Puchar UEFA [08/09]

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Puchar UEFA [08/09]

Postprzez radekfcb » 2008-08-29, 12:43

Dziwię się, że jeszcze nie powstał taki temat. Co do losowania to Lech trafił bardzo dobrze, bo Austria jest jak najbardziej w jego zasięgu, a Wisła... no cóż, losowanie znowu fatalne! Tottenham to jak dla mnie faworyt Pucharu UEFA bo wątpię, żeby Milan przywiązywał do niego większą wagę.
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez bayernman » 2008-08-29, 13:04

Milan będzie chciał zdobyć ten Puchar!! Jak to będzie wyglądać jak odpadnie np w ćwierćfinale to będzie porażka i wstyd!! A co do Wisły myślę że są wstanie pokonać Tottenham i awansować!! Ta wygrana z Barcą pozwoli im uwierzyć w siebie 8)
Obrazek


NIGDY NA DNIE!!
ZAWSZE NA SZCZYCIE!!:)
bayernman
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Wiek: 39
Dołączył(a): 2008-08-01, 09:30
Lokalizacja: GLIWICE
Online: 0s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez emem » 2008-08-29, 13:31

Z tych sześciu niemieckich drużyn problem co najwyżej mogą mieć BVB i Wolfsburg, chociaż są faworytami mimo wszystko. Pozostałe 4 drużyny awans pewny, można postawić milion na nich :lol:
"Wir sind Bayern, wir gewinnen."

Obrazek
emem
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1163
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:05
Lokalizacja: Wejherowo
Online: 19m 48s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez shadow7 » 2008-08-29, 13:32

Mam nadzieje, że Milan nie zdobęcie tego tytułu :P

Co do naszych zespołów:
Lech - trafił chyba jak najlepiej mógł (z tego koszyka w którym był), Austria jest jak najbardziej w zasięgu Kolejorza, szczególnie po tym co pokazał w pierwszym meczu z Grasshopers.
Wisła - pech pech pech... Jedyną szansą wg mnie jest to jeśli Tottenham zlekceważy krakowian, wtedy Wisła ma szanse ;]

Oba nasze kluby grają pierwsze mecze na wyjeździe, więc scenariusz będzie pewnie wyglądał tak 1-szy mecz zachowawcza gra, a 2-gim u siebie gra na maxa i mam nadzieje, że uda im się przejść do następnej rundy, szczególnie kibicuje poznaniakom, gdyż mają naprawdę dobry skład w tym sezonie. Wisła jest w lepszej sytuacji z jedną rzeczą, pierwszy mecz grają w Londynie, więc jak Polacy z Wysp przyjdą to krakowianie będą mieli jakby 2 mecze u siebie :mrgreen:
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez Recit » 2008-08-29, 18:21

Koguty to kadrowo mocny team, ale kto oglądał ich mecze to wie, że grają do bani. Można liczyć, że 110% normy + szczęście Wisły wystarczy sensacji. Cudu nie potrzeba.

A co BVB - na moje to Udinese zleje ich nawet na SIP i nie mówię tego przez złośliwość i niechęć do żółto - czarnych ;)
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 16s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez Vaxinar » 2008-08-31, 11:34

Recit napisał(a):Wisła - pech pech pech... Jedyną szansą wg mnie jest to jeśli Tottenham zlekceważy krakowian, wtedy Wisła ma szanse ;]


Nie zgodzę, aczkolwiek jako kibic Wisły nie jestem zbyt obiektywny.
Otóż moim zdaniem Wisła spala się przed meczem i to jest ich problem. To samo było moim zdaniem z Barcą, którą Wisła mogła wyeliminować, ale spaliła się w Barcelonie.
Co prawda nie mówię tu o pokonaniu Barcy na Cam Nou, ale remisie, albo mniejszej porażce, jakby zagrali normalnie. A wtedy w Krakowie wszystko byłoby możliwe.
"Die Tat ist alles, nichts der Ruhm."
Gott mit uns
Vaxinar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 133
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-25, 17:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Online: 0s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez radekfcb » 2008-09-01, 12:19

Tottenham za pięć dwunasta zakontraktował jeszcze Corlukę. Czyżby kolejny kluba a'la Chelsea, myślący że kasa musi się równać sukces? Ciekawe czy taki skład naszpikowany gwiazdami starczy na spokojne pokonanie Wisły?
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez Grzechoo » 2008-09-01, 12:26

radekfcb napisał(a):Ciekawe czy taki skład naszpikowany gwiazdami starczy na spokojne pokonanie Wisły?


O tym nie ma się co zastanawiać, odpowiedź jest oczywiście twierdząca :mrgreen: Problem, czy uda im się cały Puchar UEFA zwojować i zarobić we wszelkich rozgrywkach tyle, aby zwróciły im się zainwestowane w nowych piłkarzy pieniądze :>
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez radekfcb » 2008-09-01, 12:36

Czy ja wiem, wiele zależy od postawy Wisły w tym dwumeczu. Jeśli będą bardzo zmotywowani to myślę, że mogą powalczyć ze Spursami. Tym bardziej, że forma Tottenhamu nie powala na kolana. Także większe zgranie będzie atutem Wisły, ale jak mówię wiele będzie zależało od ich samych, z jakim podejściem przystąpią do tych meczów. Skoro Standard walczył jak równy z równym z LFC to czemu Wisła nie mogłaby sprawić problemów Tottenhamowi? Pożyjemy zobaczymy.
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez Recit » 2008-09-01, 15:39

Vaxinar napisał(a):
Recit napisał(a):Wisła - pech pech pech... Jedyną szansą wg mnie jest to jeśli Tottenham zlekceważy krakowian, wtedy Wisła ma szanse ;]

To nie ja pisałem :D
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 16s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez Rasenith » 2008-09-01, 17:28

Oprócz Corluki Yids kupili jeszcze Pawluczenkę wcześniej. Mówi się za to, że faktycznie Berbatov ma trafic do Manchasteru ale chodzi o City :). Kwota astronomiczna, bo 30 mln funtów. W sumie arabowie kupili przed chwila klub od Shinawatry, wiec moze chcą miec konkretne wejscie :D. Cała sprawa wyjasni sie za kilka godzin, kiedy okno transferowe zostanie zamknięte.

Co do pojedynku Spurs z Wisłą, to Krakowianom nie daje większych szans. Przyznaje jednak, ze sympatuzyje z Tottenhamem, wiec pewnie po czesci równiez nie jestem obiektywny ;). W kazdym razie po ostatnim meczu z Chelsea wygląda na to, ze Koguty powoli wychodza z dołka.
Rasenith
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 197
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 20:41
Lokalizacja: Dumna Warszawa
Online: 0s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez shadow7 » 2008-09-01, 18:48

Recit napisał(a):
Vaxinar napisał(a):
Recit napisał(a):Wisła - pech pech pech... Jedyną szansą wg mnie jest to jeśli Tottenham zlekceważy krakowian, wtedy Wisła ma szanse ;]

To nie ja pisałem :D


Przyznaje się, że to ja pisałem :P I nadal podtrzymuje swoje zdanie, Tottenham miał słabszy początek sezonu w Premiership i teraz będzie chciał się odegrać i pokazać na co ich stać. Oczywiście mam nadzieje i kibicuje Wiśle, ale niestety to londyńczycy są "murowanym" faworytem, a Wisła będzie mogła sprawić niespodziankę (na którą po cichu liczę).
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez Recit » 2008-09-19, 19:03

Recit napisał(a):A co BVB - na moje to Udinese zleje ich nawet na SIP i nie mówię tego przez złośliwość i niechęć do żółto - czarnych

Mówię tak dlatego, że moim skromnym zdaniem Borussia w Serie A walczyłaby o utrzymanie ;) Brak Freia nie jest wart wspomnienia, bo team z Udine był przecież osłabiony brakiem znaczącego defensora i motorów napędowych ofensywy (ADN, FQ).

Pomimo tego, że jednak cieszę się, że BVB dostało to szkoda dla ligi :( Sytuacja Bayern + reszta nie jest korzystna dla nikogo w Niemczech.

A reprezentanci Polski mnie nie zawiedli :) Może jestem naiwny, ale widzę szanse na awans :) Tottenham to w tej chwili drużyna w rozsypce, jeśli Wisła nie przestraszy się w Krakowie to ma duże szanse na wygraną.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 16s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez radekfcb » 2008-09-19, 19:11

Austria-Lech 2:1 - lekki zawód, nieco stronniczy sędzia. Czemu nie było czerwieni dla Bąka? Boczny musiał to widzieć. Chyba, że sędzia uznał, że za uderzenie w twarz żółta kartka to idealna kara. Lech grał przeciętnie, Austria może trochę lepiej. Remis był jednak jak najbardziej w zasięgu Poznaniaków.

Tottenham-Wisła 2:1 - dobry mecz Wisły, przeciętny spursów. Podobnie jak w przypadku Lecha remis był do wywalczenia, ale i tak jest dobrze w perspektywie rewanżu.

Dwie porażki, niby fatalnie. Według mnie jednak mogło być gorzej, a sprawa awansu w obu przypadkach jest ciągle otwarta. Występ Wisły nieco lepszy.
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: Puchar UEFA [08/09]

Postprzez Mars » 2008-10-02, 19:13

5 niemieckich drużyn w fazie grupowej UEFA :) : Hamburger SV, Hertha BSC, Schalke 04, VFL Wolfsburg, VfB Stuttgart. Póki co szanse ma (marne) jeszcze Borussia Dortmund.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Następna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości