Forumowa Mafia - edycja 3

Miejsce na wszelkie zabawy, posty napisane w tym dziale nie są naliczane.

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez Katalończyk » 2014-01-25, 20:09

Mistrz Gry napisał(a):Bardzo sprawnie głosujecie, czekam już tylko na 2 wiadomości. Jak koledzy się pospieszą, to może wyniki będą wcześniej :wink:


Eee, jak znam dolę MG, to ten ostatni głos dotrze na minutę przed końcem czasu :P


I ja również dzisiaj zagłosowałem losowo. Na wyciąganie wniosków z postów poszczególnych graczy przyjdzie jeszcze czas.
Katalończyk
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 625
Wiek: 39
Dołączył(a): 2013-02-17, 20:38
Online: 23h 25m 44s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez Dziony » 2014-01-25, 20:14

A jeden gagatek już wzbudził moje podejrzenia i dziś głos poszedł na niego :twisted:

E: Hmmm niech zgadnę kto nie wysłał jeszcze głosu... Czyżby SRACZ? :P
Dziony
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 158
Wiek: 32
Dołączył(a): 2013-10-31, 22:33
Lokalizacja: Oblasy
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez ZeldoPL » 2014-01-25, 20:24

Ja już wysłałem głos dość dawno i był to totalny strzał

E: No ludzie szybko!
ZeldoPL
Bawarczyk
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2014-01-08, 19:27
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez Mistrz Gry » 2014-01-25, 21:33

Mglisty wieczór zawitał do Filipowa Małego, ulice miasteczka świeciły pustkami. Plotki okazały się słuszne – do tej pozornie spokojnej miejscowości zawitała mafia i nikt bez potrzeby nie wychylał nosa z domu. OSZA też należał do takich mieszkańców i postanowił spędzić wieczór w domu. Pub „U Kluiverta” to nie Grzybek, więc tym bardziej nie było po co wychodzić. Siedział w fotelu, bezmyślnie wpatrując się w telewizor, gdy nagle poczuł nieodpartą potrzebę skonsumowania kilku bananów.
W tym celu OSZA musiał jednak opuścić swoje przytulne mieszkanko i udać się do Marketu „U Piszczka”. Już miał skręcić w ul. Juppa, gdy nagle z mgły wyłoniło się kilka postaci.
-Oj OSZA, OSZA… znów nam nie pomagasz.
-Zachowujesz się chyba nawet dziwniej niż zwykle.
-Jeny kruci, o co wam chodzi? – spytał przerażony OSZA.
-Ty już dobrze wiesz, o co nam chodzi. Albo jesteś z nami albo przeciwko nam.
-Ja tam swoje wiem, to nie moja wina, że jak zwykle nie chcecie mnie słuchać – odparł OSZA, czym ostatecznie rozjuszył zamaskowanych mieszkańców.

Rzucili się na OSZĘ z kijami bejsbolowymi. Przed śmiercią OSZA jeszcze pomyślał: A taką miałem ochotę na te banany.
Gdy z OSZY została krwawa miazga napastnicy przeszukali jego rzeczy i trochę się zdziwili, gdy nie znaleźli żadnych obciążających rzeczy. Zmasakrowane zwłoki wrzucili do sklepowego wózka z którego ktoś zapomniał zabrać banany.


OSZA – NIEWINNY [*]


Głosy:
OSZA- Pietras, 1900fcb, DREWNIANY SRACZ, Zari, Cozmo
1900fcb – scaloni, Dziony, audia4
Krzysiek – jun_or, ZeldoPL, ironlemon
Dziony – hermano, Krzysiek
Cozmo – kowdi
DREWNIANY SRACZ – Katalończyk
Scaloni – OSZA

OSZA masz prawo do jeszcze jednego posta -testamentu, który musisz opublikować najpóźniej do jutrzejszego linczu.

Lista Graczy:
1. scaloni
2. Zari
3. manci
4. Pietras
5. ironlemon
6. DREWNIANY SRACZ
7. OSZA [*] – pierwsza ofiara linczu miasta - niewinny
8. Dziony
9. eUrban91 [*] - pierwsza ofiara mordu mafii
10. Krzysiek
11. Cozmo
12. kowdi
13. hermano
14. jun_or
15. ZeldoPL
16. audia4
17. 1900fcb
18. Katalończyk

Punkty karne:
manci - 1 pkt (brak głosu)

Spis treści:

Pierwszy mord mafii
Mistrz Gry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2013-10-21, 14:59
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez OSZA » 2014-01-25, 21:42

Dziekuje za gre.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez scaloni » 2014-01-25, 21:48

pan rozgadany jest w mafii :twisted: szkoda, ze nie jestem snajperem, bo bym już do ciebie strzelił :twisted:
scaloni
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5066
Wiek: 33
Dołączył(a): 2011-11-27, 14:37
Online: 7d 22h 26m 27s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez Pietras » 2014-01-25, 21:49

Testamenty póki co bogate w tej edycji :mrgreen:
Szczerze mówiąc niespecjalnie żal mi Oszy, mimo że okazał się niewinny. I tak tylko siał destrukcję i nic do gry nie wnosił, a tak mamy już go z głowy i możemy się zająć tropieniem winnych. Ja osobiście za bardzo nie mam jeszcze konkretnych typów, ale powoli gra zacznie się rozkręcać i na pewno się pojawią.
Obrazek
Pietras
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1172
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-09, 15:05
Lokalizacja: Częstochowa
Online: 10d 11h 8m 54s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez Zari » 2014-01-25, 21:50

Cozmo napisał(a):Sesja sresja :>
Jako, ze wszystko wrocilo do normy i znow zostalem miastowym, mam zamiar jak najlepiej pomoc miastu w wykryciu mafiozow :)


Hmmm 8) 8)
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez ZeldoPL » 2014-01-25, 21:50

Na pewno w głosujących na OSZE jest jakiś mafioza. Kilka osób powiedziało, że może być zagrożeniem "bo gra tak od jakiegoś czasu", więc mafia podłapała to i dała kogoś na głosujących na niego.
ZeldoPL
Bawarczyk
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2014-01-08, 19:27
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez ironlemon » 2014-01-25, 22:01

Osza, Osza... sam nigdy nie wiem, jak się do niego ustosunkować. Widzę w jego przypadku zawsze dwa warianty - albo taki, jak dziś ("tym razem na pewno jest w mafii!"), albo dociągnięcie prawie do końca gry i odpadnięcie za małą przydatność miastu ("i tak mnie nikt nie słucha"). Szkoda, bo za każdym razem mam wrażenie, że jakby tylko chciał, to by był jednym z najbardziej wartościowych miastowych.

scaloni napisał(a):pan rozgadany jest w mafii :twisted: szkoda, ze nie jestem snajperem, bo bym już do ciebie strzelił :twisted:

Pan rozgadany? Tzn. kto, Katalończyk? Bo chyba on najwięcej klepie :p Też mnie jego osoba lekko zastanawia, ale z drugiej strony, trochę wcześnie na takie wnioski, a on - jak sam stwierdził - dawno nie grał. Sam wiem, jaki to jest głód i ile nagle chce się pisać :P Mnie raczej zastanawia Dziony, który nagle zaczął mocno aktywnie węszyć i kręcić od samego początku.

W ogóle widzę, że jedyne dwie osoby, które nie napisały "mój głos to loteria" (siebie też wliczam w "loteriowych", bo też celowałem zupełnie przypadkowo - wg logiki, że "Krzysiek to były mafioza, to czemu nie znowu"), czyli scaloni i Dziony, zagłosowały na 1900fcb. Próba łatwego podpięcia się pod nowicjusza, czy macie jakieś konkretne argumenty?

EDIT: Zapomniałem o audia4, też napisał, że "ma już typ". I też trzeci na 1900fcb :lol: To serio był taki oczywisty cel, czy tylko ja widzę w tym coś dziwnego?
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez Cozmo » 2014-01-25, 22:26

Zari, widze, ze zaczynasz nowa krucjata przeciw niewinnym :) Prosze bardzo, jak chcesz to pomagaj mafii tak jak w 1 edycji.

OSZA wybacz, ale zgadzam sie z Pietrasem. Owszem, dodajesz sporo kolorytu temu miastu, lecz to wlasciwie jedyny pozytyw z Twojej strony.

Co do Katalonczyka tez mam pewne watpliwosci, gdyz jako najbardziej (tak sadze) doswiadczony gracz moze zarowno bardzo pomoc miastu jak i mafii. Wszystko bedzie zalezec od jego przyszlych poczynan :>

Oczywiste jest, ze wsrod glosujacych na OSZE jest jeden mafiozo (2 to bylaby glupota... choc moze tez pewne zagranie, nie wiem), pozostaje wiec przyjrzec sie glosujacym na innych. Najrozsadniej byloby przyjac, ze mafia glosowala osobno, a procz OSZY zostalo 5 uczestnikow, na ktorych oddano glosy. Czyli na 3 glosy oddala mafia... Na Dzionego glosowaly dwie osoby, wiec istnialoby prawdopodobienstwo trafienia 50%, jesli ktos z tych 2 jest z mafii. Oto i moja pierwsza wieksza rozkmina, mam nadzieje, ze choc troche trafna.
All work and no play makes Jack a dull boy.
Cozmo
Bawarczyk
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2011-03-27, 21:22
Online: 7d 12h 24m 20s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez Katalończyk » 2014-01-25, 22:48

I kto teraz będzie rzucał słynne hasło przed wynikami? :lol:

Nie no, lincz nam za wiele dzisiaj nie powiedział. Biorąc pod uwagę styl jakim gra OSZA, głosy na niego były całkiem uzasadnione. Sam wahałem się, czy na niego nie zagłosować, ale ostatecznie wybrałem nieaktywnego Sracza. Gdyby w dalszej fazie gry nie byłoby jakichś sensownych poszlak, nie dawałby mi spokoju.. A i w tropieniu mafii zbytnio by nie pomógł :P
Toteż nie brałbym za pewnik tego, że wśród piątki głosującej na OSZE musi być mafioza. W końcu jakby nie patrzeć obecność takich graczy jest wygodna dla mafii.

ironlemon napisał(a):
scaloni napisał(a):pan rozgadany jest w mafii :twisted: szkoda, ze nie jestem snajperem, bo bym już do ciebie strzelił :twisted:

Pan rozgadany? Tzn. kto, Katalończyk? Bo chyba on najwięcej klepie :p Też mnie jego osoba lekko zastanawia, ale z drugiej strony, trochę wcześnie na takie wnioski, a on - jak sam stwierdził - dawno nie grał. Sam wiem, jaki to jest głód i ile nagle chce się pisać :P


Właśnie ciekawi mnie o kogo może chodzić, bo przy takiej liczbie wszystkich postów ciężko stwierdzić, żeby ktoś był rozgadany :)
Jeśli chodzi o mnie to faktycznie trochę zgłodniałem gry (ostatni raz grałem parę lat temu, jakoś tak równolegle z pierwszymi edycjami z forum prześcieradeł), ale i chcę po prostu trochę rozruszać temat, bo chyba zgodzicie się ze mną, że jest tu trochę drętwo? :D

Cozmo napisał(a):Co do Katalonczyka tez mam pewne watpliwosci, gdyz jako najbardziej (tak sadze) doswiadczony gracz moze zarowno bardzo pomoc miastu jak i mafii. Wszystko bedzie zalezec od jego przyszlych poczynan :>


Wbrew pozorom nie jestem dużo bardziej doświadczony od Was. Prowadzenie gry nauczyło mnie kilku rzeczy, ale jako zwykły gracz w forumowej wersji tej gry uczestniczyłem tylko trzy razy :wink: Nie liczyłbym, że tak jak Oldman po kilku postach wytropię połowę mafii, ale postaram się jak najbardziej pomóc miastu :wink:

ironlemon napisał(a):Mnie raczej zastanawia Dziony, który nagle zaczął mocno aktywnie węszyć i kręcić od samego początku.


Też bym go uważniej poobserwował. Mi rzucił się w oczy już z tym postem:

Mam nadzieję, że tym razem mafia spisze się lepiej niż w poprzedniej edycji


Niby mały bzdet, ale jakoś mnie to tak razi. Debiutujący mafiozi, podjarani rolą dosyć często popełniają ten sam błąd i piszą podobne posty.

1900fcb jak na razie skrobał głównie jednozdaniowce. Tak z resztą wygląda większość jego postów na tym forum. Jeśli to nie był strzał, to dowiedziałbym się z chęcią, szczególnie od Dzionego jakie motywy Wami kierowały przy głosowaniu na niego?
Katalończyk
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 625
Wiek: 39
Dołączył(a): 2013-02-17, 20:38
Online: 23h 25m 44s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez 1900fcb » 2014-01-25, 22:54

Trzy głosy na mnie? Przypadek? Pewnie jutro polecę. Mafia na pewno rozłożyła głosy, ale i tak będę głosował na kogoś z 4 Pietras, DREWNIANY SRACZ, Zari, Cozmo.

Katalończyk, chyba zmienisz moją decyzję:
Mam nadzieję, że tym razem mafia spisze się lepiej niż w poprzedniej edycji


Niby mały bzdet, ale jakoś mnie to tak razi. Debiutujący mafiozi, podjarani rolą dosyć często popełniają ten sam błąd i piszą podobne posty.
1900fcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2014-01-12, 14:54
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez Dziony » 2014-01-25, 23:18

Się uczepiliście tego pierwszego posta :D

Chciałem po prostu napisać coś innego niż: "łuhuuu gramy ale super" albo "ciekawe jak to będzie". W ostatniej edycji też się na mnie wszyscy rzucili po pierwszym poście a byłem czyściutki jak łza. Zapewniam, że teraz jest tak samo. Jeśli chcecie się przekonać możecie na mnie głosować, ale potem będziecie żałować zmarnowanego linczu.

Żeby głosować na 1900fcb decyzje podjąłem w ostatniej chwili. Pierwotnie głos miał pójść na Ciebie mój drogi Katalończyku ale po przejrzeniu postów zdecydowałem sięna 1900 właśnie przez te jednozdaniowce. Często w mafii jest taki ktoś kto siedzi cicho i nic do gry nie wnosi. A posty typu:"Czekamy na jakiś błąd mafiozów", "ciekawe kogo MY wykosimy w linczu" czy "czekamy do 22" są właśnie takimi postami typu: chcę coś pisać ale nie chce się niczym narazić. Jak ktoś myślał, że kierowało mną coś głębszego - niestety nie.

Jeśli nic się nie zmieni to jutro dalej głosuję na 1900. Jeszcze bardziej przekonała mnie do tego jego szybka zmiana decyzji po poście Katalończyka, jak zobaczył że jest nadzieja podpiąć się pod mój mord i uratować swój tyłek.


Co do linczu na OSZY moje zdanie jest takie, że głosował na niego max 1 mafioza. Tak jak to powiedział Katalończyk - był dla nich zbyt wygodnym graczem, żeby ryzykowali wykoszenie go już na starcie. To było raczej randomowe wskazanie kilku miastowych, którzy chcieli się już na wejściu upewnić czy OSZA w mafii jest czy znowu będzie spamował do końca edycji.

Myślę, że to by było na tyle. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem :)
Dziony
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 158
Wiek: 32
Dołączył(a): 2013-10-31, 22:33
Lokalizacja: Oblasy
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja 3

Postprzez DREWNIANY SRACZ » 2014-01-26, 01:49

Nadal nie wiele wiemy. Sam strzelałem we wczorajszym linczu i jakoś mnie nie dziwi, że pierwsza ofiara była niewinna.
DREWNIANY SRACZ
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2013-10-20, 00:03
Online: 11m 20s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bez licznika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości