TRANSFERY

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Re: TRANSFERY

Postprzez Serek_ » 2017-08-03, 09:09

Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: TRANSFERY

Postprzez scholli7 » 2017-08-03, 12:08

Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: TRANSFERY

Postprzez Dave » 2017-08-04, 08:15

No to teraz już można oficjalnie powiedzieć - Neymar w PSG

Ciekawe jak mu się tam powiedzie, na pewno będzie tam wszystko przygotowane pod niego - nienormalnie wysoki kontrakt, dycha na plecach, status lidera drużyny. PSG zrobi się teraz jeszcze mocniejsze i kto wie czy nie namiesza w Lidze Mistrzów.

Z ekonomicznego punktu widzenia przeraża mnie ten transfer, bo to są już absurdalnie wysokie kwoty. Sama wartość transferu wynosi tyle ile było zapisane w klauzuli odejścia czyli 222 mln ojro + prowizja dla ojca Neya + kontrakt zawodnika + podatki i tworzy się suma, która nawet filozofom się nie śniła. Gdy rok temu Pogba przechodził za ponad 100 baniek do MU to wszyscy łapali się za głowy. Teraz PSG przebiło ten rekord ponad dwa razy...

Obrazek
Dave
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1147
Wiek: 30
Dołączył(a): 2011-07-23, 23:01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Online: 59d 14h 36m 52s

Re: TRANSFERY

Postprzez SoSeductive » 2017-08-04, 08:59

Trzeba przywyknąć ;) piłka nożna to ogromne pieniądze więc już niedługo 100mln za średniego grajka będzie standardem. Kluby biedne nie są :wink:
Danke Carlo. :567:
SoSeductive
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 899
Wiek: 30
Dołączył(a): 2010-04-28, 19:41
Online: 11d 17h 42m 8s

Re: TRANSFERY

Postprzez yarpen » 2017-08-04, 11:13

iloon napisał(a):Z ekonomicznego punktu widzenia przeraża mnie ten transfer, bo to są już absurdalnie wysokie kwoty. Sama wartość transferu wynosi tyle ile było zapisane w klauzuli odejścia czyli 222 mln ojro + prowizja dla ojca Neya + kontrakt zawodnika + podatki i tworzy się suma, która nawet filozofom się nie śniła. Gdy rok temu Pogba przechodził za ponad 100 baniek do MU to wszyscy łapali się za głowy. Teraz PSG przebiło ten rekord ponad dwa razy...


Mnie trochę smuci to że to wszystko poszło przekrętem przez kontrakt marketingowy dla Katarczyków, aby uniknąć FFP.
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: TRANSFERY

Postprzez scholli7 » 2017-08-04, 11:33

A mnie trochę zastanawia czy choćby na chwilę się zatrzymali i zastanawiali się nad tym co będzie jeśli złapie im poważną kontuzję. Oczywiście nie życzę Mu tego, ale można wyjść z takiego założenia.
Nie tak dawno płakaliśmy, że całą tą szopkę z takimi kolosalnymi transferami nakręcają Anglicy. A jak się okazuje nie tylko oni teraz doszło PSG, czy nawet Milan.
Swoją drogą PSG będzie miało fajną pakę w tym sezonie w LM, a zresztą gdyby nie przekręt z Barcą w zeszłej edycji mogli zajść jeszcze dalej.
I teraz wiemy skąd ten transfer PSG się mści na Barcelonie :mrgreen: :P
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: TRANSFERY

Postprzez Recit » 2017-08-04, 11:39

Nie wróżę mega sukcesu PSG. Neymar spoko piłkarz i dobry aktor, ale sam CL nie wygra. Poza tym scenariuszy może być pełno. Koleś mając takie nieziemskie wynagrodzenie może zacząć stołować się w Macu albo przynajmniej odpuścić treningi. Bo po co się męczyć? Albo odwrotnie, przytłoczy go presja oczekiwań i poplącze nogi. O zdrowiu nie mówię.

yarpen napisał(a):Mnie trochę smuci to że to wszystko poszło przekrętem przez kontrakt marketingowy dla Katarczyków, aby uniknąć FFP.

Właśnie, albo są zasady, albo nie. Piłka to się robi wyłącznie show-biznes, sportu w tym coraz mniej. Jak możemy oczekiwać żeby sędzia widział spalone lub symulki jeżeli do takich wałków dochodzi poza boiskiem i wszyscy są zadowoleni?

Pieniądze niestety niszczą ten sport i to jest słabe. Nie chodzi o same kwoty tylko sposób budowania drużyn. Dużo fajniejsze mają zasady za oceanem w swoich tradycyjnych ligach, gdzie są ustalane progi wynagrodzeń i nie za bardzo jest jak to obejść, bo liga jest produktem samym w sobie i czujnie patrzy. Jak kupujesz zawodnika X za fortunę to na resztę składu zostaje mało kasy. Trzeba trochę inaczej kombinować, uwzględnić perspektywę czasową, inwestować w młodych (bo już mogą być bardzo solidni i jeszcze relatywnie tani). Tu wyskakuje nagle jakiś szejk, wyjmuje drobne i robi rewolucję. No słabe to.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 42m 13s

Re: TRANSFERY

Postprzez mancipium » 2017-08-04, 12:05

pewnie w kwocie transferu jest ubezpieczenie od kontuzji. wiekszosc zawodnikow rowniez w razie kontuzji dluzszej niz nie otrzymuje calosci wynagrodzenia.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: TRANSFERY

Postprzez SoSeductive » 2017-08-04, 12:26

Recit napisał(a):Nie wróżę mega sukcesu PSG. Neymar spoko piłkarz i dobry aktor, ale sam CL nie wygra. Poza tym scenariuszy może być pełno. Koleś mając takie nieziemskie wynagrodzenie może zacząć stołować się w Macu albo przynajmniej odpuścić treningi. Bo po co się męczyć? Albo odwrotnie, przytłoczy go presja oczekiwań i poplącze nogi. O zdrowiu nie mówię.

yarpen napisał(a):Mnie trochę smuci to że to wszystko poszło przekrętem przez kontrakt marketingowy dla Katarczyków, aby uniknąć FFP.

Właśnie, albo są zasady, albo nie. Piłka to się robi wyłącznie show-biznes, sportu w tym coraz mniej. Jak możemy oczekiwać żeby sędzia widział spalone lub symulki jeżeli do takich wałków dochodzi poza boiskiem i wszyscy są zadowoleni?

Pieniądze niestety niszczą ten sport i to jest słabe. Nie chodzi o same kwoty tylko sposób budowania drużyn. Dużo fajniejsze mają zasady za oceanem w swoich tradycyjnych ligach, gdzie są ustalane progi wynagrodzeń i nie za bardzo jest jak to obejść, bo liga jest produktem samym w sobie i czujnie patrzy. Jak kupujesz zawodnika X za fortunę to na resztę składu zostaje mało kasy. Trzeba trochę inaczej kombinować, uwzględnić perspektywę czasową, inwestować w młodych (bo już mogą być bardzo solidni i jeszcze relatywnie tani). Tu wyskakuje nagle jakiś szejk, wyjmuje drobne i robi rewolucję. No słabe to.


Tylko, że za Oceanem 'soccer' nie jest aż tak popularny ;)
Danke Carlo. :567:
SoSeductive
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 899
Wiek: 30
Dołączył(a): 2010-04-28, 19:41
Online: 11d 17h 42m 8s

Re: TRANSFERY

Postprzez yarpen » 2017-08-04, 13:26

SoSeductive napisał(a):Tylko, że za Oceanem 'soccer' nie jest aż tak popularny

Myślę, że pod "tradycyjnymi ligami" Recit miał na myśli futbol amerykański, koszykówkę, bejsbol czy hokej. Tam faktycznie chyba liga dużo mocniej jest zorganizowana i ma większą kontrolę nad tym co się dzieje w klubach.
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: TRANSFERY

Postprzez SoSeductive » 2017-08-04, 13:49

Oczywiście, że wygląda to inaczej tylko trzeba pamiętać o tym, że też to wygląda inaczej bo liga jest jedna :) każdy marzy o grze w NBA. A w piłce jest Bundnesliga, La Liga, Ekstraklasa :twisted: nie można tego tak ujednolicać.

A pieniądze też są ;) Clippersi zatrzymali Griffina bo raczej przekonał go fakt 170mln $ w 5 lat ;)
Danke Carlo. :567:
SoSeductive
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 899
Wiek: 30
Dołączył(a): 2010-04-28, 19:41
Online: 11d 17h 42m 8s

Re: TRANSFERY

Postprzez Mad » 2017-08-04, 14:25

Kwota ogromna, ale trzeba się przyzwyczajać.
Gadanie, że to nie nasz hajs i nie mamy prawa się tym przejmować jest głupie. Ja bym się osobiście przejmował, gdyby Real wydawał kilkadziesiąt mln na gówniaków pokroju Andre Gomesa. PSG stać to i taki transfer sobie upodobali. Jak Perez będzie chciał Mbappe to też pęknie próg 100 mln. Jak Barca uweźmie się na Dybalę, Coutinho czy Dembele to też ta kwota zostanie grubo przebita. Taki rynek. Osobna kwestia czy jest to słuszne. Oczywiście nasze ulubione kluby generują mnóstwo przychodów. Nie tylko z sukcesów, ale też z marketingu. RM ostatnio drogo sprzedaje i taki Mbappe (załóżmy, że za 150) licząc koszty Moraty, Jamesa czy Danilo kosztowałby nas niecałe 30 mln i akurat tego transferu mocno chcę. Cała kadra jest świetna, ale brakuje nam z przodu dryblera. Tutaj taki wydatek jestem w stanie zaakceptować, ale jakbym zobaczył 50 mln wydane na Gomesa to złapałbym się za głowę. Pozostaje się cieszyć, że Real z głową buduje kadrę i poza atakiem i bramką ma pozycje w pomocy/obronie idealnie obsadzone na kilka lat. Na bramce pewnie skończymy z Courtoisa, ew. z Kepą z Athletiku, ale tu kwestia jak młody Bask będzie się rozwijał. Na atak (liczę, że będziemy grać 4-1-2-1-2) trzeba będzie sporo wyłożyć, pewnie z 250,ale jak pisałem. Real przez mądrą politykę sprowadzania tanich graczy jak Theo, Ceballos czy Asensio może sobie raz na trzy, cztery lata pozwolić na większy wydatek.
Mad
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 211
Wiek: 31
Dołączył(a): 2014-02-22, 21:41
Online: 1d 22h 41m 7s

Re: TRANSFERY

Postprzez Dave » 2017-08-04, 20:31

Artykuł dotyczący transferu Neymara

http://weszlo.com/2017/08/04/transfer-n ... elone-ffp/

A tutaj mały fragment

Jürgen Klopp napisał(a): - Sądziłem, że Finansowe Fair Play zostało stworzone, aby zapobiegać takim sytuacjom. Wychodzi na to, że nie do końca, bo tego nie można nazwać przepisami, a jedynie drobnymi sugestiami. Nie rozumiem, jak można dopuszczać do takich sytuacji.
Dave
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1147
Wiek: 30
Dołączył(a): 2011-07-23, 23:01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Online: 59d 14h 36m 52s

Re: TRANSFERY

Postprzez Klinsmann » 2017-08-04, 23:32

220 baniek za takiego piłkarza to promocja :wink: Jak dla mnie nie ma tematu. Cena promocyjna a przepisy? Jak je głupek tworzył to trzeba je omijać, a grube kary dla twórców tego pseudo FFP.
Ja bym go nie chciał nawet za dopłatą :) Nurek/symulant i hipokryta jakich mało.
Recit napisał(a):Nie wróżę mega sukcesu PSG
A ja uważam, że tryplet już w tym roku jest realny i są o wiele większym faworytem do wygrania CL niż my.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: TRANSFERY

Postprzez pedros » 2017-08-05, 10:24

PSG już w tamtym roku powinno wyeliminowac barcelone, wejśc do ćwiercfinału i niewiadomo gdzie by ostatecznie zaszli, ale samo pokonanie barcy dałoby im psychicznego kopa. W rewanżu na camp nou zagrali strasznie tchórzliwie, a poza tym sędzia sporo pomógł barcelonie. Żeby było śmieszniej najlepszym piłkarzem na boisku był wtedy Neymar. Samo zatrudnienie neymara powoduje, że PSG staje sie jeszcze bardziej atrakcyjne dla innych potencjalnych grajków. Klub pokazuje ambicje takimi ruchami. Tam po prostu pachnie wygraną Ligi Mistrzów. Katar nie odpuści tych rozgrywek. Już za dużo kasy włożyli żeby teraz odejść od tego projektu.
pedros
Bawarczyk
 
Posty: 113
Dołączył(a): 2017-03-27, 09:21
Online: 8d 16h 7m 22s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości