1/2 ME Niemcy vs Francja

Dyskusje na temat najważniejszych piłkarskich rozgrywek na Starym Kontynencie

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez Rael » 2016-07-07, 21:54

Szkoda, ale jednak nie przezywam tego tak ciezko jak sie spoedziwalem. Chyba jestem juz kibicowsko spelniony po prostu. Dane mi było przeżyć mistrzostwo Europy i Świata Niemców oraz CL z Bayernem. Od 2014 spokojniej podchodze do futbolu ;) W finale będe za Portugalią, po prostu dla tego że jest mniej utytułowana.
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4134
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 13m 3s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez Dave » 2016-07-07, 21:56

No trudno. Teraz modlić się o to aby z Boatengiem było wszystko w porządku
Dave
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1147
Wiek: 30
Dołączył(a): 2011-07-23, 23:01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Online: 59d 14h 36m 52s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez yarpen » 2016-07-07, 21:59

Ja rozumiem, że porażka Niemców boli, ale nie rozumiem tego wiecznego umniejszania "słabej" Francji. Fakt, mieli przeciętne i słabe mecze na tym turnieju. Ale w ćwierćfinale perfekcyjnie rozmontowali obronę Islandczyków, którzy zatrzymali Portugalię czy Anglię. W półfinale Francja zagrała dokładnie taką jaką piłkę powinno się grać przeciwko futbolowi Bayernu i reprezentacji Niemiec - oddać im piłkę, pozwolić mozolnie budować atak pozycyjny i zagrać z kontry.

Francja ma świetnych zawodników w ataku i w pomocy. Niemcy nie mają skrzydłowych w formie, mają jednego napastnika któremu wyszedł jeden mecz na tym turnieju?, w środku pola po kontuzjach nie ma kogo wrzucić już obecnie za Bastiana, który większość sezonu spędził lecząc kontuzje. Niemcy mieli jedną przewagę - silny blok defensywy, ale akurat właśnie oni dziś zawalili.
Nie da się ukryć, że Francja zagrała najlepszy mecz tych mistrzostw i są zdecydowanymi faworytami finału. Wbrew wielu opiniom nadal twierdzę, że Francja gra dobry futbol i definitywnie nie jest słaba. Ciekawe jakie zmiany nastąpią w drużynie niemieckiej, których musi czekać przebudowa zespołu, jeśli oczywiście chcą się liczyć w Rosji.
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Postprzez pablo89 » 2016-07-07, 21:59

Rael napisał(a):W finale będe za Portugalią, po prostu dla tego że jest mniej utytułowana

ja już bardziej za Francją. Wygrana Portugalii tylko podkreśli słaby poziom całego turnieju

plusem jest na pewno, że któryś młody Coman/Sanches wróci do klubu jak mistrza europy
pablo89
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 3870
Wiek: 35
Dołączył(a): 2012-08-14, 16:03
Lokalizacja: Kielce
Online: 18d 17h 34m 44s

Postprzez pablo89 » 2016-07-07, 22:03

Recit napisał(a):Cały blok defensywy zawalił.

Ciężko wygrać Euro grając bez prawego obrońcy... Kimmich tym meczem potwierdził, że jest lata świetlne za Lahmem. Chociaż jako zmiennik może być na następny sezon. Zresztą mógłby grać częściej na DM czyli pozycja na która bardziej pasuje (chociaż po kupnie Sanchesa może być z tym trudno)
pablo89
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 3870
Wiek: 35
Dołączył(a): 2012-08-14, 16:03
Lokalizacja: Kielce
Online: 18d 17h 34m 44s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez GKSeba12 » 2016-07-07, 22:03

arekBM napisał(a):
GKSeba12 napisał(a):Najsłabszy finał wielkiego turnieju od dawna...



Będę kibicował Portugalii żeby podsumowała ten turniej swoim zwyciestwem [emoji14] [emoji14]

Wtedy to będzie totalna tragedia. Co jak co ale te 24 zespoły są gówno warte moim zdaniem. W 16 przynajmniej były same najlepsze drużyny, dwie najlepsze wychodzą z grupy i tyle. A teraz drużyna która nie wygrała meczu w grupie przechodzi dalej i gra w finale. Następna reforma niech zwiększy liczbę drużyn do 56 to nawet żadnych eliminacji nie potrzeba, cała Europa niech walczy o Puchar. Jeszcze więcej meczy, jeszcze więcej bramek i przedewszystkim euro trwające dwa miesiące!!! Czego chcieć więcej? [emoji38]
Autor tego postu jest gimbusem więc odradzam czytanie jego wypocin.
GKSeba12
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 302
Wiek: 25
Dołączył(a): 2013-10-18, 18:58
Lokalizacja: Pffafenhoffen
Online: 6d 2h 7m 16s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez izi91 » 2016-07-07, 22:07

Co by nie mówić widać było osłabienia Niemiec. Brak Hummelsa i Khediry był bardzo wyraźny, do tego problem z napastnikiem, Gomez pokazał w meczu z Włochami, że dużo daje drużynie, niestety Muller totalnie bez formy. W momencie gdy wypadł Boateng gra Niemiec już totalnie się rozsypała. Szkoda, bo liczyłem na interesujący finał, a w tym momencie zupełnie mnie niedzielny mecz nie interesuje. Niech sobie reprezentacja Afryki gra z grającą mega nudną piłkę Portugalią, nawet nie zamierzam tego oglądać.
izi91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1421
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-08-10, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Online: 1d 13h 24m 19s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez scholli7 » 2016-07-07, 22:16

Zabrakło dziś kilku kluczowych rzeczy przede wszystkim strzelonej bramki dla Niemiec,w pierwszej połowie choć sytuacje mieli. Tak więc zabrakło szczęścia. Mecz był bardzo ciekawy szczególnie pierwsza połowa. Jak widać zabrakło dziś w składzie Hummelsa, Khediry i Gomeza i w całym turnieju jednak Lahma. Kimmich to jeszcze młody młokos który się dużo musi nauczyć.Niby tam fajnie się na skrzydle włączał ale z Jego dośrodkowań zupełnie nic nie wynikało. Ładnie raz uderzył i nie dużo brakowało by wpadło do siatki.
Niemcy zagrali dobry mecz, super dominowali nad gospodarzem mistrzostw ale tak naprawdę do momentu pierwszej bramki. Müller zawiódł bardzo na tych mistrzostwach, a najgorszy jest fakt że najprawdopodobniej wyleciał nam Boa ze składu Bayernu, bo wydaje mi się że odnowiła mu się ostatnia kontuzja. A już zacieraliśmy ręce że będziemy mieli cudowną linię defensywy Boa-Hummels :(
I jeszcze jedno Griezmann ostatnio nas prześladuje, pozbawił nas Finału Champions League, a teraz Finału Mistrzostw Europy: (
A jeszcze takie moje spostrzeżenie już pomijając rzut karny, bo ręka była, ale ta UEFA naprawdę ostatnio w moich oczach bardzo podupada. Jak na taki mecz można wyznaczyć sędziego narodowości którą we wcześniejszej fazie rozgrywek wyeliminowali Niemcy? Co słusznie zauważył pan Dziekanowski w studiu, trochę parodia jak dla mnie.To tak jakby mecz Polski z Portugalią miał gwizdać Szwajcar ciekaw jestem jakie wtedy byłyby opinie. Zresztą w ostatnim czasie sędziowanie pozostawia mnóstwo do życzenia jak chociażby karny w meczu Bayernu z Atletico. Czy ręka w meczu Barcy z Atletico. Smutne że coraz częściej się to zdarza i to na takim etapie rozgrywek.
Sędzia dziś również podejmował według mnie kilka razy w tym meczu mocno dyskusyjne decyzje jak np żółta kartka dla Cana, nie wspomnę nawet o tej dla Özila :573:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez SoSeductive » 2016-07-07, 22:20

No ale drużyny w finale obie siebie warte.. :) bez polotu finał będzie. Chociaż i tak zobaczę, Coman pewnie nie zagra więc liczę, że Renato bramkę jedną wrzuci przynajmniej
Danke Carlo. :567:
SoSeductive
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 899
Wiek: 30
Dołączył(a): 2010-04-28, 19:41
Online: 11d 17h 42m 8s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez Dziadek Mróz » 2016-07-07, 22:30

Francja była do rozbicia w pierwszej połowie,Niemcy z 2014 strzeliliby im parę bramek.
Drugiej połowy nie widziałem,chodziłem po mieście i zaglądałem ludziom przez okna :-P Nie na moje nerwy.
Ten karny...ja (cenzura) doliczony czas do pierwszej połowy,po rożnym gdzie Hector sobie nonszalancko wybił piłkę za linię - to nie FC Koln,chłopie :<
Na obecną chwilę mam dość piłki i nie mam zamiaru oglądać finału dwóch bardzo przeciętnych ekip.Chociaż całym sercem za Portugalią!
A jeszcze co do Loewa - uważam,że trzeba się zastanowić nad tym czy powinien zostać dalej trenerem.Czy będzie miał jakiś inny pomysł na styl gry? Bo 0-0 z Polską,0-0 z Włochami i 0-2 z Francją to nie jest przypadek,tiki-taka jest już taktyką anachroniczną,drużyny znają ją,rozczytują bez problemu,ustawiają się pod nią,świetnie bronią i groźnie kontrują.Żeby tak grać trzeba mieć jednak jakiegoś skutecznego napastnika typu Villa,Klose.A kogo mieli Niemcy? Tragicznego Mullera,który zawiódł na całej linii.Wypadł Gomez i zrobił się mega problem.Bo kto na zmianę? Gotze? Loew stawiał na niego,potem go odsunął.Sane? Którego wcześniej kompletnie pomijał?
W eliminacjach grał Kruse i może wtedy warto było stawiać na Sane czy Vollanda,kombinować.
W każdym razie potrzeba zmian w ustawieniu.Bo co z tego,że jest posiadanie i naprawdę ładna gra,jak każda strata (co jest niemożliwe do uniknięcia) to bardzo groźna kontra rywali.Co po tej genialnej ofensywie i klepkach jak nie strzela się bramek?
To jest jednak żałosne przegrać z taką Francją,chociaż pech z tym z karnym,kontuzje i zawieszenia też zrobiły swoje.
Ale przykro,że taka słaba ekipa jest w finale.
I naprawdę wyjątkowo żałosne jest zrobienie dwóch karnych w dwóch meczach z rzędu ( o taką stawkę!) przez dotknięcie piłki ręką w niegroźnej sytuacji.Porażka.
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez norbi » 2016-07-07, 22:41

oglądałem tylko II połowę, i z tego co widziałem stwierdzam 1: Schweinsteiger to wrak piłkarza, szkoda patrzeć jak kontuzje go "zjadły" :/ do tego ten karny po jego ręce, szkoda.

Moim zdaniem kluczowym momentem było zejście Boatenga (który chyba był najlepszym Niemcem na tym turnieju), zaś brak typowego napastnika (Gomeza) to główny powód kiepskiej gry z przodu, ten moment gdy na plac gry wchodzi grubasek Gotze :lol:

wygrał lepszy, lecz stawiam na Portugalię i za nich trzymam kciuki
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5034
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 55m 37s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez Dziadek Mróz » 2016-07-07, 22:54

wygrał lepszy,

oglądałem tylko II połowę,

No to powiem ci,że 1 połowa była najlepszą w wykonaniu Niemców na turnieju.Pięknie klepali i wchodzili we Francję jak w masło.I wątpię,że Francja była lepsza,ale (cenzura) z tym.Szkoda strzępić ryja.Robię sobie przerwę od piłki,33 mecze w niecały miesiąc i na końcu dwa jebane karne z d****.Piłka :mrgreen:
No cóż..na tytuł w 2014 czekałem 18 lat,widocznie 2 lata to jednak za krótko na kolejny,chociaż nadzieja była wielka,że Niemcy będą jednak dominować.
Chyba Lahm i Merte się trochę pośpieszyli,bo dzisiaj byliby kluczowi.
Byłby Lahm,Gundo,Hummels,Reus,Khedira czy Gomez to rozpieprzyliby żabojadów z Kalifatu w drobny mak.A tak jedynie żal :<
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez ironlemon » 2016-07-07, 23:09

Rael napisał(a):Szkoda, ale jednak nie przezywam tego tak ciezko jak sie spoedziwalem. Chyba jestem juz kibicowsko spelniony po prostu. Dane mi było przeżyć mistrzostwo Europy i Świata Niemców oraz CL z Bayernem. Od 2014 spokojniej podchodze do futbolu ;)

Chciałem napisać dokładnie to samo. No nic, trudno. W finale jestem za Francją, ale bardziej ucieszy mnie pokazanie się z dobrej strony Renato i (ewentualnie) Kingsleya niż zwycięstwo którejkolwiek z drużyn.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez scholli7 » 2016-07-07, 23:28

norbi napisał(a):oglądałem tylko II połowę, i z tego co widziałem stwierdzam 1: Schweinsteiger to wrak piłkarza, szkoda patrzeć jak kontuzje go "zjadły" :/ do tego ten karny po jego ręce, szkoda.

To szkoda bo nawet nie wiesz co straciłeś praktycznie od 6 min meczu Niemcy zagrali kapitalnie. Do 6 minuty to Francja przyparła ich do muru mając bardzo dogodną sytuację na strzelenie bramki przez Griezmanna.
Później dominowali Niemcy i tyle w temacie, a Schweini wcale źle nie zagrał w pierwszej połowie już nie przesadzajmy! kilkukrotnie miał ciekawe zagrania, wykonał chyba najwięcej celnych podać 49 bodajże i kilka przechwytów.
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez Gabo Gabi » 2016-07-08, 00:50

Moim zdaniem Jogi powinien zostać, tylko trzeba trochę przemeblować szatnie. Tomek gra słabo, ale wszyscy wiemy, że wróci. Jak dla mnie Bastian, Hector, Can to nie ten poziom. Bastian to BYŁ wybitny piłkarz, ale kontuzje go zniszczyły. O Mario Gece z litości nie wspomnę. Schurrle to zmiennik.

Bramka jest obsadzona b.dorze.

Obrona: z Kimmicha będzie wielki gracz, ale jeszcze trochę czasu przed nim, niemniej jednak według mnie powinien być na tę chwilę podstawowym prawym obrońcą Niemów. Środek defensywy OK. Zostaje Lewa obrona. Hector to dla mnie średniak. Mnie dziwi, że Jogi nie powołał Schmelzera, który też nie jest wybitny, ale na pewno lepszy od Hectora, plus ma większe doświadczenie. Jest jakiś obiecujący Niemiec na LO? Orientuje się ktoś?

Środek pomocy: w sumie jest OK, Khedira i Kroos w sile wieku, jest Kimmich w razie czego, jest Weigl, Gundogan. Problem jest tutaj podatność na kontuzje Khediry i Gundo, no i brak takiego typowego przecinaka, takiego jak Javi czy nawet Vidal.

Skrzydła : tutaj trzeba dać szansę młodym: Sane, Brandt. Jest Draxler, Reus.

Ofensywna pomoc; mamy Mesuta, który jest strasznie chimeryczny i jak dla mnie wypada ze składu na ten moment, Gece przemilczmy. Jak dla mnie Tomasz powinien grać na tej dziesiątce, jak w Bayernie.

Atak: Gomez.... i tyle. Reszta jakoś mnie nie przekonuje.

Mój skład na chwilę obecną.

Obrazek

Z resztą po co my dyskutujemy - to i tak wina Guardioli, oczywiste. :D :D
Ktoś z fb napisał(a):drużyna nie pomogła Ci w ostatnim meczu zdobyć korony króla strzelców przykre myślę, że pomyślisz o innym klubie, bo ten sezon pokazał jaki jest egoizm niektórych kolegów....jeśli chcesz zdobywać trofea to zmień otoczenie.
Gabo Gabi
Bawarczyk
 
Posty: 2637
Dołączył(a): 2015-03-25, 20:37
Lokalizacja: Bolesławiec
Online: 22d 49m 14s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do EURO 2016

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron