Barclays Premier League - Anglia

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez radekfcb » 2008-09-03, 19:55

Tyle, że ja nie chcę się obudzić ze świadomością, że kibicuje pieniądzom zagranicznych biznesmenów :wink: Martwi mnie to, bo futbol idzie w złym kierunku. Jakby się wprowadziło jeden z dwóch przedstawionych przeze mnie limitów, problem zostałby wyeliminowany, choć częściowo. Wybacz, że może patrzę na to zjawisko trochę przez palce, ale mam sentyment do czasów piłkarskiego romantyzmu, gdy grało się głównie dla przyjemności. Ach, te czasy Puskasa, Garrinchy czy Pelego... To byli piłkarze z krwi i kości a nie nażelowane gwiazdki liczące kasę z kontraktów reklamowych :?
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Grzechoo » 2008-09-03, 20:07

szmal napisał(a):
radekfcb napisał(a):http://www.pilka.pl/ambitne-plany-manchesteru-city
Pomijam już to, że brak interwencji ze strony FIFA czy UEFA może sprawić, że główną rolę w piłce będą grały pieniądze.


Obudz sie! Teraz w pilce glowna role graja pienidze. Malo $$$ = beznadziejny klub, duzo $$$=dobry klub.


No zobacz, a Aalborg, BATE, Anorthosis i Cluj wyeliminowały w kwalifikacjach do LM znacznie bardziej utytułowane firmy (vide Anderlecht czy Olympiakos), a szczerze wątpię, aby były krezusami.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez radekfcb » 2008-09-03, 20:15

Wiadomo od każdej reguły są wyjątki. Pieniądze odgrywają w futbolu dużą rolę aczkolwiek nie zawsze są decydujące. Nie jest przypadkiem to, że Polski klub nie zagrał w LM od 11 lat - brak kasy na dobre transfery, nie wspominając już o bazach treningowych czy odpowiednim systemie szkolenia młodzieży. No, ale przecież nie zakażemy zagranicznym klubom budowania sobie 10 boisk treningowych :D To raczej my powinniśmy się dostosowywać. Teraz to już nawet w kluby rumuńskie czy ukraińskie inwestują wielcy biznesmeni. Szkoda, że w nasze kluby nie chcą inwestować :/. W każdym razie jak tak dalej pójdzie to wszystkie inne ligi będą daleko w tyle za angielską. A tego byśmy raczej nie chcieli. Dobra kończę bo już trochę zbaczamy z tematu.
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Recit » 2008-09-04, 13:52

Ech, tacy ludzie jak Sulaiman Al Fahim zabijają ten sport. Oczywiście nie dosłownie, bo gra będzie wyglądać dalej tak samo. Ale jednak odpada budowanie latami siły i potęgi klubu czy dbanie o szkółkę piłkarską, bo przychodzi jeden koleś i wywraca hierarchię do góry nogami. Beznadziejna sprawa.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 25s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Tymek » 2008-09-04, 18:45

Jak Platini się tym nie zajmie bądz ktokolwiek inny, to niedługo ten sport sprowadzimy tylko do $$$$$$$. A wtedy wiem że nie tylko ja ale wielu ludzi wyłączy po prostu tv., lub będzie sie emocjonowało tylko meczami reprezentacyjnymi gdzie te szejkowskie kapusty mają dużo mniej do powiedzenia. Jestem zażenowany i zdegustowany, szkoda że nie przyszło mi zyć 20 lat wczesniej gdzie takie szopki ludziom nie mieściły się w głowach. Jednym zdaniem "Ludziom w d***ach się poprzewracało!". W niektórych państwach ludzie mrą z głodu na ulicach a Ci za jakiegoś wyżelowanego transseksualistę chcą wywalić ponad 160 mln Euro, i jeszcze bezczelnie taki powie że "pieniądze nie grają roli". To przestało byc śmieszne a staje sie po prostu żałosne! To ma byc sport? to raczej farsa a nie sport.
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Pixik » 2008-09-05, 10:29

Najlepszym pomysłem wydaje się rozwiązanie z wychowankami, wtedy przynajmniej taki Szejk, Roman A i inne tego typy spod ciemnej gwiazdy zainwestują w młodzież ;).
Obrazek
Pixik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 179
Dołączył(a): 2006-03-09, 21:20
Lokalizacja: Rybnik
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez szmal » 2008-09-05, 15:02

Grzechoo napisał(a):
szmal napisał(a):
radekfcb napisał(a):http://www.pilka.pl/ambitne-plany-manchesteru-city
Pomijam już to, że brak interwencji ze strony FIFA czy UEFA może sprawić, że główną rolę w piłce będą grały pieniądze.


Obudz sie! Teraz w pilce glowna role graja pienidze. Malo $$$ = beznadziejny klub, duzo $$$=dobry klub.


No zobacz, a Aalborg, BATE, Anorthosis i Cluj wyeliminowały w kwalifikacjach do LM znacznie bardziej utytułowane firmy (vide Anderlecht czy Olympiakos), a szczerze wątpię, aby były krezusami.


szczescie w losowaniu tez sie liczy :P powaznie, Anderlecht juz w tamtym sezonie grla przecietnie jak na ich mozliwosci, a Bate zainwestowalo w zagranicznego trenera, troche pieniedzy wydali na transfery i sukces. Nawet Leo mowil ze niedlugo zauwazymy posep w gr druzyn z Białorusi, azerbejdzanu, gruzji. SPrawdzilo sie.... Anorthosis nie jest biednym klubem, wykorzystali zla atmosfere w druzynie Zewlakowa, duzo sprzeczek tam bylo, kontuzje... Aalbor g gral rzeczywiscie z swietna druzyna...95% w pilce zalezy od $$$, reszta to losowe wydarzenia ktorych nie da sie przewidziec[ klotnie w klubie, kontuzje itd.]
szmal
Bawarczyk
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2008-08-25, 22:03
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Rasenith » 2008-09-06, 19:20

A co mam powiedziec ja, który sympatyzuję z City? To co się stało to dramat. Moze i City grało w srodku tabeli i nizej ale było to klub z tradycą, klimatem i ludźmi. Teraz, kiedy szejk nasprowadza gwiazdeczek ceny biletów wzrosną i dotychczasowych bywalców City of Manchester Stadium z tzw working class nie będzie po prostu stać na bilet... Juz pomijając fakt, ze nowy własciciel chce nasprowadzac samych zawodników ofensywnych... Ech, rozwalą mi klub... :/. Zle juz było jak zburzyli Maine Road a teraz...
Rasenith
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 197
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 20:41
Lokalizacja: Dumna Warszawa
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Recit » 2008-09-19, 18:50

Rasenith napisał(a):Juz pomijając fakt, ze nowy własciciel chce nasprowadzac samych zawodników ofensywnych...

Chyba słyszałem coś o Rio Ferdinandzie? Mało to realne, ale szejk chyba szuka gwiazd, obojętnie na jakich pozycjach grają? :)

Ludzi z tzw. working class z pewnością nie będzie stać na bilet nie tylko na mecze City, bo piłka ewoluuje w sport dla bogaczy. Już teraz rola ''zwykłych'' kibiców w całym tym biznesie jest malutka, nikt się z nimi nie liczy. Tak przy okazji, ludzi z tzw. working class nie stać na wiele innych przyjemności i będzie jeszcze gorzej. Takie są skutki bełkotu typu ''one size fits all'', za którym często ogłupieni ludzie, także z tzw. working class, głosują :P
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 25s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez haj » 2008-10-18, 11:10

Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Tymek » 2008-10-18, 12:22

A jednak sprawiedliwość istnieje...


Wyjdzie w końcu na to że najbogatszą ligą w Europie będzie najbardziej centusiowa liga niemiecka :D
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez OSZA » 2008-10-18, 15:16

OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez rezolutnyFCB » 2009-02-05, 20:49

znalazlem smieszny gif z Robbie Keanem w roli glownej :P Jak wiadomo irlandczyk nie sprawdzil sie w The Reds i wrocil na stare smieci do Londynu ...

Obrazek
Hier ist Leben, hier ist Liebe, hier ist Trauer und auch Leid
rezolutnyFCB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 350
Wiek: 36
Dołączył(a): 2007-04-10, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez patryk947 » 2009-02-15, 15:18

ja tam uwielbiam lige angielska a zwlaszcza chelsea noj lubialem man city ale przyszly ten szejk i juz jakos ta druzyna sie zdaje inna wczesniej miala swietnych mlodych pilkarzy a teraz 100 mln za tego damy a za tego moze 200 mln i to jest bez sensu a jak widac manU nie cierpie poprostu nienawidze a w szczegolnosci tego lepka co siedzi na ich lawce sir alexa jak dla mnie to zwykly alkoholik z guma w ryju ;) ale to moje zdanie. Liverpool nie lubie glownie przez bemiteza torresa i hiszpanow ale uwielbiam niektorych pilkarzy np gerrard albo babel
patryk947
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 909
Wiek: 30
Dołączył(a): 2008-12-31, 23:38
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Recit » 2009-02-16, 12:48

Sir Alex dość długo utrzymuje się na szczycie jak na ''zwykłego alkoholika z gumą w ryju'' :roll:
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 25s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości