Ciekawostki ze świata futbolu

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Dziadek Mróz » 2018-05-22, 22:42

To była reprezentacja Australii,w dodatku dostały w plecy od jakiejś drużyny z MLS,no i do lat 15,wtyd jak (cenzura) :lol: Ciekawe co na to feministki ^^
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez scholli7 » 2018-05-22, 22:45

Dziadek czyli jednak śledzisz :p
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Mars » 2018-05-24, 15:27

4 mecze na Euro 2020 odbędą się na Allianz Arena :) 3 grupowe i ćwierćfinał.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez mancipium » 2018-05-24, 15:56

Ja dobrze widzę, że mecze będą się odbywać w takim Azejbejdżanie, Białorusi, Izraelu i Macedonii a nie bedzie ich w Polsce? Ja (cenzura) w ogole co za destynacje.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Mars » 2018-05-24, 16:05

W Polsce za to finał LE 2020 w Gdańsku.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez scholli7 » 2018-05-24, 23:06

W jakiejś tam stacji radiowej przed momentem o tym mówili, właśnie słyszałem, także chyba jednak na 100%
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez scholli7 » 2018-06-19, 20:26

Leno przechodzi z Leverkusen do Arsenalu za 25 mln €
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez norbi » 2018-06-20, 10:55

BL staje się Ligue 1, każdy wyróżniający się zawodnik odchodzi, smutne to, a jeszcze 4 lata temu była to 2/3 liga świata :roll:

tę sytuację może zmienić tylko zwiększenie dochodów z praw TV, gdzie byle przeciętniak z np. Premier League ma więcej niż Bayern, a co dopiero wspominać o Schalke czy Leverkusen :573:
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5034
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 55m 37s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez mancipium » 2018-06-28, 14:28

* DEAL DONE: Inter Milan have completed the signing of Radja Nainggolan from AS Roma for £21m.

* DEAL DONE: Juventus have signed João Cancelo from Valencia for €40m. He's joined on a 5-year contract. (Source: @JuventusFC)

* DEAL DONE: Roma have signed Javier Pastore from PSG for €24.7m and this is the picture they used to announce it. (Source: @ASRomaEN)

* DEAL DONE: Roma have signed young attacking midfielder Nicolo Zaniolo from Inter Milan an initial €4.5m. (Source: @OfficialASRoma)

* DEAL DONE: AS Roma have completed the €9.5m signing of Davide Santon from Inter Milan on a four-year deal. (Source: @OfficialASRoma)

* DEAL DONE: Southampton have confirmed the sale of Dušan Tadić to Ajax. He's joined for around £18m on a four-year contract. (Source: @SouthamptonFC)

* DEAL DONE: Roque Mesa has joined Sevilla from Swansea for around £8m on a three-year contract. (Source: @SevillaFC)

* DEAL DONE: Borussia Dortmund have signed Abdou Diallo from Mainz on a 5-year contract for €28m. (Source: @BVB)

* DEAL DONE: Basel have signed Aldo Kalulu from Lyon on a contract until 2021. (Source: @FCBasel1893)

* Napoli manager Carlo Ancelotti is preparing a £26m bid for Chelsea defender David Luiz. (Source: Sun Sport)

* PSG and their new manager Thomas Tuchel have big interest in signing Bayern Munich defender Jérôme Boateng. (Source: BILD)

* Atlético Madrid centre-back Diego Godín could be on his way to Manchester United this summer. The 32-year-old may be available for £18m. (Source: AS)

* Manchester City are considering a move to re-sign midfielder Aaron Mooy from Huddersfield Town. City have a £20m buy-back option. (Source: ESPN)

* Chelsea's chances of signing Juventus star Miralem Pjanić have increased after Barcelona pulled out of the race to sign him. (Source: Daily Star)

* Inter Milan have offered to pay Sporting Lisbon £10m for William Carvalho despite being able to talk to him for free. They want to pay the £10m to avoid any potential court cases over the transfer. (Source: RECORD)


a Bayern cicho jak zawsze
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez yarpen » 2018-06-28, 15:40

Klauzula Ronaldo obniżona z miliarda euro do jedynie 120 milionów.
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez baymann9 » 2018-07-02, 11:17

Hokejowe karniaki. Jestem za!
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 19h 34m 56s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Wookie » 2018-07-24, 20:23

Bardzo dobry tekst o Juve http://futblogger.com/marka-juventus/ warto przeczytać i zestawić to z Bayernem. Wiadomo, zmiany herbu bym nie przeżył, ale mnie przekonali do swojej strategii. :) Pytanie, kto dajmy na to... za 10 lat będzie górą. "Nowoczesne" Juve, czy konserwatywny, rezygnujący z e-sportu Bayern :)
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Matifcb » 2018-07-24, 23:03

dla mnie osobiscie to sa 2 rozne rzeczy. Jestem kibicem i liczy sie dla mnie pojedynek na boisku a nie marketingowe sprawy. Jako kibic wole biedniejszy klub ktory wygra z bogatszym. WIadomo ze oni musza dbac o miliony i kondycje chwala im za to ze biznesy potrafia tak rozkrcac. Ale tak jak mowilem - malo mnie to interesuje bo nie jestem kibicem na zlocie ksiegowych a pod wzgledem sportowym patrze na pilke nozna :)
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5358
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 3h 8m 55s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Matifcb » 2018-07-25, 11:32

widze ze bez prawnika to tu nie ma co pisac. Bayern jest poza tym bo uwaga uwaga .. jestem kibicem tego klubu i im zycze jak najlepiej. Chodzi mi o inne mecze, odpuszcze konwersacje na przyszlosc, lepiej cieszyc sie wolnym w lato niz zaczepkami na forum :)
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5358
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 3h 8m 55s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Recit » 2018-07-25, 12:15

Mamy tak naprawdę dziwne czasy, w których dzięki rewolucji internetowej kluby są już definitywnie światowe, a nie lokalne. Z jednej strony fajnie, że Juve czuje klimat i może jak u Hegla, są tym "wielkim swojego czasu" dzięki spełnianiu woli tego czasu, jednak mnie to coraz mniej interesuje.

Jako dzieciaka jarała mnie właśnie tożsamość klubów, historia, dlaczego taki herb i co to na nim jest, dlaczego takie kolory itd. Juve teraz zmienia herb wprost dlatego, że jest "za bardzo turyński" (ze zmianą zniknął m.in. element nawiązujący do miasta). Pewnie z tego jest więcej hajsu, bo teraz jeszcze bardziej "bezpańscy" sportowo mogą się utożsamiać z wyjałowionym turyńskim produktem. Tylko co z tego? Osobiście nie jestem monachijczykiem, ale podoba mi się bawarska krata i lubię tam wpadać na wakacje. Dla mnie Bayern jest właśnie bawarski, chociaż jestem z Polski, w dodatku z regionu, gdzie piłka nożna zawsze była w mniejszej lub większe, ale jednak czarnej dupie.

Globalna wioska niesie za sobą wymieszanie i wyjałowienie kulturowe i to wcale nie musi być wada, ale coś jednak się w tym traci. Dla mnie to, co zrobiło Juve to nic fajnego. Popatrzcie na przykład zza oceanu - amerykańskie organizacje sportowe to w zasadzie zabawki w rękach bogaczy, którzy mogą zmieniać nawet kultowe logo w imię trendów lub najzwyklejszego kaprysu (np. w NBA Atlanta, Toronto) czy nawet przenosić kluby (Thunder, Nets). A jednak nawet wtedy podkreślają swoje przywiązanie do regionu, lokalnej kultury, społeczności, miasta. Promują je i na nich budują swoją tożsamość. Herby, nazwy, hasła marketingowe często wprost nawiązują do specyfiki miast czy regionów (oczywiście nie każdy, wiadomo). A to przecież maszynki do zarabiania hajsu, do zabawy dla ludzi, grających w SIMy w rzeczywistości! Juventus obrał kurs przeciwny. Real w sumie też zmieniając logo żeby nie irytować arabów. Dla mnie to kurs w złym kierunku. Bayern całe szczęście musiałby zacząć od zmiany nazwy, więc raczej mu to nie grozi :) A czy takie zmiany staną się regułą i za 10 lat Juve będzie na szczycie, a Bayern straci? Zobaczymy. Póki co wiele na to nie wskazuje, a Juve zyskało głównie dzięki CR7. Z tego co gdzie czytałem na zmianach dużo zyskało natomiast... Torino, które zaliczyło wzrost frekwencji po tym, co stało się w Juve. I może tak właśnie będzie - Torino jest lokalne, Juve globalne (czyli nijakie).
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 42m 25s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości