Serie A - Włochy

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Serie A - Włochy

Postprzez Recit » 2010-08-31, 20:19

Ponieważ są tematy o lidzie angielskiej i hiszpańskiej, a brakuje o zmaganiach drużyn z Półwyspu Apenińskiego, postanowiłem nadrobić zaległości :)

Obrazek

Tytułem wstępu - we Włoszech o mistrzostwo (nazywane scudetto, czyli "tarczą") walczy 20 zespołów, które rozgrywają po 38 spotkań. Trzy pierwsze drużyny kwalifikują się do Ligi Mistrzów (już niedługo :mrgreen: ). Czwarty zespół występuje w eliminacjach tych rozgrywek. Piąty i szósty zespół zdobywa prawo gry w Lidze Europy UEFA. Trzy ostatnie drużyny spadają do Serie B. Na ich miejsce wchodzą dwa najlepsze kluby drugoligowe, a drużyny z miejsc 3-6 grają mecze barażowe, które wyłaniają trzecią drużynę do awansu.

Do tej pory największe sukcesy osiągały dwie drużyny z Mediolanu i jedna z Turynu. Bilans ich rywalizacji wygląda następująco:

Juventus Football Club - 27 mistrzostw
Football Club Internazionale Milano - 18 mistrzostw
Associazione Calcio Milan - 17 mistrzostw

Ponieważ za 10 tytułów otrzymuje się gwiazdkę, to zgodnie z podstawowymi prawami matematyki Juve posiada nad herbem 2, a kluby z Mediolanu po jednej.

W sezonie 2010/11 rywalizacja zapowiada się niesamowicie ciekawie. Osierocony przez Jose Mourinho Inter w moich oczach wcale nie jest faworytem. Po świetnym mercato Milan ma chyba najlepszy atak na świecie i już wcale nie jest drużyną "dziadków" :D Juventus po kompletnie nieudanym poprzednim sezonie też porobił ciekawe transfery. Warto zauważyć, że wszystkie trzy giganty zmieniły trenerów. Głodna sukcesu i zawsze groźna jest też Roma, w której dla odmiany panuje stabilizacja na stanowisku trenera.

Ode mnie chyba wystarczy na początek ;) Jakie są Wasze prognozy na nadchodzący sezon? :)
Ostatnio edytowano 2014-01-06, 12:24 przez Recit, łącznie edytowano 3 razy
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Zari » 2010-08-31, 20:32

Ja bym bitwą o scudetto tego nie nazwał, co najwyżej symulację o scudetto
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Moroś » 2010-08-31, 20:39

Zari napisał(a):Ja bym bitwą o scudetto tego nie nazwał, co najwyżej symulację o scudetto


haha ;D niezłe. Sądzę , że mistrzostwo obroni Inter. Namieszać może Sampdoria. Milan pierwsza czwórka.
tylko pytam napisał(a):
extreme napisał(a):jak powrót lubinków?
Jedno auto oszukało kobietę na bramkach na 20 groszy, po czym szybko palą wroty, póki baba zdążyła się zorientować i opuścić szlaban. Info telefoniczne.
Moroś
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 394
Wiek: 30
Dołączył(a): 2010-02-07, 18:12
Online: 15m 46s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez radekfcb » 2010-08-31, 20:41

Przede wszystkim upadek Interu. Bez Mourinho to już nie będzie "ten" Inter, a wg mnie Benitez jest sporo gorszym trenerem. Nie ma też takiej charyzmy jak Portugalczyk, poza tym na Mediolańczykach po tak udanym sezonie ciąży wielka presja. Załapią się zapewne na podium, ale już nie na najwyższy stopień. Kadra też raczej uległa osłabieniu (Balottelli -> MC)

Milan jak wiadomo wzmocnił bardzo ofensywę. Potencjał na mistrza na pewno mają (mimo średniej obrony), pytanie czy brazylijskie gwiazdy będą tańczyły więcej na boisku, czy w nocnych klubach. W każdym bądź razie atak Milanu jest magiczny. Chciałbym, żeby się odrodzili i wygrali scudetto, bo to jedyna drużyna z czuba Serie A do której nic nie mam :p

Juve. Przede wszystkim sprzedaż Diego - który podobno był ich najlepszym zawodnikiem w okresie przygotowawczym. Z drugiej strony zawsze miałem wrażenie, że on do tej drużyny nie do końca pasował. W sumie zrobili jednak transferów b.dużo - przynajmniej część z nich powinna wypalić. Krasic i Quagliarella powinni siać popłoch w szeregach rywali.

Miejsca 4-8 wydają się być zarezerwowane dla Romy, Fiorentiny, Genuy, Sampdorii i Napoli. W tej strefie żadna konfiguracja mnie nie zdziwi.

Ogólnie muszę przyznać, że liga włoska nigdy mnie specjalnie nie pociągała, ani też nie imponowała mi. Moje "zainteresowanie" Serie A w sezonie 10/11 ograniczy się raczej do pobieżnego przeglądania wyników i obejrzeniu kilku topowych meczy. Niemniej wydaje mi się, że pierwsza trójka na koniec sezonu będzie wyglądała dokładnie tak:

1. Milan
2. Juve
3. Inter

:)
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez cid » 2010-08-31, 20:51

Oczywiście Juve!! Mój drugi ulubiony klub po Bayernie, któremu kibicuje od bardzo dawna i wspaniały Del Piero, który wg mnie zasłużył na szacunek u wszystkich kibiców piłki nożnej. Transfery nastukali ciekawe, ale gdyby zatrzymali Diego i Trezeguet'a byliby jeszcze mocniejsi. Brakuje im lewego obrońcy i przede wszystkim zgrania, bo jest wielu nowych. Chciałbym żeby wygrali ligę, ale uważam, że będzie im ciężko, to jeszcze nie jest to Juve, którego będą się obawiali wszyscy w Europie, mimo tego myślę, że top 3 jest jak najbardziej realne.

Milan zrobił najlepsze transfery i mimo wiekowej kadry powinien powalczyć o 1 miejsce. Inter vs Milan? Oczywiście będę kibicował Rossonerim i życzył im końcowego sukcesu kosztem lokalnego rywala, z którym nigdy nie sympatyzowałem i nie będę!

Uważam, że Roma nie powtórzy sukcesu z ubiegłego sezonu tj. 2giego miejsca.

Napoli oraz Genoa namieszają w tym sezonie.

Tyle na początek o Serie A ;]
FC Bayern Deutscher Meister ja so heißt er, mein Verein, ja so war es und so ist es und so wird es immer sein!!!

Obrazek
cid
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1750
Wiek: 34
Dołączył(a): 2008-05-01, 10:40
Lokalizacja: Oława
Online: 4d 14h 35m 40s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Pizza » 2010-08-31, 21:20

Dżyzas, nie znoszę włoskiego futbolu w każdej wersji, czy to ligowej, czy reprezentacyjnej. Jak chyba w każdym kraju mam jakiś klub, za który przynajmniej w minimalny sposób ściskam kciuki to z włoskiej branży nic, mam ogromny uraz i z przyjemnością zaorałbym calcio.

Chociaż nie, jest dwóch Włochów których cenię / ceniłem - Rugi Rizzitelli i Andrea Pirlo. Przez chwilę w tym gronie był też Luca, ale to nie były / są wielkie miłości.
FC Bayern since 1997.
Pizza
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 261
Wiek: 35
Dołączył(a): 2010-08-07, 22:05
Online: 0s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Olszesky » 2010-08-31, 21:30

chcialbym zeby zamkneli serie a i rozwiazali kluby wymienione w postach moich poprzednikow.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Zari » 2010-08-31, 21:42

Jak już to Fiorentina niech wygra, mają ładne koszulki i ładne miasto i Boruca w kadrze :D
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez koval__ » 2010-08-31, 21:46

Zari napisał(a):Jak już to Fiorentina niech wygra, mają ładne koszulki i ładne miasto i Boruca w kadrze :D


zdecydowanie przemawia do mnie miasto ;) no i fajnie jakby Boruc wygryzł Freya ;)
koval__
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 577
Wiek: 41
Dołączył(a): 2009-06-11, 18:38
Lokalizacja: Jaworzno
Online: 1h 11m 55s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez mancipium » 2010-08-31, 23:00

Olszesky napisał(a):chcialbym zeby zamkneli serie a i rozwiazali kluby wymienione w postach moich poprzednikow.


+1
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Pizza » 2010-08-31, 23:12

mancipium napisał(a):
Olszesky napisał(a):chcialbym zeby zamkneli serie a i rozwiazali kluby wymienione w postach moich poprzednikow.


+1
+1.

Kibicom wszelkich włoskich klubów życzę szczęśliwego trwania w masochiźmie.
FC Bayern since 1997.
Pizza
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 261
Wiek: 35
Dołączył(a): 2010-08-07, 22:05
Online: 0s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Rael » 2010-08-31, 23:19

Pizza napisał(a):
mancipium napisał(a):
Olszesky napisał(a):chcialbym zeby zamkneli serie a i rozwiazali kluby wymienione w postach moich poprzednikow.


+1
+1.

Kibicom wszelkich włoskich klubów życzę szczęśliwego trwania w masochiźmie.


+1 :D.
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4132
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 12m 5s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez olli » 2010-08-31, 23:24

Rael napisał(a):
Pizza napisał(a):
mancipium napisał(a):
Olszesky napisał(a):chcialbym zeby zamkneli serie a i rozwiazali kluby wymienione w postach moich poprzednikow.


+1
+1.

Kibicom wszelkich włoskich klubów życzę szczęśliwego trwania w masochiźmie.


+1 :D.

+1
Faktem natomiast jest, że Milan w ostatnich latach 2 razy wywalczył LM, przy okazji ogrywając nas w żenujący sposób również 2 razy, nie wspominając o finale LM w tym roku (prawdę mówiąc do dzisiaj do mnie nie dociera, że zaszliśmy tak daleko :shock: )
olli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1471
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Online: 1h 4m 47s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez Scholli » 2010-09-01, 03:09

olli napisał(a):
Rael napisał(a):
Pizza napisał(a):
mancipium napisał(a):
Olszesky napisał(a):chcialbym zeby zamkneli serie a i rozwiazali kluby wymienione w postach moich poprzednikow.


+1
+1.

Kibicom wszelkich włoskich klubów życzę szczęśliwego trwania w masochiźmie.


+1 :D.

+1
no to jedziemy dalej +1 :P

nie raz próbowałem się przekonać do tej ligi, ale nawet spotkania na szczycie nie są w stanie mnie zainteresować - już wolę teoretycznie słabsze ligi jak portugalska czy francuska oglądać niż te marne aktorzyny grające dla pustych trybun :roll:
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Serie A, czyli o włoskiej piłce

Postprzez patryk947 » 2010-09-01, 07:45

Scholli napisał(a):olli napisał/a:
Rael napisał/a:
Pizza napisał/a:
mancipium napisał/a:
Olszesky napisał/a:
chcialbym zeby zamkneli serie a i rozwiazali kluby wymienione w postach moich poprzednikow.


+1
+1.

Kibicom wszelkich włoskich klubów życzę szczęśliwego trwania w masochiźmie.


+1 :D .

+1
no to jedziemy dalej +1 :P

nie raz próbowałem się przekonać do tej ligi, ale nawet spotkania na szczycie nie są w stanie mnie zainteresować - już wolę teoretycznie słabsze ligi jak portugalska czy francuska oglądać niż te marne aktorzyny grające dla pustych trybun :roll:
_________________

+ 1
Jak zbierzemy troche wiecej głosow to wyslemy to do siedziby Serie A może to coś da :D
Setki serc, jedno bicie - Resovia miłość na całe życie!;*
Reska rządzi w Rzeszowie !!!
patryk947
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 909
Wiek: 30
Dołączył(a): 2008-12-31, 23:38
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 0s

Następna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron