Finansowe fair play

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Czy finansowe fair play to dobry pomysł?

tak
14
82%
nie
2
12%
nie mam zdania
1
6%
 
Liczba głosów : 17

Finansowe fair play

Postprzez KoRnKage » 2011-04-11, 10:28

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-m ... omosc.html

http://pl.uefa.com/uefa/aboutuefa/organ ... 93275.html

Co sądzicie o pomyśle UEFA?


Jeśli macie ciekawe linki związane z tym zagadnieniem, to tez podajcie :)
KoRnKage
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1523
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-05-27, 10:05
Lokalizacja: Szczytno
Online: 0s

Re: Finansowe fair play

Postprzez harnas08 » 2011-04-11, 12:38

Według mnie dobry. Przynajmniej skończy się problem:"ojeju jesteśmy zadłużęni co teraz zrobić?" I wielka Afera. Może teraz każdy będzie wydawał na tyle na ile go stać i spoko:P
harnas08
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2010-01-05, 18:17
Lokalizacja: Lublin
Online: 0s

Re: Finansowe fair play

Postprzez KaRoliusz » 2011-04-11, 12:44

może się namieszać ale jestem za!

jako kibic klubu który nie wydaje tak dużo na transfery, moge doczekać się czasów keidy to inne druzyny beda na poziomie Bayernu (a nie tak jak bysmy chcieli, Bayern na poziomie sporotowym innych klubów)
oho jest
KaRoliusz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 344
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-04-04, 14:16
Lokalizacja: Wołów
Online: 3h 4m 13s

Re: Finansowe fair play

Postprzez Mariusz10 » 2011-04-11, 13:07

Jesli tak się stanie, to wg mnie spadną ceny za piłkarzy. Kluby przestaną kupowac tylu zawodników, a i może wychowankowie skorzystaja, bo mają sznase grac więcej.
Obrazek
Mariusz10
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3608
Wiek: 33
Dołączył(a): 2010-07-08, 09:21
Lokalizacja: Mielec
Online: 1d 3h 10m 14s

Re: Finansowe fair play

Postprzez mario_mk » 2011-04-11, 14:53

pomysł ze wszech miar idealny jak dla mnie... skończy się życie na kredyt za nie swoje pieniądze... skończy się wariackie kupowanie piłkarzy za sumy zbliżone do 100mln €... i w końcu będzie można mówić chociaż o częściowym wyrównaniu szans w czołówce europejskich klubów... drużyny z biedniejszych finansowo krajów i tak nie szastają pieniędzmi, a te z bogatsze robią to w kółko i to pogłębia jeszcze bardziej zapaść między poszczególnymi drużynami podobny to tego jaki jest w Hiszpanii - tylko, że przy wpływach z transmisji TV kiedy to inaczej traktuje się 2 drużyny, a mówi w kółko o wyrównywaniu szans... dla mnie to świetny pomysł...
Żadna osoba, nikt nie jest większy od Bayernu. Nikt. Susie Schaaf, ESPN ---- poza żoną, Kocham Cię Kasiu :D
mario_mk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1503
Wiek: 44
Dołączył(a): 2005-08-04, 21:20
Lokalizacja: Radomsko/Bieruń
Online: 11h 23m 33s

Re: Finansowe fair play

Postprzez mancipium » 2011-04-11, 15:55

imho co roku to odwlekają i pewnie dojdzie do tego, że albo to wejdzie w okrojonej formie albo jak juz wszyscy z dlugów wyjda :0.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Finansowe fair play

Postprzez harnas08 » 2011-04-11, 16:42

W sumie mogą stracić dużo kasy jak zabronią grać takiej Barcelonie... Dlatego wątpie że by tak zrobili...
harnas08
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2010-01-05, 18:17
Lokalizacja: Lublin
Online: 0s

Re: Finansowe fair play

Postprzez RobbenFAN » 2011-04-11, 17:05

To zabije średnie kluby. Spójrzcie na Primera Division. Tam o wiele, wiele, wiele, wiele więcej kasy za prawa transmisyjne dostaje Real i Barcelona od całej reszty. Takie zespoły jak Villarreal, Sevilla itd. będą miały problemy.
RobbenFAN
Bawarczyk
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2010-12-19, 20:01
Online: 0s

Re: Finansowe fair play

Postprzez Recit » 2011-04-11, 17:19

RobbenFAN napisał(a):To zabije średnie kluby. Spójrzcie na Primera Division. Tam o wiele, wiele, wiele, wiele więcej kasy za prawa transmisyjne dostaje Real i Barcelona od całej reszty. Takie zespoły jak Villarreal, Sevilla itd. będą miały problemy.
To podlega przecież negocjacji. Jeśli Malaga wynegocjuje sobie lepsza kasę niż Real to proszę bardzo. Bayern też chce oglądać więcej osób niż Kolonię i fajnie by było, żeby znalazło to odbicie w finansach.

Ja jestem od początku "za", ale nie chodzi mi tutaj tylko o zadłużenia, a także o przejęcia klubów przez np. superbogaczy, dorobionych na zasadach dalekich od wolnego rynku. Niby wszystko gra, np. Chelsea nie ma długu w banku, a wydaje forsę właściciela, który może z nią robić, co tylko chce. Niby OK, ale z duchem sportu wiele wspólnego to nie ma. Tymczasem: "wydajesz tyle ile zarabiasz" to prosta, czytelna i łatwa do wyegzekwowania reguła. Takie rzeczy się sprawdzają.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 25s

Re: Finansowe fair play

Postprzez RobbenFAN » 2011-04-11, 17:54

To podlega przecież negocjacji. Jeśli Malaga wynegocjuje sobie lepsza kasę niż Real to proszę bardzo. Bayern też chce oglądać więcej osób niż Kolonię i fajnie by było, żeby znalazło to odbicie w finansach.

Nie podlega. Dlatego m.in. prezes Sevilli(?) postulował, żeby zrobić ligę bez Realu i Barcy.
RobbenFAN
Bawarczyk
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2010-12-19, 20:01
Online: 0s

Re: Finansowe fair play

Postprzez Recit » 2011-04-11, 20:31

Jak to nie podlega? To się na 100% wzięło z tego, że Barcę i Real chce oglądać o wiele więcej ludzi niż Sevillę, więc te 2 kluby wynegocjowały dla siebie większe kawałki tortu podczas podpisywania umowy liga - tv.

Liga hiszpańska bez Barcy i Realu? Coś czuję, że miałaby mniej widzów niż każda liga, w której grałyby Barca i Real :P
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 25s

Re: Finansowe fair play

Postprzez trocky » 2011-04-11, 21:20

Recit napisał(a):podczas podpisywania umowy liga - tv


mogę się mylić ale w Hiszpanii nie ma umów tv: La Liga - telewizja, a jest: klub - telewizja
każda drużyna indywidualnie negocjuje ze stacją tv prawa pokazywania jej w grze,
władze La Ligi nie podpisują umowy dla całej ligi
coś tak o uszy mi się obiło
dlatego Barcelona i Real mają tak ogromne wpływy
jak na świecie chce ich oglądać około miliarda ludzi, więc trzeba tym klubom najwięcej płacić
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Finansowe fair play

Postprzez pablo » 2011-04-11, 21:58

W Hiszpani tak jak w kazdym kraju jest umowa federacja-TV, wygasa ona w 2014 roku. Do tego czasu nie zmieni sie kwota jaka dostaje BBVA ale napewno zmieni sie sposob dzielenia kasy. Nie pamietam dokladnie jakie sa proporcje podzialu ale ogromna czesc kasy dostaje Real i Barcelona. Ogolnie te kluby beda mialy problem jezeli chodzi o finanse w przyszlosci. Juz teraz konczy sie preferencyjne opodatkowanie obcokrajowcow, do tego mniejsze beda wplywy z praw telewizyjnych, ktore stanowia okolo 1/3 budzetu tych klubow. Do tego trzeba pamietac o olbzymim zadluzeniu, ktore trzeba bedzie splacic. Te kluby do tej pory opieraly swoja polityke na kredytach i kupowaniu za to graczy i zwiekszaniu budzetu placowego. Jestem ciekawy jak to bedzie wygladalo w praktyce bo gdyby przyjac zasady jakie proponuje UEFA to kluby te mialyby spore klopoty. Znajac jednak zycie znajda sie sposoby na obejscie przepisow. Madryt znowu odkupi od Realu stadion po czym podaruje go klubowi :| Katalonia tez znajdzie sposob zeby jakos ulzyc Barcelonie i splacic jej kredyty. Niemniej jednak Finansowe fair play jest krokiem w dobra strone. Pytanie tylko jak to bedzie sprawdzalo sie w praktyce.
pablo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 2005-04-08, 21:09
Online: 2d 26m 38s

Re: Finansowe fair play

Postprzez Cejmi » 2011-04-11, 22:01

Mimo wszystko dystrybucja praw tv w Hiszpanii jest na tragicznym poziomie i już niemal ogląda się La Ligę jak ligę szkocką. Przepaść jest zbyt duża i poziom tej ligi jako ogółu jest na coraz niższym poziomie. Dziwne, że nic tam z tym nie robią, ale jak jest się zapatrzonym tylko w Realu i Barcy to cóż poradzisz. 2 giganty mają znaczną przewagę i nie chcą z niej zrezygnować.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1736
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 12h 56m 58s

Re: Finansowe fair play

Postprzez mancipium » 2011-04-12, 09:36

Madryt i Katalonia dadzą miliony klubom, a potem w ramach UE będziemyr atować Hiszpanię z kryzysu - jakie to piękne sprawiedliwe i europejskie :D.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Następna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości