FM , CM czyli managery

Tematy o grach: nowości, porady, itd.

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Tapir » 2009-10-26, 19:22

Hehe, ja też czekam, bo w CMie nie ma Robbena i nie da sie go kupić :D
Tapir
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1887
Dołączył(a): 2009-06-01, 17:09
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Rael » 2009-10-26, 22:10

Tak sie zapoyatm, bo jestem w tym temacie laikiem. W FM 2008 nie ma żadnych twarzy zawodników. Da sie je skądś sciągnąc i doinstalować?
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4132
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 12m 5s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Myszak » 2009-10-26, 22:20

Rael napisał(a):Tak sie zapoyatm, bo jestem w tym temacie laikiem. W FM 2008 nie ma żadnych twarzy zawodników. Da sie je skądś sciągnąc i doinstalować?


Facepacki - link na cmrev. Więcej zapewne leży gdzieś w otchłani sieci. Osobiście nie używam facepacków więc innych ich dobrych źródeł, po za podanym, nie znam.
Myszak
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1464
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-07-10, 21:05
Lokalizacja: Dundee
Online: 5h 30m 53s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez olek » 2009-10-27, 01:11

olek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2787
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:54
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez lechista_tomek » 2009-10-27, 11:41

Grałem w demo 10 co prawda nie długo i niestety jest po angielsku (jak co roku :D ) dlatego też w 100 procentach wszystkiego nie rozumiałem.
Także przechodzac do sedna, podoba mi się nowa szata graficzna, przejrzysta i ładna, dzięki tym wszystkim konferencjom itp. gra jest jeszcze bardziej realistyczna (co aż prawie wydaje się niemożliwe :D ). Same mecze chodzą płynnie, a piłkarze zachowują się realistycznie. Powiem tyle, że nie mogę się doczekać do 30 :D
lechista_tomek
Bawarczyk
 
Posty: 1252
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-09-27, 14:08
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 6d 11h 40m 11s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez OSZA » 2009-10-27, 14:21

A ja ledwo co zaczynam rozkręcać się w 09... Ta gra jest za dobra, żeby co rok się pojawiała nowa edycja- rok to za mało aby całkowicie ją poznać i stracić rachubę czasu!
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez lechista_tomek » 2009-10-27, 19:05

Ja np. dlatego nie tknąłem 09 i katuję 08 cały czas :D
lechista_tomek
Bawarczyk
 
Posty: 1252
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-09-27, 14:08
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 6d 11h 40m 11s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez trocky » 2009-11-08, 14:27

o dziwo aby van Gaalowi zrobiło się raźniej :-D gdzieś od 7-8 lat gram we wszystkie managery piłkarskie i pierwszy raz mi się zdarzyło wczoraj na Football Manager 2010 właśnie, że zostałem zwolniony <lol> :-D przez 5 kolejek miałem same remisy, spadłem na 9 miejsce- dostałem ultimatum na następny mecz, tradycyjnie remis i wyleciałem normalnie szok :-D jedyne co zrobiłem to sprzedałem Klose i van Bommela i kupiłem Adlera i grałem... 4-3-3 jak van Gaal :-D dodatkowo kuntuzjowani jak w realu Ribery i Robben, dymisja zagięła mnie totalnie więc Louis nie łam się skoro trockiego zwolnili to nic się nie stanie jak i Ciebie to spotka :-D hehe
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez clay » 2009-11-10, 11:27

W nowego managera gra sięza łątwo. Za dużo podpowiedzi daje gra. Nic nie trzeba ama;izować, asystenci za ciebie wiedzą czy warto grać szeroko, czy wysunąć linie obrony. czy grać szybkimi krótkimi podaniami czy inne duperele. Bez większego problemu Bayernem w 1 sezonie bez żadnych zakupów wygrałem wszystko, a w drugim sezonie skończyłem w połowie bez żadnej porażki we wszystkich rozgrywkach. Musze sobie wymyśleć słabszą drużynę bo mocniejszymi klubami w najnowszego managera nie ma sensu grać.
clay
Bawarczyk
 
Posty: 1610
Dołączył(a): 2008-09-29, 12:23
Online: 2d 21h 10m 43s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Recit » 2009-11-10, 19:50

Niby łatwo, ale nie trzeba z tego korzystać. No i można mieć swoje zdanie :P
clay napisał(a):asystenci za ciebie wiedzą czy warto grać szeroko, czy wysunąć linie obrony. czy grać szybkimi krótkimi podaniami czy inne duperele.

Chodzi Ci o te ''narady przed meczem''?

Ja grałem Interem i mam sezon za sobą. Nie przykładałem się szczególnie, bo nie miałem czasu niestety na uważne granie. Ale w lidze bez problemu mistrz. Zanotowałem parę remisów i dokładnie dwie porażki. Co ciekawe u siebie. Udinese mnie rozwaliło 0-2 gdy wystawiłem masę juniorów (dużo ich przez cały sezon wystawiałem), a potem Roma aż 2-5 -.- Grałem prawie optymalnym składem. Prowadziłem najpierw 1-0, potem 2-1, a na ostatnie pół godziny moje łamagi przestały grać. W dodatku każda kontra Romy kończyła się bramką, a moim nic nie wchodziło. Chyba 3 słupki były, raz poprzeczka. Jeden z najdziwniejszych meczów w całej mojej przygodzie z Managerami. W Pucharze Włoch elegancko i bez problemu wygrana.

W Lidze Mistrzów szło fajnie. Z grupy bez problemu, potem chyba m.in. Bordeaux i Liverpool i zatrzymałem się na Barcelonie w półfinale. Na Stadio Giuseppe Meazza wygrana moich 2-1, w Barcelonie w pierwszej połowie najpierw oni na 1-0, potem my na 1-1 i znów oni na 2-1. Druga połowa bez bramek, dogrywka prawie , bo gdy szykowałem się na karne to w 120 minucie Henry walnął z 20 metrów :573:

Może to kwestia mojego braku uwagi i przykładania się, ale nie udało mi się wygrać wszystkiego. Clay, tym bardziej gratuluję wygrania wszystkiego Bayernem. Ligę Mistrzów też wygrałeś tym składem?
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez clay » 2009-11-13, 23:12

Tak, chociaż tu było trudniej. Grupę miałem trudną, bo w mojej było i Atletico Madryt i Juventus, ale z odrobiną szczęścia i głównie dzięki dobrze dobranym taktykom miałem 15 ptk w grupie i pewne pierwsze miejsce. W 1/8 Lyon pewne zwycięstwo, w 1/4 znowu Atletico (tu udało mi się ledwo co doprowadzić do karnych, gdzie wygrałem). W 1/2 Wolfsburg co wyeleminował wcześniej Real - pewne zwycięstwo w 2-meczu i finał z Barcą gdzie po wielkim fuksie (grałem tylko skrzydłami i liczyłem, że Toni i Klose coś strzelą) udało mi się doprowadzić do karnych gdzie znów wygrałem. Ogólnie Braafheid i Pranjic, oraz Baumjohann są 100 razy lepsi niż w rzeczywistości. To samo Schweinsteiger i Tymoszczuk. Gdyby oni grali to samo co obecnie grają w Bayernie naprawdę to bym z grupy nie wyszedł, bo u mnie to grali jak Ribery i Robben. No i Butt w sumie wyciągał wszysto, jak po sezonie odszedł z drużyny bo nie podpisałem z nim kontraktu to kibice na mnie psy wieszali.
clay
Bawarczyk
 
Posty: 1610
Dołączył(a): 2008-09-29, 12:23
Online: 2d 21h 10m 43s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez trocky » 2009-11-14, 18:37

ja z Buttem przedłużyłem umowę na kolejne dwa lata, a po roku od przedłużenia czyli w wieku 37 lat sprzedałem go za 3 mln euro do HSV :-D u mnie był tylko zmiennikiem Adlera a w HSV został pierwszym bramkarzem z umową na 3 lata :-D to się nazywa transferowy majstersztyk ala Hoeness :-D <lol>
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez tomal125 » 2009-11-16, 14:04

to ja bramkarza w CM 01 02 kupiłem za 1.9. wystawiłem na listę zaraz gdy przyszedł do mnie. sprzedałem za 3.7 :D
btw gram Bristolem City ( 2 division ) po 4 latach awans do Premiership ... na razie w środku tabeli.
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez patrykk_ » 2010-01-13, 10:56

Siemka ;D To ja się pochwalę swoją sytuacją w FM ;D


Mój pierwszy sezon wyglądał mniejwięcej tak. Pewne Mistrzostwo Niemiec zapewnione już w 30 kolejce, na koncie elegancko 96 punktów, Maryjusz Gomez królem strzelców z 20 golami na koncie, Ribery zaraz zanim 17 goli, Robben królem asyst bo miał ich aż 19. W Pucharze Niemiec wygrana w finale z Hoffenheim 3:1. Mario ponownie królem strzelców Pucharu Niemiec 7 goli na koncie. Połowa sezonu za nami, tymczasem Ribery otrzymuje nagrodę UEFA Piłkarz Roku, i zajmuje 2.miejsce w Złota Piłka France Football. Liga Mistrzów - łatwo przeszłem grupę. Dalej w 1/8 trafiam na Feeynoord, pierwszy mecz w Rotterdamie na remis 1:1, w Monachium pykam ich pewnie 3:0. Ćwierćfinał to trafiam na Real. Pierwszy mecz na Allianz i pewna wygrana 2:0. Rewanż na Santiago Bernabeu, przegrywam 2:1, ale w dwumeczu wygrywam 3:2. Półfinał - trafiam na Manchester United. Pierwszy mecz w Anglii przegrywam 3:2, ale w rewanżu moi chłopcy grają świetnie i wygrywają 2:0 i mają finał. W finale trafiam na Barce .. Do połowy remis. 65 minuta - gola strzela Iniesta, 1:0 dla Barcy. 120 sekund później na 2:0 podwyższa Messi. I Wielki comeback ! 85 minuta gola na 2:1 strzela Ribery, 120 sekund później wyrównuje Mario ! Dogrywka. Pierwsza połowa bez goli. 120 minuta, w myślach układam listę wykonawców karnych i ... GOOOL ! 35 metrów od bramki Tymoschyuk wali niespodziewaną bombę i wygrywam i wielki szał radości !

Teraz czas na drugi sezon.Na początku wygrany Superpuchar Europy z Atletico Madryt 2:1 Bundesliga - pewna wygrana po raz kolejny tytuł obroniony. Już w 28 kolejce. W trakcie sezonu wygrywam także Klubowe Mistrzostwa Świata pokonując w finale 5:0 America Mexico. Puchar Niemiec - w finale gram odziwo z drugoligowym Cottbus które pojechało takie firmy jak Wolfsburg, Stuttgart czy Schalke. Wydaje mi się, że rozwale ich łatwo i wygram, a jednak mecz okazuje się trudniejszy. Energie broni się straszliwie, a pierwszy gol pada dla mnie dopiero w 108 minucie, w dogrywce. Gola strzela Tymoschyuk, a 7 minut później w 115 minucie na 2:0 podwyższa Gourcuff. 120 minuta znów strzela Gourcuff i wygrywam ostatecznie 3:0. Liga Mistrzów dużo słabiej. Mimo, że na pierwszym miejscu, to wyszłem z grupy tylko z 11 punktami jako pierwsza drużyna ( trzecia drużyna, Celtic miał 9 punktów, wiec walka trwała do ostatniej kolejki grupowej). 1/8 finału i trafiam na Sevillę. Pierwszy mecz na wyjeździe przegrywam 2:1. U siebie w rewanżu wygrywam 1:0 i awansuję bramką na wyjeździe. 1/4 finału - czas na Barcę. Pierwszy mecz na Camp Nou i Barca mści się za finał Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu. 3:0 dla Barcy - rozmontowali mnie Xavi, Ibrahimovic, Messi. Rewanż to już tylko mecz o nic, wygrywam 1:0 na otarcie łez po golu Riberyego.

Aktualnie gram 3 sezon, po 4 kolejkach w Bundeslidze mam 1.miejsce w tabeli ze zdobyczą 12 punktów, mam zdobyte 7 goli i ani jednego straconego. Puchar Niemiec - przeszłem dopiero pierwszą i drugą rundę, w których kolejno pokonałem SpvGG Unterhaching i Herthę Berlin. Teraz moim następny przeciwnikiem w Pucharze Niemiec będzie Hannover 96. W Lidze Mistrzów dopiero w grupie po pierwszym meczu prowadzę w tabeli po wygranej z Steauą Bukareszt 2:0. Moim najlepszym strzelcem jak narazie we wszystkich rozgrywkach jest Yoan Gourcuff ze zdobyczą 6 goli w 6 meczach. Jak skończe ten sezon to napiszę dalej ;) Mój aktualny skład macie na zdjęciu poniżej także git ;) Rozwala mnie to, że 33-letni Toni kończy karierę :shock: . Jak wyskoczyła mi o tym informacja to się nieźle uśmiałem, a w powodzie o takiej decyzji pisało 'Luca Toni oświadczył, iż kończy karierę ponieważ chce ustąpić miejsca młodszym zawodnikom'. :shock: Haha. Ale nie wiem co jest, bo spojrzałem ostatnio na wiadomościach, że 27-letniemu Brazylijczykowi Danielowi Carvalho kończy sie kontrakt z CSKA. Zapamiętałem jeszcze, że chciałem go kupić, jednak był zbyt drogi. Był bardzo dobry, więc mówie zaproponuje mu kontrakt wbijam na jego profil, ale nie ma opcji 'Zaproponuj kontrakt'. Wchodzę w 'Osobiste' i patrzę w planach krótkoterminowych : Zamierza przejść na emeryturę w dniu ... którymś tam nie pamiętam już. No ale dobra. No. to poniżej zdjęcie z mojego aktualnego składu :)

Obrazek


Jak ktoś ma jakieś pytania, typu "Za ile z kąd kupiłeś kogośtam" tak poprostu zadane z ciekawości, to pisać a ja odpowiem ;D
Obrazek

NYAN CAT!
patrykk_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 169
Dołączył(a): 2010-01-11, 19:13
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Olszesky » 2010-03-13, 16:51

jak ustawiac treningi? dopiero zaczynam i nigdy tego nie ogarnialem. chce grac bayernem, mam tam grzebac czy mozna zostawic tak jak jest i jakos to bedzie?
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świat Gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości