Eredivisie - Holandia

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez adamekFcB » 2013-12-26, 18:51

No na pewno, ale to będzie mega sensacja jeśli Feyenoord osiągnie coś więcej niż 3 miejsce w lidze. Ponadto przeraża mnie to, że kluby holenderskie już tak mało znaczą w Europie. Nie mówię już o LM, gdzie młodziaki z Holandii dostają bęcki od wyjadaczy z lig angielskiej, niemieckiej czy hiszpańskiej, ale w LE nie lepiej idzie Eredevisie, bo nie przypominam sobie jakiegoś sukcesu tej ligi w pucharach od kilku lat.
adamekFcB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1231
Wiek: 30
Dołączył(a): 2012-02-20, 19:21
Online: 23d 15h 12m 28s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez DamianM » 2013-12-26, 19:25

Dwa lata temu Feyenoord zajął 2. miejsce, rok temu 3, więc aż taka sensacja teraz by nie byla. Może uda się teraz jeszcze więcej, kto wie.
DamianM
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2013-12-26, 02:49
Lokalizacja: UK
Online: 0s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez adamekFcB » 2013-12-26, 19:34

Teraz tylko trzeba czekać aż Vitesse się wyszumi, bo trafili z formą w rundzie jesiennej :D

Ciekawi mnie kiedy Eredevisie wróci do produkowania talentów na miarę Ibry, Robbena, Suareza czy Sneijdera. Ostatnio straszna posucha i tylko Eriksen wypłynął na szersze wody (chociaż imo pośpieszył się Duńczyk z tym wyjazdem). De Jong z Twente też się zapowiadał na dobry materiał na gwiazdę, ale jego przygoda w Gladbach to... :lol:
adamekFcB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1231
Wiek: 30
Dołączył(a): 2012-02-20, 19:21
Online: 23d 15h 12m 28s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez DamianM » 2013-12-26, 19:38

Podstawowy problem to taki, że młodzi, 14, 15, 16 latkowie idą za granicę, a po 2 latach wracają z podkulonym ogonem, bo sie pogubili.

A Feyenoord dostarcza najwięcej mlodych graczy do reprezentacji każdej kategorii. Prawy obrońca klubu, Daryl Janmaat, materiał na najlepszego prawego obrońcę w Europie. W Holandii już nim jest a kolejka zainteresowanych nie ma końca.
DamianM
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2013-12-26, 02:49
Lokalizacja: UK
Online: 0s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez scaloni » 2013-12-26, 19:51

adamekFcB napisał(a):Teraz tylko trzeba czekać aż Vitesse się wyszumi, bo trafili z formą w rundzie jesiennej :D

Ciekawi mnie kiedy Eredevisie wróci do produkowania talentów na miarę Ibry, Robbena, Suareza czy Sneijdera. Ostatnio straszna posucha i tylko Eriksen wypłynął na szersze wody (chociaż imo pośpieszył się Duńczyk z tym wyjazdem). De Jong z Twente też się zapowiadał na dobry materiał na gwiazdę, ale jego przygoda w Gladbach to... :lol:


Mertens, Lens, Strootman, Bony, van Ginkel, Chadli :) wiadomo, nie są to jacyś niewiarygodnie jacy piłkarze, ale mimo wszystko nie tylko Eriksen.

a PSV jest słabe, bo mając w kadrze 29 zawodników, 23 ma mniej niż 24 lata.
średnia wieku ich podstawowych jedenastek oscyluje w granicach 20 lat, więc nic dziwnego, ze mają wahania formy, ale pewnie 5/6 kozaków im się urodzi
scaloni
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5066
Wiek: 33
Dołączył(a): 2011-11-27, 14:37
Online: 7d 22h 26m 27s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez adamekFcB » 2013-12-26, 19:57

Mertens w PSV to był taki kozak, że nie mam pytań. Genialny technicznie piłkarz, ale teraz w Napoli już o nim ciszej. Jak mówiłem o Eriksenie, to akurat on przyszedł mi pierwszy do głowy, bo na tle Eredevisie to on najbardziej się wyróżniał ;)

Co do wieku, to się zgadzam bo w Holandii rzadko kiedy kupuje się piłkarzy 28/29/30 letnich, a w zamian stawia się na młodzież, która jest jednak nieopierzona i to wszystko wychodzi w meczach z drużynami z Anglii czy Hiszpanii. Ostatnio zwycięstwo 2 golami w ostatnich minutach meczu zapewnił Ajaxowi 17-letni chłopak, debiutant ;)
adamekFcB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1231
Wiek: 30
Dołączył(a): 2012-02-20, 19:21
Online: 23d 15h 12m 28s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez scaloni » 2013-12-26, 20:04

właśnie oglądałem ten mecz Ajaxu :) Kurto podawał piłki ciągle na auty :lol: a na początku nawet się dziwiłem, ze nie dostaje szans w kadrze..
a ten debiutant to chyba nawet był stoper ;p
scaloni
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5066
Wiek: 33
Dołączył(a): 2011-11-27, 14:37
Online: 7d 22h 26m 27s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez DamianM » 2013-12-26, 20:22

Kadra Feyenoordu jest także młoda, warto zwrócić uwagę na fakt, że zawodnik 22 letni ma już ponad 100 meczow w lidze, a takich kilku w Feyenoordzie już jest. Niektórzy też dobijają do tej granicy. Młodzież, to najbardziej zasługuje na uwagę. Akademia Feyenoordu od 4 lat uznawana jest za najlepszą.

Ale w zespole są też dośwaidczeni, jak Mathijsen czy Pelle, który strzela bramy jak na zawołanie i aż dziw, że nie dostal nawet w sparingu Italii.

Rok temu 29 bramek, teraz juz 13, dziwne, dziwne.
DamianM
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2013-12-26, 02:49
Lokalizacja: UK
Online: 0s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez szimi » 2013-12-26, 21:55

DamianM napisał(a):Witam, zauważyłem, że w tematach góruje liga hiszpańska i angielska. Ja nieco odstaję od reszty i od wielu lat jestem sympatykiem Feyenoordu Rotterdam i ligi holenderskiej. Wyłącznie. Czy ktoś się ostał i również interesuje się tymi rozgrywkami i można z kimś porozmawiać o tych rozgrywkach? Zapraszam do dyskusji.

To Ci co i Lech u nich walnął? 8)
Ja z Eredivisie ze względu na kolegę tylko Ajax jako tako kojarzę. Ale z Rotterdamu pamiętam Dudka i van Hooijdonka. Walił chop te wolne aż miło. I o ile kojarzęojechali bvb w finale Pucharu UEFA swego czasu :lol:
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez Forza AC Milan » 2013-12-26, 22:27

Co do talentów to w tym roku wypłyneli z ligi Eriksen, Strootman i Matrens, ale to i tak słabo jak się patrzy na poprzednie lata. Co do obecnej siły ligi to Milan odprawił w kwitkiem 2 kluby z Holandii w tej edycji LM (żenująco słaby Milan) co chyba oddaje cała prawde o tej lidze
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez Klinsmann » 2013-12-26, 23:57

Forza AC Milan napisał(a):Milan odprawił w kwitkiem 2 kluby z Holandii w tej edycji LM


W obrzydliwym stylu stawiając 3 autobusy.
Ajax cisnął i tylko ich fatalna nieskuteczność uchroniła Milan od LE.
Milan miał aż 3syt. bramkowe, a posiadanie piłki 34%. Mnogo szczęścia miał Milan i to nie Milan odprawił Ajax a Ajax sam się odprawił.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez DamianM » 2013-12-27, 00:31

Słabe wyniki sprawiły, że już Holandia straciła miejsce jeśli chodzi o europejskie puchary. Szkoda, ale nie załamuje się i od 9 lat trzymam tylko z Feyenoordem i tą ligą. W końcu musi znowu wystrzelić.

Swoje robi też, że na samym Polsacie czy w gazetach polskich nie mówi się już tyle o Polakach. Być może powiększy się kolonia to i zaprocentuje to ponownym zainteresowaniem.
DamianM
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2013-12-26, 02:49
Lokalizacja: UK
Online: 0s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez adamekFcB » 2013-12-27, 18:06

scaloni napisał(a):właśnie oglądałem ten mecz Ajaxu :) Kurto podawał piłki ciągle na auty :lol: a na początku nawet się dziwiłem, ze nie dostaje szans w kadrze..
a ten debiutant to chyba nawet był stoper ;p


Być może że to stoper, bo ja mam taki problem przy meczach Ajaxu, że nigdy nie wiesz kto wejdzie na boisko :D W Bayernie to możesz sobie spekulować, że może na zmianę wejdzie Gotze, Thiago czy ktoś inny, a w Ajaxie spodziewasz się kogoś, a wchodzi w końcu jakiś 17-letni debiutant, który nie wiadomo skąd wypłynął ;)
adamekFcB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1231
Wiek: 30
Dołączył(a): 2012-02-20, 19:21
Online: 23d 15h 12m 28s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez pablo89 » 2013-12-29, 12:56

a co sądzisz DamianM o "Chelsea" Arnhem? :) obecnie są współliderami tabeli wraz z Ajaxem, dadzą radę się utrzymać do końca sezonu czy to jednak tylko chwilowa dobra forma? Po sezonie pewnie kadra się trochę rozpadnie gdyż 6 graczy jest wypożyczonych z Chelsea
pablo89
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 3870
Wiek: 35
Dołączył(a): 2012-08-14, 16:03
Lokalizacja: Kielce
Online: 18d 17h 34m 44s

Re: Eredivisie, czyli o holenderskiej piłce

Postprzez OSZA » 2013-12-30, 11:42

Vitesse jest satelita Chelsea i rok w rok wypozycza kilku naprawde solidnych zawodnikow z rezerw londynskiego klubu- w tym roku maja wyjatkowy urodzaj, mozliwe, ze wypozyczenia zostana przedluzone- watpliwe,zeby nawet gwiazdy w Holandii uzyskaly po rocznym wypozyczeniu solidna pozycje w klubie- watpliwe.


W Holandii kiedys padaly rekordy w zdobytych punktach przez najlepszych, obecnie stawka bardzo sie wyrownala- nawet najlepsze kluby takie jak Ajax transfery robia na rynku wewnetrznym,lub pozyskuja zawodnikow z wlasnych szkolek. Gros transferow rowniez jest z lig skandynawskich- glownie szweckiej ekstraklasy.

Poziom sportowy przecietny,ale wyrownana stawka urozmaica i uatrakcyjnia rozgrywki eredivisie.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości