Forumowa Mafia - edycja V''

Miejsce na wszelkie zabawy, posty napisane w tym dziale nie są naliczane.

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez Stefan » 2014-10-09, 22:29

Ja chyba zrobię sobie pauzę, konto założyłem, ale prawie nikogo tam nie znam (tutaj kilka osób, chociaż kojarzyłem ze wcześniejszych obserwacji), a że aż takiego ciśnienia na granie nie mam to poczekam jeszcze

Sonek, Rael a wyście się dopisali już na BVB?
Stefan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2014-09-17, 22:25
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez Rael » 2014-10-09, 22:31

Tak offtopujac to niezle zdziwko, ze na forum barcy jest temat o MLB (tylko szkoda, że 90% postow jest na temat NFL :D)
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4132
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 12m 5s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez małpiszon » 2014-10-09, 22:36

To ja proponuję tak:

Kto ma ciśnienie na grę to leci szybko na BVB
Kto nie ma ciśnienia na grę to zapisuje się na fcbarca.com i tam zaczynamy za jakieś 2 tygodnie
małpiszon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2014-02-24, 19:18
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez Radosław Lubor » 2014-10-09, 22:39

2 tygodnie? :(
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez Szarlej » 2014-10-09, 22:45

Radku, zapraszam na BVB, może nawet Hummels gra, a najwidoczniej darzy Cię jakimś afektem :D
Si non confectus, non reficiat
Szarlej
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2014-04-02, 00:05
Online: 40m 57s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez izi91 » 2014-10-09, 23:07

Krasus napisał(a):Radek był nieprawdopodobny :D Kojarzył mi się z takim pijanym wujkiem na wiejskim weselu, który kręci całą imprezą byle tylko coś się działo. Najlepsze były te notoryczne fragmenty, kiedy wygłaszał jakąś piękną teorię, a później jeszcze lepiej ją usprawiedliwiał. W rodzaju:


:lol: :lol: :lol: Krasus zajeb*ste porównanie.

Ogólnie nawet śledziłem waszą rozgrywkę i trzeba przyznać, że wszystko fajnie, gra ciekawa tylko szkoda, że tyle trolli objawiło się na początku typu Hummels albo Andicośtam, który w połowie gry nagle uznaje, że mu się nie podoba i rezygnuje. Myślę, że jeśli termin następnej edycji będzie mi pasował to się skuszę na zagranie z wami.
izi91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1421
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-08-10, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Online: 1d 13h 24m 19s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez Oldman » 2014-10-10, 06:03

izi91 napisał(a):(...)szkoda, że tyle trolli objawiło się na początku typu Hummels albo Andicośtam

Mnie ich obecność bardzo cieszyła, dzięki temu przeżyłem dłużej niż planowałem. :mrgreen:
Oldman
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-10-21, 19:00
Online: 2h 57m 43s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez jun_or » 2014-10-10, 08:58

Dobra - to teraz kilka słów od MG:

Administracja publiczna zawsze zwarta i bliska ... czyli podziękowania i przeprosiny.
Dziękuje wszystkim graczom za współpracę i wyrozumiałość jeśli chodzi o moje mistrzowanie. Było to moje pierwsze MG w życiu i pewne rzeczy nie były tak wykonane jak powinny, za co z góry przepraszam , prosząc o wybaczenie i obiecując poprawę. Nie wspominam nawet o falstarcie tej edycji, bo to tylko i wyłącznie moja wina – jednocześnie chciałbym przeprosić wszystkich, którzy w pierwszym podejściu, bądź drugim, mieli jakieś role, a ostatecznie zostali „zwykłymi” miastowymi – bardzo przepraszam.

Amebom jestem i jest mi z tym dobrze ... czyli gracz graczowi graczem
Po raz kolejny spotykamy się z problemem osób, które statystują przy grze – o ile w przypadku Dejvida wydaje mi się, że to poważna sprawa osobista – bo Dejvid w kilku poprzednich edycjach pokazał, że jest ogarniętym graczem, to przypadek Hummelsa czy Andixos ocierały się o patologię. W związku z tym, moim zdaniem trzeba wynaleźć jakiś sposób, żeby jednak grało nawet mniej osób, ale sprawdzonych i zaufanych.

Nawet MG boi się mafii ... czyli o rozgrywce słów kilka
Co do samej rozgrywki – ciężko było przestawić się na rolę MG – gdy miasto błądzi w ciemnościach aż chciało się napisać – Nie słuchajcie Oldmana i Safinetki – to mafiozi! . Jest to tym trudniejsze, gdy miasto sobie totalnie nie radzi i kroczy po omacku, uderzając w próżnię.

Nie myli się ten, co nic nie robi ... ewaluacja
Stwierdziłem, że nie będę przeginał i robił jakiś ankiet, ale chciałbym się zwrócić do każdego z graczy z prośbą o dwa szybkie zdania podsumowania.
• Co się podobało?
• Co się nie podobało?
• Co można zmienić/ulepszyć/poprawić?
Ma to posłużyć ulepszeniu gry w przyszłości (o ile oczywiście ktoś się zgodzi powierzyć mi mistrzowanie).
jun_or
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2459
Dołączył(a): 2009-08-07, 08:18
Lokalizacja: inąd
Online: 8d 17h 12m 57s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez Radosław Lubor » 2014-10-10, 12:23

Myślę, że co do ostatniego punktu to nie ma się czego przyczepiać. Był ten falstart, ale to samo z siebie już się wyjaśniło i będziesz pamiętać o uwadze przy tworzeniu forum dla mafii. Tak to nie było raczej żadnych problemów. Z tego co zauważyłem to raz było opóźnienie z wynikami, ale każdy ma swoje życie osobiste i jest ważniejsze od takich rzeczy.

Najwyżej można pomyśleć o jakichś regulacjach dotyczących opisów mordów bo w tej edycji te opisy były niekiedy żałosne. Liczyłbym na to, że regulacje nie są potrzebne, ale jeśli w innych edycjach ktoś miałby iść tym tropem i pisać np co mord "Mafia zamordowała tego/tamtego" to zabija to grę. Chociaż i z tego od razu udało się wyciągnąć wniosek o ogólnym kształcie mafii, to jednak nie było to w porządku.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez małpiszon » 2014-10-10, 15:54

Jako były MG mogę zaświadczyć, że wszystko było w porządku. Najważniejsza rzecz według mnie, czyli poprawne zliczenie głosów, była robiona perfekcyjnie.
małpiszon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2014-02-24, 19:18
Online: 0s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez Katalończyk » 2014-10-10, 17:07

Zaganiara ze mnie :mrgreen: Zjebałem po całości, ale nie powiem, że edycja mi się nie podobała. Mafia rozegrała piękną partię i dała idealny przykład świetnej współpracy i trzeźwej obserwacji rozgrywki. Grzesia i Safinetkę trzeba pochwalić za kontrolę nad wszystkim, ale Tuśkę również trzeba wyróżnić. Zaliczyłaś naprawdę ogromny progres na przestrzeni wszystkich edycji. No i wielki szacun, że drugi raz udało Ci się zwieść Ajrona :)
Jeszcze raz gratulacje dla Was wszystkich :wink:

Rozgrywka w kilku momentach przypominała prawdziwy kabaret i będę ją wspominał głównie ze śmiechem. Przesłuchania Radka i pierdyliard jego postów, Hummels, akcja z Quebo, obalenie teorii z Zarim poprzez niewinność Krasusa (BTW trafienie dwóch graczy z rolą było przypadkiem?), Sonek obsmarowujący całą mafię, a także wiele, wiele świetnych tekstów :)

Sracz trzeci raz z rzędu ma rolę :D Do kolekcji brakuje mu już tylko terrorysty :P

@ Mistrzu
Edycja przeprowadzana w bardzo fachowy sposób. Z tego co widzę zastosowałeś się do wszystkich rad odnośnie mafii i kontaktów z graczami. W wątku też wszystko było jasne i czytelne, a tworzone przez Ciebie opisy bardzo przyjemne. Świetna robota :wink:
A co do ewentualnych zmian, to również uważam, że trzeba zapobiec sytuacjom, w których mafia wysyłałaby jedno albo dwuzdaniowce jako opis mordu. Do tego wolałbym, żeby nie wplatać tutaj pomysłu z grypsami od Papcia. Najfajniejsze w grze na kilku forach jest dla mnie to, że nie wszystkie odsłony są na jedno kopyto.

@ Radek
A moje wcześniejsze wtopy ze Stefanem i Quebo nie nauczyły Cię, że nie jestem nieomylny i nie warto za mną ślepo iść, nie analizując samemu sytuacji? :) Ogólnie to mam nadzieję, że runął mit o "super extra ogarniętym Katalończyku" i oczekiwania co do mojej osoby nieco zmaleją :wink:
I jeszcze taka ciekawostka co do mojej osoby. Na 7 rozegranych edycji, przegrałem 4 :lol:
Katalończyk
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 625
Wiek: 39
Dołączył(a): 2013-02-17, 20:38
Online: 23h 25m 44s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez DREWNIANY SRACZ » 2014-10-10, 18:47

Katalończyk napisał(a):Sracz trzeci raz z rzędu ma rolę :D Do kolekcji brakuje mu już tylko terrorysty :P

I opryszka :D
Choć fakt, że sporo szczęścia mam do tych ról. Nie pamiętam czy wspominał mistrz, ale w pierwszej wersji piątej edycji też trafiła mi się rola detektywa.

@Oldman
Skąd aż takie przekonanie, że miałem role? To przez te dłuższe posty i większą aktywność czy coś jeszcze było podejrzanego?
DREWNIANY SRACZ
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2013-10-20, 00:03
Online: 11m 20s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez Oldman » 2014-10-10, 20:11

DREWNIANY SRACZ napisał(a):@Oldman
Skąd aż takie przekonanie, że miałem role? To przez te dłuższe posty i większą aktywność czy coś jeszcze było podejrzanego?

Przede wszystkim ta aktywność i dłuższe posty. Grałeś tak, jakbyś koniecznie chciał pokazać, że nie jesteś szkodnikiem do odpalenia w tajnym linczu. A skoro nie chodziło o mafiozę chcącego pozostać przy życiu, to musiało chodzić o rolę miastową. Safinetka też miała przeczucie co do Ciebie. Mniej więcej w tym samym momencie na to wpadliśmy.

Kogo sprawdzałeś?
Oldman
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-10-21, 19:00
Online: 2h 57m 43s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez Katalończyk » 2014-10-10, 20:29

MG podał sprawdzenia.
Quebo
Stefan
dejvid
Katalończyk
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 625
Wiek: 39
Dołączył(a): 2013-02-17, 20:38
Online: 23h 25m 44s

Re: Forumowa Mafia - edycja V''

Postprzez mismis » 2014-10-10, 21:57

Katalończyk napisał(a):
I jeszcze taka ciekawostka co do mojej osoby. Na 7 rozegranych edycji, przegrałem 4 :lol:
Sam fakt, że oceniasz swoją grę przez pryzmat wygranych w grze na wskroś zespołowej, w której jeden gracz rzadko ma okazję sam rozstrzygnąć o jej losach świadczy o tym jak dobrym jesteś zawodnikiem. Pozdrawiam
mismis
Bawarczyk
 
Posty: 0
Dołączył(a): 2014-06-17, 22:08
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bez licznika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron