Pep Guardiola: Sztuka zwyciężania - przedsprzedaż.

Dyskusje na temat serwisu www.fcbayern.pl

Moderator: Patrykocz

Pep Guardiola: Sztuka zwyciężania - przedsprzedaż.

Postprzez Patrykocz » 2015-09-29, 09:33

Obrazek
Mimo że jego poważna trenerska kariera trwa od zaledwie siedmiu lat, z FC Barceloną i Bayernem Monachium zdołał już wygrać niemal wszystko. Guillem Balagué, znakomity hiszpański dziennikarz, postanowił sprawdzić, gdzie tkwi tajemnica sukcesu Pepa Guardioli. Dzięki setkom rozmów z piłkarzami, współpracownikami, trenerami i znajomymi szkoleniowca, a także nim samym, stworzył jego obszerny portret. Właśnie rusza przedsprzedaż książki „Pep Guardiola. Sztuka zwyciężania”.

Patronat medialny nad książką objął nasz portal. We współpracy z wydawnictwem SQN przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy do wykorzystania na http://www.labotiga.pl/pep-guardiola:
- z kodem FCBAYERNPEP3 rabat -25%
- cena po obniżce: 29,93 zł
- wysyłka od 2 października

O książce:
„Zapnijcie pasy, spodoba wam się ta przejażdżka”.

Kiedy obejmował FC Barcelonę, był czwartym najgorzej opłacanym trenerem w lidze. Słaby początek wcale nie zapowiadał tego, co miało nadejść: że wkrótce stworzy najlepszą drużynę w historii futbolu.

Guillem Balagué dotarł do najgłębszych zakamarków jego umysłu i pilnie strzeżonych tajemnic szatni CampNou. Wszystko po to, by wyjaśnić jego trenerski fenomen. Messi przemieniony w potwora. Kulisy konfliktów z Eto’o, Ibrą i Bojanem. Zapis przedmeczowych odpraw i mów motywacyjnych. Relacje Iniesty, Xaviego, Piqué i wielu, wielu innych…

Wyjątkowa biografia Pepa Guardioli. Człowieka, który po wygraniu Ligi Mistrzów wyznał: „Nigdy sobie tego nie wybaczę. Zawiodłem”. I który do perfekcji opanował najtrudniejszą ze sztuk: sztukę zwyciężania.

Fragment książki:
Pep nie potrafił już stać w cieniu. Brakowało mu piłki. Chciał znów zająć się ustawianiem twarzy i nazwisk w odpowiednich miejscach i robić to, co potrafi najlepiej – wygrywać mecze. Cieszył się życiem pozbawionym skrajności, jakie towarzyszą piłce nożnej, ale nie potrafił już bez niej funkcjonować.

W grudniu spytał Hoenessa, czy może spotkać się z nim w Stanach. Tak wspomina to prezes Bayernu: „Chciałem, żebyśmy spotkali się w miejscu,w którym często już bywałem, ale on wolał wysłać po mnie czarną limuzynę do hotelu Four Seasons na Piątej Alei. Ja oraz jego brat Pere przyjechaliśmy do jego apartamentu na Manhattanie przez podziemny garaż”. Hoeness przyniósł mu kontrakt uzgodniony podczas ich jesiennego spotkania. Były już na nim podpisy Rummenigge.

„Powiedział mi, że od sierpnia oglądał w telewizji wszystkie mecze Bayernu. Był bardzo dobrze poinformowany. Pytał mnie o sprawy związane z treningami i stosunki z prasą. Jest bardzo otwartym i przyjaznym człowiekiem. Już po chwili wiedziałem, że jest dla nas perfekcyjnym trenerem”. Opinia Hoenessa przypomina tę, którą wygłosił Txiki Beguiristáin, gdy próbował przekonać Pepa do powrotu do Katalonii jako trener drużyny rezerw.

Rozmowa ciągnęła się przez kolejne trzy godziny, aż w końcu, gdy na chwilę zapadła cisza, uradowany Guardiola spytał: „To co, powinienem podpisać?”. Hoeness popatrzył na Pepa, rozszerzył oczy i spojrzał na okno, z którego rozpościerał się widok na Central Park. Odwracając się, Hoeness rzekł: „Świetny pomysł!”. Tak więc Pep złożył podpis pod kontraktem. Chwilę później to samo uczynił Hoeness, a umowa, która miała obowiązywać trzy lata, została wrzucona do sejfu.

Prezes Bayernu, na prośbę Guardioli, miał nie ujawniać nikomu żadnych informacji, żeby w jakikolwiek sposób nie zakłócić niemieckiemu klubowi przebiegu sezonu. Pep, jego brat Pere, a także wszyscy z najbliższego otoczenia mieli zaprzeczać, że istnieje jakieś porozumienie (nawet w rozmowach z najbliższymi przyjaciółmi).

Wszystko mogło potoczyć się jednak zupełnie inaczej. Nietypowe okoliczności omal nie zmusiły Bayernu do przekazania wieści o nowym trenerze znacznie wcześniej, niż to planowano. Hoeness wyjaśnia: „Byłem w miejscu, w którym miałem spotkać się z Pepem. Wtedy podszedł do mnie kierownik sali i powiedział, że ktoś chciałby się ze mną przywitać. To był Alex Ferguson. Spytał mnie, co robię w Nowym Jorku. Powiedziałem mu, że załatwiam sprawy biznesowe. Nie skłamałem, ponieważ musiałem pojechać do Chicago z synem w sprawie związanej z rodzinnym biznesem mięsnym. Ferguson wyjaśnił mi, że ma w Nowym Jorku apartament, do którego od czasu do czasu przyjeżdża – wspomina z uśmiechem Hoeness. – Nie potrafię sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby przyszedł i zobaczył, jak rozmawiam z Guardiolą!”. Ferguson starał się zaaranżować spotkanie z Pepem, drugie po tym, które odbyło się we wrześniu, ale nigdy do niego nie doszło. Pep powiedział sir Aleksowi, że musi wrócić do Barcelony na święta i że jest trochę zajęty. Wolał uniknąć kłamstw albo migania się od odpowiedzi.

W okolicy świąt Bożego Narodzenia Bayern wypuścił do mediów informację, że Heynckes postanowił zakończyć karierę lub odejść z klubu po wygaśnięciu jego kontraktu. Niezależnie od tego, czy to prawda, Hoeness wolał zatrzymać to dla siebie. Jak miał wyjaśnić mu, że decyzja, dotycząca jego przyszłości, została już podjęta? Podstawowym założeniem było utrzymanie sekretu przed wszystkimi, w tym przed trenerem, do wiosny, kiedy Bayern miał być o krok od kolejnego mistrzostwa kraju. Taki był plan.

Jednak zacięta walka o Guardiolę wciąż trwała. Kluby nadal otrzymywały odpowiedź, że Pep nie rozstrzygnął jeszcze swojej przyszłości, więc nadal próbowały go kusić. Aż wreszcie Silvio Berlusconi i Umberto Gandini, dyrektor wykonawczy Milanu, poznali prawdę. Zaprzeczanie straciło już sens. Pep miał zostać nowym trenerem Bayernu Monachium. Sekretne porozumienie z Central Parku miało stać się publiczne.

Autor:Guillem Balagué (wstęp: Sir Alex Ferguson)
Tytuł oryginału: Pep Guardiola. Another Way of Winning
Tłumaczenie: Piotr Czernicki-Sochal
Data wydania: 7 października 2015
Cena okładkowa: 39,90 zł
Format: 145 x 205 mm
Liczba stron: 416 (i 8 stron wkładki ze zdjęciami)
ISBN: 978-83-7924-175-0
"Dumni po zwycięstwie! Wierni po porażce!"
Patrykocz
Bawarczyk
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2011-07-08, 19:21
Online: 42m 19s

Re: Pep Guardiola: Sztuka zwyciężania - przedsprzedaż.

Postprzez Gabo Gabi » 2015-09-30, 20:20

"Herr Guardiola" bardzo mi się podobał, więc i na to może się skuszę. :wink:
Ktoś z fb napisał(a):drużyna nie pomogła Ci w ostatnim meczu zdobyć korony króla strzelców przykre myślę, że pomyślisz o innym klubie, bo ten sezon pokazał jaki jest egoizm niektórych kolegów....jeśli chcesz zdobywać trofea to zmień otoczenie.
Gabo Gabi
Bawarczyk
 
Posty: 2635
Dołączył(a): 2015-03-25, 20:37
Lokalizacja: Bolesławiec
Online: 22d 23m 58s

Re: Pep Guardiola: Sztuka zwyciężania - przedsprzedaż.

Postprzez Patrykocz » 2015-10-01, 11:13

Gabo Gabi napisał(a):"Herr Guardiola" bardzo mi się podobał, więc i na to może się skuszę. :wink:


Ponadto wydawnictwo poinformowało nas, że: Książka została zaktualizowana o dalsze wydarzenia przez Michała Okońskiego, dziennikarza „Tygodnika Powszechnego” i sport.pl.
"Dumni po zwycięstwie! Wierni po porażce!"
Patrykocz
Bawarczyk
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2011-07-08, 19:21
Online: 42m 19s

Re: Pep Guardiola: Sztuka zwyciężania - przedsprzedaż.

Postprzez andixos » 2015-10-01, 14:28

W książce jest więcej Bayernu czy Barcelony?
andixos
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 191
Wiek: 26
Dołączył(a): 2013-05-26, 15:40
Lokalizacja: Goleszów/Cieszyn
Online: 4h 29m 22s

Re: Pep Guardiola: Sztuka zwyciężania - przedsprzedaż.

Postprzez Patrykocz » 2015-10-02, 10:55

Zapewne więcej Barcelony, ale nie zabraknie ciekawych informacji dotyczących naszego Bayernu :)
"Dumni po zwycięstwie! Wierni po porażce!"
Patrykocz
Bawarczyk
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2011-07-08, 19:21
Online: 42m 19s


Powrót do www.fcbayern.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron