Wielka afera w Calcio

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Max » 2006-05-07, 12:26

fabian napisał(a):
Co do afery, to powinni Juve odjąć z 5 pts (zdaje się że tyle wynosi strata Milanu do Juve)


Milan traci do Juve aktualnie 3 pkt, co, mam nadzieje, zmieni sie po dzisiejszej kolejce :P. Ale z 5 mogliby odjac. Chociaz teraz to i tak malo prawdopodobne. Jak cos to w nowym sezonie.
nie chce mi sie wierzyc, zeby dostali ujemne punkty w nastepnym sezonie za ustawianie arbitrow w poprzednim...
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Piecia » 2006-05-07, 12:34

No to jak zdobędą mistrzostwo to odebrać im ;) Tak jak to Legii zrobili w 92 chyba roku. Kara musi być, ale jak już tu wspomnieli co niektórzy, i tak nic dla Juve nie zrobią bo taki frajerski mają związek włosi :|

Dzisiaj turyńczycy grają z Palermo i liczę na to że "różowa" drużyna z Sycylii odbierze 3 pkt rywalom oraz że mistrzem Włoch 2006 zostanie AC Milan.


pzdr
Piecia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 722
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:38
Lokalizacja: Białystok
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Juventin » 2006-05-07, 14:24

olli napisał(a):Jakiś dziwny jesteś, gadasz mi tu o jakiejś Joga Bonito, której nie cierpie

Hmmm jeżeli kalecznie piłki to dla ciebie gra Juve to proponuje popatrz na mecze drużyn afrykańskich. Gra defensywna/taktyczna to dla Ciebie kaleczenie piłki? Więc jasno wynika że jestes zwolennikiem Joga Bonito
fabian napisał(a):Kto kojarzy 'mala' afere z Agricola

Środek wtedy stosowany był dozwolony... Mimo tego Ricardo siedzi w więzieniu.
Piecia napisał(a):Ale ja lubie patrzeć na wirtuozów piłki

Ja też lubie, ale powtarzam że to nie wszystko.
Juventin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-08, 20:54
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Mars » 2006-05-07, 15:19

JEsli prokuratura uzna ze Moggi mial wplyw na przydzielenie sedziow do meczu to Juve powinno dostac ok. 10 ujemnych punktow oraz kare finansowa dla Moggiego...Dlaczego? W polskiej drugiej lidze byl moze troche inny przypadek ale podobny... PiasT G-ce zostal ukarany odjeciem 10 pkt i kara 100 tys zl za to ze prezes klubu Marcin Ż. zjadł śniadanie z arbitrem meczu... Tak wlasnie prokuratura uzasadnila odjecie pktow...
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez olli » 2006-05-07, 15:29

Juventin napisał(a):
olli napisał(a):Jakiś dziwny jesteś, gadasz mi tu o jakiejś Joga Bonito, której nie cierpie

Hmmm jeżeli kalecznie piłki to dla ciebie gra Juve to proponuje popatrz na mecze drużyn afrykańskich. Gra defensywna/taktyczna to dla Ciebie kaleczenie piłki? Więc jasno wynika że jestes zwolennikiem Joga Bonito

Czy ja gdzieś napisałem że jestem fanem Joga Bonito? NIE! Więc mi nie wmawiaj że jestem fanem tej daremnej akcji, którą notabene reklamuję jeden z większych chamów w futbolu :roll: A to że komuś nie podoba się nudna gra Juve na 1:0 to nie znaczy że kocha Ronaldinho i je 'magiczne' zwody :lol: :roll:
olli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1471
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Online: 1h 4m 47s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Juventin » 2006-05-07, 16:19

olli napisał(a):A to że komuś nie podoba się nudna gra Juve na 1:0

No to prosze nie mów o kaleczeniu futbolu.
Juventin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-08, 20:54
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Olszesky » 2006-05-07, 21:37

juventin spojrz prawdzie w oczy. mecze juventusu z reguly sa nudne. maja zamglony stadion na ktorym nic nie widac, a szczegolnie tych kilku tysiecy kibicow ktorzy jeszcze nie przeszli na strone fc torino. maja brzydkie pasiaste koszulki, buraka ibrahimovica w ataku i lapsow co lapia czerwone kartki kiedy ktos im daje po tylkach. do tego robia walki w lidze i ustawiaja mecze.

graja brzydko. nie lubie joga bonito bo gardza brazylisko/hiszpanksa/latynoska pilka. nie lubie dryblingu. ale lubie walke i chec zwyciestwa. lubie jak pilkarze ktorym kibicuje biegaja i walcza a nie bande kolesi co kisi sie we wlasnym polu karnym i strzela zwycieskie bramki w 97 minucie. najlpiej jeszcze z karnych. wychodza na boisko z postanowieniem "gramy na 0:0 moze trezegut cos ustrzeli". a, ze koles potrafi to wygrywaja 1:0.
Juventin napisał(a):Gra defensywna/taktyczna to dla Ciebie kaleczenie piłki? Więc jasno wynika że jestes zwolennikiem Joga Bonito

boze czlowieku przestan (cenzura) takie glupoty. moze jeszcze powiesz, ze zachwycasz sie ta gra? no pewnie, juve gra zdyscyplinowanie, madrze i poprostu super. nie, graja nudno, gorzej niz liverpool, a rewanz w tamtym cwiercfinale w turynie to chyba najnudniejszy mecz jaki widzialem.

ale spoko, pojaw sie, napisz, ze "wy to pewnie lubicie joga bonito" i zniknij. masz 15 lat, pewnie nawet nie pamietasz tamtego juventusu, ktorym jarali sie wszyscy moi kumple (ja tez zreszta) z inzaghim, del piero (ale nie tym emerytem co teraz grzeje lawe), zidanem, davidsem i peruzzim w bramce. no, ale spoko zachwycaj sie nadal ja ide wlaczy polsat i czekac na cantone mowiacego: "dosyc tego przyjaciele"
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 8m 9s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Juventin » 2006-05-07, 21:54

No własnie, wygrywają to się chyba liczy najbardziej? Nie mówie że gra jest zachwycająca, bo nie jest, ale jest bardzo skuteczna, też wole czasy Lippiego [Tak wyobraź sobie że kibicuje Juve od 1997 roku...] Ale niestety przyszedł Capello i gra wygląda jak wygląda. On jest uczniem Sacchiego, który jest twórcą takiego, a nie innego stylu gry, przykro mi.

Olszesky napisał(a):ustawiaja mecze

Nadal prosze, poczekajmy co powie prokuratura.

Olszesky napisał(a):buraka ibrahimovica

Taaaak, bardzo przereklamowany piłkarz, w Holandii to i ja był strzelał gole. Mam nadzieje że odejdzie z Juve

Olszesky napisał(a):ale nie tym emerytem co teraz grzeje lawe),

No niestety, Del Piero w obecnej formie znalazłby się w podstawowej jedenastce niemalże kazdej dobrej druzyny, podobnie jak Scholl, tyle że DP jest młodszy.

Ogólnie też nie podoba mi się styl gry Juve, ale prosze nazywanie takiej gry kaleczeniem to przesada, ponownie odsyłam do Afryki, gdzie wszyscy się rzucają na piłke, bez składu i ładu
Juventin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-08, 20:54
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez olek » 2006-05-08, 15:14

Tylko ze w Afryce nie wydaje sie milionow euro na gaze i transfery zawodnikow, wiec roznica jest znaczna..
olek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2787
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:54
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez upek » 2006-05-08, 16:09

Juventin napisał(a):też wole czasy Lippiego [Tak wyobraź sobie że kibicuje Juve od 1997 roku...]

o ile dobrze licze to miales 6 lat jak zaczynales kibicowac Juve ?? nie wiem moze sie nie znam ale 6 scio latek ma srednie pojecie o pilce i o stylu gry tej druzyny :D

Ogólnie też nie podoba mi się styl gry Juve, ale prosze nazywanie takiej gry kaleczeniem to przesada, ponownie odsyłam do Afryki, gdzie wszyscy się rzucają na piłke, bez składu i ładu
tu bym nie przesadzal, bo jesli mowimy o krajach afrykanskich to wiele europejskich druzyn chcialoby tak grac [ WKS, Nigeria, Kamerun, Senegal ]
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Piecia » 2006-05-08, 16:46

o ile dobrze licze to miales 6 lat jak zaczynales kibicowac Juve ?? nie wiem moze sie nie znam ale 6 scio latek ma srednie pojecie o pilce i o stylu gry tej druzyny


Ja jako 6 latek to tylko meczyki oglądałem ;), jak były dobre czasy i mecze leciały na TVP (to chyba TVP było bo Wizja TV troche pozniej). A drużyny z której przynajmniej kilku piłkarzy znałem to moze Legia, Widzew, Pogoń Łapy?! :D Więc tu nam nie opowiadaj Juventinie że ty już taki na serio kibic byłeś ;)

Co do Juventusu to raczej nigdy nie darzyłem ich sympatią, za nudną grę, brak kibiców itd. A teraz po tej kolejnej aferze szytej grubymi nićmi to aż żal kibicować takiej drużynie. Mam nadzieję że finał sprawy będzie taki że Juventus zdegraduje sie choćby do Serie B.

Co do mistrzostwa Włoch to sprawa rozstrzyga się w nastepnej kolejce i licze że to Milan zdobędzie mistrza. Tak więc panowie, 14 maja od 15 : 00 trzymamy kciuki za Milan ;)

Tyle że Milan gra z Romą, a Juve z Regginą i możemy się spodziewać kolejnego kręcenia lodów na boisku.

pzdr
Piecia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 722
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:38
Lokalizacja: Białystok
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez Juventin » 2006-05-08, 18:48

Upek napisał(a):ile dobrze licze to miales 6 lat jak zaczynales kibicowac Juve ?

7 lat. I nie widze w tym nic szczególnego, co prawda wtedy jedynym źródłem wiedzy o Juve była sporadycznie LM i starszy kolega, który mnie "zaraził" Juve :wink: Ale kibicowanie to kibicowanie :)
Upek napisał(a):u bym nie przesadzal, bo jesli mowimy o krajach afrykanskich to wiele europejskich druzyn chcialoby tak grac [ WKS, Nigeria, Kamerun, Senegal ]

Podałeś akurat wybitne wyjątki. Sam pamietam doskonałą gre Nigerii na Mundialu '98
Juventin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-08, 20:54
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez DamKam » 2006-05-09, 15:24

Ciekawy temat... szczególnie, że 2 dni temu byłem na meczu Juventus-Palermo :wink: Przez tydzień pobytu we włoszech razem z bratem (fanem Juve jak pewnie większość z was wie) nie mieliśmy pojęcia o tej całej (kolejnej) aferze :shock:

Osobiście uważam, iż tego typu afery powinny kończyć się tylko jednym- odebraniem trofeum w danym sezonie i tyle :569: Teraz już chyba nikt nie ma wątpliwości, że sędziowie celowo pomagali Juventusowi. Jest to oczywiście nie do przyjęcia i trzeba z tym walczyć. Głównym winnym powinien być ten cfaniak Moggi, ale Juventus jako klub również powinien ponieść surowe konsekwencje :!: Ja od zawsze mówiłem, że ten Moggi to kryminalista i jak widać wszystko się sprawdziło :) Bardzo nie lubie tego kolesia... zresztą nawet mój brat nie chce go już widzieć w Juventusie... razem z całą brygadą czyli Giraudo i Bettegą :!: Ciekaw jestem jak to się wszystko skończy. Ale obawiam się, że może być podobnie jak z aferą dopingową bo widać, że ta prokuratura jest tak kiepska jak w Polsce a Juve ma na pewno duże wpływy i ciężko im zrobić krzywdę :?

A teraz coś o meczu Juve-Palermo 2:1 na którym byłem:
Po pierwsze na stadionie wszystko dobrze widać. Siedzieliśmy na 2 piętrze i wszystkich bez problemu można było rozpoznać. Więc narzekania, że bieżnia utrudnia oglądanie meczu jest moim zdaniem absurdalne.
Co do gry Juve to musze powiedzieć, że to była istna tragedia. Niby wygrali ale mecz był nudny jak cholera. Dobrze, że chociaż strzelili te dwie bramki. Tak poza tym to mieli może z 3 celne strzały na bramke w czasie całego spotkania i to wszystko. Kibice na stadionie non stop się wkurzali. Ibrahimovicia wygwizdaliśmy już po kilku minutach od rozpoczęcia meczu. Ale najśmieszniejsze było jak wchodził Zebina a kibice zaczęli gwizdać i wrzeszczeć "no Zebina!!". Oczywiście najlepiej to się miał Del Piero. Przez cały czas gdy siedział na ławie kibice śpiewami domagali się jego wejścia a gdy wszedł to nic nie zrobił ale i tak dostawał brawa.
Ogólnie musze powiedzieć, że podobała mi się atmosfera na stadionie, na którym wyjątkowo zasiadło ok 60 tys widzów. Doping tifosich robi duże wrażenie. Włosi są na stadionie bardzo żywiołowi i to mi się najbardziej podobało. W czasie meczu cały stadion żyje i tego troche brakuje w Niemczech. Tam nawet na główniejszych trybunach wrzeszczą i skaczą. Zaskoczyło mnie również to, iż na stadionie było dużo dzieci.
Ogólnie na meczu było bardzo fajnie, przede wszystkim jeżeli chodzi o atmosfere...

Ale wracając do tej afery: niech wkońcu zrobią z Moggim i jego bandą porządek i będzie spokój :wink:
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez haj » 2006-05-13, 08:50

http://sport.onet.pl/1321742,wiadomosci.html

O ile się to potwierdzi to powinno się jedno zrobić - zamknąćw cholerę ten cały bajzel :roll:
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Wielka afera w Calcio

Postprzez DamKam » 2006-05-13, 10:05

Ta cała afera we włoszech nabiera niewiarygodnych rozmiarów :shock: Zaczęło się od samego Juventusu a teraz okazuje się, że całe prawie całe Calcio jest skorumpowane. Choć oczywiście w centrum afery są działacze Starej Damy, którzy w całości podali się już do dymisji. Ciężkie chwile przeżywa obecnie mój brat (fan Juve) ale bardzo się z tego cieszy, że nareszcie Juventus na zawsze zrywa z Moggim i spółką. Codziennie docierają do nas nowe, zaskakujące informacje i tak naprawdę ciężko powiedzieć jak to się wszystko zakończy. Jestem bardzo ciekaw co będzie dalej. Myślę, że najprawdopodobniej zakończy się to wszystko degradacją Juventusu do Serie B i odebraniem trofeów bo tego wszystkiego jest po prostu za wiele. Ale jak widać winnych w tej sprawie robi się naprawdę wielu. Poprzez działaczy, sędziów, ludzi związanych z włoską federacją piłkarską, nawet prokuraturą a teraz nawet i samymi piłkarzami.
Dzięki tej całej aferze jestem przekonany, że Włosi nie dostaną organizacji ME 2012 a przynajmniej nie powinni.
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości