Wyjazdy na mecze Bayernu

Wszystko o kibicach i dla kibiców

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez Matifcb » 2018-08-27, 21:11

skad?
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez tomal125 » 2018-08-28, 04:33

Wrocław. Jakby ktoś mógł przedstawić koszta. Ceny komunikacji, noclegi, wejścia i bilety na mecz (widełki i ich dostępność ) [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez scholli7 » 2018-08-28, 05:34

Jeśli chodzi o sam przejazd jechałem kiedyś z żoną i z kumplem z Wrocławia autokarem Eurolines z tymże jeszcze ze starego dworca
łap :
https://www.eurolines.de/pl/busticket/bus/Wrocław/Monachium
Wtedy przejazd kosztował nas coś koło 270 zł za osobę.
Nocowaliśmy w hostelu  A&O München Hackerbrücke przy Arnulfstrasse 102, tu masz nr tel.  +49 89 452359 5800. Za 3 łóż. w pokoju wieloosobowym mieszanym w którym mogło nocować łącznie 6 osób z WC zapłaciłem 36.00 EUR za 1 noc za 3 osoby + za reserwację którą robiłem miesiąc przed 2 EUR i depozyt 3,6 EUR.
Za 3 wejściówki na mecz przez viagogo płacilismy 88 EUR. Miejsca stojące za bramkami.I do tego dochodziły dodatkowe opłaty jakieś na mieście np u-bahn, czy np wiazjd na wieżę Olympiaturm, przy Olympiastadion, wejście na stary stadion,czy jakieś jedzenie, browar ale to nie były jakieś duże kwoty z tego co pamiętam.Najwięcej i tak poszło w Fan-Shopie gdzie nie mogłem przejść obojętnie koło nowego trykotu na nowy sezon :), który mówił do mnie nie możesz przejść koło mnie obojętnie będąc w Munchen :)
W drodze do centrum treningowego zahaczyliśmy o Aldi o ile dobrze pamiętam było to 2 stacje metrem przed Säbener Str. i tam robiliśmy zakupy. Jakbyś chciał wiedzieć coś więcej pisz na priv.
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez Mars » 2018-08-28, 16:42

tomal125 napisał(a):Jak najlepiej we własnym zakresie ogarnąć sobie weekend z meczem ? Flixbus ? Pociąg ? Loty ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Jest też opcja Blablacar, jednak wtedy lepiej mieć opcje rezerwową. Na pewno na plus koszt przejazdu.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez rafw » 2018-10-11, 17:55

Właśnie zostałem (nie)szczęśliwym posiadaczem dwóch biletów na mecz przeciwko Norymberdze 08.12. Mam kartę członkowsą i za te 60 EUR rocznie, które bulę, dostałem całe 2,5 EUR zniżki za jeden bilet :D
Z racji członkostwa, teoretycznie mam większe szanse na otrzymanie biletu. Zgłosiłem zapytanie jak tylko poznałem terminarz (chyba jeszcze przed sezonem). Z doświadczenia nie nastawiałem się na nic, bo już kilkukrotnie dostałem odmowę. Tym razem przyznano mi bilety, całe dwa. To mnie trochę boli bo chciałem 4, ale z racji dużej ilości zgłoszeń, itp. itd., więcej mi nie dali. Kombinuję więc jeszcze jak te 2 zdobyć. Na Zweitmarkt gdzie można teoretycznie je odkupić od innych osób - pusto, na viagogo najtaniej > 110 EUR za miejsce stojące + koszty operacyjne, więc pewnie x2 normalna cena najwyższej kategorii się skończy :roll:
Zastanawiam się, czy Wam jest jakoś prościej uzyskać bilety gdy chcecie jechać na mecz? Jakiś fanklub czy coś? Jakie są szanse dostać bilet pod stadionem za normalną cenę i nie być oszukanym? Z jednej strony się cieszę, że w ogóle coś dostałem, z drugiej zaś, jakieś Barcelony, Tottenhamy praktycznie w ciemno, a tutaj Norymberga(!) i tak trudno. Parę lat temu na fazę grupową LM z Valencią też nie było takiego problemu w Monachium a nie miałem jeszcze wtedy przynależności.
Z góry dzięki za każdą sugestię wartą uwagi.
rafw
Bawarczyk
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-06-07, 09:46
Online: 1d 4h 26m 35s

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez scholli7 » 2018-10-11, 18:22

Ja na Twoim miejscu próbowałbym na ebayu. Tam znajdziesz 2 bilety na ten mecz. Jeśli chodzi o odsprzedaż czy też zakup na viagogo. Moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie, żeby coś teraz w przystępnej cenie złapać. Musisz częściej zaglądać, zazwyczaj najwięcej ofert pojawia się na 2 tyg czy na tydzień przed samym meczem. Jeśli chodzi o kupno biletów od koników przed stadionen. Idzie takowe kupić ale ceny też są różne, wiadoma sprawa, że taki konik też chce coś na tym zarobić
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez rafw » 2018-10-11, 19:27

Dzięki. Może faktycznie popatrzę za jaki miesiąc bo teraz ceny są HORENDALNE :!: Ciekawe ile taniej będzie wtedy bilet a ile nocleg drożej :D
rafw
Bawarczyk
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-06-07, 09:46
Online: 1d 4h 26m 35s

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez Mars » 2018-10-12, 20:07

Próbuj na zweitmarkcie, im bliżej meczu tym więcej opcji więc należy uzbroić się w cierpliwość
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez rafw » 2018-10-15, 10:31

Będę na bieżąco śledził. Dzięki :)
rafw
Bawarczyk
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-06-07, 09:46
Online: 1d 4h 26m 35s

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez Milord » 2018-12-12, 16:47

Szanowni, możecie proszę powiedzieć co, oprócz biletu, potrzebuję żeby dostać się na stadion? Kupiłem dla siebie i ojca bilety na Stutgart na 27/01. Jedziemy tam pierwszy raz.
Milord
Bawarczyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-12-11, 10:28
Online: 1h 4m 17s

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez rafw » 2018-12-17, 09:24

Ja byłem drugi raz w życiu 08.12 na tym stadionie na meczu przeciwko Norymberdze. Nic szczególnego Ci więcej nie potrzeba. Raczej trzeba dbać o to, aby nie brać rzeczy niepotrzebnych/potencjalnie niebezpiecznych na stadion bo jest dosyć rygorystyczna kontrola bezpieczeństwa. Plecaki można zostawić przed stadionem w pomieszczeniach do tego przeznaczonych. By uniknąć kolejek to lepiej nie brać plecaków itp. w ogóle.

Warto zerknąć do FC-Erlebniswelt na stadionie. W dniu meczowym organizują specjalne oprowadzania po stadionie: https://fcbayern.com/erlebniswelt/en/ti ... chday-tour
Jest to (jak na moje) bardzo drogie bo 49 EUR w dodatku bookowanie ich jedynie telefoniczne. W cenie zawarte wejście do FC-Erlebniswelt i oprowadzanie w grupie po stadionie. Z mojej strony duży minus bo choć niby ogląda się wszystko "od kuchni", to zapewne właśnie z tytułu dnia meczowego nie można wejść do szatni i zobaczyć jak tam to wygląda a zdzierają ciężką kasę z człowieka. Byłem wcześniej w Barcelonie czy Valencii i tam pokazywano dosłownie wszystko za znacznie mniejsze pieniądze. Tutaj zamiast tego dostajemy w ramach (chyba rekompensaty :( ) wejście do tych wszystkich VIP-owych i sponsoringowych pomieszczeń gdzie już krząta się obsługa i odprawy przedmeczowe mają kucharze. Ja byłem na tym za te ciężkie 49 EUR w dniu meczowym ale chyba nie warto tyle przepłacać jeśli masz możliwość skorzystania z tego touru w dzień inny niż meczowy - https://fcbayern.com/erlebniswelt/en/vi ... and-prices Wtedy płacisz rozsądne 19 EUR i możesz bez problemu zabookować online. Jestem ciekaw czy wtedy pokażą szatnię :roll: Może ktoś był na takim evencie i może się wypowiedzieć?

Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz to uważam że w ogólnym rozrachunku warto: zarówno Allianz Arena jak i samo FCB Erlebniswelt (obecnie jest wystawa czasowa poświęcona Juppowi) robią wrażenie i jest to dla każdego fana Bayernu must-have :D
Ostatnio edytowano 2018-12-17, 17:09 przez rafw, łącznie edytowano 1 raz
rafw
Bawarczyk
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-06-07, 09:46
Online: 1d 4h 26m 35s

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez dmagio » 2018-12-17, 14:56

Z tego co pamiętam to szatnie można było oglądać,ale tylko z futryny drzwi.Wejść do środka nie można było .
Szczerze byłem trochę zaskoczony jak wyglądają pokoje fizjoterapeutów,salki treningowe,czy szatnie gości. Nie było tam wysokiego poziomu.
Najbardziej podobało się jak Pani,która oprowadzala kazała nam utworzyć 2 rzędy i schodzic schodami w stronę murawy (z głośników leciał hymn LM), a druga sprawa to widok z trybun.
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2481
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 13h 32m 36s

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez rafw » 2018-12-17, 17:09

No to wygląda na to, że przepłaciłem :P Nie było niczego z tego co napisałeś, za grubo więcej hajsu a jak sobie krzyczeliśmy grupą na trybunach co by badać akustykę to i tak muza z głośników nas trochę zagłuszała :P
rafw
Bawarczyk
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-06-07, 09:46
Online: 1d 4h 26m 35s

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez dmagio » 2018-12-17, 18:07

rafw napisał(a):No to wygląda na to, że przepłaciłem :P Nie było niczego z tego co napisałeś, za grubo więcej hajsu a jak sobie krzyczeliśmy grupą na trybunach co by badać akustykę to i tak muza z głośników nas trochę zagłuszała :P

Oo a u mnie była cisza więc fajnie to wyszło. Z kibiców Bayernu byłem ja i Pani która oprowadzala reszta to głównie kibice Juve.
Na szczęście Bayern wygrał :)
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2481
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 13h 32m 36s

Re: Wyjazdy na mecze Bayernu

Postprzez ironlemon » 2018-12-17, 19:43

Ja byłem na zwiedzaniu poza dniem meczowym dwa razy - w 2013 i 2014 - i za każdym razem można było wejść do szatni. Szkoda by było, jeśli coś się pod tym względem zmieniło.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kibice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości