FM , CM czyli managery

Tematy o grach: nowości, porady, itd.

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Myszak » 2008-01-02, 18:50

W FM'ie grafik w tym roku jak na lekarstwo - ale w necie są graphic packi. Interfejs - dla mnie zacofany i sterylny. Jednak skórek masz od cholery i trochę (google Twym przyjacielem)

A pierdół żona i dzieci nie ma. Tak samo jak nie ma żadnego licznika naszego konta i wirtualna kasa, którą zarabiamy tylko sobie figuruje w statsach.
A szkoda.
Obrazek
Myszak
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1464
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-07-10, 21:05
Lokalizacja: Dundee
Online: 5h 30m 53s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez lechista_tomek » 2008-01-03, 19:03

no w tym akspekcie Fifa manager przewyższa footballa. Jednak ja zawszę będę polecał Footballa Managera za realistyczność i za sentyment:D
lechista_tomek
Bawarczyk
 
Posty: 1252
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-09-27, 14:08
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 6d 11h 40m 11s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Recit » 2008-02-21, 18:28

Myszak napisał(a):
A pierdół żona i dzieci nie ma. Tak samo jak nie ma żadnego licznika naszego konta i wirtualna kasa, którą zarabiamy tylko sobie figuruje w statsach.
A szkoda.

Mnie to się zupełnie nie podoba. FM skupia się na zawiłościach piłki, a nie tworzy jakiejś namiastki Second Life czy Simsów. Mam nadzieję, że w kolejnych częściach tak pozostanie.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Olszesky » 2008-08-22, 12:30

zarzuccie pakami jakimis do fm 2008 (z paczem 8.02) zeby byly mordy pilkarzy i loga zespolow


poprosze :-)
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez radekfcb » 2008-08-22, 17:14

http://www.fmpoland.com/index.phpc - tu masz różne facepacki i logopacki, do koloru, do wyboru :mrgreen:
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Olszesky » 2008-08-22, 21:42

danke ;]

to moze jeszcze raz pomozesz koledze z torunia xD mam taki problem ze na poczatku gry wszyscy maja slaba kondycje kolo 80% no i nie wiem jak ja podwyzszyc, jakies rady? gram bajernem
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez lechista_tomek » 2008-08-22, 21:48

Nie przejmuj się na początku gry zawsze tak jest. Jak taki stan utrzymuje się dłużej to rób jak najwięcej zmian i zmniejsz intensywność treningu
lechista_tomek
Bawarczyk
 
Posty: 1252
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-09-27, 14:08
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 6d 11h 40m 11s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez radekfcb » 2008-08-22, 22:25

lechista_tomek ma rację, choć według mnie zmniejszanie intensywności treningu mija się z celem, bo wiadomo, że na początku sezonu kondycja nie jest najlepsza. Za to później będą śmigali aż miło :) Zupełnie jak w realu :D Jak jakiś zawodnik ma ogólnie problemy z kondycją(nie mówię o weteranach) to można w jego treningu indywidualnym zwiększyć po prostu intensywność jej trenowania. Jeżeli zawodnik jest młody(do 24 lat) to efekty powinny przyjść dość szybko. A w przedsezonowych sparingach radzę przeprowadzać jak najwięcej zmian, żeby podstawowych zawodników nie zajechać, ale i nie dopuścić do braku ogrania rezerwowych(wiem, wiem jest to trudne, szczególnie jak się ma szeroką kadrę). Ja osobiście zawsze powierzam kontrolę nad drużyną w sparach mojemu asystentowi :wink: Nie dość, że sam mniej się męczysz to twój zastępca nie będzie się nudził :mrgreen:
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Olszesky » 2008-08-23, 11:32

dzieki ;]

w ogole czekam na rady jakies :D nigdy w FM nie gralem wiec czekam na jakies porady dla poczatkujacego.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez radekfcb » 2008-08-23, 12:07

To ja Ci udzielę parę rad :wink: Z doświadczenia wiem, że nie opłaca się co mecz eksperymentować z taktyką, bo zawodnicy wtedy głupieją i nic to nie daje :P Nie graj na czas. W większości przypadków zostajesz za to ukarany golem dla drużyny przeciwnej. Przynajmniej ja tak mam :D Kupuj dużo młodych talentów. Zwiększysz w ten sposób prawdopodobieństwo, że wychowasz jakiegoś świetnego zawodnika. Talentów możesz poszukać w necie, choć o wiele większą radość sprawia ich samodzielne wyszukiwanie :) Nie rób rewolucji w drużynie jak zdarzy się parę słabszych meczów. To normalne, że forma czasami spada. Ja zawsze na początku gry szukam z wolnego transferu kilku trenerów. Tak, żeby każdy specjalizował się w innej dziedzinie i miał jakiś atrybut na wysokim poziomie. Później ustawiam zespół i ustalam taktykę. Patrzę, którzy zawodnicy mi są niepotrzebni i próbuję ich sprzedać. Za otrzymane pieniądze+budżet transferowy kupuję piłkarzy na słabo obsadzone pozycje. Jak grasz pierwszy raz to możesz wejść do Options->Team Settings oraz do Preferences i ustawić sobie wszystko tak, żeby Ci najlepiej pasowało. Obecnie jestem na odwyku od FM. Nie gram już prawie miesiąc! :mrgreen:


Ty serio Olszesky z Torunia jesteś :?: Myślałem, że jestem jedynym fanem Bayernu w tym mieście :lol:
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Recit » 2008-08-23, 15:11

radekfcb napisał(a):Z doświadczenia wiem, że nie opłaca się co mecz eksperymentować z taktyką, bo zawodnicy wtedy głupieją i nic to nie daje :P

Racja. Ustawieniem nie, ale np. szerokością gry, nastawieniem, cofnięciem/wysunięciem linii obrony warto manipulować. W FM08 nie sprawdzało mi się już ustawienie wszystkiego raz i potem zmienianie tylko składu.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez radekfcb » 2008-08-23, 15:30

W FM08 nie sprawdzało mi się już ustawienie wszystkiego raz i potem zmienianie tylko składu.


Mi na odwrót :P Miałem Bayernem chyba 2019 rok, co roku mistrza(bez wyjątków) + 2 razy wygrana w LM. Żadnych eksperymentów z taktyką i formacją, grałem moim żelaznym ustawieniem 4-1-0-3-2(bez skrzydłowych, 3 AMC). Nastawienie ofensywne, krótkie, szybkie podania, gra środkiem. Nie tylko Bayernem gram w taki sposób i jest to zdecydowanie moje ulubione ustawienie. Dawno inaczej nie grałem:P Aha, dużą rolę odgrywają również rozmowy motywacyjne i twoja wypowiedź w mediach. Nie jest się trudno domyślić co najlepiej powiedzieć, ale nie należy paplać tego samego w kółko bo nie będzie efektu.
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Tymek » 2008-08-23, 18:10

dzieki ;]

w ogole czekam na rady jakies :D nigdy w FM nie gralem wiec czekam na jakies porady dla poczatkujacego.


kto jak kto ale koledze z Torunia, kolega z Torunia pomóc musi :P

A wiec polecał bym Ci taktyke Kita

http://www.sendspace.com/file/bhka98

Świetna taksa ale:

na szpicy wystawiaj ziomka w stylu Klose lub Toniego, bo np. taki Polsdi gra straszną padake przy tej taktyce

http://www.sendspace.com/file/5wz4jc

podobna jak pierwsza, tylko trochę ulepszona

Gdybyś chciał talenty to zapraszam na

http://www.cmrev.com/

Sporo tam tego

Gdyby coś jeszcze trzeba było, to służę pomocą

Pozdrawiam
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Olszesky » 2008-08-23, 19:49

dzieki wszystkim ;]

do tej pory bylem maniakiem CM szczegolnie 01/02, ale czas isc z duchem czasu xD tam bajernem zagralem jakies 20 sezonow i mi sie znudzilo
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez lechista_tomek » 2008-08-23, 20:57

Olszesky, szczerze nie polecam Ci grać na czyichś taktykach. Gra właśnie polega na myśli szkoleniowej. Chciałem też zaznaczyć, że kupowanie samych niby to talentów jest bez sensu bo nie będzię się miało pełnowartościowych zawodników. Pzdr i życzę sukcesów, ale myślę, że fajniej dla Ciebie byłoby zagrać kimś słabszym wtedy jest fajna przyjemność z gry jak się trzeba mocno postarać, żeby nie dostawać cały czas w dupę :D
lechista_tomek
Bawarczyk
 
Posty: 1252
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-09-27, 14:08
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 6d 11h 40m 11s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świat Gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron