Forumowa Mafia - edycja II

Miejsce na wszelkie zabawy, posty napisane w tym dziale nie są naliczane.

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Sztalper » 2013-11-22, 20:35

Bardzo fajna edycja. Prosta dla miasta :)
Sztalper
Madridista
 
Posty: 724
Dołączył(a): 2013-07-11, 22:43
Online: 10m 53s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez ironlemon » 2013-11-22, 20:45

Gratulacjeeee! No i... Jasna cholera! Już przed pierwszym linczem chciałem przyglądać się scaloniemu, a potem, nie wiedzieć czemu, kompletnie go odpuściłem, bo pojawiła się tona tropów na innych. Trzeba jednak czasami ufać przeczuciu :lol: Ale to widać, że konkretnie podkleili się do OSZY... :D

Kubson o Oldmanie na forum mafii napisał(a):Dzięki że ogarnęliście sprawę. Widzicie reakcję miasta - nikt się nie dziwi że jego odstrzeliliśmy, a co najważniejsze jego testament absolutnie nic nie wniesie. A w późniejszej fazie mógłby nam przeszkodzić.

To całe moje podsumowanie - leżę i kwiczę :lol: Skrobnę jeszcze coś później, na razie nie mam czasu :D
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Fillbacca » 2013-11-22, 20:50

A chwilę później:
"czytaliście ten testament? co on ćpie? prawie wszystkich z nas wytypował". :D:D

No cóż, trzeba to jeszcze raz powiedzieć - Dobra robota, Oldman!
Fillbacca
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 17
Wiek: 32
Dołączył(a): 2013-11-01, 13:19
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez DzikHubert » 2013-11-22, 20:51

Upek - Ty sie za mnie modliłeś?! He he.

Gratulacje dla miasta - zasłużone zwycięstwo.

Bez prowokacji...

Pozdrawiam - inwigilatorrer (inwigilaliterki - podoba mi się :D ) vel Dzik
DzikHubert
DzikHubert
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 57
Dołączył(a): 2013-07-14, 13:02
Lokalizacja: Leszno
Online: 14h 52m 21s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez mancipium » 2013-11-22, 20:54

niezla edycja - oldman propsy.

ja w sumie celowalem w scaloniego, ale nie mialem specjalnie argumentow ;-)), a wolalem nie pisac o intuicji jak osza/zari.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez shadow7 » 2013-11-22, 20:59

mega edycja dla miasta! odkuliśmy się po poprzedniej :P

fajnie byłoby w następnej dostać jakaś rolę :D
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Krasus » 2013-11-22, 21:01

Jestem jakby pijany, więc więcej przemyśleń jutro. Ale gratuluję całemu Miastu, daliście czadu :)
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez scaloni » 2013-11-22, 21:04

słówko o Oldmania. fakt, nieźle nas wytropił, praktycznie 3/5 z nas było już po jego testamencie na widelcu i mnie nawet nie przeszkadzał sposób w jaki to zrobił (skrzynki), ale gość mógłby sobie darować niektóre inwektywy :lol: wbił na cudze forum, tylko dla gry, w której jak wiadomo, można już polecieć pierwszego dnia, a później się żali, ze mafia nie dała mu pograć, jednocześnie rzuca jakimiś mało zmyślnymi wyzwiskami :573:
nie było sensu poruszać tego tematu w trakcie gry, bo pewnie zaraz któryś by to podchwycił i zarzucił mi, ze bronię dobre imię mafii :lol:
scaloni
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5066
Wiek: 33
Dołączył(a): 2011-11-27, 14:37
Online: 7d 22h 26m 27s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Oldman » 2013-11-22, 21:28

scaloni napisał(a):słówko o Oldmania. fakt, nieźle nas wytropił, praktycznie 3/5 z nas było już po jego testamencie na widelcu i mnie nawet nie przeszkadzał sposób w jaki to zrobił (skrzynki), ale gość mógłby sobie darować niektóre inwektywy :lol: wbił na cudze forum, tylko dla gry, w której jak wiadomo, można już polecieć pierwszego dnia, a później się żali, ze mafia nie dała mu pograć, jednocześnie rzuca jakimiś mało zmyślnymi wyzwiskami :573:
nie było sensu poruszać tego tematu w trakcie gry, bo pewnie zaraz któryś by to podchwycił i zarzucił mi, ze bronię dobre imię mafii :lol:

Bez urazy scaloni, to tylko gra, a tamten punkt w testamencie był właśnie po to, żeby sprowokować oburzonego mafiozę do bronienia dobrego imienia swojego i kolegów. Tak więc to nie było nic osobistego, po prostu zagrywka. Oczywiście mógłby oburzyć się też ktoś spoza mafii, kto po prostu nie lubi szarogęszących się obcych albo jest mega kulturalny i porządny i każde inwektywy mu przeszkadzają, ale postanowiłem spróbować.

Aha, jeszcze co do skrzynek - sporo osób pisało, że "w mafii na forum Barcy to coś tam", a tam skrzynki to element gry od początku, więc uznałem, że i tu kto się zainteresował, ten wie i jest schowany, więc mogę czatować na nieostrożnych. Dla mnie to też element gry, ważne są wszystkie szczegóły. Ja zwracam uwagę na mnóstwo rzeczy, zresztą nie tylko ja.* Jak ktoś pisze, że nie ma czasu, to patrzę, czy nie pisze w innych tematach, a brak czasu to nie wymówka do nieudzielania się. Zresztą na szczegóły zwracam uwagę nie tylko w grze w mafię, przede wszystkim przy grze w tenisa - wygrywam nie tym, że mam świetne uderzenia, tylko dlatego, że dobrze je dobieram, a to wynika z obserwacji szczegółów. Pomagam też sobie doborem kortu (jak ktoś gra mocno, to biorę kort mokry, żeby piłka zwalniała), piłek - wolne piłki na ofensywnych graczy (żeby zdążyć się ustawić i tym samym zniechęcić ich do chodzenia do siatki), a skaczące jak głupie na graczy słabo biegających. I tak dalej...

*Safinetka też zwraca uwagę na szczególiki - jak ironlemon napisał, że jest na koncercie, to przeszukała internet i "Co jest grane?" w poszukiwaniu koncertów w Warszawie, na które mógł pojechać (przeszukała też jego posty w innych tematach w poszukiwaniu gustu muzycznego), bo podejrzewała, że to wymówka i iron może być OC.
Jako że Krasus miał kilka podejrzanych postów, Safinetka mu się przyglądała dość mocno, ale udawała jego "przyjaciela", żeby jeśli jest w mafii, to uznał ją za niegroźną i nie ubił. Gdy Krasus dostał ostrzeżenie od Zariego, to Marta zastanawiała się, czy to nie ustawka 2 mafiozów, którzy chcą pokazać, że nic ich nie łączy.

W ogóle, to za bardzo mnie chwalicie. Owszem testament miałem niezły, ale wiele braw należy się też Safinetce. A w ogóle to ten fragment o skowRonie by nie znalazł się w testamencie, gdyby nie Marta, która jakiś miesiąc wcześniej powiedziała mi o błędzie, który popełniałem jako OC, tym samym, który popełnił skowRon. Gdyby nie Safinetka, to bym na to nie zwrócił uwagi. Tak więc część splendoru zdecydowanie należy się jej.
Oldman
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-10-21, 19:00
Online: 2h 57m 43s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez ironlemon » 2013-11-22, 21:46

Oldman napisał(a):*Safinetka też zwraca uwagę na szczególiki - jak ironlemon napisał, że jest na koncercie, to przeszukała internet i "Co jest grane?" w poszukiwaniu koncertów w Warszawie, na które mógł pojechać (przeszukała też jego posty w innych tematach w poszukiwaniu gustu muzycznego), bo podejrzewała, że to wymówka i iron może być OC.

O szlag, to czuję się nieźle zestalkowany :shock: :lol:
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez upek » 2013-11-22, 22:00

Na bezrobociu siedzicie w dwojke? :p

Trzeba zrobic przerwe, zeby sie gra nie znudzila calkiem
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Mistrz Gry » 2013-11-22, 22:01

No cóż. Dobrze, że to już koniec. Strasznie nudna ta edycja. Ostatnie dni były już dla mnie (zapewne dla Was też) okropną męczarnią. Jak z początku udzielaliście się bardzo fajnie, to w końcówce była już bida z nędzą. Aż strach pomyśleć ile to by jeszcze trwało gdyby nie dobre przeczucie Marty.

Mafia niestety się nie popisała i to, że Oldman wykrył Was przez skrzynki niczego nie zmienia. Szkoda mi Cozmo, bo ten nie wiedział do końca jak funkcjonuje forum, a myślę, że mógłby pomieszać Wam trochę w głowach, no ale "skrzynkowe tropy" zawsze były częścią tej gry. Każdy doświadczony gracz przed rozpoczęciem rozgrywki na wszelki wypadek ukrywa swoją obecność na forum, teraz będziecie o tym pamiętać. Inwigilatorrer i SkowRon, słabiutko panowie ;) Tymi wielbłądami sami wystawiliście się do odstrzału, ale Wasze babole będą przynajmniej przestrogą dla przyszłych mafiozów ;) Kubson, Ty też niestety nawaliłeś. Rozumiem, że nie miałeś czasu na grę, ale mafii na lepsze mogłoby wyjść gdybyś pisał po prostu jednego posta kontrolnego na dzień albo nawet gdybyś odpadł za karniaki. Scaloni, Ty za to pokazałeś się z niezłej strony ;) Świetnie się maskowałeś od początku do końca i gdyby nie Safinetka pewnie byś to jeszcze trochę ciągnął. Bardzo dobra partia.

Dla Ciebie Marto też brawa. Mimo, że nie wszystkie Twoje sprawdzenia były dla mnie jasne (Krasus :D ), to w końcówce miałaś nosa i skończyłaś te męki. Ja osobiście raczej nie podejrzewałbym scaloniego :)

Upek nie dawał dużo miastu, ale jest z tego całkowicie usprawiedliwiony (brak komputera). Jako ksiądz oprócz pierwszej modlitwy podejmował najrozsądniejsze decyzje. IMO bez zarzutu.

Terrorysta nie miał okazji zadebiutować, ale i tak pozamiatał. Dwa dni gry, a odwalił największą robotę ze wszystkich miastowych. Oldman jak dla MVP tej edycji :wink:

Co do mojego "mistrzowania", to było chyba lepiej niż w poprzedniej edycji. Dwa razy machnąłem się przy głosach, ale poza tym większych wpadek chyba nie zaliczyłem.
Było fajnie, ale z żalem informuję, że z funkcji MG rezygnuję, toteż III edycja będzie musiała chwilę poczekać. Mam teraz zdecydowanie mniej czasu, przez co codzienne liczenie głosów i pisanie linczu było dla mnie męczące, a poza tym sam mam ochotę zagrać. Tak więc casting na nowego prowadzącego uważam za otwarty :D


Aha, bym zapomniał. Jako, że nie było mi dane opublikować wszystkich stworzonych przeze mnie historyjek, to teraz z prośby jednej osoby, publikuję niewykorzystany lincz na audii:

Mimo wyjątkowo kiepskiej pogody, Audia z uśmiechem na ustach podążał dziarskim krokiem w kierunku księgarni. To miał być wielki dzień. Kalendarz jego autorstwa miał dzisiaj trafić na półki sklepowe. Gdy dotarł już pod sklep, mina mu nieco zrzedła. Księgarnia była tak zapełniona, że ledwo udało mu się wcisnąć do środka.
- Co kur... Premiera jakiejś nowej części Zmierzchu, czy co? Pół dnia będę stał w tej kolejce... No nic poszukam kalendarza.
Szukał jednak nadaremno. Na wszystkich półkach można było znaleźć książki traktujące tylko o jednej osobie...
- "Oldman Zbawca", "Klerykobójca. Nieznana historia Oldmana", "Żabojady i kobiety. Największe zło tego świata", "Tenis dla początkujących. Baloniasty styl drogą do sukcesu", "Baby do garów, czyli mądrości życiowe Garego Oldmana". Co to ku*wa jest? Przepraszam panią! - Audi zaczepił ekspedientkę - Gdzie mogę znaleźć nowy kalendarz Bayernu?
- Na pewno nie tutaj.
- Ale jak to? Dzisiaj miała być dostawa mojego kalendarza. Miałem dostać jeden egzemplarz gratis.
- A to pan nic nie wie? Zrezygnowaliśmy z reszty asortymentu na rzecz lektur o Garym Wspaniałym. Ludzie ostatnio nic innego nie kupują.
- Chyba was tu wszystkich popie*doliło. No trudno. Pójdę w takim razie do konkurencji.
Kolejna księgarnia znajdowała się zaraz za placem Frąka Najwspanialszego. Audia miał zamiar się tam udać, nie było mu to jednak dane przez tłum ludzi zebranych na placu wokół mieszczącego się tam pomnika.
- Co tu się wyra... - Chłopakowi zabrakło tchu kiedy zobaczył na co spogląda całe towarzystwo. W miejscu pomnika Franca ze Złotą Piłką, stała podobizna jakiegoś karzełka dzierżącego w dłoni rakietę tenisową.
- No to są już chyba jakieś jaja. Gdzie jest pomnik Francuza?
- Ribery to żabojad, a tych trzeba tępić! - odpowiedział mu jakiś osiłek.
- Dokładnie. Była o tym wzmianka w jednej z książek o Oldmanie Wspaniałym - dodała jakaś nastolatka o maślanych oczach - Jego pomnik prezentuje się tu znacznie okazalej. Ach... Szkoda, że nigdy nie było mi dane się z nim spotkać. Mogłabym zostać jego kobietą... Dałabym mu się karcić w kuchni i *JEBUT* - Grzmot zagłuszył jej słowa.
Po chwili ciszy, podekscytowany kapłan z podobizną Grześka na sutannie, odwrócił się w stronę tłumu.
- Słyszeliście!? To Oldman dał nam znak! Ma coś do przekazania!
- No co wy ludzie? Przecież to zwykła burza - zaprotestował Audia
*JEBUT* Kolejny grzmot.
Wyznawca Oldmanscyzmu znów się podjarał
- Cśś... Słyszeliście to?! Gary do nas przemówił. Powiedział: "AUDIA". Tak, tak, słyszałem to wyraźnie.
- Żartujesz sobie, facet? Przecież to były zwykłe grzmoty. Z resztą po co jakiś Barceloniarz miałby wymieniać moje imię?
- To był jasny znak. Nasz Pan wskazał nam kolejnego mafiozę!
- Bez przesady... Owszem, koleś pomógł nam wytropić kilku mafiozów, ale to nie znaczy, że ma rację też co do mnie.
- Oldman nigdy się nie myli, bluźnierco! A teraz zginiesz za swoje haniebne czyny i słowa! Bierzcie go! Za Garego!
- Za Garego! - pospólstwo podniosło okrzyk i rzuciło się na Audie, atakując z każdej strony. Jego śmierć nadeszła szybko.
Kleryk przecisnął się przez tłum.
- Zostawcie ciało! Muszę go przeszukać i znaleźć coś co udowodni, że był w mafii!
Przeszukał go bardzo dokładnie (zwracając szczególną uwagę na jego miejsca intymne) i w końcu odnalazł coś co mogło się nadać.
- Ha! Mam jego pamiętnik! Zobaczmy co ostatnio napisał ciekawego...
"Drogi Pamiętniczku!
Jestem bardzo smutny. Odkąd mafia zalęgła się w mieście już nikogo nie interesują moje prace nad kalendarzem. Głupie gangstery! Jak któregoś spotkam, to głowę z dupy powyrywam.
BTW, zjadłbym sobie schabowe."
- To... Jak to... Czyli... Czyli on był niewinny?
Kapłan spojrzał ku niebu i padł na ziemię zanosząc się szlochem - Ooh, Mój Mistrzu! Dlaczego mnie zawiodłeś mój Panie?!
Mistrz Gry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2013-10-21, 14:59
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Oldman » 2013-11-22, 22:03

upek napisał(a):Na bezrobociu siedzicie w dwojke? :p

Ja obserwowałem skrzynki robiąc nadgodziny (wtorek) oraz drugą zmianę (środa), tak więc pudło.
Oldman
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-10-21, 19:00
Online: 2h 57m 43s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Cozmo » 2013-11-22, 22:51

Co zrobic, jak sie gra dopiero 2 raz w te gre to ciezko nie popelnic bledow ;) Mam nadzieje, ze jesli jeszcze kiedys zdarzy sie mi otrzymac jakakolwiek role to nie wydam sie z tym rownie szybko.

Co do detektywa to nie bylo lepszej osoby w tej edycji, ktora mogla nim zostac. Dzieki testamentowi Oldmana dostalas naprawde mocne alibi, przez ktore osobiscie chcialem Cie jak najdluzej zostawic przy zyciu. Wtedy miasto mogloby miec niemala zagwozdke, czy aby faktycznie jestes niewinna. Ale tego typu plan moglby sie udac, gdyby prawie cala mafia nie poleciala na samym poczatku ;) Odnosnie scaloniego zasugerowalas sie lista osob glosujacych na Sztalpera w 5 linczu, czyz nie? Spodziewalem sie, ze det sprawdzi najpierw Raela (bo raczej nie klame, Zariego, czy OSZE ;]), a tu prosze, niespodzianka.

Dzieki MG za swietnie poprowadzona edycje oraz mocarne opisy linczow. Ciezko bedzie Ciebie zastapic :)

Teraz pare dodatkowych wyjasnien:
W dzien pierwszego mordu w ogole bym nie skorzystal z poczty, gdyby nie brak mozliwosci wejscia Kubsona na forum mafii (gdzie porozsylalem opis mordu) z telefonu. Sadzilem, ze opis mordu MUSI zawsze wyslac OC, dlatego tez mu go wyslalem przez to forum (w dodatku czesto sprawdzajac, czy doszlo, bo poczta nie dziala tu najszybciej), przez co zostalem zauwazony. Jak widac gdyby nie ten detal moze udaloby sie mi pozostac dluzej w grze, ale co zrobic, bywa i tak.

Piszac zas w owym opisie "katol" nie sugerowalem absolutnie nic. Nigdy nie czytalem forum Barcy, nie znam pogladow Oldmana, po prostu dalem sie poniesc fantazji ;)

Na koniec zycze sobie i reszcie, by kolejna edycja przyniosla wiecej emocji i akcji, a takze sprawila wiecej trudu mieszkancom. Jeszcze raz dzieki wszystkim za gre.
All work and no play makes Jack a dull boy.
Cozmo
Bawarczyk
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2011-03-27, 21:22
Online: 7d 12h 24m 20s

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Postprzez Oldman » 2013-11-22, 23:03

@MG - lincz na audi genialny! Aczkolwiek wkradł się tam dość poważny błąd rzeczowy - ja o Francuzach nie mówię "Żabojady", tylko "Obywatele Kraju Pedałów i Kolaborantów", ewentualnie na jednym forum, gdzie zakazali słowa pedał "Kraju Części Rowerowych i Kolaborantów". :P

Co do sprawdzenia Krasusa, to Safinetka wyjaśni, ale ja też bym go sprawdził.
Oldman
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-10-21, 19:00
Online: 2h 57m 43s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bez licznika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron