Barclays Premier League - Anglia

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Barclays Premier League - Anglia

Postprzez Vaxinar » 2008-08-23, 10:31

Zaraz po lidze niemieckiej moją ulubioną ligą jest angielska. A mój ulubionym klubem... Manchester United. Oczywiście pierwszy zawsze jest Bayern, ale Man United jakoś zawsze lubiłem. Zauważyłem, że większość kibiców FC Bayern Czerwonych Diabłów z Anglii nie lubii - za ten finał w 99 czy może dla tego, że my w Niemczech jesteśmy Die Rotten, Liverpool w Anglii The Reds więc lubimy Liverpool, czy może moja teoria na temat tego, że kibice Bayernu nie lubią Man United jest nieprawdziwa?
Tenat ogólnie do pogadania o lidze angielskiej, ale o w.w. "problemie". :P
Ostatnio edytowano 2014-01-06, 12:46 przez Vaxinar, łącznie edytowano 1 raz
"Die Tat ist alles, nichts der Ruhm."
Gott mit uns
Vaxinar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 133
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-25, 17:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez upek » 2008-08-23, 10:58

czy ja wiem czy nie lubi sie ManU przez ten final ? mysle ze wiele osob dopiero po tym finale zaczelo tak na serio kibicowac Bawarczykom, przynajmniej ja tak mialem ;)
u mnie problem polega na tym ze ja w sumie zadnego klubu oprocz Bayernu nie lubie :P tutaj moim faworytem jest Barcelona :P ale nie o tym :p jesli juz kogos ' lubie ' z angielskiej to jest to Chelsea :P ale to dlatego ze wiekszosc ich nie lubi xD xD xD :P no i za Misze ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez emem » 2008-08-23, 11:08

Ja również nie mam ulubionego klubu w Anglii, nie przepadam za bardzo za ligą angielską...w ogóle wszystko co angielskie to fuj :-P
"Wir sind Bayern, wir gewinnen."

Obrazek
emem
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1163
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:05
Lokalizacja: Wejherowo
Online: 19m 48s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez radekfcb » 2008-08-23, 11:55

Ja lubię Bolton. Bo kiedyś jak powysyłałem e-maile do angielskich klubów z prośbą o przysłanie mi jakiś pamiątek to tylko od nich coś dostałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Oczywiście nie oglądam ich każdego meczu czy coś... Po prostu wolę, żeby wygrywali :D
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez lynsey_wells » 2008-08-23, 13:59

dla mnie liga angielska i niemiecka jest na pierwszym miejscu i z premiership właśnie kibicuje manu ; )
Obrazek
lynsey_wells
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Wiek: 31
Dołączył(a): 2008-08-02, 15:36
Lokalizacja: jaworzyna śl
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Recit » 2008-08-23, 14:59

Ja lubię ligę angielską. Walka, w miarę wyrównany poziom, rywalizacja do ostatniej kolejki. W okresie grania w piłkę między trzepakiem, a bramką z plecaków polubiłem oczywiście Bayern i Manchester United (za sprawą Cantony i rozpoczynającego karierę Becksa). W finale w 99 trochę szkoda mi było nawet MU jeszcze po pierwszej połowie :) Nie lubiłem włochów, a MU tak pięknie przejechał się po Interze i Juve :D

Obecne ManUtd to inna historia. Cholera, nie lubię tych wszystkich Nanich, Ronaldo, Andesonów. Oczywiście nie tylko Czerone Diabły - cała liga się zmieniła. Mimo to dalej lubię patrzeć na grę Liverpoolu, ManUtd czy Srok. Chelsea za Jose też grała fajnie, szczególnie w pierwszym sezonie pracy Portugalczyka.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Vaxinar » 2008-08-23, 16:31

Recit napisał(a):Obecne ManUtd to inna historia. Cholera, nie lubię tych wszystkich Nanich, Ronaldo, Andesonów.


Nani, Anderson są OK, ale Ronaldo... Na niego napał mają tylko pseudokibice w wieku 14 - 16 lat. :) Spotkałem już wielu kibiców Man United, którzy go nie lubią, albo - jak ja - życzą mu póki co dobrze bo gra dla United.
Szkoda, że go teraz sir Alex nie sprzedał... Tyle kasy by za niego było, już nigdy Real tyle nie da, bo nie wierzę aby teraz zaliczył jeszcze lepszy sezon (musieliby obronić LM, obronić mistrza Anglii, on musiałby zdobyć więcej goli jeszcze i może Puchar Anglii), ale to jest raczej przy dzieiejszym poziomie nierealne.
"Die Tat ist alles, nichts der Ruhm."
Gott mit uns
Vaxinar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 133
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-25, 17:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez lechista_tomek » 2008-08-23, 21:01

Ja lubię bardzo ligę angielską za arcyciekawe, szybkie mecze. Za styl. Do Man U nic nie mam, ale moją ulubioną drużyną z tej oto ligi jest Arsenal
lechista_tomek
Bawarczyk
 
Posty: 1252
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-09-27, 14:08
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 6d 11h 40m 11s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Krzysiek » 2008-08-23, 22:11

Podobnie jak Tomek, i ktoś piszący wcześniej, bardzo cenię Premiership za bardzo wyrównany poziom, i bardzo lubię popatrzeć nawet na jakieś stare powtórki, niemniej jednak angielskich zespołów... nie lubię :P No, może Arsenal, bo to taka angielska legia cudzoziemska ;)
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Recit » 2008-08-24, 10:05

A propos Arsenalu - my marudzimy, że bez Ribery'ego gra się nie klei, ale to, co gra drużyna Wengera bez Fabregasa to jest dopiero dno :razz: Drugi mecz w plecy w tragicznym stylu.
A na czele aktualnie... Liverpool :D Mam nadzieję, że w tym sezonie 3 drużyny będą do samego końca walczyły o tytuł i będzie jeszcze ciekawiej niż ostatnio :)
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Mars » 2008-08-24, 11:11

Ja mam nadzieje, że wreszcie Liverpool wygra :D Chociaż ma ciężko w tej Anglii - Manchester, Chelsa, Arsenal.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Rasenith » 2008-08-24, 14:53

Jeżeli chodzi o ligę angielską to mam aż trzech ulubienców i sympatia rozkłada sie mniej wiecej równomiernie: Tottenham, Everton i Manchester City. Po częsci tez Chelsea wiadomo dlaczego ;). Ogólnie liga bardzo dobra, świetny poziom, miła dla oka i styl gry, które mnie akurat bardzo do gustu przypada.
Rasenith
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 197
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 20:41
Lokalizacja: Dumna Warszawa
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez Vaxinar » 2008-08-31, 11:38

Rasenith napisał(a):świetny poziom, miła dla oka i styl gry, które mnie akurat bardzo do gustu przypada.


Właśnie - właśnie. Ja powiem więcej - dla mnie liga angielskie i niemiecka są pokrewne stylem gry, ale angielska to jakby stopień wyżej. :)
Totalnym przeciwieństwem jest - ostatnio u nas w kraju jakże popularna - liga hiszpańska, za którą w ogóle nie przepada, a już w szczególności za Barceloną i Realem. :)

A'propo ligi. Man United wystartowali jak rok temu - słabo, mam nadzieję, że finisz będzie dobry. Chelsea i Arsenal mnie nie dziwią na szczycie, a Liverpool - póki co, a jak skończy zobaczymy ale ja wróżę że skoro obiecują sobie coraz bardziej mistrza to w końcu po niego sięgną.
Zawodzą Koguty, które sa na ostatnim miejscu, a miały wejść to "wielkiej czwórki".
"Die Tat ist alles, nichts der Ruhm."
Gott mit uns
Vaxinar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 133
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-25, 17:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez radekfcb » 2008-09-03, 18:07

http://www.pilka.pl/ambitne-plany-manchesteru-city

650 mln na transfery? :shock: Naprawdę trzeba coś z tym zrobić bo za kilkanaście(kilka?) lat na porządku dziennym będzie płacenie za zawodnika po kilkadziesiąt milionów euro. To już się robi chore. Jestem za wprowadzeniem przepisu o minimum 5 wychowankach w pierwszym składzie. Pomijam już to, że brak interwencji ze strony FIFA czy UEFA może sprawić, że główną rolę w piłce będą grały pieniądze. Już teraz ich wpływ na poziom zespołów jest za duży. Ratujmy piłkę! Futbol powinien być radością a nie interesem. Inną opcją byłoby ograniczenie liczby transferów w roku do np. dwóch.
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: Barclays Premier League, czyli o piłce angielskiej

Postprzez szmal » 2008-09-03, 19:36

radekfcb napisał(a):http://www.pilka.pl/ambitne-plany-manchesteru-city
Pomijam już to, że brak interwencji ze strony FIFA czy UEFA może sprawić, że główną rolę w piłce będą grały pieniądze.


Obudz sie! Teraz w pilce glowna role graja pienidze. Malo $$$ = beznadziejny klub, duzo $$$=dobry klub. Czemu Arka Gdynia jest slabsza od Bayernu? Ma mniej kasy :) Normalne, teraz w fubolu liczy sie tylko kasa. Popatrz na transfery, wynagrodzenia trenerow, wszystko za pieniadze.. Kazdy klub chce byc lepszy wiec musi kupowac/sprzedawac zawodnikow. Watpie ze w przyszlosci nastapi jakas zmiana...
szmal
Bawarczyk
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2008-08-25, 22:03
Online: 0s

Następna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron