Wielka afera w Calcio

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Max » 2006-07-25, 21:00

Grzechoo napisał(a):Kary finansowe - nawet takiej wysokości jak podał Max - będą adekwatne do popełnionego czynu :!: :!: :!: I Martwi mnie fakt, że zmniejszono ilość ujemnych punktów. Przez to mozemy za rok zobaczyc Milan w LM, a Juventus w Serie A :?

Tak patrze na to wszystko i śmiem stwierdzić, że to jest z jednej strony "popisowa akcja" prokuratury. Nakładając wysokie kary za korupcję chcą równiez pokazać, że takie incydenty nie przejdą i postraszyć troche inne kluby. W sumie nie mam nic przeciwko :wink:
Zapomniałem napisać, Milan zagra w kwalfikacjach CL. :/

Jak się dłużej zastanowić... kary są bardzo wysokie, słusznie.
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez DamKam » 2006-07-25, 21:00

Ten kolega Max nieźle się pomylił :lol: Jak już się dowiedziałem kary finansowe są, ale nie w milionach tylko w tysiącach euro :!: Tak więc Juventus zapłaci 120.000 euro a pozostałe kluby po 100.000 euro :wink:
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Max » 2006-07-25, 21:08

DamKam napisał(a):Ten kolega Max nieźle się pomylił :lol: Jak już się dowiedziałem kary finansowe są, ale nie w milionach tylko w tysiącach euro :!: Tak więc Juventus zapłaci 120.000 euro a pozostałe kluby po 100.000 euro :wink:
Ładny mi kolega numer wyciął. :lol:
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Grzechoo » 2006-07-25, 21:25

Max napisał(a):
DamKam napisał(a):Ten kolega Max nieźle się pomylił :lol: Jak już się dowiedziałem kary finansowe są, ale nie w milionach tylko w tysiącach euro :!: Tak więc Juventus zapłaci 120.000 euro a pozostałe kluby po 100.000 euro :wink:
Ładny mi kolega numer wyciął. :lol:


Ja sie już ciesze upadkiem Juventusu - degradacją, minusowymi punktami, 120mln gżywny - a teraz mi mówicie, że dostaną tylko 120 tysięcy kary? :wink: Szczerze mówiąc tyle mógłby zapłacić jeden piłkarz! Zdecydowanie zbyt niska kara finansowa! Powinni zabrać im tyle pieniędzy, ile zarobili przez ostatnie skorumpowane lata na Calcio i LM!!
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Lmollu » 2006-07-26, 07:22

Farsa i tyle. Kary są zbyt łagodne. Moim zdaniem wyrok Trybunału Sportowego był bardziej odpowiedni. Co to są za kary dla Milanu, Fiorentiny i Lazio? Śmiech na sali. Odjęte kilka punktów, Milan jeszcze może grać w Lidze Mistrzów :roll: A Juve dalej zdegradowane, ale przywrócono im 13 punktów, to już dużo. Najgorsze jest to, że ci z Turynu są bezczelni i chcą się dalej odwoływać od wyroku. Mam nadzieję, że nic nie zdziałają. Sprawiedliwość musi być!!!
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez haj » 2006-07-26, 07:29

Mnie pociesza to, że z pewnością gdziekolwiek pojawi się reprezentacja czy też klub z Serie A (a szczególnie Milan itp) to spotka ich "miłe" powitanie :D
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez DamKam » 2006-07-26, 09:51

A mówią, że Polska piłka jest skorumpowana. Mnie się coraz bardziej wydaje, że we Włoszech jest podobnie... a może nawet gorzej. Najbardziej dziwie się tamtejszym kibicom, dla których nie ma winnych, są tylko poszkodowani. Kibice Juve zamiast mieć pretensje do własnych działaczy (Moggi i spółka), którzy zgotowali im ten los oburzają się, że chcą zniszczyć ich klub. A Juventus jako klub już zapowiedział kolejne apelacje. Ciekawe czy coś im to da. Najśmieszniej będzie jak jeszcze ich przywrócą do Serie A, tak jak pozostałe kluby. Tak wogóle to moim zdaniem do tego całego zamieszania powinna wkroczyć UEFA i sama zakazać np. Milanowi grać w LM. To jest po prostu skandal, że oni będą mogli wystąpić w LM. Na początku wydawało się, że kary będą surowe i że włosi porządnie się tym zajęli, ale teraz widać, że to wszystko jest po prostu śmieszne. I raczej o żadnej naprawie Calcio nie może być mowy.
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Piecia » 2006-07-26, 09:54

Tak, po ogłoszeniu kary wydawało mi się, że i tak są za małe no ale dobrze, że chociaż takie. Teraz po tych aplacjach i tym cyrku z przywracaniem do Serie A czy gry w Champions League wątpie czy we włoskiej piłce kiedyś będzie porządek. Tutaj powinna wkroczyć UEFA i nałożyć własne kary, skoro włoscy działacze są na tyle ulegli.
Piecia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 722
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:38
Lokalizacja: Białystok
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez haj » 2006-07-26, 09:54

A ja bym za nadmierne chamstwo i cwaniactwo cofnął Juve do Sercie C, dowalił - 20 punktów - może nauczyliby się, że się nie igra z ogniem :roll: Tylko żeby coś takiego zrobić trzeba mieć jaja...
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Lmollu » 2006-07-26, 10:16

haj napisał(a):A ja bym za nadmierne chamstwo i cwaniactwo cofnął Juve do Sercie C, dowalił - 20 punktów - może nauczyliby się, że się nie igra z ogniem :roll: Tylko żeby coś takiego zrobić trzeba mieć jaja...


Zgadzam się z Tobą :D Zachowanie władz Juve to bezczelność. Najbardziej mi się podobała taka wypowiedź jednego fana Juve na Juvepoland: "To nie klub zawinił, tylko jego działacze". A czy to właśnie nie działacze stanowią klub? Klub to sama nazwa, bez ludzi nic nie znaczy, więc ruchy działaczy są równoznaczne z ruchami klubu. Oni są odpowiedzialni za swój klub. I teraz nie powinni się użalać nad sobą i szukać winnych u innych, tylko zachować pokorę i nie ośmieszać Juventusu jeszcze bardziej.
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez haj » 2006-07-26, 10:46

Lmollu napisał(a):
haj napisał(a):A ja bym za nadmierne chamstwo i cwaniactwo cofnął Juve do Sercie C, dowalił - 20 punktów - może nauczyliby się, że się nie igra z ogniem :roll: Tylko żeby coś takiego zrobić trzeba mieć jaja...


Zgadzam się z Tobą :D Zachowanie władz Juve to bezczelność. Najbardziej mi się podobała taka wypowiedź jednego fana Juve na Juvepoland: "To nie klub zawinił, tylko jego działacze". A czy to właśnie nie działacze stanowią klub? Klub to sama nazwa, bez ludzi nic nie znaczy, więc ruchy działaczy są równoznaczne z ruchami klubu. Oni są odpowiedzialni za swój klub. I teraz nie powinni się użalać nad sobą i szukać winnych u innych, tylko zachować pokorę i nie ośmieszać Juventusu jeszcze bardziej.


Idiotyzm - równie dobrze można byłoby sobie co miesiąc wymieniać zarząd, który by ciągle kupował mecze, ale klubowi by nic nie zrobili bo mogli by tylko wziąć się za działaczy :lol:
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Simin » 2006-07-26, 22:52

nie no ludzie to sa jajca po prostu!! 120 tys euro to waqm powiem, ze moj dom moze byc wart :P jakby policzyc z wszystkim co w nim jest!! :wink: :roll:
to jest po prostu FARSA - dobre slowo ktos tu uzyl do okreslenia tego co mam miejsce w kraju makaron... :roll:
Bardziej mi pasuyje tragifarsa niestety!! :( niebawet odejma Juventusowi 15pkt... ale w pierwszej lidze :roll:
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Grzechoo » 2006-07-27, 11:24

Tak się nad tym zastanwiam i dochodzę do wniosku, że Trybunał (czy co tam ich osądzało) boi się pożądnie ukarać kluby! Być może boją się odpowiedzialności np. za upadek któregoś z klubów. Napewno wszyscy pamiętają tzw. "Aferę barażową". Wtedy PZPN nie bał się odpowiedzialności i wręcz skarcił Szczakowiankę, degradując do II ligi. Później co prawda okazało się, że niekoniecznie ten klub zawinił, ale pan Listkiewicz nie bał się nałożyć sankcji na Jaworzan. Moim zdaniem wszystkie cztery zespoły powinno się zdegradować, zakazać gry w jakichkolwiek rozgrywkach europejskich (przynajmniej na te sezony, w których sobie takiego prawa nie wywalczą), odebrać pieniądze które zarobiono na sprzedawaniu meczy i podejmować od 10 do 30 pkt. Wtedy każdy klub i działacz bałby się przekupić kogokolwiek!
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Simin » 2006-07-27, 12:52

bardzo ciekawy felieton na temat wloskiego skandalu:
http://www.pilka.pl/index.php?mid=2&show=981

P.S. Jak zobaczylem podtytul "Juventus Poszkodowany" to strzelilem taka mine: :roll: :wink:
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Pixik » 2006-07-27, 22:57

no bo w sumie Juventus jest poszkodowany..tyle klubow kręciło a tylko oni w serie b
Pixik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 179
Dołączył(a): 2006-03-09, 21:20
Lokalizacja: Rybnik
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości