Wielka afera w Calcio

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Wielka afera w Calcio

Postprzez Max » 2006-05-04, 16:12

W środę, trzeciego maja bieżącego roku wubuchnął kolejny skandal dotyczący Juventusu Turyn, a mianowicie dyrektora generalnego tego klubu - Luciano Moggiego. Działacz ten porozumiewał się ponoć z odpowiedzialnym za przydzielanie arbitrów w sezonie 2004/05 Pierluigim Pairetto i wiceprezydentem Federcalcio - Innocenzo Mazzinim.

W najbliższym czasie prokuratura w Rzymie przesłucha ludzi odpowiedzialnych za przydzielanie arbitrów, samych sędziów, zawodników i ich menadżerów. Prokuratura w stolicy Włoch od jakiegoś czasu prowadzi dochodzenie w sprawie nieuczciwości syna Luciano Moggiego, a mianowicie Alessandro, który stoi na czele GEA.

Wczorajsze doniesienia, to jest treści rozmów telefonicznych między wyżej wymienionymi panami (Moggi, Pairetto, Giraudo, Mazzini i Moggi Jr.) pozwalają przypuszczać, że operacje mercato nie były do końca przeprowadzane zgodnie z zasadami etyki sportu, poza tym, Luciano Moggi wywierał nacisk na Pairetto, który jeszcze w ubiegłym sezonie był jednym z ważniejszych ludzi w lega calcio. Zajmował także stanowisko w komisji arbitrów UEFA.
kolejny skandal z udzialem tego klubu, wczesniej zostalo udowodnione stosowanie niedozwolonych srodkow (doping)w latach 90tych czyli podaczas ery najwiekszych sukcesow
teraz rozpoczyna sie kolejna afera, nie od dzis wiadomo jak sedziowie we wloszech kochaja juve wiec wszystko wydaje sie wiarygodne... mam nadzieje, ze prawda wyjdzie na jaw

[ Dodano: 2006-05-04, 17:14 ]
yrektor generalny Juventusu Turyn - Luciano Moggi nie tylko wywierał słowny nacisk na Pierluigim Pairetto (odpowiedzialny za przydzielanie arbitrów na mecze w sezonie 2004/05), ale i za dobre sprawowanie obdarował go bardzo drogim prezentem. Włoch otrzymał od Moggiego czterodrzwiowego Maserati.

"Dzień dobry. Z tej strony Moggi. Potrzebuję czegoś Nalla. Potrzebuję tego w krókim czasie. To dla przyjaciela. Naprawdę bardzo ważne. Chodzi o Maserati. Czterodrzwiowy. Dam ci czas. Tydzień do dziesięciu dni wystarczy?"

Rozmówca dyrektora generalnego Starej Damy przystał na warunki Moggiego i po kilku dniach wspomniany Pierluigi Pairetto w rozmowie telefonicznej potwierdził, że owa maszyna została mu dostarczona.
Ostatnio edytowano 2006-05-13, 10:21 przez Max, łącznie edytowano 1 raz
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez olli » 2006-05-04, 16:25

No i o to chodzi! Mam nadzieję że wreszczie wyjdzie na jaw cała prawda o przekrętach. Oczyśćmy futbol z brudnych zagrywek :) (nie mówiąc już o tym że swoją grą kaleczą piękno futbolu :) )
olli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1471
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Online: 1h 4m 47s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Piecia » 2006-05-04, 16:46

Zdegradować Juventus do Serie C2 ! :D

Kara za przekręty może być tylko jedna. Nie można pozwolić, żeby sobie taki Juventus wygrywał po raz enty mistrza i to w sposób nieczysty. Pamiętam dobrze jeden mecz z Cagliari pare tygodni temu. Wspaniała dyspozycja Chimentiego (zresztą byłego golkipera Juventusu)oraz dobra postawa całej drużyny dawała do 94 (czy tam do 95) zwycięstwo 1-0. W międzyczasie rzut karny obronił jeszcze Chimenti, ale pan sędzia "z dupy" doliczył 4 czy tam 5 minut i akurat po golu na 1-1 dla Juventusu skończył grę. Zresztą to nie był pierwszy taki mecz gdzie Juventus wygrywał a to po wątpliwym karnym, a to po meczu sędziego który "kręcił lody".


pzdr
Piecia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 722
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:38
Lokalizacja: Białystok
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez piotraldinho » 2006-05-04, 18:01

Oszustwo to oszustwo , przekręt to przekręt i tu powinna być sprawa za wszelką cene rozstrzygnięta . Nie cierpie gry nie fair i jeśli się okaże , że sędziowie naprawde sprzyjali Juve to jestem za degradacją tego klubu tak nisko jak się tylko da . I to wcale nie byłaby jakaś wysoka kara . Fioretina też została zdegradowana , nei apmietam do ktorej dokladnie , ale też nisko i co ? Po kilku latach wróciła do Serie A i za rok bardzo możliwe , że zagra w CL ( i dobrze :P ) .
W każdym razie Juve powinno być ( jak się okaże , ze zarzuty są właściwe) mocno ukarane i nie będzie mi Turyńczyków żal .
Ostatnio edytowano 2006-05-05, 10:34 przez piotraldinho, łącznie edytowano 1 raz
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez carry » 2006-05-04, 18:30

Bardzo dobry temat. Glosno jest ostatnio o tej sprawie i tez chcialem o tym napisac, a nie wiedzialem w jakim temacie :P

To co Juve wyprawia w ostatnich latach jest trudno opisac. To co my wiemy o ich przekretach to jest sadze tylko jakies 20% tego co tam sie dzieje naprawde. Za tamte laboratorium do dopingu to powinni spasc do jakiejs okregowki i bylby spokoj, ale nie bo to przeciez te wielkie Juve .. Fiorentina nie za takie rzeczy dostala awansik do 3 ligi zdajsie :) Ktos sie powinien zajac ta korupcja we wloskiej pice, bo jak nie to .. no wlasnie bo jak nie to co :?: Przeciez i tak kazdy Włoch bedzie sie podniecal swoja Serie A i swoimi kochanymi Nerrazuri, Rossoneri, Violą itp. ..
zero podpisu.
carry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1555
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-09-18, 21:28
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Max » 2006-05-04, 19:16

carry napisał(a):Fiorentina nie za takie rzeczy dostala awansik do 3 ligi zdajsie :)
fiorentina zostala zdegradowana do serie c za dlugi, zbankrutowali po prostu
teraz sprawa wyglada znacznie inaczej ;)


edit

killy napisał(a):juve :573: :572: :570: druzyna ktora wyprzedzila real madryt na mojej liscie klubow znienawidzonych :evil:

:arrow: szpryca
:arrow: 1:0
:arrow: przekrety
:arrow: brak kiboli

z tymi 4 rzeczami kojarzy mi sie ten klub...z niczym innym...
widze, ze mamy bardzo podobne odczucia wzgledem juve :) :564:
Ostatnio edytowano 2006-05-05, 09:11 przez Max, łącznie edytowano 1 raz
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez killy » 2006-05-04, 19:55

juve :573: :572: :570: druzyna ktora wyprzedzila real madryt na mojej liscie klubow znienawidzonych :evil:

:arrow: szpryca
:arrow: 1:0
:arrow: przekrety
:arrow: brak kiboli

z tymi 4 rzeczami kojarzy mi sie ten klub...z niczym innym...
Obrazek
killy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2181
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław
Online: 2d 22h 25m 47s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Max » 2006-05-05, 14:38

Z rozmów telefonicznych między Luciano Moggim a Pierluigim Pairetto i innymi zamieszanymi w całą aferę, która wybuchła w Italii kilka dni temu, zostały wychwycone nowe rewelacje. Ujawniono nazwiska arbitrów, o których Moggi troszczył się w wyjątkowy sposób. Okazuje się, że działacz Starej Damy na długo przed poszczególnymi spotkaniami ligowymi znał nazwisko sędziego, który poprowadzi ów mecz.

Dondarini i mecz Sampdoria - Juventus

W poniedziałek 20 września 2004 roku byli przydzielani sędziowie na trzecią kolejkę ligową. Juventus grał w Genui przeciwko Sampdorii. Moggi: "Jak z obsadą?" Pairetto: "Właśnie teraz nad nią pracujemy. Prawie kończymy. Wszystko jest w porządku."

Godzinę później zatrudniona przez FIGC dzwoni do Moggiego. "Zostali przydzieleni sędziowie na środowe mecze.", "Tak, tak ale ja już o tym wiem. Mamy Dondariniego."- odpowiedział Moggi. Kobieta wydała się być zaskoczona: "Ah już wiesz? Tak, Dondarini, dokładnie."

Chwilę później odbyła się rozmowa telefoniczna między Pairetto a Dondarinim. "Pamietaj Donda ma być dobry mecz. Wiesz, że tam są zawsze..." Dondarini:"...szczególne...", Pairetto:"Istotnie, a więc musisz mieć oczy dookoła głowy. Wszystkie dobrze otwarte. Żeby widzieć nawet to, czego nie ma. Wiem, że będziesz sędziował znakomicie."

Juventus wygrał to spotkanie 3:0. Pierwszy gol został zdobyty z rzutu karnego, który mimo protestów gospodarzy podyktował Dondarini. W ostatniej minucie sędzia liniowy sygnalizował karnego dla Sampdorii. Dondarini najpierw go podyktował, po czym zmienił zdanie i przyznał rzut rożny.

Dondarini i Pairetto po meczu

"Wspaniały mecz. Widziałeś? Piłkarze Sampdorii byli okropni. Gdybym nie miał po swojej stronie zawodników Juventusu, nie wiem jakby zakończył się ten mecz... Musiałem podyktować karnego (Juventusowi), ale on był czysty. Gigi... Emerson powiedział do mnie "oh, ale to jest karny.", więc ja spokojnie gwizdnąłem. Tylko, że wiesz nikt niczego nie zrozumiał....Publiczność...Potem na całe szczęście okazało się, że karny był czysty... Nie mogę dawaś karnych, ponieważ to wielka drużyna?"

"Powiedział mi" Donda popełniłem błąd. Nie dawaj karnego, jest tylko rzut rożny..." Przy stanie 3:0 powiedziałem im: "Podyktuję im karnego.", "Nie absolutnie nie dawaj. Ponieważ pozostawimy po sobie ****." "Na koniec ten epizod nie wyglądał najlepiej, ale dobrze, że go nie dałem."

Nazwiska innych arbitrów

Moggi instruował także poczynaniami ludzi oceniających pracę sędziów po meczach. Szczególnie: Biscardi, Baldasa, którzy od 2004 roku prowadzą program telewizyjny na temat futbolu. Biscardi otrzymał precyzyjne instrukcje:"Musisz uratować Bertiniego, Dattilo i Trefoloniego. Jeśli chodzi o Milan to możesz uderzać ile chcesz."

Moggi był nieugięty jeśli chodzi o nazwiska poszczególnych sędziów. Za każdym razem kazał oceniać ich pracę bardzo wysoko. "Dattilo, Trefoloniemu i Bertiniemu daj punkt więcej. Tak więc nie 20, ale 21! Usłyszymy się po transmisji."

Jakiś czas przed programem został wysłany Fax do Moggiego."Myślę, że możesz coś dla mnie zrobić? Proszę cię, pamiętaj o mnie w swoich modlitwach." Moggi odpowiedział: "Ja zawsze pamiętam o wszystkich, nie trzeba mnie prosić."

werder - juve 3-2
bayern - juve 2-1
sa mecze, ktorych ustawic nie mozna, wszystkimi innymi zajmie sie moggi
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Piecia » 2006-05-06, 08:33

Wywalić Juventus do Serie C2. Sędziów sobie ustawiają matoły jedne. Za to może być tylko jedna kara - degradacja do dużo niższej ligi - alee...przeciez Juventus to "wielka" włoska drużyna i taki włoski związek piłki nożnej raczej ich z Serie A nie zrzuci.

Życiowa prawda że są równi i równiejsi.

Precz z Juventusem!

:573:
Piecia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 722
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:38
Lokalizacja: Białystok
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Sajmon » 2006-05-06, 09:00

No tak nie ładnie Juventus..., jeżeli chcecie być prawdziwą drużyną to musicie się raz na zawsze nauczyć, że sędziów się nie kupuje, nawet jakbyście byli w Serie C. Ja teraz bym tylko dał taką karę Juve, jakby zrobili Mistrzostwo, to mają Mistrzostwo, ale na następny sezon rozpoczynają sezon od Serie B. Przecież takie coś, to nie gra tylko pieniądze, a w sporcie się liczą umiejętności!!! A nie kto ma więcej pieniędzy. Dobrze że Arsenal, nie pozwolił Juventusowi, na dalszą grę w Europejskim Pucharze, bo wtedy by oszukiwali wszystkie najlepsze kluby z całego świata (w tym Bayern), a tak naszczęście oszukują tylko drużyny Włoskie. Mój trener zawsze mówi: jak kogoś oszukujesz, to w pierwszej kolejności oszukujesz siebie! I ten krótki, ale mądry cytat, moglibyśmy napewno teraz przypasować do Juventuno Turyn.
http://img246.echo.cx/img246/8179/schw4ni.gif Bastian SCHWEINSTEIGER przyszłość Bayernu Monachijskiego!!!
Sajmon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2006-02-12, 13:34
Lokalizacja: z Katowic
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez upek » 2006-05-06, 09:26

ja mysle ze nic nie zrobia :P tak samo jest z Chelsea, rzadzi nia mafia, do tego rosyjska :D tu jest podobnie z tym ze to mafia wloska. Oczywiscie powinni COS zrobic < spadek do 3 ligi to bylby dobry prysznic :P > albo zawiesic Juve w rozgrywkach miedzynarodowych na okres np 3 lat, ale swiat jest tak sprawiedliwy ze wygrywa ten ktory ma wiecej kasy ehhh szkoda widzialbym ich w 3 lidze :D tzn wtedy bym juz ich nie widzial :D :D :D
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Max » 2006-05-06, 09:56

w najlepszym razie zostnie ukarany moggi a nie juve, jesli w ogole ktos zostanie ukarany
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez killy » 2006-05-06, 10:18

Upek napisał(a): tak samo jest z Chelsea, rzadzi nia mafia, do tego rosyjska :D


mocne slowa...na Twoim miejscu nie czul bym sie juz tak bezpiecznie jak przed napisaniem tego posta...
Obrazek
killy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2181
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław
Online: 2d 22h 25m 47s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez upek » 2006-05-06, 11:14

killy napisał(a):
Upek napisał(a): tak samo jest z Chelsea, rzadzi nia mafia, do tego rosyjska :D


mocne slowa...na Twoim miejscu nie czul bym sie juz tak bezpiecznie jak przed napisaniem tego posta...

sugerujesz ze mam sie bac ?? wiem zmienie adres zamieszkania i zamieszkam w lesie ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez killy » 2006-05-06, 11:36

chyba kazdy dobrze wie z czego slynie Rosyjka Mafia...naprawde nie przelewki...kojarzysz brata Kaladze z mIlanu...on tez wysmiewal Chelsea...
Obrazek
killy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2181
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław
Online: 2d 22h 25m 47s

Następna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości