TRANSFERY

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Re: TRANSFERY

Postprzez scholli7 » 2017-06-14, 21:36

Ja na zawsze zapamiętam Milan z taką obsadą Van Basten, Gullit, Rijkaard. Bardzo lubiłem tamten Milan i Reprezentacje Holandii :wink:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: TRANSFERY

Postprzez Zari » 2017-06-15, 14:28

Inter kupuje od lat i nadal sportowo jest cienki. Z Milanem będzie podobnie.
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: TRANSFERY

Postprzez scholli7 » 2017-06-15, 21:27

Zari napisał(a):Inter kupuje od lat i nadal sportowo jest cienki. Z Milanem będzie podobnie.


Też jestem tego zdania ;) Zresztą o ile się nie mylę szejkowie już chyba z rok sponsorują Milan. Stare porzekadło mówi, co mnie osobiście bardzo cieszy, że pieniądze nie grają i się to sprawdza. I mam nadzieję, że tak nadal będzie jak na przykładach drużyn Citi, PSG, Man U, czy Chelsea, w którą przez lata pompował kase Ambramowicz, a ta dopiero po bardzo długim czasie na Nasze nieszczęście sięgnęła po Puchar LM.
Swoją drogą bardzo ciekaw jestem jak te angielskie drużyny zaprezentują się w nowej edycji Ligi Mistrzów :wink:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: TRANSFERY

Postprzez ironlemon » 2017-06-15, 21:49

Zakupy zakupom nierówne. Spójrzcie na takie Monaco - od 6 lat mają swojego Abramowicza w postaci Rybołowiewa, a jakoś potrafili zlepić młodą, utalentowaną i perspektywiczną ekipę. Pewnie, że pieniądze nie grają, ale pieniądze zainwestowane przez kogoś, kto wie, co robi - jak najbardziej :)
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: TRANSFERY

Postprzez scholli7 » 2017-06-15, 22:17

ironlemon napisał(a):Zakupy zakupom nierówne. Spójrzcie na takie Monaco - od 6 lat mają swojego Abramowicza w postaci Rybołowiewa, a jakoś potrafili zlepić młodą, utalentowaną i perspektywiczną ekipę. Pewnie, że pieniądze nie grają, ale pieniądze zainwestowane przez kogoś, kto wie, co robi - jak najbardziej :)

Tylko rodzi się teraz takie pytanie czy ta młoda utalentowana i perespektywiczna ekipa po pierwsze będzie grać w takim samym składzie? ( nie sądzę), a po drugie czy powtórzy sukces z tego sezonu? Czy był to jednorazowy taki że tak powiem wyskok :wink: czy jak go zwał pokaz. Zobaczymy ale moim zdaniem nic z tego nie będzie, a raczej do takich drużyn z elity w Europie to im nada jeszcze dużo brakuje :wink:
Ja tam jestem zdania patrząc nawet na BVB, że naprawdę nie trzeba wydawać tak ogromnych milionów, by utrzymywać jakiś określony poziom i moim zdaniem Oni właśnie to pokazują. Bez wydanych tak ogromnych pieniędzy, bez jakiś sponsorów, szejków bardzo dobrze wypadli w zeszłym już sezonie prawda?
I przecież jakoś blado nie wypadli nawet na tle występów w grupie z Realem, który bądź co bądź zdobył tytuł. Ba śmiem nawet twierdzić, że kto wie jakby potoczyło się to wszystko jakby nie ten zamach, którego wszyscy byliśmy świadkami. Czy takie BVB nie wypadłoby jeszcze lepiej na tle Monaco. Bo nie oszukujmy się, ale Oni jako drużyna mieli to zajście w głowach, a UEFA przekręty zmusili Ich do rozgrywania meczu zaledwie dzień po tych wydarzeniach, zamiast dać im dojść do siebie.Wydaje mi się, że ten mecz inaczej wyglądałby jakby nie te wydarzenia właśnie.Wiem, że teraz Ktoś może powiedzieć teraz można gdybać itd itp. Ale tak mogłoby być właśnie :wink:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: TRANSFERY

Postprzez Forza AC Milan » 2017-06-16, 10:47

scholli7 napisał(a):Zresztą o ile się nie mylę szejkowie już chyba z rok sponsorują Milan.


CHIŃCZYCY kupili Milan ledwie z 2 miesiące temu i od tego czasu (czyli dopiero teraz) mają realny wpływ na klub. Teraz jest ich pierwsze okienko transferowe w którym według mnie bardzo dobrze sobie radzą (formalnie Chińczycy to tylko właściciele a zarządza duet Fassone - Mirabelli). Nie ważne ile wydajesz tylko jak. Inter ma z tym problemy i mimo duzych pieniędzy nie ma efektu. Zobaczymy jak będzie z Milanem
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: TRANSFERY

Postprzez scholli7 » 2017-06-16, 17:16

Bo coś kojarzę, że takie informacje o sprzedaży Milanu Chińczykom pojawiały się już przed rokiem i że mają do wydania jakieś około 400 mln euro na transfery przez dwa najbliższe lata :wink:
http://m.meczyki.pl/newsy/milan-sprzedany-klub-ma-400-milionow-euro-na-transfery/32304-n
No i sam osobiście ciekaw jestem jak to przeniesie się na wyniki Milanu ;) Bo Juve od kilku lat też jednak podniosło znacząco swój poziom w Europejskich Pucharach grając dwukrotnie w Finale LM, a o tym, że zdominowali Ligę Włoską nawet nie trzeba wspominać :wink:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: TRANSFERY

Postprzez norbi » 2017-06-16, 18:57

http://transfery.info/102030,modeste-od ... ransferowy

Koln to potrafi sprzedać :shock: mieli szczęście że dziani chińczycy go chcą a sam piłkarz chce tam odejść ale kwota robi wrażenie 8)
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5034
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 55m 37s

Re: TRANSFERY

Postprzez Forza AC Milan » 2017-06-17, 10:18

scholli7

Bo niestety informacje o negocjacjach bardzo szerokim strumieniem trafiały do mediów a same negocjacje trwały kilka miesięcy. Później jeszcze z 6 miesięcy trwało wytransferowanie śródków finansowych z Chin z czym były ogromne problemy przez zaostrzenie prawa w Chinach. Milan został oficjalnie sprzedany 13 kwietnia 2017 roku. Kwota to około 500 mln dla Silvio Berlusconiego (w uproszczeniu), około 200 mln długów i gwarancja inwestycji około 300 mln w 3 lata w tym około 150 przez pierwszy rok.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 00271.html

PS. Odradzam korzystanie z źródeł typu wp, onet itp bo ich wiarygodność jest bliska zeru.

Co do ich pierwszego okienka to spisali się według mnie super. Ściagneli najlepszego dostepnego lewego obrońcę za dobrą kwotę (RR), środkowego obrońcę (Musacchio) i jeszcze lada moment kupią prawego (Conti) - budowanie druzyny od obrony to podstawa. Wyhaczyli młody talent z Portugalii do ataku (Andre Silva) a do tego jedno z objawień tego sezonu Serie A na defensywnego pomocnika (Kessie). W planach jest jeszcze ofensywny pomocnik/skrzydłowy (jedna z opcji to Forsberg) no i bramkarz (mówi się o Leno, Perinie i Neto), bo Donnarumma 2 dni temu stwierdził, że odrzuci propozycje nowego kontraktu i chce odejść z klubu (a kilka dni temu mówił, że kocha Milan i chce tu zostać a miał dostawać 4,5 mln za sezon i być 3 najlepiej opłacanym bramkarzem :shock: )
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: TRANSFERY

Postprzez yarpen » 2017-06-17, 15:26

Forza AC Milan napisał(a):Donnarumma 2 dni temu stwierdził, że odrzuci propozycje nowego kontraktu i chce odejść z klubu (a kilka dni temu mówił, że kocha Milan i chce tu zostać a miał dostawać 4,5 mln za sezon i być 3 najlepiej opłacanym bramkarzem )

Czytałem dużo angielskich komentarzy kibiców twierdzących iż czują się zdradzeni gdyż Donnarumma dostał szansę jako bardzo młody bramkarz, klub mu zaufał, udało mu się jeden sezon i teraz się tak odpłaca. Co Ty o tym sądzisz?
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: TRANSFERY

Postprzez dmagio » 2017-06-17, 15:41

na kanale "footroll" fajnie zostało powiedziane apropo własnie takich piłkarzy którzy rzekomo mają stać się ikonami klubu jak Totti,Giggs czy Inzaghi-"nie porównujmy ich do tych piłkarzy bo poprostu na to nie zasługują"
To samo tyczy się A.Sancheza który jest zdecydowanie starszy od Donnarummy(18l.)a ze swoimi gestami jest zwykłą pałą.
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2491
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 15h 41m 57s

Re: TRANSFERY

Postprzez Forza AC Milan » 2017-06-17, 15:42

Ogólnie to sam nie mam do końca zdania na ten temat, bo czekam co sam Gigio powie na ten temat. Teraz jest na euro i się nie wypowiada.

No Milan na niego postawił bardzo. Jako 16 latek dostał szansę na 1 skład (w średnim klubie ale z historią) i mimo błędów (tragiczna gra nogami a stara się dużo "Neuerować") nikt z klubu i kibiców nie mówił na niego złego słowa. Sam wielokrotnie wypowiadał się, że kocha Milan i chce tu zostać. Miał podpisać kontrakt jak tylko skończy 18 lat (chyba luty czy marzec tego roku), ale przez zamieszanie z przejęciem klubu przez Chińczyków nie chciał tego robić. Teraz wszystko układało się w różowych barwach, mega kompetentny zarząd, duże i logiczne transfery. Nic tylko podpisać kontrakt z bajeczną pensją. Nawet kilka dni temu mówi, że wszyscy znają jego wolę i chęć zostania w Mediolanie. A tutaj jego agent Raiola przeciaga podpisanie umowy a jak mija termin jaki dostał od zarządu (miało być przed wylotem Gigio na euro) stwierdza, że Gigio nie przedłuży umowy i (rzekomo) chce dostać zgodę na transfer do Realu Madryt. No wszystkich kibiców szlag trafił. Taki niby kibic ma szanse na bycie symbolem klubu, mówi się o realnych szansach na opaske kapitana a on woli odejść gdzie indziej .... Owszem Milan to nei klub z topu, ale wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują że do takich wróci. Gigio może się dalej rozwijać (wiele razy podkreślał, że super mu się pracuje z trenerem bramkarzy w Milanie i wiele się uczy) a nawet za 5 lat czyli w wieku 23 lat może iśc gdzie chce i robić co chce. On jednak woli olać swój ukochany klub i już teraz rzucać się na głęboką wodę w Realu (lub Juve). Dla mnie trochę przecenia swoje szanse, bo zawali kilka bramek w Realu, dostanie kopa w dupę i się skończy. Ławka lub wypychanie z klubu. Jak ma niecny plan dołączenia do Juve (mimo, że w tym roku całował herb Milanu właśnie w meczu z Juve) to zaboli to kibiców Milanu, będzie dobrze dla Calcio i raczej dla Juve. Chyba, że jednak presja go przerośnie i zacznie przegrywać rywalizację z choćby Szczęsnym. Ogólnie boli mnie jak kłamał i olał Milan jako kibica Milanu, realnie to przecież nie musiał przedłużac umowy. Teraz rok przesiedzi "za karę" w juniorach albo na trybunach to będzie ciekawie :P

Obrazek
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: TRANSFERY

Postprzez pedros » 2017-06-17, 16:16

Forza AC Milan napisał(a):Ogólnie to sam nie mam do końca zdania na ten temat, bo czekam co sam Gigio powie na ten temat. Teraz jest na euro i się nie wypowiada.

No Milan na niego postawił bardzo. Jako 16 latek dostał szansę na 1 skład (w średnim klubie ale z historią) i mimo błędów (tragiczna gra nogami a stara się dużo "Neuerować") nikt z klubu i kibiców nie mówił na niego złego słowa. Sam wielokrotnie wypowiadał się, że kocha Milan i chce tu zostać. Miał podpisać kontrakt jak tylko skończy 18 lat (chyba luty czy marzec tego roku), ale przez zamieszanie z przejęciem klubu przez Chińczyków nie chciał tego robić. Teraz wszystko układało się w różowych barwach, mega kompetentny zarząd, duże i logiczne transfery. Nic tylko podpisać kontrakt z bajeczną pensją. Nawet kilka dni temu mówi, że wszyscy znają jego wolę i chęć zostania w Mediolanie. A tutaj jego agent Raiola przeciaga podpisanie umowy a jak mija termin jaki dostał od zarządu (miało być przed wylotem Gigio na euro) stwierdza, że Gigio nie przedłuży umowy i (rzekomo) chce dostać zgodę na transfer do Realu Madryt. No wszystkich kibiców szlag trafił. Taki niby kibic ma szanse na bycie symbolem klubu, mówi się o realnych szansach na opaske kapitana a on woli odejść gdzie indziej .... Owszem Milan to nei klub z topu, ale wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują że do takich wróci. Gigio może się dalej rozwijać (wiele razy podkreślał, że super mu się pracuje z trenerem bramkarzy w Milanie i wiele się uczy) a nawet za 5 lat czyli w wieku 23 lat może iśc gdzie chce i robić co chce. On jednak woli olać swój ukochany klub i już teraz rzucać się na głęboką wodę w Realu (lub Juve). Dla mnie trochę przecenia swoje szanse, bo zawali kilka bramek w Realu, dostanie kopa w dupę i się skończy. Ławka lub wypychanie z klubu. Jak ma niecny plan dołączenia do Juve (mimo, że w tym roku całował herb Milanu właśnie w meczu z Juve) to zaboli to kibiców Milanu, będzie dobrze dla Calcio i raczej dla Juve. Chyba, że jednak presja go przerośnie i zacznie przegrywać rywalizację z choćby Szczęsnym. Ogólnie boli mnie jak kłamał i olał Milan jako kibica Milanu, realnie to przecież nie musiał przedłużac umowy. Teraz rok przesiedzi "za karę" w juniorach albo na trybunach to będzie ciekawie :P

[ Obrazek ]


Przecież to jest podobny przykład do Gotze-bvb. W ogóle ci młodzi zawodnicy są niesamowicie niedojrzali z tym całowaniem herbu i składaniem jakiś zobowiązań przed kibicami. A moze to kibice są niedojrzali, ze biorą sobie ich słowa za pewnik ???
pedros
Bawarczyk
 
Posty: 113
Dołączył(a): 2017-03-27, 09:21
Online: 8d 16h 7m 22s

Re: TRANSFERY

Postprzez dmagio » 2017-06-17, 17:04

kibice którzy biorą sobie takie słowa na serio to wychowani na Juventusie z Edgarem Davidsem,Barceloną z Rivaldo czy Bayernem z Kahnem na czele.Kiedyś takie słowa miały miały znaczenie.
Pamiętacie jak Figo przechodził z Barcy do Realu? Wtedy też było oburzenie ale czy piłkarz robił sceny z całowaniem herbu i rzucał słowa na wiatr?ktos pamięta?
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2491
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 15h 41m 57s

Re: TRANSFERY

Postprzez ironlemon » 2017-06-17, 20:26

No cóż, jak to kolega wyżej zauważył, to już nie te czasy. Donnarumma nie pierwszy i nie ostatni, który tak zrobi, a będzie takich tylko więcej.

Czy tylko ja mam wrażenie, że teraz całowanie herbów, deklaracja przywiązania do klubu itp. to wyłącznie zagrywki marketingowe obliczone na social media? Zmiana klubu to teraz jak zmiana sponsora - nikt nie będzie miał problemu, żeby nagle przestać chwalić Wilkinsona i zacząć chwalić Gilette, jak ci drudzy więcej zapłacą.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron