie kuma cokolwiek, a nie jak sie mialo 12 lat xD
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez mancipium » 2013-11-23, 22:58

same shit here, live option the best
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Krasus » 2013-11-24, 11:16

upek napisał(a):stad znalem mafie w ogole, kiedys za malolata gralem i mi sie podobalo. wersja pisana byla dla mnie nowoscia calkowita

Ja też stąd właśnie znam Mafię. Wycieczki w gimnazjum i liceum, rozmowy całą noc, pierwsze browary kitrane pod poduszką i obowiązkowo Mafia. To był klimat, nie to co przez jakiś internet :D

Rael napisał(a):Może byśmy za jakis czas jak nabedziemy wiecej doswiadczenia spróbowali w Ktulu ?

W życiu w to nie grałem, ale to jest takie jak Mafia, tylko że na więcej drużyn?
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Fillbacca » 2013-11-24, 14:10

Ktulu jest świetne! :) Nie wiem tylko jak wygląda komunikacja z MG w wersji forumowej Ktulu, bo tam każdy ma swoją rolę i musi się w nocy kontaktować MG. Zawsze grałem na żywo i duuużo bardziej podoba mi się niż zwykła Mafia.
Fillbacca
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 17
Wiek: 32
Dołączył(a): 2013-11-01, 13:19
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez jun_or » 2013-11-25, 13:51

Ja ze swojej strony powiem, że była to specyficzna bardzo edycja.
Na początku dużo zaagażowania z wszsytkich stron, a gdy szybko miasto odpaliło większość mafii, to marazi i zniechęcienie - chyba było zbyt prosto.
No ale mafia w sumie sama sobie winna - odpadła na bardzo prostych tekstach - trochę szkoda, zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę poprzednią edycję, kiedy mafia odwaliła grę niemal perfekcyjną.

Co do kolejnej edycji - to zgadzam się z przedmówcami, że nie ma sie co śpieszyć i można na spokojnie rozpocząć po nowym roku.
Jestem też za tym, żeby osoby, które odpadły z powodu punktów karnych, musiały pauzowac przynajmniej jedną edycję. W sumie co edycja musi zjawić się ktoś taki, kto zapomni o tym, że rozgrywka się rozpoczęła albo ma całą grę w poważaniu.

Jeszcze jedno pytanie - dodajemy jakieś role, czy spróbujemy jeszcze raz przetestować snajpera, który w tej edycji raczej nie miał zbytnio okazji sie wykazać?
jun_or
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2459
Dołączył(a): 2009-08-07, 08:18
Lokalizacja: inąd
Online: 8d 17h 12m 57s

Poprzednia strona

Powrót do Bez licznika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron