Serie A - Włochy

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Re: Serie A - Włochy

Postprzez scholli7 » 2017-11-01, 20:05

Ale nie popadajmy z skrajności w skrajność bo piszesz jakby rzeczywiście już teraz Serie A tak zdominowało Bundesligę, że nie mamy do nich szans bo tak nie jest :) Jak pisałem o tym wcześniej za wcześnie na takie wnioski po zaledwie jednym słabszym sezonie, w którym Bundesliga słabiej się prezentuje.
Wcześniej wymieniałeś Milan i Inter, ale prawda jest taka, że na dzień dzisiejszy te oba Kluby jeszcze nic nie znaczą w Europie i na pewno nie są na wyższym poziomie niż Kluby z Bundesligi ;). Napoli i Roma są na tym samym poziomie jak właśnie Leverkusen czy też Schalke i takie są fakty.Juve ma porównywalny poziom do Bayernu bo nie zapominajmy, że my też przegraliśmy Finał w 2010 r i 2012 ;)
Wracając do BvB, to czy Dortmund źle zrobił sprzedając swoje gwiazdy? Pomijając Lewego, który odszedł za darmochę.Tak naprawdę plamę zaliczyli przy Gotze, a My wykorzystaliśmy pewne luki ale pomijając nawet to i wracając do Twoich słów jako, że" BVB to jest galeria handlowa dla największych klubów".Powiem tak skoro Dembele im się postawił dobrze według mnie i tak wyszli z tej sytuacji na duży + bo pociągnęli za Niego ogromne konkretne pieniądze, które też na pewno spożytkują.A, że potrafią to robić, przecież wszyscy wiemy bo mogliśmy się przekonać o tym w ostatnich w latach.Gdzie potrafili przecież ściągać do siebie ciekawe nazwiska jak właśnie Dembele :wink:, czy załatać dziurę po Lewym ściągająć Aube. I jeśli piszesz że "nawet teraz kluby z Mediolanu nie dały sobie wyjąć Icerdiego, kuszonego przez United Perisicia, czy też Milan obronił Donnarummę."To powinno zwrócić się jednak również uwagę na to, że Auba też został w Dortmundzie ;) prawda?

Recit napisał(a):Calciopoli odchodzi do historii i coś mi się wydaje, że taki zwyczajny stan wróci. Trochę Bundesliga nie wykorzystała tego czasu kryzysu we Włoszech.


Pożyjemy zobaczymy ja po jednym sezonie, gdzie Kluby z Niemiec słabiej się prezentują w Pucharach, daleki jeszcze jestem od wyciągania takich wniosków. Już United miało powrócić do swojej świetności po ogromnej kasie wpompowanej w ten Klub kilka lat temu i owszem zdobyli Ligę Europy, ale zobaczymy co ugrają w LM. Nie wspominam nawet o Psg, czy też Citi którym dawno już wielu wieszczyło jakieś spektakularne sukcesy w Europie( właśnie poorzez ogromną kasę pompowaną w te Kluby), ale póki co jeszcze ich nie ma. Różnica między Nimi, a Milanem, czy też Interem polega na tym, że zarówno Citi jak Psg w ostatnich latach grywa jednak w LM, a Milanu i Interu jak nie było tak tu nie ma :P

Recit napisał(a):BVB w obecnej formie raczej nie sprosta Romie (zresztą o czym mówimy, raczej nie będą mieli okazji zagrać teraz wiosną w CL), więc + dla Serie A.

Zawsze może być tak, że Lipsk będzie miał okazje zagrać wiosną z Romą bo los tak zechce i wtedy zobaczymy czy będzie + dla Serie A i czy Lipsk sprosta Romie, bo na dzień dzisiejszy takiego scenariusza jeszcze nie możemy wykluczyć.

Recit napisał(a):do której powrotu spodziewam się za parę lat - silny Milan w CL. Teraz to tam wiadomo, że to pośmiewisko. Ale z potencjałem.


Z pieniędzmi, a nie z potencjałem :P nazywajmy rzeczy po imieniu :P, a czy to przyniesie efekt w postaci tego, że przełoży się na osiągnięcia jakiś sukcesów w Europie zobaczymy.Czas pokaże. Bo już wiele nazw wielkich Klubów od kilku lat przewijało się w konteksćie podobnego potencjału czyt. kasy, a póki co jakiś spektakularnych sukcesów nadal ni ma :P
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Recit » 2017-11-01, 20:30

Tylko z pieniędzmi bez potencjału? No nie wiem. Nie oglądam jakoś dużo Milanu, ale takie grajki jak Romagnoli, Locatelli czy wspomniany Donnarumma zapowiadają się na przekoty, a każdy ma jeszcze daleko do najlepszego wieku dla piłkarza.

Wciąż piszesz o teraźniejszości, a ja tego nie kwestionuję. Ostatnie lata zdecydowanie dominuje Bundesliga i nawet był moment, gdy walczyli z La Liga o palmę pierwszeństwa. Ale to przecież tylko epizod, od kiedy pamiętam była to liga numer 3, czasami mniej lub bardziej naciskana przez Portugalię, Francję czy też (stare dzieje) Eredivisie. Dla mnie liga naszych sąsiadów to Bayern i reszta. Oczywiście BVB na tle tej reszty prezentuje się dobrze, ale to przynajmniej level niżej od Bayernu, a i śmiem twierdzić, że od włoskiej trójki. Popatrzmy na historię:

BVB: 1 x CL, 1 x finał (a w kraju całe 8 mistrzostw)
Milan: 7 x CL, 4 x finał
Juve: 2 x CL, 7 x finał
Inter: 3 x CL, 2 x finał

Także tego, co tu w ogóle porównywać patrząc z perspektywy historycznej :P W Pucharze UEFA/Lidze Europy nie chce mi się sprawdzać ale też nie spodziewam się przewagi Bundesligi, bo do Interu i Juve swoje dołożyły jakieś Parmy czy inne Napoli, a do Niemiec puchar przywiozły oczywiście Bayern, Smerfy po pamiętnym finale z Interem i tam pewnie w starych czasach parę osiągnięć.

Podsumowując. Historia + kasa podpowiadają mi, że za parę lat Serie A będzie jednoznacznie lepsza niż Bundesliga. Czyli wróci do tego, co było. Mnie to nie przeszkadza, podoba mi się Bundesliga taka, jaka jest :)
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 42m 13s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez ironlemon » 2017-11-07, 05:02

aniolbezskrzydel napisał(a):do Juve za Nedveda przyszedł Krasić

Zawsze jak sobie o tym przypomnę, to wyobrażam sobie zarząd Juventusu dochodzący do wniosku, że talent Nedveda był na pewno ukryty we fryzurze :lol:
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Recit » 2017-11-07, 17:25

@aniolbezskrzydel

Mnie się wydaje, że Calciopoli zachwiało klasycznym układem sił we Włoszech. Lidze siłę zapewniały dążenia 3 klubów, które z krajowego podwórka przenosiły się na Ligę Mistrzów. Wzajemnie się napędzali. Coś takiego miało miejsce w Bundeslidze, gdy Bayern musiał się szczególnie postarać, gdy BVB zaczęło podskakiwać i zaowocowało to niemieckim finałem CL. Gdy po Calciopoli zabrakło Juve, a tak jak zauważyłaś ekipy z Mediolanu wpadły w swoistą dziurę pokoleniową, to nie było komu ciągnąć tej ligi. Z całym szacunkiem dla Romy, Napoli czy Lazio to jednak nie ta siła oddziaływania co włoskie pasiaste trio. Teraz to się zmienia. Juve po swoim powrocie zmieniło Serie A w taką Bundesligę, gdzie są oni + reszta, ale faktycznego wzrostu poziomu spodziewam się w ambicji klubów z Mediolanu, którzy wreszcie, powoli, starają się rzucić rękawice Starej Damie. Jak to się stanie i znów 3 kluby będą walczyły o prymat na Półwyspie Apenińskim to nie ma siły, musi się to przełożyć na ich sytuację w CL. Za duże pieniądze, tradycje i ambicje wchodzą w grę żeby tak się nie stało.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 42m 13s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Recit » 2017-11-07, 22:49

aniolbezskrzydel napisał(a):Co do Juve - pamiętam jak dwa lata mój mąż był w ciężkim szoku, ze tak słaba drużyna wyeliminowała Real i weszła do finału LM (niewiele brakowało, a z grupy by nie wyszli, potem wykorzystali kryzys BVB, wymęczyli Monaco).

Różnie to bywa, nie da się być super przez cały rok o czym niektórzy zapominają i wskazują faworytów/loserów już wczesną jesienią :P Jak już jesteśmy przy Makaronach to Inter w 2010 z tego co pamiętam wyszedł z grupy w ostatnich... minutach :D Czy coś takiego. A potem wiemy jak było. Swoją drogą, czy to nie był ostatni naprawdę wielki sezon Mou? Od tego czasu koleś raczej rozczarowuje mimo mistrzostw krajowych z Realem i CFC, a teraz jego United nie da się oglądać.

Inter ma Spallettiego, na teraz im wystarczy :P Jestem ciekawy czy Milan sięgnie po Ancelottiego jak już pogonią Montellę.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 42m 13s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Forza AC Milan » 2017-11-08, 19:43

aniolbezskrzydel napisał(a):bo przecież dwa razy nie wchodzi sie do tej samej rzeki


Jupp pewnie by się nie zgodził :P

A ogólnie co do Milanu to paka jest całkiem ok, ale zawaliło przygotowanie fizyczne zespołu (trener od przygotowania już zwolniony) bo Milan jest na 17 czy 18 miejscu w Serie A pod względem przebiegniętych km. Do tego jest kosmiczna rotacja, bo co mecz to inne zestawienie i przedłużyło się przez to zgranie tylu nowych piłkarzy. Jestem przekonany, że na wiosnę lub przyszły sezon to wszystko ruszy w dobrą stronę. Podobno Montella ma mieć pewne miejsce do końca sezonu (bo na teraz nikogo lepszego nie ma dostępnego a Carlo sam podobno nie bardzo chce teraz pracować). Do tego imo Carlo woli zarządzać juz dobrą druzyną niż budować nową i się nie nada. Podobno zarząd Milanu napalił się na Conte.

Co do całej Serie A to zobaczcie jakie statystyki mają czołowe ekipy. Obecnie będaca na 5 miejscu Roma ma po 11 meczach 27 punktów! Nie ma innej ligi gdzie czołówka aż tak regularnie punktuje. Można powiedzieć, że po prostu reszta Serie A jest słaba, ale według mnie to kolejny punkt pokazujacy, że Serie A wraca na szczyt i właśnie ta rywalizacja w lidze przerodzi się też na dobre wyniki w Europie.
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Recit » 2017-11-08, 22:38

Forza AC Milan napisał(a):
aniolbezskrzydel napisał(a):bo przecież dwa razy nie wchodzi sie do tej samej rzeki


Jupp pewnie by się nie zgodził :P

Raczej by się zgodził, chyba, że jest dyletantem kompletnym z filozofii :P

Forza AC Milan napisał(a):Carlo sam podobno nie bardzo chce teraz pracować

To jest moje jedyne uzasadnienie w kontekście jego przygody w Monachium.

Zgadzam się z tym co piszesz o rywalizacji w Serie A.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 42m 13s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez mancipium » 2017-11-09, 09:05

zresztą naprawdę w złym koncepcie intelektualnym przywołujecie myśl o wchodzeniu 2x do tej samej rzeki.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Dziadek Mróz » 2017-11-10, 14:41

mancipium napisał(a):bo przecież dwa razy nie wchodzi sie do tej samej rzeki


No bez kitu,rzeka za każdym razem jest inna i taki jest sens tego porzekadła,wróćcie do gimnazjum. :wink:
Tak w ogóle sobie przypomniałem trochę jaki skład miało Juve przed degradacją do Serie B.To był kosmos.Buffon,Zambrotta,Thuram,Chiellini,Cannavaro,Vieira,Emerson,Nedved,Camoranesi,Ibrahimovic,del Piero,Trezeguet,Mutu.Gwiazdozbiór.
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Cejmi » 2017-11-10, 18:22

Może mi ktoś powiedzieć jak to jest z płacami i podatkami w poszczególnych krajach? Napoli podobno uczyniło Ghoulama najlepiej opłacanym bocznym obrońcą w Seria A z zarobkami na poziomi 3,5 mln euro netto. Serio niemieckie kluby nie są w stanie rywalizować na poziomie pensji z włoskimi? IMO takie zarobki dla takie BVB, Schalke czy RB to powinna być bułka z masłem, chyba, że tradycyjnie podatki komplikują całą sytuację.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1736
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 12h 56m 58s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez mancipium » 2017-11-11, 11:31

W niemczech powyżej 250 tys. EURO jest 45%.
we włoszech powyżej 75 tys. euro jest 43% i powyżej 300.000 euro jest kolejne 3%. Są jeszcze podatkiregionalne i gminne (od 0 do 3%)

Wychodzi więc ze podatkowo oficjalnie jest tak samo. Kwestia jak z unikaniem opodatkowania.

3,5 mln euro netto to bardzo dużo, bo brutto musi wychodzi 7mln. To niesamowicie wysoka pensja.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Forza AC Milan » 2017-11-11, 19:00

mancipium napisał(a):3,5 mln euro netto to bardzo dużo, bo brutto musi wychodzi 7mln. To niesamowicie wysoka pensja.


Chyba, że nazywasz się Bonucci i masz około 8 mln netto za sezon czy Donnarumma i masz 6 mln + Twój brat 1 mln... :( Chociaz pomijając te kominy płacowe to faktycznie 3,5 mln to jest dość dużo jak na Serie A i takiego gracza, który mega gwiazdą jeszcze nie jest
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez yarpen » 2017-11-12, 17:49

Pytanie czy są limity na składki od ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych, tj. czy płacisz jest od całej pensji czy np. od max 150 tysięcy. W Niemczech chyba są.
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez dmagio » 2017-11-28, 01:42

Gennaro Gattuso trenerem Milanu. Ciekawie
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2491
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 15h 40m 7s

Re: Serie A - Włochy

Postprzez Dziadek Mróz » 2017-11-28, 16:06

Dobrze,że nie Carlo, bo by ich jeszcze odbudował :wink: Gattuso był takim boiskowym patusem,pierwszy do bitki i do faulowania,na pewno będzie miał posłuch w szatni,ale czy to się może udać? Jakoś tego nie widzę.I git,bo łzy kibiców Milanu są jak balsam dla każdego prawdziwego bawarczyka!
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości