Primera División - Hiszpania

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Która drużyna wygra Primera Division w sezonie 2015/2016?

Ankieta wygasła 2015-09-24, 14:51

Barcelona
3
43%
Atletico
3
43%
Real
1
14%
Valencia
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 7

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez Klinsmann » 2017-04-25, 01:10

Za każdym razem kiedy jest El Clasico na Santiago Bernabeu starają się skrzywdzić Lionela Messiego i zawsze kończy się to czerwoną kartką - mówił o grze "Królewskich" Fabio Capello

Szczerze nie pamiętam, ale czy to aż tak źle jest? Czy słowo - naprawdę, zostało użyte dla podkreślenia? Pewnie im krystyna płaci za wyeliminowanie Messiego :lol: Nie no, sorry - nie mogłem się powstrzymać.
Od kartki się cwaniaczki odwołują bo szefem La Liga jest ich fan :lol: Serio, teraz przeczytałem.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez Forza AC Milan » 2017-04-25, 16:13

scholli7 napisał(a):W momencie wrzutki Marcelo 2 wracających zawodników Realu było na spalonym i tu nie ma nawet o czym dyskutować


Owszem, ale nie brali udziału w akcji co wiąże się z tym, że sędzia nie ma prawa gwizdać spalonego. naprawdę jestes az takim ignorantem/idiotą, że tego nie wiesz?
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez scholli7 » 2017-04-25, 18:47

Chyba Ty jesteś aż takim ignorantem/idiotą że tego nie wiesz. Słyszałeś o pojęciu spalony pasywny? Spalony powrotny. Jeden sędzia Ci coś takiego odgwizda, a inny nie. A jeszcze inny uzna bramki z metrowych spalonych :mrgreen: Nie ucz ojca dzieci robić, bo na temat przepisów jak bardzo chcesz możemy porozmawiać :lol:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez Forza AC Milan » 2017-04-25, 19:10

scholli7 napisał(a):Chyba Ty jesteś aż takim ignorantem/idiotą że tego nie wiesz. Słyszałeś o pojęciu spalony pasywny? Spalony powrotny. Jeden sędzia Ci coś takiego odgwizda, a inny nie. A jeszcze inny uzna bramki z metrowych spalonych :mrgreen: Nie ucz ojca dzieci robić, bo na temat przepisów jak bardzo chcesz możemy porozmawiać :lol:


To, że ktoś gwizdnie to osobna sprawa, bo to ludzie i mogą się mylić. Inna sprawa to taka, że tamci gracze nie brali udziału w akcji więc ich obecnośc na pozycji spalonej nie miała wpływu na grę. Skoro taki pewniak z Ciebie to daj jakieś linki do przepisów, żeby mnie wyprowadzić z ignorancji. Chętnie poczytam.

PS. Ja swoją wiedze opieram na przepisach ze strony PZPN na sezon 16/17. Dokładnie same przepisy na stronie 76 a na 185 łatwe do zrozumienia przykładu graficzne z linku niżej.Chociażby przykład 2 czy 3 gdzie NIE MA SPALONEGO.

https://www.pzpn.pl/public/system/files ... 6_2017.pdf
Ostatnio edytowano 2017-04-25, 19:24 przez Forza AC Milan, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez ironlemon » 2017-04-25, 19:24

Scholli... przy całym szacunku do Ciebie, trochę się teraz kompromitujesz :P
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez SoSeductive » 2017-04-25, 20:42

Ja bym chciał tylko, żeby zawsze osoba powołująca się na zasady pokazała je w rzeczywistości :P bo trochę mi to przypomina podwórkowe zasady, gdzie co mecz ktoś potrafił wymyślić coś nowego bo tak się gra :twisted:
Danke Carlo. :567:
SoSeductive
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 899
Wiek: 30
Dołączył(a): 2010-04-28, 19:41
Online: 11d 17h 42m 8s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez tylko hertha » 2017-04-25, 21:35

pasywny z praktyki jest najczesciej jak ktos na ofsajdzie utrudnia bramkarzowi widocznosc, lub blokuje obroncow, zeby nie mogli bronic
tylko hertha
Bawarczyk
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2016-10-14, 22:58
Online: 2d 17h 33m 47s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez Klinsmann » 2017-04-25, 21:48

Sorry, że tu, ale tak przy okazji do gościa nade mną. Oglądasz mecze Herthy? Jak się Weiser spisuje i jakie masz o nim zdanie? Żałuję, że od nas odszedł, pytanie czy mam rację?
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez Mars » 2017-04-25, 22:10

Klinsmann napisał(a):Sorry, że tu, ale tak przy okazji do gościa nade mną. Oglądasz mecze Herthy? Jak się Weiser spisuje i jakie masz o nim zdanie? Żałuję, że od nas odszedł, pytanie czy mam rację?


Wątpię że to kibic Herthy :)
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez scholli7 » 2017-04-25, 22:42

W myśl przepisów uczepiłeś się tylko i wyłącznie tego, że Oni nie brali udziału w grze - poprzez przyjęcie lub zagranie piłki czyli do podpunktu a, a dlaczego wobec tego nie ustosunkujesz się, do reszty czyli dalszych podpunktów tegoż 2 pktu ,o ktorym wspomniałeś ,a m.in do przeszkadzania przeciwnikowi w zagraniu poprzez chociażby zastosowanie pułapki ofsajdowej?Bo wobec tego takie zagranie można podpiąć właśnie pod celowe przeszkadzanie przeciwnikowi (oni takie rzeczy trenują, bo wiedzą jakie pułapki ofsajdowe stosują obrońcy Barcelony i stąd taki celowy wolny powrót przy tej wrzutce,by im to utrudnić chyba każdy pamięta tą akcję Barcy z Psg :
https://m.youtube.com/watch?v=AT-uuYe9XT0

) i innych podpunktów niżej.Ale ja nie o tym
Odniosę się też w myśl przepisów, do podpunktu w którym mowa,że odnieśli korzyść z przebywania na tej pozycji w momencie zagrywania piłki odbitej od słupka :lol:
W późniejszym etapie tej akcji zobacz gdzie znajdował się Ramos, gdzie placek i gdzie gość dobijający ,a gdzie ostatni zawodnik Barcy. A tu taki pierwszy lepszy filmik poglądowy, który przed momentem znalazłem
https://youtu.be/DCyP92TVWSQ Przewiń sobie na 5 min

A ponadto jak masz czas poszukaj sobie i obejrzyj jest masę takich filmików o tej tematyce na youtubie.Nie chce mi się szukać i nie chce mi się Ci na siłę udowadniać,że był spalony.
A jak nie masz czasu albo Ci się nie chce szukać trudno niech Ci będzie - miałeś rację nie było spalonego :wink: A ja jestem w błędzie w myśl przepisów pzpn i możesz traktować mnie za ignoranta czy też za idiotę,jak tam sobie chcesz w sumie zwisa mi to jak kilo kitu na agrafce :mrgreen: :wink:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez Klinsmann » 2017-04-25, 22:46

Jeden mecz zawieszenia dla Ramosa i uwaga :!: Usiądźcie :lol: 600 euro kary :mrgreen:
To tak jak ja bym dostał 20gr za wybicie sąsiadowi zębów :D
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez scholli7 » 2017-04-25, 22:55

Klinsmann napisał(a):Jeden mecz zawieszenia dla Ramosa i uwaga :!: Usiądźcie :lol: 600 euro kary :mrgreen:
To tak jak ja bym dostał 20gr za wybicie sąsiadowi zębów :D


Można, można przecież już media o tym jadą, że to czerwo może być kluczowym momentem o walkę o mistrzostwo. Wałki, wałki i jeszcze raz wałki
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez Forza AC Milan » 2017-04-26, 15:47

scholli7 napisał(a):W myśl przepisów uczepiłeś się tylko i wyłącznie tego, że Oni nie brali udziału w grze - poprzez przyjęcie lub zagranie piłki czyli do podpunktu a, a dlaczego wobec tego nie ustosunkujesz się, do reszty czyli dalszych podpunktów tegoż 2 pktu ,o ktorym wspomniałeś ,a m.in do przeszkadzania przeciwnikowi w zagraniu poprzez chociażby zastosowanie pułapki ofsajdowej?Bo wobec tego takie zagranie można podpiąć właśnie pod celowe przeszkadzanie przeciwnikowi (oni takie rzeczy trenują, bo wiedzą jakie pułapki ofsajdowe stosują obrońcy Barcelony i stąd taki celowy wolny powrót przy tej wrzutce,by im to utrudnić chyba każdy pamięta tą akcję Barcy z Psg :
https://m.youtube.com/watch?v=AT-uuYe9XT0


Ale jak mam się odnieśc do punktów z przeszkadzaniem przeciwnikowi skoro ONI TEGO NIE ROBILI. Dałem Ci linki do przepisów samych strikte, dodatkowo do kilku obrazków poglądowych. Sa tam też takie gdzie piłkarze przeskadzają, zasłaniają widok bramkarzowi itd. W sytuacji z meczu Realu nie widziałem żadnego przeszkadzania przeciwnikowi. To miałem m.in. na mysli poprzez branie udziału w akcji.

Co do linku z YT to jak ktoś robi tak pułapkę ofsajdową to i tak ją robi. W tym momencie liczy się tylko piłkarz który dochodzi do piłki a w tym przypadku nie był on na spalonym w momencie zagrania do niego piłki. Zresztą w tej akcji nikt nie stosował żadnej pułapki. A mi ciągle chodzi o ta sytuacje z ostatniego El Classico jak byś nie zauważył.

scholli7 napisał(a):) i innych podpunktów niżej.Ale ja nie o tym
Odniosę się też w myśl przepisów, do podpunktu w którym mowa,że odnieśli korzyść z przebywania na tej pozycji w momencie zagrywania piłki odbitej od słupka :lol:
W późniejszym etapie tej akcji zobacz gdzie znajdował się Ramos, gdzie placek i gdzie gość dobijający ,a gdzie ostatni zawodnik Barcy. A tu taki pierwszy lepszy filmik poglądowy, który przed momentem znalazłem
https://youtu.be/DCyP92TVWSQ Przewiń sobie na 5 min


o ile dobrze rozumiem chodzi Ci o moment zagrania piłki przez Ramosa w słupek i pozycję Casemiro w tej chwili? Nie wiem o jaką korzyśc może chodzić a obrazek poniżej powinien wszystko wyjaśnić [Gmoch mode on]

Obrazek

scholli7 napisał(a):A ponadto jak masz czas poszukaj sobie i obejrzyj jest masę takich filmików o tej tematyce na youtubie.Nie chce mi się szukać i nie chce mi się Ci na siłę udowadniać,że był spalony.
A jak nie masz czasu albo Ci się nie chce szukać trudno niech Ci będzie - miałeś rację nie było spalonego :wink: A ja jestem w błędzie w myśl przepisów pzpn i możesz traktować mnie za ignoranta czy też za idiotę,jak tam sobie chcesz w sumie zwisa mi to jak kilo kitu na agrafce :mrgreen: :wink:


No słuchaj ja Ci daje AKTUALNE przepisy gry w piłke nożną pochodzace od oficjalnego związku piłki noznej. Jak byś zajrzał to przepisy te są tworzone (tłumaczone) na podstawie tych od IFAB (międzynarodowy związek odpowiadający za przepisy piłki nożnej na świecie działający przy FIFA). Daje Ci też obrazki żeby łopatologicznie zrozumieć o co tak naprawdę chodzi. Z tego wszystkiego wychodzi, że spalonego nie było. Czekam na Twoje argumenty a słyszę tylko, że był spalony, ale nie chce Ci się tego udowadniać :roll: Oczywiście nigdzie nie dałeś chociaż cienia czegoś podobnego do dowodu. Ja nie mam zamiaru tracić czasu na szukanie "dowodu na płaską ziemie". Czekam jednak na takie jeżeli chcesz przedstawić.

No to tylko na koniec, bo widzę, że nie przyznasz się do błędu. TAM NIE BYŁO SPALONEGO. Jednak nie jesteś ignorantem, jesteś iDiOTĄ!
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez scholli7 » 2017-04-26, 16:31

I niech tak będzie z pozdrowieniem :mrgreen:

https://goo.gl/photos/fzA4751ak8u4AHZu9 :lol:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Primera División - Hiszpania

Postprzez tomal125 » 2017-04-26, 17:22

Właściwie to Ramos nie był na spalonym, i Casemiro też nie ? więc skąd spalony ? z nienawiści ?
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości