Serie A - Włochy

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Recit » 2017-10-31, 16:53

aniolbezskrzydel napisał(a):Jeśli chodzi o wyższość Niemiec nad Włochami czy na odwrót, to w mojej ocenie My mamy Bayern, BVB i mniej lub bardziej przypadkowe zespoły, które łapią się rozgrywki europejskie. Z kolei Włochy to JUVE i dłuuugo, dłuuugo nic, chociaż nie brak tam zespołów, któe moze mają spore ambicje (Napoli, Roma), ale baaardzo daleko im do czołówki.

My?
Bundesliga ma Bayern i dłuuugo, dłuuuugo nic. Serie A ma Juve i nie tak znów daleko Inter, AC Milan i dalej Romę, Napoli. Teraz oczywiście na to nie wygląda, ale to tylko krajobraz po Calciopoli. Jak sięgniesz trochę dalej to BVB jest level lub dwa niżej niż np. Milan, który w Europie był potęgą. Żółtki mieli tylko jakieś wyskoki. Czy Bundesliga ma coś jeszcze? Neverkusen? Smerfy?
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 42m 13s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez scholli7 » 2017-11-01, 05:31

Ale sięgając bliżej to Dortmund jednak częściej grywa w Champions League niż Milan :P , ba zagrali nawet nie tak dawno z Nami w Finale i prezentowali jakiś określony poziom przez kilka ostatnich sezonów. Dalej sięgając i patrząc na to ile Milan ma tytułów nie ma sensu porównywać Ich do Bvb bo Ci mają aż jeden ;)
Znowu Juve to nie ma chyba szczęścia do LM ile razy Oni grali już w Finale a ile razy zdobyli tytuł to jest normalnie masakra.
Jeśli chodzi o wymienioną przez Ciebie Romę, czy też Napoli to ja powiem tak jak dla mnie są to właśnie takie same zespoły jak wymienione przez Ciebie Leverkusen czy też Schalke. Patrząc nawet na Ich osiągnięcia w Europie :P
Bo takie Napoli o ile mnie pamięć nie myli raz zdobyło puchar Uefa podobnie zresztą jak Schalke w 1997 r, czy też Leverkusen w 1988 r;) Roma nie ma jakiś spektakularnych osiągnięć w Europie, ma je właśnie Inter czy też Juve :wink: Dlatego trochę nie fer nabijać się z Neverkusen czy też ze Smerfów bo nie odboegają poziomem zarówno Romie czy też Napoli :P

Podsumowując na dzień dzisiejszy zarówno Bayern jak i Dortmund jest w stanie nawiązać równorzędną walkę z Juve ;) Myślę, że z pozostałymi zespołami również jak z Napoli, Interem, Romą, Milanem i bez przesady nie umniejszajmy Leverkusen, Schalke czy nawet Lipskowi bo myślę, że śmiało te zespoły również by powalczyły ;)
Nawet Wilki nie tak dawno potrafiły wygrać z Realem :P bądź co bądź zdobywcą LM :wink:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez haj » 2017-11-01, 08:42

Ta, powalczylyby o jak najniższy wymiar kary. Jeśli uważasz, że Leverkusen czy Schalke mogłoby sie przeciwstawić Napoli czy Romie to jesteś naiwny. Może graliby jak Celtic z nami, ale i tak by przegrali to nie oznaczałoby że są niewiele gorsi.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Cejmi » 2017-11-01, 08:44

Pełna zgoda. W tym momencie tylko my i może Lipsk prezentuje odpowiedni poziom sportowy. BVB ma słabego trenera i wyraźnie odstaje od poziomy do jakiego przyzwyczaiła. Reszta drużyn na tle Europy w tym momencie nie znaczy nic. BL potrzebuje jakość a ta kosztuje.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1736
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 12h 56m 58s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez scholli7 » 2017-11-01, 10:07

Haju może i jestem naiwny ale takie jest moje zdanie. Schalke na dziś dzień w BL ma już zaledwie 3 pkty straty do 2 Borussi, a 6 pktów straty do Nas. Oglądałem ich kilka meczów w tym sezonie i wg mnie grają całkiem przyzwoicie, dlatego nie wiem dlaczego zakładasz z góry,że nie powalczyłoby z Romą czy też Napoli. Potrafili wygrać nawet z Lipskiem, bądź co bądź vice mistrzem Niemiec.
Napoli jak przoduje w lidze włoskiej tak w CHL już tak kolorowo nie jest. Dziś zapewne będą bencki z Citi ;) Jak Schachtar wygra z Feyenoordem mogą im też już odskoczyć na 6 oczek. Dlatego nie wiem dlaczego się tak podniecacie tym Napoli ;) Moim zdaniem Juve w ostatecznym rozrachunku w Lidze i tak Ich pyknie ;)
Roma znowu w lidze słabiej ale tu rzeczywiście szacun dla Nich za prowadzenie w ciężkiej grupie z Chelsea i Atletico. Jednak i tak twierdzę, że w takicbh zestawieniach, Roma, Napolli - Schalke, Leverkusen obejrzelibyśmy równorzędną walkę
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez haj » 2017-11-01, 10:25

Bujac w obłokach każdy może :wink:
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Mars » 2017-11-01, 11:16

Bayern > Juve, ktore 2 razy meczy sie z jakims Sportingiem. BVB i Lipsk w formie to tez zespoly na miare Napoli, Interu czy Romy. O Milanie nie ma co gadac bo poki co jest słabiutki. A Schalke i Leverkusen to zawsze nie wiadome, ktore moga zagrac rowny mecz z najlepszymi na swiecie albo dostac od byle placków. Jak dla mnie porownujac ligi, sa na zblizonym poziomie z tym ze to my mamy Bayern :)
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez haj » 2017-11-01, 12:06

Tyle, że to Juve w 2015 i 2017 grało w finale Ligi Mistrzów :wink: Piszesz o nich, że się męczą ze Sportingiem, podczas gdy BVB z kretesem poległo z Realem, tottenhamem i nie potrafiło wygrać w Nikozji, więc brak u Ciebie konsekwencji w tym temacie. RB ma w grupie takich potentatów jak Besiktas, Porto czy Monaco, a i tak zgromadził aż 4 punkty. Nie jestem fanem Serie A, ale nie da się ukryć, że poziom obu lig jest wyrównany i nie ma za bardzo możliwości wskazania przewagi jednej.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez mancipium » 2017-11-01, 12:26

popieram Haja, a wręcz mam możliwe, że Serie A ma przed sobą lepszą przyszłość moim zdaniem.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Mars » 2017-11-01, 13:46

Stawiam Juve na jednej półce z Bayernem, jednak ogolnie Bayern jest wiekszym i lepszym klubem. Doceniam te finały, bo to ogromne osiągnięcie, ale to nie daje im zadnego tytułu. A BVB pisałem jeśli sa w formie, bo teraz to pozal sie Boże, poziom jakiegos Udinese albo bardziej i trafniej - Milanu.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Recit » 2017-11-01, 15:22

Mars napisał(a):Stawiam Juve na jednej półce z Bayernem, jednak ogolnie Bayern jest wiekszym i lepszym klubem.

Czym mierzysz "większy i lepszy" poza własną sympatią? Osiągnięciami? Bo Juve przewaliło jeszcze więcej finałów CL niż Bayern? :P Ilością like'ów na Fejsie? Szacowaną wartością?
Nawet jeżeli Bayern > Juve, z czyma akurat się zgadzam, to mówimy o ustalaniu kolejności na tej samej najwyższej półce, bo bez wątpienia Juve i Bayern to ścisły top piłkarskiego świata.

scholli7 napisał(a):Bo takie Napoli o ile mnie pamięć nie myli raz zdobyło puchar Uefa podobnie zresztą jak Schalke w 1997 r, czy też Leverkusen w 1988 r;) Roma nie ma jakiś spektakularnych osiągnięć w Europie, ma je właśnie Inter czy też Juve :wink: Dlatego trochę nie fer nabijać się z Neverkusen czy też ze Smerfów bo nie odboegają poziomem zarówno Romie czy też Napoli :P

OK, czyli równając osiągnięcia Neverkusen i Smerfów z Romą i Napoli patrzymy na lepsze ekipy: BVB oraz Inter i Milan. Nie ma czego porównywać, bo Borussia odpada w przedbiegach.
Aktualny poziom sportowy? Nie chciałbym żeby Bayern trafił na Juve, ale tutaj daję remis. BVB w obecnej formie raczej nie sprosta Romie (zresztą o czym mówimy, raczej nie będą mieli okazji zagrać teraz wiosną w CL), więc + dla Serie A. Napoli jest specyficzne, więc nie wiem. O innych ekipach nie chce mi się pisać, ale coś czuję, że Inter spokojnie walczyłby z Bayernem o mistrzostwo w tym sezonie, a Milan z takim wsparciem finansowym też prędzej czy później odpali.

mancipium napisał(a):Serie A ma przed sobą lepszą przyszłość moim zdaniem.

Otóż to. Zwyczajna sytuacja to:
Bundesliga = Bayern i długo, długo nic
Serie A = Juve, Milan, Inter i gdzieś tam frajersko przegrywająca Roma
Calciopoli odchodzi do historii i coś mi się wydaje, że taki zwyczajny stan wróci. Trochę Bundesliga nie wykorzystała tego czasu kryzysu we Włoszech. Parę lat temu wydawało się, że gonią Anglików i Hiszpanów, ale teraz już chyba mało kto tak powie.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 42m 13s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Mars » 2017-11-01, 15:34

Recit napisał(a):Mars napisał(a):
Stawiam Juve na jednej półce z Bayernem, jednak ogolnie Bayern jest wiekszym i lepszym klubem.

Czym mierzysz "większy i lepszy" poza własną sympatią? Osiągnięciami? Bo Juve przewaliło jeszcze więcej finałów CL niż Bayern? Ilością like'ów na Fejsie? Szacowaną wartością?
Nawet jeżeli Bayern > Juve, z czyma akurat się zgadzam, to mówimy o ustalaniu kolejności na tej samej najwyższej półce, bo bez wątpienia Juve i Bayern to ścisły top piłkarskiego świata.


Odpowiedziałeś sobie drugim zdaniem.

Recit napisał(a):Serie A = Juve, Milan, Inter i gdzieś tam frajersko przegrywająca Roma


Nie obrażajmy reszty klubów, bo Milan na ten moment nie istnieje i we Włoszech jak i w Europie jest średniakiem.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Recit » 2017-11-01, 16:17

Mars napisał(a):Nie obrażajmy reszty klubów, bo Milan na ten moment nie istnieje i we Włoszech jak i w Europie jest średniakiem.

Pisałem o zwyczajnej sytuacji, to nie jest zwyczajna sytuacja ;)
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 42m 13s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez scholli7 » 2017-11-01, 17:12

Recit napisał(a):OK, czyli równając osiągnięcia Neverkusen i Smerfów z Romą i Napoli patrzymy na lepsze ekipy: BVB oraz Inter i Milan. Nie ma czego porównywać, bo Borussia odpada w przedbiegach.
Aktualny poziom sportowy? Nie chciałbym żeby Bayern trafił na Juve, ale tutaj daję remis. BVB w obecnej formie raczej nie sprosta Romie (zresztą o czym mówimy, raczej nie będą mieli okazji zagrać teraz wiosną w CL), więc + dla Serie A. Napoli jest specyficzne, więc nie wiem. O innych ekipach nie chce mi się pisać, ale coś czuję, że Inter spokojnie walczyłby z Bayernem o mistrzostwo w tym sezonie, a Milan z takim wsparciem finansowym też prędzej czy później odpali.


No ale Recit bądźmy konsekwentni troszeczkę bo piszesz o BvB przez pryzmat jednego aktualnego sezonu to nie fer. Gdzie był w ostatnich latach wspominany przez Ciebie Inter od 2010 r kiedy zagrali z Nami w wielkim Finale? Gdzie był i jest nadal Milan? Z całym szacunkiem do osiągnięć tych Klubów. Co więcej co w ostatnich latach znaczyła Roma? Miała jakieś bardziej spektakularne osiągnięcia w Pucharach niż Schalke czy też Leverkusen coś mi umknęło. A może miało je Napoli?
Piszesz o BvB odpada w przebiegach ja twierdzę, że powalczyliby zarówno z Interem i Milanem czy też Romą :P nie chciałbyś aby Bayern trafił na Juve ostatnimi czasy nikt z Nas tego nie chciał ale to My wychodziliśmy z bezpośrednich rywalizacji z Nimi jako zwyzięzcy.
Śmiem twierdzić, że nawet Lipsk powalczyłby z Romą, z Napoli czy też z inną Włoską drużyną i nawiązał równorzędną walkę :wink:
Patrząc na aktualną Romę, można rzec, że Leverkusen też wychodził z grupy, a Schalke nie tak dawno było blisko wyeliminowania Realu. Trochę ulotną pamięć macie :P zresztą w tym samym sezonie Leverkusen odpadło dooiero w rzutach karnych i to z mocnym wtedy od kilku lat Atletico.
Leverkusen w zeszłej edycji również wyszło z grupy potrafili zremisować na wyjeździe i objechać u siebie nawet wspaniale wyglądające Monaco i to 3:0. :P o tym już też nie pamiętacie? Borussia wyszła 1 z grupy wyprzedzając nawet Real, drużynę która zdobyła LM :wink:
Jedźmy dalej 2 sezony do tyłu Leverkusen 2 krotnie remisowało z Romą 1:1 i 4:4 czyli jak widać nawiązało równorzędną walkę, gromadząc nawet tyle samo oczek co Roma. Dodam, że wówczas mieliśmy wtedy świetnie wyglądający Wolfsburg, który nie dość że wyszedł pierwszy z grupy wyprzedzając choćby ManU potrafił wygrać z Realem ;)
Według mnie po jednym fatalnym sezonie drużyn z Bundesligi piszecie jakby naprawdę nie było tu drużyn, które powalczą z drużynami włoskimi, a tak nie jest. I nie wałkujcie mi o Milanach bo póki co od wielu wielu lat nie ma ich w LM i nie zapowiada się by miało się to jakoś nagle diametralnie zmienić.
Ten sezon jeszcze też nie jest stracony dla Lipska bo szanse na awans jesscze mają ;) a tak jak pisałem wcześniej Napoli tracąc dziś pkty z Citi raczej nie awansuje dalej.
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Recit » 2017-11-01, 18:08

Scholli, racja, tylko zauważ, że piszemy o trochę innych rzeczch. Piszesz o czasie, kiedy Bundesliga zjadała Serie A - zaczęło się to parę lat po wybuchy afery Calciopoli, można to chyba datować od zdobycia Ligi Mistrzów przez Inter, czyli 2010. Potem zaczęła się ich nędza, a Bundesliga rosła w siłę, czego zwieńczeniem był finał CL będący wewnętrzną sprawą Niemieckich klubów.

Przed tym 2010 tak różowo nie było, porównaj osiągnięcia w CL przedstawicieli Serie A i Bundesligi. Zresztą nawet rankingując osiągnięcia tych klubów (Bayern, BVB, Juve, Inter, Milan) to Żółtka 09 lądują na końcu. I to rozumiem za "zwyczajną sytuację", do której powrotu spodziewam się za parę lat - silny Milan w CL. Teraz to tam wiadomo, że to pośmiewisko. Ale z potencjałem.

Nie mówię już o tym, że BVB to jest galeria handlowa dla największych klubów. Jednak nawet teraz kluby z Mediolanu nie dały sobie wyjąć Icerdiego, kuszonego przez United Perisicia, Milan obronił Donnarummę. A kolega z BVB zgłupiał jak się Barca o niego upomniała, Lewy odszedł gdy miał okazję, Mario, Hummels... :P To nie jest klub tego formatu, po prostu.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 42m 13s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości