Serie A - Włochy

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Olszesky » 2010-09-01, 08:23

patryk947 napisał(a):Jak zbierzemy troche wiecej głosow to wyslemy to do siedziby Serie A może to coś da

hehe, oficjalna petycja fanow bajernu monachium w polsce do wladz serie a xD

milan to osobny temat. jeszcze bardziej drazliwy niz serie a. mam wrazenie, ze ci starsi panowie nawet za 5 lat by nas osmieszyli, a inzaghi strzelil ze dwie brameczki.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Recit » 2010-09-01, 10:47

Ja nie przepadam Włochami, za ich mentalnością jak i za otoczką piłki nożnej w tym kraju, ale jednak szacunek dla nich mam. To silna piłkarska nacja, która dorobiła się trzech wielkich klubów i bardzo wielu bohaterów tej dyscypliny sportu. Udawania i symulowania nie trawię po prostu, ale bądźmy poważni - taki Claudio Pizarro czy CR7 w Italii nigdy nie grali, a nurkują lepiej niż wielu makaronów. Poza tym lubię twardy, taktyczny football opary na znakomitej defensywie, a jednak obok symulowania to ich druga cecha rozpoznawcza. Chyba nikt mi nie powie, że Inter załatwił Bayern w finale symulowaniem? ;)

Przy okazji, podoba mi się też stabilizacja i wyrównany poziom tej ligi. Hiszpania to największa nuda - 2 kluby leją wszystkich i miedzy sobą rozstrzygają o mistrzostwie. Angielską piłkę bardzo lubiłem, szczególnie Manchester United za czasów Cantony (do teraz wymienię chyba cały skład z pamięci :P ), a to co obecnie wyrabiają Amerykanie, szejkowie i Rosjanie zupełnie mnie nie bawi. Wychodzi więc na to, że Serie A wcale nie jest taka zła.

Olszesky napisał(a):
milan to osobny temat. jeszcze bardziej drazliwy niz serie a. mam wrazenie, ze ci starsi panowie nawet za 5 lat by nas osmieszyli, a inzaghi strzelil ze dwie brameczki.

Nie wiem czy "starsi panowie" jeszcze do nich pasuje. Inzaghiego trzymają, bo chłopak wciąż ma niesamowity instynkt strzelecki. Jednak średnia wieku już nie jest taka zła. Wręcz sądzę, że taka zdrowa mieszanka młodości z doświadczeniem może przynieść im bardzo dobry sezon.

Przykładowy skład Milanu -

Amelia (28 lat)
Bonera (29) - Silva (25) - Nesta (34) - Antonini (28)
Ambrosini (33) - Flamini (26)
Pato (20) - Ronaldinho (30) - Robinho (26)
Ibra (29)

Czy to jest dom starców? :043:
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 25s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez trocky » 2010-09-01, 17:00

Serie A z całego serca nienawidzę odkąd tylko pamiętam - chyba wyssałem to z mlekiem matki
przez kilka lat ligę wygrywał Juventus to wszystkie 19 pozostałych klubów mówiły, że Juventus kupuje mecze,
teraz od kilku lat ligę wygrywa Inter i pozostałe 19 klubów mówi, że Moratti kupuje mecze i trofea
ligę zacznie wygrywać Milan i znowu wszystkie pozostałe kluby będą mówić, że Milan handluje meczami

ta liga to jedno wielkie bagno, bez ducha sportowej uczciwej walki,
30 lat temu Milan za korupcję został zdegradowany do Serie B
5 lat temu za korupcję zdegradowano do Serie B Juventus
z czasem wyjdą przekręty Interu
aaa i bym był zapomniał - kilka lat temu za korupcję zdelegalizowano Fiorentinę i ta pod marką AC Firenze walczyła w czwartej lidze
Serie A się nie interesuję ale te kilka przekrętów znam a to tylko wierzchołek góry lodowej
ale najbardziej we Włochach nienawidzę tego ich symulowania fauli
a robią to tak perfekcyjnie jakby to było im wpajane na treningach od najmłodszych grup wiekowych od U-6
ucieleśnieniem tego jest postawa Włocha gdy sędzia odgwiżdże jego faul: złożenie rąk jak do paciorka i do sędziego: "Panie sędzie ale przecież nic nie było??"
przyłączam się do apelu olszeskiego: zdelegalizować ten syf
jedyny Włoch, którego podziwiam i szanuję to Luca Toni
a w Serie A trzymam kciuki za Romą - tylko dlatego, że ma tak potężne długi, że najzwyczajniej w świecie nie stać jej na handlowanie meczami

na koniec cytat za Peppino Prisco (legendarny kibic Interu):
"Po podaniu ręki milaniście, myję ją. Po podaniu ręki fanowi Juventusu, liczę palce."

i wykładnia tego cytatu wg wikipedii:
"Opis: nawiązanie do włoskich stereotypów – Milan jako klub nizin społecznych, Juventus jako klub złodziei i oszustów".
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez kibicjks » 2010-09-01, 18:02

Wiem, ze ludzie nie nawidzą włoskiej piłki, ale tak jak powiedział Boniek podczas finału LM " włoską piłkę można krytykować, wyzywać, ale z włoską piłką trzeba się liczyć" czy coś w tym stylu i wy przekonaliście się o tym doskonale w finale :571:


Opis: nawiązanie do włoskich stereotypów – Milan jako klub nizin społecznych, Juventus jako klub złodziei i oszustów"


Charakterystyką włoskiej sceny kibicowskiej jest bardzo ścisłe powiązanie kibicowania z polityką, do niedawna były to wręcz przenikające się wzajemnie światy. Cały kraj jest zresztą dość silnie spolaryzowany politycznie już od zakończenia II wojny światowej, a spór pomiędzy jedną częścią społeczeństwa popierającą lewicę (aż do jej skrajnych form w postaci komunizmu), a drugą, konserwatywną i prawicową (również sięgającą skrajności w postaci faszyzmu), przeniósł się wprost na świat kibiców piłkarskich. Dla przykładu lewicowe miasto (i klub) Bologna od lat przeciwstawia się tradycyjnie prawicowej Veronie. W Mediolanie lewica (klasa robotnicza) tradycyjnie kibicuje Milanowi, a prawica (klasa średnia) Interowi
kibicjks
Bawarczyk
 
Posty: 65
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-04-22, 15:14
Lokalizacja: Jasło
Online: 0s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Recit » 2010-09-01, 18:50

kibicjks napisał(a):W Mediolanie lewica (klasa robotnicza) tradycyjnie kibicuje Milanowi, a prawica (klasa średnia) Interowi

To już zamierzchła historia i żadna tradycja. Berlusconi to lider konserwatywno-prawicowej Forza Italia, a Moratti kojarzony jest z lewicą. Oczywiście fakt, ze ludzie będący u steru klubów są zaangażowani politycznie uzasadnia Twoje słowa i masz rację.

trocky napisał(a):ucieleśnieniem tego jest postawa Włocha gdy sędzia odgwiżdże jego faul: złożenie rąk jak do paciorka i do sędziego: "Panie sędzie ale przecież nic nie było??"

Masz rację, ale czy inni są naprawdę dużo lepsi? Pamiętasz to? :mrgreen:
Obrazek

Ponawiam pytanie, czy ktokolwiek udowodni, że Inter wygrał CL symulowaniem? :) na moje o wiele więcej udawali bezradni gracze Barcelony. W ich szeregach był zresztą mistrz nurkowania, mr. Henry.
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 25s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez trocky » 2010-09-01, 19:09

Recit napisał(a):Masz rację, ale czy inni są naprawdę dużo lepsi?


w każdej nacji znajdą się wyjątki, które symulują (nawet w tak wyrachowanej nacji jak Niemcy) ale to są wyjątki od reguły
Włosi natomiast mają to tak we krwi, że ciężko znaleźć wyjątek od ich reguły, który by nie symulował
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Roqe » 2010-09-01, 20:46

nawet mecz rewanzowy pomiedzy Sampdoria a Werderem pokazal dobitnie ze italiance to mistrzowie prowokacji, symulowania, przedluzania gry (chociaz w tym meczu nie wyszlo im to na dobre;D) itp
Roqe
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1761
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-08-02, 21:34
Lokalizacja: Opole
Online: 1h 19m 46s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Zari » 2010-09-01, 21:03

Myślę że większość nas nie lubi ligi wloskiej czy hiszpanskiej, przeciez kochamy Bayern i BL a to liga dla prawdziwych facetów a nie laleczek. Wole patrzeć jak naprawdę koszą się po nogach niż jak upadają teatralnie i czekają na sędziego
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Recit » 2010-09-02, 08:27

Fajny slogan. Teraz w Bundeslidze widzę momentami więcej symulowania i prób wymuszenia karnego (co prawda nieudolnych) niż w meczach takiego Interu.

Zgoda, że w latach dziewięćdziesiątych to jeszcze była różnica, ale teraz wszyscy grają tak samo. I nie chcę wbijać szpili w oko, ale w finale CL najwięcej próbował nurkować Robben, który po każdym nieudanym dryblingu leciał na murawę jak kłoda.

/ No jasna ****, żebym ja Serie A bronił to jest nie do pomyślenia :mrgreen:

BTW, kojarzycie taki moment gdy Bayern rozważał przepisanie się do ligi włoskiej? :D
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 25s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Serek_ » 2010-09-02, 08:52

Recit napisał(a):BTW, kojarzycie taki moment gdy Bayern rozważał przepisanie się do ligi włoskiej?
ja :) BL wtedy było za słabe jak to mowili :)
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Recit » 2010-11-14, 22:14

Oglądam derby Mediolanu. Ależ kipią złością te drużyny :D Brutalny mecz, widać, że zawodnicy dobrze rozumieją niechęć obu klubów.

Inter to cień teamu z poprzedniego sezonu. O ile Bayern miał lekki kryzys, to Inter zaliczył upadek (mówię o grze, nie o pozycji w tabeli). W dodatku Bayern wraca do normy, a Inter chyba wciąż spada. A Milan potwierdza mistrzowskie aspiracje. Jak się panowie dograją to w CL także będą bardzo mocni. Poza silną pierwszą 11 mają imponującą ławkę rezerwowych i to może być ich klucz do sukcesu.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 25s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez mancipium » 2010-11-14, 22:56

a kto obecnie gra w obronie Milanu, bo mi się wydaje że same bolki - coś takiego jak u nas :).
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez cid » 2010-11-14, 23:03

Nieatrakcyjne derby Mediolanu, lepiej, że wygrał Milan, chociaż dla Juve najlepszy byłby remis. Dobrze, że Zlatan zmontował KO Materazziemu ;]
FC Bayern Deutscher Meister ja so heißt er, mein Verein, ja so war es und so ist es und so wird es immer sein!!!

Obrazek
cid
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1750
Wiek: 34
Dołączył(a): 2008-05-01, 10:40
Lokalizacja: Oława
Online: 4d 14h 35m 40s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez hellbournee » 2010-11-15, 11:15

http://www.youtube.com/watch?v=QYdvHvLM ... r_embedded
Ładnie się tam cieli w tym meczu ;)
hellbournee
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1754
Wiek: 37
Dołączył(a): 2010-04-27, 21:55
Lokalizacja: Łódź
Online: 3m 15s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Recit » 2010-11-15, 22:14

hellbournee napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=QYdvHvLMIoc&feature=player_embedded
Ładnie się tam cieli w tym meczu ;)

Były inne sceny jeszcze. To tak a propos symulowania w Serie A i ligi dla panienek, nie? ;) Prawdę mówiąc pojedynki Juve-Roma i Inter-Milan były bardziej twarde niż jakikolwiek mecz w lidze angielskiej, który w tym sezonie dane mi było oglądać.

Poniżej Kielon w ramach protestu siada na murawie i pokazuje sędziemu, że ma gdzieś to, czy krwawi czy nie - on chce być przy rzucie rożnym i tyle :lol:
Obrazek
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 25s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości