Ciekawostki ze świata futbolu

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez alien666 » 2018-10-09, 13:00

Ulreich w top 30, błagam nie rozśmieszajcie mnie. :shock:
Wszyscy z szacunkiem wypowiadamy się o madryckiej (cenzura).
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 42d 2h 24m 34s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez xeremeleque » 2018-10-10, 16:18

Za miniony rok to od nas do top30 dałbym 2, może 3 osoby. Kimmich, Lewandowski i... James. Kimmich statystykami zjadał każdego bocznego obrońcę, ale w defensywie jest słaby + mało udziela się w mediach przez co go pominęli. Lewandowski armatka w BL i kolejny sezon z wieloma trafieniami, skoro Benzeme nominują to aż krew człowieka zalewa że kebab przed Robertem. Niestety Robert zawiódł w ważnych meczach + kiepski mundial (ale chociaż na nim był a nie jak benzyna) + ten wpis z "le cabaret" i tak to się kończy. A James drugą część sezonu u Juppa miał genialną, na mundialu niestety kontuzja i pewnie przez to wyleciał z top30.

Ogólnie media naszych coś nie lubią tj nie chcą do tych plebiscytów dawać. Wiem że gramy kaszanę, ale taki Lewandowski czy Kimmich to 100krotnie półka wyżej od Benzemy czy Alvesa.
Obrazek
xeremeleque
Bawarczyk
 
Posty: 224
Wiek: 27
Dołączył(a): 2017-10-04, 19:59
Online: 2d 10h 18m 58s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Matifcb » 2018-10-10, 17:05

narketingowo to nie pasuje im poprostu
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 10m 1s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Bayern fun » 2018-10-10, 17:47

filip97 napisał(a):Mamy tak mocną i szeroką kadrę a tak naprawdę max 3 piłkarzy z Bayernu mogłoby wejść do TOP30.


bo są mało medialni po prostu.
Ktoś sie jeszcze łudzi, ze w tym plebiscycie liczą się umiejętności?
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3662
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 13h 9m 58s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez dmagio » 2018-10-10, 18:11

Lewandowski niech strzeli bramkę w finale LM to może się załapie do tej 30,a uwaga na temat Benzemy i Jego nieobecności na Mundialu raczej nietrafiona,bo tam nie chodziło o słabą formę
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2491
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 15h 35m 28s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Klinsmann » 2018-10-10, 21:01

Lewandowski niech w ogóle strzeli ważną bramkę :lol: Do finału to on nie dojdzie nigdy bo każda akcja to się na nim kończy, a jak ma jedną setkę w hipotetycznym finale to ją jak zwykle sprdli :lol:
Więc z czym do ludzi? Na MŚ wszystko co miał to sprdl koncertowo, to jak gra teraz Bayern to też jego duża zasługa. Gdy Bayern jest w gazie, to nie widzicie błędów Lewego amatora przez te swoje różowe okulary :573:
Bo gdy Bayern jest w gazie to robi Lewemu 5 setek na mecz.

Wielki mi (cenzura) król strzelców co gra w najmocniejszym klubie ligi i podpiera się karnymi - a na koniec prdli że mu koledzy nie pomagali. Niech wyprdla z tego klubu główny hamulcowy.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Kubik » 2018-11-03, 09:31

2AngryMen: Święcicki & Kapica

Informujemy Was dokładnie, o co chodzi w nowych dokumentach "Football Leaks", opublikowanych przez "Der Spiegel". Dziś wrzucamy Wam projekt "Super Ligi". Jutro resztę. Szczerze? Przerażające.

*To jest nasze streszczenie, a nie przepisanie tekstu słowo w słowo.

Tu już nie chodzi o emocje, kibiców, regionalne derby, jakiekolwiek wartości. Chodzi tylko o PIENIĄDZE. W 2016 roku czołowe kluby świata doszły do wniosku, że zarabiają mało w Lidze Mistrzów. Ich właściciele kierowani niesłychaną chciwością postanowili, że czas się skrzyknąć i stworzyć swoje elitarne rozgrywki. Skoro maksymalnie z Champions League mogą zarobić 80 mln euro, a z Super League 500 mln to czy ktokolwiek ma jakieś wątpliwości?

3 lutego 2016 roku Michael Gerlinger "tajny mózg" Bayernu Monachium wysłał e-maila do firmy prawniczej Cleary Gottlieb. Jego treść była szokująca. Poprosił o konsultację w sprawie możliwości wyjścia z Bundesligi i blokowania piłkarzy na mecze reprezentacji narodowych. Okoliczności wydają się idealne. FIFA staje się obiektem ataków po skandalach korupcyjnych, UEFA ma problem z Michelem Platinim.

Właściciele najlepszych klubów nie są zainteresowani różnorodnością, harmonijnym rozwojem innych klubów, wyrównywaniem szans. Interesują ich tylko własne tyłki i pomnażanie pieniędzy. Przedstawiciele siedmiu klubów spotykają się w tajemnicy. Postanawiają zorganizować najbardziej elitarne show na świecie - Super Ligę. Miałaby wystartować w 2021 roku i składać się z osiemnastu drużyn.

Charlie Stillitano, to człowiek, którego potrzebują. W latach 90-tych zakładał MLS, później organizował wiele turniejów z udziałem najlepszych klubów Europy w Stanach Zjednoczonych. Geniusz biznesu. Jose Mourinho mówi o nim, że to człowiek bezbłędny.

17 grudnia 2015 roku Stillitano napisał maila do dwóch dyrektorów Realu Madryt i załączył projekt Super Ligi. To było jeszcze przed aktywnością ze strony Bayernu. Po otwarciu pliku, Hiszpanie przeczytali:

- w skład nowego tworu ma wejść 17 drużyn z Anglii, Niemiec, Italii, Hiszpanii, Francji.
- osiemnasty uczestnik miałby przybyć z Turcji, Holandii bądź Portugalii
- z Bundesligi wylatują: Bayern, BVB i Schalke, przechodząc na wyłączność do Super Ligi
- rozgrywki mają trwać 34 tygodnie. Mecze mają się odbywać we wtorki, środy i soboty
- po sezonie zasadniczym rozpoczynają się play-offy i tak wyłaniany jest zwycięzca

Projekt Super Ligi narodził się po raz pierwszy w głowach decydentów przed 30 laty. Myśleli o nim Silvio Berlusconi, Luciano Moggi czy Florentino Perez. Nie mieli jednak siły przebicia, nie mieli człowieka takiego jak Stillitano. On był zajęty rozkręcaniem biznesów w USA.

Miesiąc po wysłaniu projektu do Realu, na scenę wkracza Karl-Heinz Rummenigge. Mówi, że wielkie kluby potrzebują dopływu nowej gotówki. Twierdzi, że teraz doszły już do ściany. Czas skończyć z mieszaniem się ze słabeuszami. Czas stworzyć elitarną grupę i zarabiać niewyobrażalne sumy.

Real i sześć wpływowych klubów na świecie: Bayern, Barcelona, Juventus, Manchester, Arsenal i Milan za plecami UEFY zakładają kartel i analizują prawnie swoje statusy. Sprawdzają, co się stanie, kiedy opuszczą swoje macierzyste ligi. Jak zareagują kibice, czy zmasowana propaganda przekona ich do rewolucyjnych zmian. Firma Cleary Gottlieb przygotowuje odpowiedzi na pytania dotyczące kontraktów piłkarzy, wyjazdów na mecze reprezentacyjne, sankcji po wyjściu z rodzimych lig i struktur UEFA. Zagadnień jest sporo, ale kluby są w stanie walczyć. Interesuje ich tylko maksymalizacja zysków. Kryją się za nimi potężne koncerny, w niektórych przypadkach głowy państw. To siły mające gigantyczne wpływy, pod którymi ugiąć się może UEFA i FIFA.

16,5 mld euro, tyle wynosi rynek praw medialnych w świecie piłki nożnej. To niesłychana suma pieniędzy, niespotykana w żadnym innym sporcie. Jeśli spojrzymy na dystrybucję tych kwot, większość trafia do elitarnego grona klubów, które ciągle chce więcej, więcej i więcej.

Założenie Super Ligi nie jest łatwe. Kluby zatrudniają najlepsze firmy prawnicze, sprawdzają czy nie dojdzie do kolizji z prawem Unii Europejskiej i nie zostaną na nie nałożone sankcje. W gabinetach każdego z nich trwają gorączkowe analizy. Najbogatsi są jednak w stanie poświęcić historię, tradycję, wypiąć się na swoje rodzime ligi. Nie, to nie jest mrzonka. Świadczą o tym dokumenty, wymienione maile. Nie ma klubów gorszych, bądź lepszych. Nie ma tych z poczuciem większej, bądź mniejszej etyki. Wszystkie razem ze sobą współpracują. Ich idealny scenariusz, do którego dążą, wygląda tak.

1. Zakładają Super Ligę, tworząc najbardziej elitarne rozgrywki na świecie.
2. Sprzedają prawa telewizyjne za fortunę, podobnie wszystkie inne. Nie dzielą się z nimi z UEFĄ czy inną organizacją.
4. Osłabiają rodzime rozgrywki, które przestają być atrakcyjne dla sponsorów.
5. Przygotowują niesamowitą oprawę, opakowanie, krótko mówiąc propagandę.
6. Oferują piłkarzom, trenerom niespotykane wcześniej pieniądze. Agenci dostają gigantyczne prowizje. Każdy na tym zarabia.
7. Blokują wyjazdy piłkarzy na mecze reprezentacji.
8. Całkowicie zmieniają charakter rodzimych lig, które pozbawione czołowych klubów, rywalizacji, pewnych meczów kultowych nie są już tym samym.

Nawet jeśli projekt Super Ligi zostanie odłożony na bok po publikacji "Football Leaks", to nie wiadomo, czy szybko nie wróci. Bądźcie czujni.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Bayern fun » 2018-11-03, 11:41

o ja piełdołe, ależ tendencyjny tekst, przepełniony frazesami o złych bogatych klubach, ze już n ie chodzi o wartości tylko o pieniadze, wpsomnienie o kartelu (jakby UEFA nim nie była )
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3662
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 13h 9m 58s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Sic » 2018-11-03, 11:53

Oni się wczoraj urodzili, że dopiero teraz doszli do wniosku, że aktualny futbol = kasa?

Nawet bez tej superligi tak to wygląda xD.
Sic
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 708
Dołączył(a): 2006-08-27, 12:31
Online: 24d 57m 8s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez bercik » 2018-11-03, 12:07

tylko zmienić nazwę z ligi mistrzów na super ligę i gotowe..... nic nie trzeba robić... bo jaka to liga mistrzów,jak grają po cztery drużyny z jednego kraju ????
bercik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2007-06-26, 17:12
Online: 4d 1h 25m 8s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez bartek959 » 2018-11-03, 13:42

Od tego hajsu im wszystkim już mózgi poprzekręcało. Kalle twierdzi że kluby potrzebują dopływu gotówki... A nie starczą mu już te co rok odkładane miliony, będące efektem żydzenia na transfery do Bayernu? :lol:
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Matifcb » 2018-11-03, 14:45

ogolnie ludzkosc jest pprymitywna..zeby zepsuc nawet futbol... (cenzura) mac hajsow jak lodu a oni jeszcze chca wiecej dla prapraprawnukow ?
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 10m 1s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez grejfrut » 2018-11-03, 16:31

Jeżeli powstanie Super Liga, to moja przygoda z futbolem się kończy. Piłka to coś więcej, niż tylko kasa i możliwość oglądania topowych meczy. Jaki będzie smak tychże, jeżeli będą one 3 razy w tygodniu i to co tydzień? Jak dla mnie to żadna. Na takie mecze jak z Realem, Barcą czy Juve to się czeka. Poza tym futbol to tradycja, otoczka. Zapewne sam projekt się uda, w to nie wątpię, będą potężne hajsy, ale moja przygoda z futbolem się skończy, bo to nie będą już te same kluby, tylko międzynarodowa liga do której następnie na pewno dołączą inni. Jak to się uda to ja widzę to tak:

1. Powstaje Super Liga i zbiera super hajs
2. Rozgrywki krajowe tracą na wartości
3. Kibice są zachwyceni top pojedynkami, więc inne kluby chcą do Super Ligi dołączyć
4. Powstaje Super Liga Poziom 1,2,3,4 itd.
5. Powstają ligi, które poprzez eliminację prowadzą do super ligi
6. W końcu pada piłka jaką znaliśmy i teraz liga to po prostu wszystkie zespoły z Europy
7. Tworzą ligowy puchar na wzór Ligi Mistrzów
8. Hajs się zgadza

Ogólnie ja ich rozumiem, ma to biznesowe uzasadnienia, ale to już na pewno nie będzie dla mnie.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4611
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 11h 33m 23s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez scholli7 » 2019-02-11, 08:22

Kosmiczny wynik padł w lidze portugalskiej Benfica wygrała aż 10:0 :) :x http://fangol.pl/view/267160/kosmiczny-wynik-w-meczu
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez bartek959 » 2019-03-07, 18:55

Win % in all Competitions 18/19

Guardiola 82.6%
Solskjaer 82.35%
Allegri 80.55%
Tuchel 80.48%
Niko Kovac 71.42%
Valverde 66.6%
Pochettino 65.9%
Sarri 65.2%
Klopp 63%
Favre 62.8%
Ancelotti 61%
Simeone 60.25%
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości