Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich VAR?

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich VAR?

Postprzez scholli7 » 2017-04-20, 02:49

W związku z wydarzeniami z jakimi mieliśmy w ostatnim czasie do czynienia niestety z naszym udziałem. Które zostały zresztą szeroko komentowane zarówno w mediach, w internecie czy też tu na forum. Postanowiłem założyć temat w, którym chcę abyśmy wypowiedzieli się czy jesteśmy zwolennikami,  czy raczej przeciwnikami wprowadzenia nowej technologi powtrórek VAR czyli Video Assistant Referee w meczach piłkarskich.
Według mnie za taki mecz jak ten,  którego byliśmy niestety świadkami, w którym mierzyliśmy się z Realem na Santiago, sędzia tych zawodów powinien mieć dożywotnią dyskwalifikację i postępowanie sprawdzające albo przynajmniej jakieś dłuższe zawieszenie.
Przypomnę jeszcze bardzo ciekawą sprawę odnośnie właśnie Tego  Pana, a mianowicie to, że Kassai miał już dużą wpadkę i to na Euro 2012 w meczu Ukrainy z Anglią gdzie nie uznał wtedy bramki dla Ukrainy.Nie wiem tak sobie teraz myślę i wychodzi mi na to, że może On chce zostać jednym z prekursorów w tym by wprowadzono powtórki? Co o tym myślicie? Paradoksalnie nie wiem czy to taki mały zbieg okoliczności, czy też nie, ale to również ten sam sędzia, jako zresztą pierwszy sędzia w Historii w półfinałowym spotkaniu Klubowych Mistrzostw Świata między ekipami Kashima Antlers i Atletico Nacional po raz pierwszy podyktował rzut karny, po tym jak obejrzał powtórkę wideo.

  Moim skromnym zdaniem jeśli czegoś się w tym temacie teraz nie zrobi, to naprawdę takie elitarne rozgrywki jak LM tracą swój sens, bo sędziowie najzwyczajniej w świecie swoimi błędnymi decyzjami właśnie w ten sposób zabijają piękno futbolu.
Wydawać by się mogło, że dziennikarze powinni za te błędy sędziowskie nie zostawić na Uefie suchej nitki, niestety ale często jest zupełnie odwrotnie i oni najzwyczajniej w świecie stają w ich obronie twierdząc, że to właśnie pomyłki sędziowskie tworzą piękno futbolu.Czy aby napewno? Osobiście jestem sfrustrowany, zniesmaczony, zły i nie mogę się pogodzić z tym co widziałem we wtorek i mam już dosyć  takiej piłki, w której o wyniku meczu przesądzają „błędy” – przypadkowe, czy może bardziej jednak celowe. Jeden błąd może się zdarzyć. Ale seria błędów? Jak coś takiego wtedy można wytłumaczyć? Odwracać kota ogonem jak robią to niektórzy kibice Realu, czy nawet też niektórzy Ich piłkarze wmawiając nam i na siłę uświadamiając, że sędziowie gwizdali dobre zawody?  A my mamy przejść obok tego jakby nigdy nic do porządku dziennego do swoich codziennych zajęć i obowiązków i się z tym pogodzić? No bo pokonał Nas przecież Galaktyczny Real, który jest wielki,a według niektórych za wielki na możliwości Bayernu. Ale jeśli tak wielki, to dlaczego wygrywa w taki sposób i w takich okolicznościach?  Bo co niektórzy nie mogą do siebie dopuścić myśli by Ronaldo nie był znów pretendentem do złotej piłki? Czy może gdyby Real odpadł czyjeś pieniądze byłyby zagrożone? Nam, kibicom wydaje się, że tu chodzi przede wszystkim tylko i wyłącznie o  rywalizację w aspekcie czysto sportowym.  A jak się okazuje jest zgoła inaczej. Liczy się tylko kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Wszystko jest pod to ustawiane. Niektórzy wręcz twierdzą, że to właśnie wprowadzenie powtórek mających na celu wyeliminowanie pomyłek sędziowskich zabije piękno futbolu? Bo mecze będą dłużej trwały i takie tam. Ale czy aby napewno?  Z drugiej strony przecież akceptacja błędów sędziowskich jest jawnym dopuszczeniem do manipulowania wynikami meczów.Prawda? Wystarczy popatrzeć ile kasy za jeden mecz LM zgarniają firmy bukmacherskie by dojść do wniosku, że nie mogą pozwolić sobie na całkowitą dowolność i brak kontroli…. Dysponują taką kasą, że mogą kupić każdego i robią to, i nie tylko oni.Cała ta sytuacja obrazuje nam, że piłka w obecnym momencie obraca się wokół kasy, jak i inne dyscypliny sportowe. Co o tym sądzicie, choć i tak było już dużo w tym temacie wypowiedziane chciałbym poznać Wasze opinie. Ciekaw jestem czy historia pisze się na naszych oczach? I czy wprowadzą powtórki video, czy raczej jednak zostanie tak jak jest, bo jest to dla niektórych niewygodne
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez ironlemon » 2017-04-20, 06:01

Ummm... naprawdę potrzebujemy osobnego tematu do dyskusji na ten temat? Jest KTOKOLWIEK na tym forum, kto NIE ma opinii pt. "wprowadzić jak najszybciej"? :lol:
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez scholli7 » 2017-04-20, 08:38

ironlemon napisał(a):Ummm... naprawdę potrzebujemy osobnego tematu do dyskusji na ten temat? Jest KTOKOLWIEK na tym forum, kto NIE ma opinii pt. "wprowadzić jak najszybciej"? :lol:


Myślę, że jest to temat jak najbardziej do dyskusji. I wydaje mi się, że znajdą się zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy tych zmian. Dlatego ten temat, chciałbym poprostu wysłuchać Waszych opinii odnośnie tego tematu.Twoją już znam.
Myślisz, że naprawdę wprowadzą tą technikę czy raczej nie, bo jest to niewygodne? Niby w Bundeslidze ma już być od przyszłego sezonu
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez SoSeductive » 2017-04-20, 09:19

W sumie teraz pomyślałem o pewnej rzeczy, która jest świetnie pokazana na powtórkach :mrgreen:
Grymas bólu i otwarte usta, jakby komuś wyrywali zęba żywcem przed upadkiem lub nawet przed dotknięciem przez przeciwnika. Przecież tutaj zawsze powinna być żółta od razu :lol:
Danke Carlo. :567:
SoSeductive
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 899
Wiek: 30
Dołączył(a): 2010-04-28, 19:41
Online: 11d 17h 42m 8s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez scholli7 » 2017-04-20, 09:36

Najśmieszniejszy, w tym wszystkim jest fakt, że UEFA zasłania się tym, że od jakiegoś czasu są przecież dodatkowi sędziowie za liniami bramkowymi. I tak kiedyś się właśnie zastanawiałem w jakim celu i po co Oni tam są ? Pozoranci! zastanawiałem się nad tym już w zeszłym roku, kiedy został odgwizdany absurdalny rzut karny dla Atletico za faul Martineza, na szczęście Manuel wybronił nam wtedy tego karnego, ale ta sytuacja też wtedy mogła zabić ten mecz podobnie jak miało to miejsce we wtorek.Martinez wtedy faulował jednak był, On na tyle przed polem karnym, że nie mam pytań :roll:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez bartek959 » 2017-04-20, 10:02

Usunąć kompletnie bezużytecznych sędziów za bramkami i wprowadzić VAR. To jedyny ratunek patrząc na to co się obecnie dzieje w kwestii sędziowania... Oczywiście trzeba było by usprawnić to wszystko żeby mecz mimo wszystko był w miarę płynny i bez długich przerw, ale myślę że to kwestia czasu - zaznajomienia się z tym systemem, usprawnienia go.

W tym sezonie przelała się chyba czara goryczy... Nikt już mi więcej nie wmówi że błędy sędziów się zdarzają, są stałym elementem piłki i nadają smaczku :573:
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez Dziadek Mróz » 2017-04-20, 10:08

Trzeba je jakoś mądrze wprowadzić i to NATYCHMIAST,bo inaczej piłka nie ma za dużo sensu.
Odpadamy z rozgrywek,bo sędzia uznał 2 nieprawidłowe bramki dla rywali,zabrał nam zawodnika i jeszcze odgwizdał spalonego,gdy Lewy wychodził sam na sam.Casemiro co sobie hasał cały mecz i kosił.To jak (cenzura) mieliśmy awansować? I ja mam wierzyć,że to wszystko "pomyłki"? I "przypadek",że jak zwykle wszystko na korzyść jebanych Hiszpanów?
I teraz sobie real może wygrywać LM,kogo to obchodzi,kto się będzie tym emocjonował? Na pewno nie ja,nawet nie będę sprawdzał wyników półfinałów.Wyjebane w to gówno.
I na dzień dzisiejszy zastanawiam się,czy by w ogóle nie przestać śledzić piłki.
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez yarpen » 2017-04-20, 12:29

+ bany meczowe za nurkowanie

Inaczej nie wygramy z tym co się dzieje obecnie. Gwiazdy z wszystkich klubów "pomagają" sobie przy upadkach a czasami kładą się zupełnie od czapy ponieważ ryzyko jest niskie, okazyjna żółta kartka, zaś potencjalny zysk - wysoki. Z VAR nurkowanie będzie łatwe do wyłapania i powinni zostać wprowadzone retroaktywne bany za to.
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez Klinsmann » 2017-04-20, 14:35

Przeciwnicy się tłumaczą tym, że będą długie przerwy :573: A to ma tyle wspólnego z prawdą co ja z gwałceniem dzieci.
Siedzi trzech gości w pokoju i przewija, raz będzie to trwało 20sek. a raz minutę, ale nie będzie żadnych rażących pomyłek.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez Matifcb » 2017-04-20, 14:40

jestem za wprowadzeniem max 2 chellengow na 1 polowe dla kazdej druzyny. Duzo bledow jest po strzeleniu bramki wiec jest te 15 sekund zeby to sprawdzic bezpropblemowo. Zreszta mozna by bylo pomeczowo tez zabrac sie za nurkow - ciezko jest powiedziec oficjalnie : Moze sedzia tego nie wylapie w meczu ale za chamskie zachowania zabijajace ducha futbolu pomeczowa komisja moze zdyskwalifikowac kogos np na kolejny mecz w rozgrywkach.

Klinsmann swietne porownanie widze, dorosly czlowiek, jestem pewien ze nie masz dziecka bo piepszysz takie glupoty...
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez Recit » 2017-04-20, 15:08

Nie wiem kto może być przeciw. Mnie m.in. dlatego piłka coraz bardziej zwisa i powiewa. Jak brać na poważnie sport, w którym największy wpływ na wynik ma sędzia? Pomińmy już zastanawianie się, czy robi to celowo czy nie. Fair play to zawsze jest atut kiedy mówimy o sporcie, tylko frajerzy, którzy żerują na pomyłkach, symulkach i permanentnie na tym korzystają mogą być przeciwko.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez yarpen » 2017-04-20, 15:31

Status VAR na świecie:
https://www.reddit.com/r/soccer/comment ... t_referee/

Ciekawi mnie jak będzie wyglądać przyszły sezon w Bundes z powtórkami.
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez ironlemon » 2017-04-20, 16:01

scholli7 napisał(a):
ironlemon napisał(a):Ummm... naprawdę potrzebujemy osobnego tematu do dyskusji na ten temat? Jest KTOKOLWIEK na tym forum, kto NIE ma opinii pt. "wprowadzić jak najszybciej"? :lol:


Myślę, że jest to temat jak najbardziej do dyskusji. I wydaje mi się, że znajdą się zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy tych zmian. Dlatego ten temat, chciałbym poprostu wysłuchać Waszych opinii odnośnie tego tematu.Twoją już znam.
Myślisz, że naprawdę wprowadzą tą technikę czy raczej nie, bo jest to niewygodne? Niby w Bundeslidze ma już być od przyszłego sezonu

Nie no, wiem - po prostu sarkazm nie chciał mnie szybko opuścić po meczu :P

Bundes to powinna być pierwsza liga, która to bezdyskusyjnie wprowadzi. Nie ma lepszej, jeśli chodzi o stabilność finansową, a chyba jedyny relatywnie sensowny argument przeciwników VAR to to, że technologia może być zbyt kosztowna do stosowania na szeroką skalę.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez rafw » 2017-04-20, 19:39

Dawno dawno temu, jak jeszcze można było strawić Real i ich "galaktyczność" a na boisku nie musiałem męczyć się oglądaniem Ronaldo z Portugalii strasznie irytowało mnie perfidne granie na czas i miałem pewien pomysł na rewolucję w przepisach, ale zdaję sobie sprawę że pewnie nigdy tego nie wprowadzą. Teraz już na granie na czas nikt nawet nie zwraca uwagi, co jest zrozumiałe, bo mamy większe problemy z nurkowaniem zawodników oraz akcjami sędziów, jak np. we wtorek. Niestety im więcej sędziów na boisku tym gorzej. Wiem, że to utopia ale chciałbym taką rewolucję kiedyś:
- odpowiedzialność całego zespołu sędziowskiego za błędne decyzje - nie wiem jak jest teraz ale w przypadku negatywnej weryfikacji obserwatora, delegatów, czy kogo tam, powinien beknąć cały ich team
- VAR - jestem za, najlepiej rozwiązać to ograniczoną liczbą challengy, albo testowo pozwolić decydować sędziemu - w razie jego wątpliwości, aby mógł zawsze sobie pomóc. Gdy nie skorzysta a popełni błąd - nie ma zmiłuj
- wiadomo, że VAR trochę zabierze czasu i przy obecnych zasadach mecze mogłyby się znacznie wydłużyć. Kwestia dopracowania, ale ponadto, sugerowałbym:
A. Podobnie jak w koszu, ręcznej itp. sportach wprowadzić zatrzymywanie czasu w przypadku dłuższych przerw w grze (VAR, wejście służby medycznej, cieszynki po bramkach, przepychanki, bijatyki :D itp.) - to oczywiście jeszcze wydłużyłoby czas oglądania meczu ale nie jeśli:
B. ograniczono by czas trwania meczu do 2 x 30 min + 2 x 10 min (dogrywka) - pewnie w testach wyszłoby czy nie dodać albo ująć gdzieś jeszcze parę minut
W ten sposób myślę, że czas telewizyjny byłby zbliżony do tego co mamy teraz a doliczanie śmiesznych 4 min. gdy np. na boisku zawodnicy stali z jakiegoś powodu nieporównywalnie dłużej, nie miałoby więcej miejsca. Wybiłoby się też przy okazji takie druki jak we wtorek + nauczyło zawodników minimum przyzwoitości.

Tak się rozmarzyłem :) Mam to gdzieś, że kurew*scy i im podobni mogą uznać, że to zły pomysł albo zabije to piękno futbolu. Nigdy nie ma sprawiedliwości do końca ale uważam, że w ten sposób elementarna zostałaby jakoś przywrócona.
rafw
Bawarczyk
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-06-07, 09:46
Online: 1d 4h 26m 35s

Re: Co sądzicie na temat wprowadzenia powtórek sędziowskich

Postprzez Matifcb » 2017-04-20, 19:57

mnie fascynuja te wszystkie statystyki jakie potrafimy teraz juz wyliczac, kilometry, heat mapy gdzie kto biegal ile kontaktow z pilka itp ciekawe czy ktos by zliczyl w samej LM ile takich bledow sedziowskich pomoglo poszczegolnemu klubowi. Typu karny na korzysc danej dryuzyny albo gole ze spalonych itp :) czy tam napewno hisdzpanscy byli by najwyzej..
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Następna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron