FIFA '08

Tematy o grach: nowości, porady, itd.

FIFA '08

Postprzez Krzysiek » 2007-10-22, 08:57

FIFA 08 to kolejna odsłona najpopularniejszego, obok Pro Evolution Soccera, cyklu gier piłkarskich. Gra została stworzona przez kanadyjskie studio EA Sports i stanowi piętnastą część cyklu wydawanego bezustannie od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Zgodnie z tradycją programiści zza Atlantyku zaserwowali nam zestaw znanych opcji, takich jak mecz towarzyski, puchar czy kariera. Autorzy pokusili się jednakże o pewną nowinkę, którą jest fakt, że w trakcie gry w premierowym trybie Be a Pro możemy zdecydować się na sterowanie nie całą drużyną, ale pojedynczym, wybranym przez siebie zawodnikiem. Atrakcyjność tego niuansu dostrzegalna jest szczególnie w trakcie potyczek wieloosobowych, gdzie każdy z osobników biorących udział w meczu może popisać się umiejętnością gry na pozycji, w której się specjalizuje. Co ciekawe, gdy postanawiamy objąć kontrolę wyłącznie nad jednym kopaczem, obserwujemy go zza pleców, podziwiając jednocześnie efekty rozmyć oraz trzęsącej się kamery.

W kwestii zwyczajnego gameplay’a poczyniono zauważalne postępy. Poprawiono m.in. funkcjonowanie obrońców - teraz charakteryzują się oni lepszym pressingiem, a przełączanie się pomiędzy defensorami nie sprawia już takich trudności jak w FIFIE 07. Dla ułatwienia nam orientacji na boisku zatroszczono się także o umieszczenie na ekranie wskaźnika, informującego nas, czy zawodnik, do którego chcemy podać, znajduje się na spalonym. EA Sports zadbało ponadto o większy wachlarz ruchów bramkarzy, co sprawia, że możemy samodzielnie decydować o ich poczynaniach podczas stałych fragmentów gry, a także wpływać na to, czy np. w sytuacji jeden na jeden golkiperzy będą czekać do końca na ruch oponenta czy może od razu postanowią interweniować wślizgiem.

Deweloperzy z Kanady w ramach wykorzystania zakupionej przed kilkoma laty licencji udostępnili nam blisko 500 drużyn z prawdziwymi składami, reprezentującymi 30 klas rozgrywkowych. Wzbogacili je ponadto oryginalnymi ustawieniami taktycznymi, a niektórym ze sławnych piłkarzy zaserwowali opcję przeniesienia ich charakterystycznych zachowań do wirtualnego świata. Przykładowo Steven Gerrard chętnie strzela z dystansu, a Ronaldinho nagminnie ośmiesza rywali widowiskowym dryblingiem.

W trybie kariery dodano z kolei możliwość organizowania przedsezonowych meczów. Prócz tego w niewielkim stopniu zmodyfikowano oprawę wizualną tytułu, a entuzjastom chwalenia się bramkami pozwolono nie tylko na zapisywanie powtórek zdobytych goli, ale również na archiwizowanie całych spotkań, co w zamierzeniu ma służyć chociażby do celów treningowych oraz instruktażowych.


Ja właśnie ściągnąłem (torrent do wersji PL z serwisu ex-torrent.pl wrzuciłem tutaj ;) ). I moje wrażenia są mocno mieszane: fajnie, że wprowadzili ten nowy tryb "zostań gwiazdą", ale uważam, że jest on beznadziejnie zrobiony :? wg. kiedy piłka znajduje się w innej strefie boiska niż nasz piłkarz (np. jestem bramkarzem, mój zespół atakuje) to w rogu ekranu powinien pojawiać się mały kwadracik, w którym pokazany byłby nasz piłkarz (coś takiego było w UEFA CL 2005/06, po strzeleniu gola, tylko że tam pojawiał się trener). Poza tym, czy też odnosicie wrażenie, że kiedy gramy jako napastnik, to drużyna cały czas broni się, a kiedy jestem obrońcą to cały czas ostro ciśnie się w ataku :lol: ? W trybie kariery dodano możliwość rozgrywania sparingów, bardzo fajnie ;) Ale ogólnie to raczej bez zmian :/ . Zauważyłem też, że w "Reszcie Świata" dodano kluby, które spadły/zostały zdegradowane z OE. To też bardzo miłe zaskoczenie, ale zamiast Pogoni Szczecin, która nie otrzymała licencji na 2. ani na 3. ligę i obecnie "kiblują" w 4 lidze, można było dać zespół z czołówki 2. ligi (hmm... np. Lechię albo Śląsk :mrgreen: ). Ale wydaje mi się, że sam fakt pojawienia się tych kilku zespołów świadczy o tym, że panowie z EA poważnie myślą o wprowadzeniu w przyszłych latach zaplecza naszej Ekstraklasy. Poza tym pojawiło się sporo lig zagranicznych (na razie zwróciłem uwagę tylko na Czeską i Australijską, ale z całą pewnością jest ich więcej ;) ) Podsumowując, powiedziałbym, że EA Sports zrobiło nam, konsumentom smaczek jak co roku, a wyszło, hmmm... też jak co roku, czyli niestety nic specjalnego ;) .
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: FIFA '08

Postprzez bari » 2007-10-29, 15:42

Według mnie poprawili się troche z tą fifa 08( jak dla mnie ) Ogólnie fajnie sie gra itp ;p

btw. grałby ktoś w fife kiedyś przez neta ?
"FC Bayern, Deutcher Meister, ja so heisst er, mein Verein."
bari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Wiek: 30
Dołączył(a): 2005-10-28, 12:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Online: 0s

Re: FIFA '08

Postprzez Moroś » 2010-03-15, 17:08

Choć wiem, że już jest Fifa 2010 to jednak mam sentyment do Fify 08 ;) Dzięki patchom jest ona nadal aktualna ;D no I Bayern w Fifce już kolejny sezon z rzedu mistrzem Niemiec ^^ ktoś gra jeszcze w Fife 08 ?
tylko pytam napisał(a):
extreme napisał(a):jak powrót lubinków?
Jedno auto oszukało kobietę na bramkach na 20 groszy, po czym szybko palą wroty, póki baba zdążyła się zorientować i opuścić szlaban. Info telefoniczne.
Moroś
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 394
Wiek: 30
Dołączył(a): 2010-02-07, 18:12
Online: 15m 46s

Re: FIFA '08

Postprzez Chis » 2010-03-15, 17:37

Ja polecam Fife Online 2 gra jest bezpłatna można ją ściągnąć z http://fifaonline2.iahgames.com/openbeta/download.aspx

Grywalność taka jak w Fifie 08 :)
Mia San Mia!!! FC Bayern Stern Des Suddens!!
Chis
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 484
Wiek: 29
Dołączył(a): 2008-10-22, 13:48
Online: 4h 17m 55s

Re: FIFA '08

Postprzez Moroś » 2010-03-15, 18:10

Chis napisał(a):Ja polecam Fife Online 2 gra jest bezpłatna można ją ściągnąć z http://fifaonline2.iahgames.com/openbeta/download.aspx

Grywalność taka jak w Fifie 08 :)



Dzięki ;D na pewno wypróbuje ;)
tylko pytam napisał(a):
extreme napisał(a):jak powrót lubinków?
Jedno auto oszukało kobietę na bramkach na 20 groszy, po czym szybko palą wroty, póki baba zdążyła się zorientować i opuścić szlaban. Info telefoniczne.
Moroś
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 394
Wiek: 30
Dołączył(a): 2010-02-07, 18:12
Online: 15m 46s


Powrót do Świat Gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron