1/2 ME Niemcy vs Francja

Dyskusje na temat najważniejszych piłkarskich rozgrywek na Starym Kontynencie

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez Klinsmann » 2016-07-08, 03:48

scholli7 napisał(a):To szkoda bo nawet nie wiesz co straciłeś praktycznie od 6 min meczu Niemcy zagrali kapitalnie.
Byłem w niebie w 1poł. :) Byłem pewny że wygramy, aż tu nagle prezent od losu dla francy :?
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez yarpen » 2016-07-08, 04:55

Pojawiło się dużo zarzutów o drukowanie meczu, więc:
https://gfycat.com/HandsomeFrailIaerismetalmark
Obrazek

Ogólnie bardzo trudna sytuacja dla sędziego (decydował chyba sędzia bramkowy), tak naprawdę rękę widać tylko na jednej z kamer. Nie wiem co chciał osiągnąć Bastian, czy to był po prostu błąd że wyszedł do główki z podniesionymi rękami, ale było dotknięcie i na gifie widać że zmienił tor lotu piłki. Przede wszystkim trzeba pochwalić sędziów, bo jak na tak trudne do zauważenia przewinienie to znakomita decyzja.
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez alien666 » 2016-07-08, 05:55

No tego meczu Niemcy w 9 wygrać nie mogli. Muller i Bastian z formą jak wczoraj to do Ekstraklasy by się nie załapali. Goetze dno.
Teraz będzie kino jak Ronaldo walnie z 2 bramy i pojadą tych leszczy.
Wszyscy z szacunkiem wypowiadamy się o madryckiej (cenzura).
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4893
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 42d 2h 10m 18s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez Forza AC Milan » 2016-07-08, 09:35

@Dziadek Mróz

Drugiej połowy nie widziałem,chodziłem po mieście i zaglądałem ludziom przez okna :-P Nie na moje nerwy.

WTF?! Nie dość, że olałes oglądanie meczu na rzecz jakichś spacerów to już jest dla mnie chore a jeszcze zaglądac ludziom w okna? Lecz się psycholu! :P

Drugiej połowy nie widziałem

I wątpię,że Francja była lepsza

TAK, Francja była lepsza i zasłużenie wygrała. To, że Niemcy mieli posiadanie piłki nie zmienia faktu, że Francja oddała więcej celnych strzałów i strzeliła więcej bramek. Nie wiem dokładnie jak wygląda sytuacja z groźnymi sytuacjami, ale tez raczej przewagę mieli Francuzi. No i jak nazywasz Francję słabą druzyną a ta ograła mocnych Niemców 2:0 i jest w finale to raczej dziwnie wygląda, po prostu jesteś stronniczy.

Co do karnego to mega ciężka sytuacja do oceny, ale jednak słuszna. Bastian pchał ręce do przodu i zagrał reką, karny słuszny i tyle.

W finale Francja raczej powinna sobie poradzić z przykryciem Ronaldo
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez scholli7 » 2016-07-08, 10:49

Forza AC Milan napisał(a):@Dziadek Mróz

Drugiej połowy nie widziałem,chodziłem po mieście i zaglądałem ludziom przez okna :-P Nie na moje nerwy.

WTF?! Nie dość, że olałes oglądanie meczu na rzecz jakichś spacerów to już jest dla mnie chore a jeszcze zaglądac ludziom w okna? Lecz się psycholu! :P

Drugiej połowy nie widziałem

I wątpię,że Francja była lepsza

TAK, Francja była lepsza i zasłużenie wygrała. To, że Niemcy mieli posiadanie piłki nie zmienia faktu, że Francja oddała więcej celnych strzałów i strzeliła więcej bramek. Nie wiem dokładnie jak wygląda sytuacja z groźnymi sytuacjami, ale tez raczej przewagę mieli Francuzi. No i jak nazywasz Francję słabą druzyną a ta ograła mocnych Niemców 2:0 i jest w finale to raczej dziwnie wygląda, po prostu jesteś stronniczy.

Co do karnego to mega ciężka sytuacja do oceny, ale jednak słuszna. Bastian pchał ręce do przodu i zagrał reką, karny słuszny i tyle.

W finale Francja raczej powinna sobie poradzić z przykryciem Ronaldo


Czy Francja była lepsza mocno bym tutaj dyskutował i nie zgadzam się z Twoją opinią. To Niemcy zdominowali Francję i nie wmówisz mi, że było inaczej i bramka wisiała w powietrzu. Francja bardzo dobrze weszła w mecz, ale praktycznie dominowali przez pierwsze 10 min spotkania, gdzie gdyby nie Neuer byłoby 1:0 dla Francji.
Jeśli wynik zakończyłby się do przerwy 0:0 Niemcy wcisnęli by im bramkę jestem tego bardziej jak pewien. A jeśli chodzi o karnego powiem tak według mnie sytuacja mega ciężka owszem Schweini dotknął piłki ręką i tu nie ma nawet o czym dyskutować pytanie tylko czy rzeczywiście powinien ten karny zostać odgwizdany. Zupełnie podobną sytuacje mieli Islandczycy w meczu z Francją i nie został on odgwizdany. Ileż takich sytuacji powinni mieć odgwizdanych Polacy w tych mistrzostwach. Druga sprawa czy sędzia podyktował by tego karnego Niemcom? I to w takim momencie wydaje mi się że jednak nie, ba sypiąc przy tym śmiesznymi wręcz kartkami jakie otrzymali Ozil czy Can to takie gdybanie teraz ale takie są fakty. Jeszcze jedna rzecz skoro sędzia był tak skrupulatny to Niemcom należał się conajmniej jeden rzut karny na Kroosie gdzie bodajże Pogba go faulował.
A na sam koniec powtórzę się jeszcze raz bo nie potrafię tego zrozumieć i chyba nie zrozumiem pytam dlaczego ten mecz gwizdał Włoch?

Jak widać rachunki się wyrównały za 1982 rok kiedy to Niemcy w sposób dyskusyjny odniosły triumf pokonując Francję. Gdzie Schumacher zapisał się w kartach historii mistrzostw swoim wyjściem z bramki
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez dmagio » 2016-07-08, 11:00

Z całym szacunkiem do Mullera,ale na 2 połowę powinien wejść Podolski i może wtedy udałoby się Niemcom wrócić do gry.
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2490
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 15h 30m 16s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez scholli7 » 2016-07-08, 11:38

rad napisał(a):Druga bramka to seria baboli, najpierw Kimmich, Neuer i jakiś obrońca, niepamiętam.


Mustafi :roll:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez Forza AC Milan » 2016-07-08, 12:02

scholli7 napisał(a):Czy Francja była lepsza mocno bym tutaj dyskutował i nie zgadzam się z Twoją opinią. To Niemcy zdominowali Francję i nie wmówisz mi, że było inaczej i bramka wisiała w powietrzu. Francja bardzo dobrze weszła w mecz, ale praktycznie dominowali przez pierwsze 10 min spotkania, gdzie gdyby nie Neuer byłoby 1:0 dla Francji.
Jeśli wynik zakończyłby się do przerwy 0:0 Niemcy wcisnęli by im bramkę jestem tego bardziej jak pewien. A jeśli chodzi o karnego powiem tak według mnie sytuacja mega ciężka owszem Schweini dotknął piłki ręką i tu nie ma nawet o czym dyskutować pytanie tylko czy rzeczywiście powinien ten karny zostać odgwizdany. Zupełnie podobną sytuacje mieli Islandczycy w meczu z Francją i nie został on odgwizdany. Ileż takich sytuacji powinni mieć odgwizdanych Polacy w tych mistrzostwach. Druga sprawa czy sędzia podyktował by tego karnego Niemcom? I to w takim momencie wydaje mi się że jednak nie, ba sypiąc przy tym śmiesznymi wręcz kartkami jakie otrzymali Ozil czy Can to takie gdybanie teraz ale takie są fakty. Jeszcze jedna rzecz skoro sędzia był tak skrupulatny to Niemcom należał się conajmniej jeden rzut karny na Kroosie gdzie bodajże Pogba go faulował.
A na sam koniec powtórzę się jeszcze raz bo nie potrafię tego zrozumieć i chyba nie zrozumiem pytam dlaczego ten mecz gwizdał Włoch?

Jak widać rachunki się wyrównały za 1982 rok kiedy to Niemcy w sposób dyskusyjny odniosły triumf pokonując Francję. Gdzie Schumacher zapisał się w kartach historii mistrzostw swoim wyjściem z bramki


Zdominowali ... Tak jak by posiadanie piłki w ostatnich latach gwarantowało wygrane ... :/ Francja się rozsądnie cofnęła i Niemcy nie mieli aż tylu groźnych sytuacji w 1 połowie. Na podstawie skrótu: 6 minuta super sytuacja Grizmana, 12 koslawy strzał obok bramki Mullera, w 14 strzał Cana, w 25 łatwy strzał Payeta z wolnego, 26 Bastian raczej nad bramką, 37 Pogba z wolnego, 42 i mega groźna kontra gdzie Giroud za wolno biegł zamiast wczesniej podać, 46 i karny i gol. kolejna groźna okazja to już 2 bramka dla Francji. No sorka, ale to żadna dominacja poza mało efektywnym posiadaniem pilki.

Owszem w drugiej połowie Niemcy mieli swoje groźne sytuacje, ale nawet poza karnym to w 1 połowie Francja powinna prowadzić 1 bramką. Co do karnego to nie chce mi się gdybać o innych meczach, innych sytuacja itd, bo dla mnie takie zagranie ręką kwalifikuje się po podyktowanie karnego i sędzia to zrobił. Nie było to żadna zasłanianie głowy, jaj tylko wysunieta ręka do przodu w celu blokowania strzału głową i tyle. Zreszta gdyby Niemcy awansowali z taką formą jaką prezentuje choćby Muller to uznałbym to za mało smieszny żart.

PS. Gwizdał Włoch Rizzoli, bo to jeden z najlepszych arbitrów na świecie.
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez scholli7 » 2016-07-08, 12:36

Forza AC Milan napisał(a):PS. Gwizdał Włoch Rizzoli, bo to jeden z najlepszych arbitrów na świecie.


Tak widzieliśmy to wczoraj że jak mu tam Rizzoto :x czy Rizzoli jest najlepszym arbitrem na świecie hahaha proszę Cię zawstydził samego Collinę, który był na stadionie, nie wspomnę już nawet o naszym asie Marciniaku o którym bardzo głośno ostatnio w Niemczech, który wykartkował Hummelsa.

Prawda jest taka panie Forza AC Milan, że trzymasz stronę Francji i sędziego z jasnych wiadomych nam wszystkim względów. Sympatyzujesz Milanowi, a co za tym idzie lidze włoskiej i Włochom, a co się łączy w całość uznajesz włoskiego sędziego za jednego z najlepszych pomimo bardzo mocno dyskusyjnych kartek i to dlatego, że Włosi odpadli nie z nikim innym jak właśnie z Niemcami. Tyle w temacie

Dla mnie wielkim nieporozumieniem jest fakt że Włoski sędzia prowadził wczorajsze zawody, zresztą to nie tylko moje zdanie w tej kwestii
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez ironlemon » 2016-07-08, 12:39

Ach, ta odwieczna dyskusja - czy lepszy jest ten, co wygrywa, czy ten, który ładniej gra. Obudźcie mnie, jak dojdziecie do jakichś wniosków :P
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez Forza AC Milan » 2016-07-08, 13:42

@scholli7

UEFA jaka jest, taka jest, ale to raczej nie przypadek, że Włoski arbiter był odsyłany do najwazniejszych finałów i półfinałów w ostatnich latach. każdy sędzia popełnia błędy i na każdego się cos znajdzie. To, że widze tam karnego (zresztą nie tylko ja, bo pewnie zdania sa podzielone po 50/50) to jeszcze nie znaczy, że automatycznie uważam, że Francja zasłużyła na awans. napisałem wyżej, że abstrahując od karnego i tak uważam, że Francja zagrała lepiej i zasłużyła na awans. Do Niemców ogólnie nic nie mam, we Francji nie gra żaden z Milanistów, więc moja sympatia do nich jest znikoma. Nie chcesz wierzyć Twoja sprawa, ja nie będę Cię przekonywać, że nie jestem wielbłądem.
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez Kejker » 2016-07-08, 15:40

Gość ma wyciągniętą rękę na poziomie drugiego piętra i dostaje w nią piłką i ktoś jeszcze twierdzi, że to nie jest karny. :lol: :lol: :lol:

Rizzoli świetne zawody, Loew beznadziejny jak zwykle, elo.
Kejker
Bawarczyk
 
Posty: 1069
Dołączył(a): 2012-10-26, 11:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Online: 1h 17m 25s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez tomal125 » 2016-07-08, 15:42

Jakby Bayern grał we Francji to by karny był. Stronniczość i brak obiektywizmu. Tyle
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez Klinsmann » 2016-07-08, 16:11

Jakby karnego nie dał to też by się wybronił. Mogliby zmienić wreszcie ten kretyński przepis na jakiś łagodniejszy - karny tylko wtedy gdy piłka szła w bramkę, lub przy faulu gdy zawodnik miał sam na sam itp. - Ogólnie mówiąc, gdy była duża szansa na gola.
Teraz mamy taka patologie, że 80% karnych to są czyste prezenty. Bywało tak, że piłka szła 3metry obok bramki i obrońca zahaczył ręką :lol: Gdyby jej nie dotknął to wyleciałaby przecież za linie.

W takich syt. np. rzut wolny z 16metrów :wink: Lub inne rozwiązanie, a nie za frajer gola.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: 1/2 ME Niemcy vs Francja

Postprzez SoSeductive » 2016-07-08, 16:35

Albo gwizdać już każde przewinienie w polu karnym i mieć ich po 7 na mecz :twisted:
Danke Carlo. :567:
SoSeductive
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 899
Wiek: 30
Dołączył(a): 2010-04-28, 19:41
Online: 11d 17h 42m 8s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do EURO 2016

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość