Reprezentacja Niemiec

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez Scholli » 2005-08-23, 01:41

Tak na marginesie, to nie wiem czy Podolski chciał grać dla reprezentacji Polski
tak się zastanawiam czy ktokolwiek z tych pol/niem piłakrzy zrezygnowałby z możliwoœci gry w repr. Niemieckiej na rzecz Polskiej... i tym samy zastanawiam się na ile te ich "chęci" do gry u nas były raczej ukłonem grzecznoœciowym w kierunku swej (byłej?) ojczyzny... bo prawda jest taka, że jakby ich marzeniem była gra dla Polski to by nigdy nie zgodzili się na występ u naszych sšsiadów...
a co do tego całego Lincolna to idę o zakład, że to nic na poważnie nie było...
a po obejrzeniu dziejszego meczu BVB to stwierdzam, że duet WĂśrns/Metzelder raczej niczego dobrego nie wróży jeœli chodzi o łatanie obrony w reprezentacji... porażka BVB cieszy ;-) - gra tych dwóch zawodników raczej nie... :(
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez haj » 2005-08-23, 08:31

Freier - gosc dzwonil do PZPN w 2001 roku. Engel nie chcial z jego uslug skorzystac. Pozniej zglosili sie Niemcy wiec chyba nie pozostalo mu nic innego?

Radzinski - w latach 90. dobry snajper jednak brakowalo dla niego miejsca w reprezentacji (pozycja Romana Koseckiego czy innych snajperow). Chcial grac w meczach miedzynarodowych to musial przyjac kanadyjskie obywatelstwo.

Tak jak pisalem, cala wine mozemy przypisac naszym dzialaczom, bo to oni powinni interesowac sie losami takich zawodnikow. Dobrze ze chociaz Szukale udalo sie odnalezc...
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez Scholli » 2005-08-23, 10:11

Tak jak pisalem, cala wine mozemy przypisac naszym dzialaczom, bo to oni powinni interesowac sie losami takich zawodnikow. Dobrze ze chociaz Szukale udalo sie odnalezc...
poczęœci się zgodzę co do bezprzecznej nieporadnoœci naszych działaczy piłkarskich (trudno tego nie zauważyć...)
Freier - gosc dzwonil do PZPN w 2001 roku. Engel nie chcial z jego uslug skorzystac. Pozniej zglosili sie Niemcy wiec chyba nie pozostalo mu nic innego?
a nie mógł poczkać jeszcze trochę? w 2001 roku miał 22 lata to chyba nie jest wiek w którym "na gwałt" trzeba grać w reprezentacji (w barwach niemieckich zadebiutował rok póŸniej, pytania: skoro rok wczeœniej nie chciano go w DFB dlaczego miałby go wzišć PZPN - w sezonie 00/01 rozegrał w Bochum tylko 22 spotkanie i to nie w podst. 11 i strzelił 1 gola w 01/02 nie rozegrał żadnego spotkania, jego "gwiazdka" rozbłysła rok póŸniej - gdyby rok wczeœniej wiedział, że będzie miał możliwoœć zagrać dla Niemiec zgłaszałby chęć gry dla Polski?) właœnie mi chodzi o to, że oprócz piłkarzy którzy zapominajš nawet swój ojczysty jęztk sš i tacy ktrórym w najlepszym razie jest obojętne przy hymnie której ze swoich ojczyzn będš wychodzić, a najczęœciej decydujš się na grę w lepszej drużynie...
i jeszcze jedna możliwa kwestia tych "podań" o grę w naszej reprezentacji - na ile takie ubiegania się o miejsce (nie jest to trochę dziwne? to chyba selekcjoner decyduje kto gra, na podstawie własnych ocen a nie na podstawie "ja kcem grać!"...) sš wywieraniem presji na DFB "patrzcie mogę sobie pójœć do Polski, może lepiej mnie powołajcie?" - bo np. reprezentant niemiec to brzmi dumnie podczas negocjacji nad kontraktem w klubie... może to trochę teoria spiskowa, ale jak dla mnie dziwne sš te błagania o grę a póŸniej debiuty u Niemców... jeœli ktoœ jest na tyle zdesperowany, żeby ubiegać się o miejsce w reprezentacji to przecież może z 2-3 lata poczekać czy może nie spełni się to jego "marzenie" a tu wystarczy, że panowie z DFB powiedzš "chcemy cię" to już o Polsce zapominajš... dziwne?
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez Roqe » 2005-08-23, 10:27

scholli a ty gdzie bys wolal grac? w reprezentacji polski ( w ktorej sa same przekrety) czy w rep. niemiec ( w ktorej wszystko jest poukladane i pod kontrola DFB) w polsce pzpn niepanuje nad sytuacja.... i nieoszukujmy sie ze reprezentacja niemiec jest lepsza od polski i mozna tam sie wybic(pokazac na arenie miedzynarodowej, bo scouci(niewiem jak to sie pisze;p) bo dajmy na to ze sa 2 blizniacy, obaj graja na tych samych pozycjach i sa tak samo dobrzy, to kogo wybierze scout np. bayernu czy barcelony? tego co gra w rep. polski czy w rep.niemiec? wydaje mi sie ze jednak tego z rep.niemiec....
Roqe
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1761
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-08-02, 21:34
Lokalizacja: Opole
Online: 1h 19m 46s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez Scholli » 2005-08-23, 13:39

scholli a ty gdzie bys wolal grac? w reprezentacji polski
no jasne że w repr. niemieckiej! przecież ja nigdzie nie krtykuję piłkarzy którzy wybrali DFB... tylko nie podoba mi się krytyka PZPNu -który można winić za wile innych rzeczy, chociaż by za poziom polskiej piłki de facto odpowiedzialny za emigrację częœci młodych talentów - ale nie bezpoœrednio za to, że ci piłkarze nie zostali powołani i terz nie grajš u nas... bo jedynym rozwišzaniem byłoby to żeby wszystkich młodych piłkarzy mogšcych grać w naszej reprezentacji powoływać tylko i wyłšcznie z tego powodu nie baczšc na to jaki poziom reprezentujš - bo jeœli się wybijš i zainteresujš się nimi np. Niemcy to rzeczš normalnš jest, że przez myœl im nie przejdzie gra dla Polski... pozostaje jeszcze kwestia patriotyzmu, umiłowania ojczyzny itp., ale ja nie mam zamiaru ich oceniać, wybór należy do nich...
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez Grzechoo » 2005-08-23, 14:56

Nie wiem jak wy, ale ja się czuję Polakiem i nie wybrałbym innej reprezentacji niż Polska! Poza tym zgadzam się z Schollim.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez haj » 2005-08-23, 15:05

Scholli a co powiesz o Tomaszu Sokolowskim III?

Jego matka pisala do Globisza aby go sprawdzil - w lidze norweskiej radzil sobie juz wtedy bardzo dobrze. Efektu nie bylo w postaci powolania mlodego zawodnika, o ktorym pozniej ropzisywal sie Skysports, ze chce go m.in. ManUtd. I wszystko juz przepadlo...
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez Max » 2005-08-23, 15:09

pisalem juz o liscie pani trochowskiej do pzpn...
a co do freiera to dlaczego nie mialby zostac powolany na jakis mecz towarzyski i zagrac w nim 5 min? za predko zostal skreslony
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez haj » 2005-08-23, 15:27

matka Sokolowskiego nazywa sie Trochowska?:D:D:D

LOL!
mod: kociol
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez Roqe » 2005-08-23, 17:09

Kolejny piłkarz z Polski w kadrze Niemiec

Selekcjoner reprezentacji Niemiec, Juergen Klinsmann, powołał piłkarzy do kadry na towarzyskie mecze ze Słowacjš i RPA.

Klinsamann sięgnšł także po niespełna 20-letniego Lukasa Sinkiewicza.

Obrońca 1.FC Kolen urodził się w Tychach. W wieku pięciu lat wyjechał do Niemiec, gdzie grał w klubach: Flerzheim (1990-1991), VfL Rheinbach (1991-1993), Quadrath-Ichendorf (1993-1996), by w 1996 roku trafić do Kolonii.

Jeżeli zagra w którymœ ze spotkań w drużynie niemieckiej, nie będzie mógł już reprezentować "biało-czerwonych" barw.

Sinkiewicz to kolejny już piłkarz, który urodził się w Polsce, ale grać będzie w reprezentacji naszych zachodnich sšsiadów. Ostatnim takim przypadkiem jest jego imiennik i kolega klubowy - Podolski.


no niestety kolejny obiecujacy polak bedzie gral dla rep. niemiec:P

narazie go zabardzo nieznac ale pozniej kiedy bedzie juz dobry to pewnie znowu wszyscy bede sie czepiac czemu wybral niemocow a nie polske!!! no niestety poraz kolejny niemcy sa madrzejsi od nas:P ja tego nierozumiem ten pzpn to jakas glupota jest ku%#^ jak jest juz jakis polak ktory gra w mlodziezowce niemiec to dzwonic do niego zaprosic na jakis mecz rep.polski i miec poroblem z glowy a nie pozniej oni gadaja jakies (cenzura) wciskaja ze nic sie niedalo zrobic;/
Roqe
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1761
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-08-02, 21:34
Lokalizacja: Opole
Online: 1h 19m 46s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez Grzechoo » 2005-08-23, 18:11

Ja pier***e!!!! Chyba napiszę list z pogróżkami do PZPN-u, żeby zaczęli wreszcie pracować bo się opier*****š ;) kolejnego utalentowanego szlag trafił(bo nie bedzie grał dla Polski)! A Klinsmann wie, że z zawodnika może wyrosnšć gwiazda, więc go powołuje. A co robiš tym czasiem w PZPN-ie? Odp. NIC
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez Max » 2005-08-23, 18:38

Max napisał(a):
haj napisał(a):Freiera i Radzinskiego nie chcieli nasi selekcjonerzy wiec to byla tylko i wylacznie wina naszych dzialaczy :roll:
a matka trochowskiego pisala list do pzpnu w imieniu swoim i syna a oni ja olali :|

haj napisał(a):matka Sokolowskiego nazywa sie Trochowska?:D:D:D

LOL!
mod: kociol

LOL :lol:
admin Max 8)
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez haj » 2005-08-23, 19:10

No ja nadal nie weim czy co ma wspolnego mlody Tomasz Sokolowski III z Trochowska. Moze mi to ktos wyjasnic? 8)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez Max » 2005-08-23, 22:32

haj napisał(a):No ja nadal nie weim czy co ma wspolnego mlody Tomasz Sokolowski III z Trochowska. Moze mi to ktos wyjasnic? 8)
zaden problem, od tego jest forum
otoz matka trochowskiego i sokolowskiego kontaktowaly sie z dzialaczami pzpn w sprawie gry ich synow w reprezentacji polski i obie panie zostaly 'olane'
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Reprezentacja Niemiec

Postprzez Kociol » 2005-08-23, 22:44

Max napisał(a):
haj napisał(a):No ja nadal nie weim czy co ma wspolnego mlody Tomasz Sokolowski III z Trochowska. Moze mi to ktos wyjasnic? 8)
zaden problem, od tego jest forum
otoz matka trochowskiego i sokolowskiego kontaktowaly sie z dzialaczami pzpn w sprawie gry ich synow w reprezentacji polski i obie panie zostaly 'olane'


Sprawa się wyjaœniła i jest dobrze:)

Wniosek z tego: Nie pisz listu do PZPN-u bo i tak Ci nie odpowiedzš:) A to dlaczego? Nie stać ich na znaczek Poczty Polskiej :wink:
Kociol
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2343
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:02
Lokalizacja: Knurów
Online: 7m 3s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości