Rozmowy o wszystkim i o niczym

Miejsce na wszelkie zabawy, posty napisane w tym dziale nie są naliczane.

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez haj » 2009-06-08, 14:14

Nie wiem jak to jest dokładnie, ale nie sądzę, aby poziom życia (zarobków) w Małopolskim był niższy od Opolskiego, tudzież Podlaskiego. Radio Maryja było tylko przykładem, a Ty używasz go w taki sposób, jakby tego radia słuchano wyłącznie w "niebieskiej strefie". Chodziło mi ogólnie o kościół. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że ściana wschodnia ma zdecydowanie bardziej zakorzenione wartości chrześcijańskie niż rodacy na zachód.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez emem » 2009-06-08, 15:34

haj napisał(a):Nie wiem jak to jest dokładnie, ale nie sądzę, aby poziom życia (zarobków) w Małopolskim był niższy od Opolskiego, tudzież Podlaskiego. Radio Maryja było tylko przykładem, a Ty używasz go w taki sposób, jakby tego radia słuchano wyłącznie w "niebieskiej strefie". Chodziło mi ogólnie o kościół. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że ściana wschodnia ma zdecydowanie bardziej zakorzenione wartości chrześcijańskie niż rodacy na zachód.


W Małopolsce i Świętokrzyskim kandydatem PiSu był bardzo popularny w tamtym rejonie Zbigniew Ziobro, z PO w szaranki z nim stanęła stosunkowo mało medialna Róża Thun. Poziom życia między Małopolską, a Opolskim jest zbliżony z tym, że Małopolsce nadrabia średnią Kraków - prawdopodobnie jedyne z największych miast, w którym górą był PiS.

Na Lubelszczyźnie duże miasta głosowały na PO - Lublin, Biała Podlaska, Chełm. Na PiS - Zamość i mniejsze miejscowości.

Podkarpackie - chyba nie muszę komentować.

Radio Maryja sam podałeś za przykład i odwracasz kota ogonem. Dopowiadasz tutaj niestworzone historie, gdzie ja napisałem, że słuchają go tylko w "niebieskiej strefie"?
I nie zapomnij, że mowa jest o "statystycznym wyborcy", to nie znaczy zaraz, że każdy jeden zwolennik PiSu słucha Radia Maryja i jest biedakiem.

Z resztą co ja się produkuję, odsyłam do wyników badań sondażowych.

http://www.tvn24.pl/0,10455,0,1,raport.html

Na dole masz różne grupy wiekowe, płeć, wykształcenie, miasta w zależności od ilości mieszkańców i ładnie wszystko słupki pokazują. To jest cała prawda o elektoracie PiSu, a mapa na niebiesko pokazała, gdzie ten elektorat jest największy.
"Wir sind Bayern, wir gewinnen."

Obrazek
emem
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1163
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:05
Lokalizacja: Wejherowo
Online: 19m 48s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez Scholli » 2009-06-08, 15:36

haj napisał(a):Nie powiedziałbym, aby majętność ludzi miała tutaj większe znaczenie.
ależ ma i to ogromne :) a jeśli słowo (prawie :P)magistra politologi Ci nie starcza to pomyśl w jaki sposób majętność wyborców wpływa na poziom wykształcenia, dostępność do informacji i wiedzy, status społeczny, warunki bytu, postrzeganie zdarzeń czy środowisko w jakim człowiek się obraca... a chyba nie zaprzeczysz, że to wpływa na preferencje wyborcze?
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez haj » 2009-06-08, 15:43

Idąc tym tokiem rozumowania 90% Podkarpacia powinno oddać swój głos na kogoś z dwójki PiS - PSL. Jakoś tak się nie stało, ciekawe czemu?
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez Scholli » 2009-06-08, 16:23

haj napisał(a):Idąc tym tokiem rozumowania 90% Podkarpacia powinno oddać swój głos na kogoś z dwójki PiS - PSL. Jakoś tak się nie stało, ciekawe czemu?
bo zamożność jest jednym z czynników a nie jedynym... poza tym jeszcze nikt nigdy nie wymyślił sposobu na odgadnięcie preferencji wyborców i pewnie nigdy to się nie uda - te wszystkie dane to tylko obserwacje zależności i trendów które występują a nie jakieś pewne wyznaczniki kto jak zagłosuje
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez haj » 2009-06-08, 16:48

No i niech to będzie najlepszym podsumowaniem tej rozmowy.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez Huzar89 » 2009-06-09, 11:07

A ja zagłosowałem na nikogo. Do urny wrzuciłem kartę, ale z nieważnym głosem :)
Goalkeepers are crazy
Huzar89
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 792
Wiek: 34
Dołączył(a): 2006-12-29, 22:54
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Online: 0s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez Myszak » 2009-06-10, 12:48

Ja wybór miałem prosty i oczywisty: Buzek. :)
Obrazek
Myszak
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1464
Wiek: 34
Dołączył(a): 2007-07-10, 21:05
Lokalizacja: Dundee
Online: 5h 30m 53s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez Betty;) » 2009-06-10, 15:11

Dokładnie:) ja tak samo :mrgreen:
Betty;)
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 192
Wiek: 33
Dołączył(a): 2008-09-27, 17:21
Online: 0s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez haj » 2009-06-10, 15:28

Szczęściarze :wink: PO rzuciła na Podkarpacie pięknego Maryjana Krzeklewskiego, strzelając sobie tym samym w stopę. Dobrze, że chociaż Ela Łukacijewska startowała, to można było na nią oddać swój głos :wink:
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez Recit » 2009-06-10, 16:36

Wyniki Buzka czy Kurskiego to dla mnie dowód na krótką pamięć (zmienność poglądów?) ludzi. Kiedyś było ''Buzek na wózek'' i śmiechy, że premier jest zdalnie sterowany przez Krzaklewskiego, a teraz jest wielkim autorytetem. Kurski z kolei jeszcze niedawno jako członek LPR protestował przeciwko wejściu do UE, a teraz zarzuca innym, że nie bierzemy z Unii tyle, ile można. Śmiech na sali.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5337
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 11h 13m 23s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez OSZA » 2009-06-10, 18:10

Ciekawe kto zostanie komisrzem: Hubnerowa czy Lewandowski. Ja jestem za drugą opcją. By już całkowicie wy** kobicinę. Nie dość, że już mocno jej się oberwało od lewicy, że przeszła do PO to jeszcze by wyszła na tanią :P
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez Natalia » 2009-06-10, 21:00

OSZA napisał(a):Ciekawe kto zostanie komisrzem: Hubnerowa czy Lewandowski. Ja jestem za drugą opcją. By już całkowicie wy** kobicinę. Nie dość, że już mocno jej się oberwało od lewicy, że przeszła do PO to jeszcze by wyszła na tanią :P

Ja jestem za Hubner :)
Ale co to za różnica w jakiej jest partii w Polsce? Z tego co wiem Komisja Europejska jest organem ponadnarodowym więc to czy ona jest z lewicy czy prawicy nie ma najmniejszego znaczenia ;) Ważne jest to czy jest to człowiek, który zna się na tym co robi, a z tego co mi wiadomo to ona żadnych problemów w KE nie miała więc nie widzę powodu, by nie mogła funkcji komisarza pełnić przez kolejne 5 lat :)
Parle-moi
Prend soin de mes rêves
Tout ce dont j'ai besoin
Est que tu sois a mes cotés
Natalia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1196
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-03-12, 17:49
Lokalizacja: Opole
Online: 7h 28m 3s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez OSZA » 2009-06-10, 21:06

A jak dla mnie mimo wszystko jest osoba, ktora poszla do innej partii tylko dlatego,ze chciala utrzymac stolek.
Nie kwestionuje jej kompetencji-ale uwazam,ze to co zrobila bylo conajmniej niesmaczne.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Rozmowy o wszystkim i o niczym

Postprzez Recit » 2009-06-11, 09:12

Mam podobne zdanie co OSZA. Jej po prostu zależało na utrzymaniu ciepłej posadki przez kolejne lata, a PO miało najlepsze sondaże. Nie jest to postawa, która mi imponuje.

Inna sprawa, że PO-PiS i SLD różnią się tak naprawdę szczegółami i ciężko mówić o jakichś wielkich zmianach ideologicznych przy zmianie partii udającej lewicę na partię udającą liberałów.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5337
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 11h 13m 23s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bez licznika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości