FM , CM czyli managery

Tematy o grach: nowości, porady, itd.

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Forza AC Milan » 2012-02-08, 13:59

marcin_fcbm napisał(a):Ma ktoś namiary na jakiś tani klucz do FM'a 2012?


a nie lepiej ściagnąć za darmo i grać? wbij sobie na jakies torrenty i po problemie a kase wydaj na cos porządnego np. koszulke Bayernu
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Tapir » 2012-02-08, 15:11

Forza AC Milan napisał(a):
marcin_fcbm napisał(a):Ma ktoś namiary na jakiś tani klucz do FM'a 2012?


a nie lepiej ściagnąć za darmo i grać? wbij sobie na jakies torrenty i po problemie a kase wydaj na cos porządnego np. koszulke Bayernu


Czekaj, jak Cie ACTA za niedługo dopadnie :evil:
Tapir
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1887
Dołączył(a): 2009-06-01, 17:09
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Forza AC Milan » 2012-02-08, 15:13

Tapir napisał(a):Czekaj, jak Cie ACTA za niedługo dopadnie :evil:


ACTA, SRACTA, FORZA MILAN!
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Recit » 2012-02-08, 15:31

Heh, przedsiębiorczość po polsku. Po co kupować? Kradnij :lol:
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Forza AC Milan » 2012-02-08, 15:36

Recit napisał(a):Heh, przedsiębiorczość po polsku. Po co kupować? Kradnij :lol:


Kradzież to jak ja cos zabieram i ten ktoś tego nie ma. Ja to sobie tylko kopiuje.
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez marcin_fcbm » 2012-02-08, 15:38

Taa, zazwyczaj testuję pirata przed zakupem gry - czekam aż oryginał potanieje. Ale wiadomo, że w tym roku FM wydany jest na steamie tylko. Są piraty ale ponoć niepewne, więc pozostaje mi jedynie ocena na podstawie demka które było ok. Na allegro klucze po 6 dyszek. Poczekam jeszcze z miesiąc do uaktualnienie transferów, może zejdzie trochę cena.
sezonowcy.pl napisał(a):Chelsea Londyn wygrywając LM przedłużyła o rok kontrakty ze swoimi wszystkimi kibicami.
marcin_fcbm
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4038
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-09-04, 22:12
Lokalizacja: LBN
Online: 3h 55m 17s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Tapir » 2012-02-08, 17:04

Forza AC Milan napisał(a):
Recit napisał(a):Heh, przedsiębiorczość po polsku. Po co kupować? Kradnij :lol:


Kradzież to jak ja cos zabieram i ten ktoś tego nie ma. Ja to sobie tylko kopiuje.


Zabierasz gre temu, kto ją zrobił, bo on nie ma tych xx.xx złotych, które powinien dostać za to :)
Tapir
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1887
Dołączył(a): 2009-06-01, 17:09
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Forza AC Milan » 2012-02-08, 17:23

Tapir napisał(a):
Forza AC Milan napisał(a):
Recit napisał(a):Heh, przedsiębiorczość po polsku. Po co kupować? Kradnij :lol:


Kradzież to jak ja cos zabieram i ten ktoś tego nie ma. Ja to sobie tylko kopiuje.


Zabierasz gre temu, kto ją zrobił, bo on nie ma tych xx.xx złotych, które powinien dostać za to :)


Błedne myslenie. Badania w Szwajcarii wykazały, że uzywanie sieci torrent nie ma żadnego wpływu na zarobki twórców gier/filmów/muzyki. Po prostu jak kogoś stac to kupuje a jak nie to albo tego nie ma albo ściaga. Ja preferuje aby każdy kto chce to sobie ściagnał. Zreszta gdyby gry były tańsze to twórcy by zarabiali tyle samo jak nie więcej a więcej osób by miały te gry tylko po co .... Jest tez opcja, aby udostepniac za darmo i oferowac dowolna wpłate tyle ile ktos uważa, ze gra jest warta, ale wtedy by trzeba robić dobre gry, bo na słabych by sie nie dalo zarobić i dlatego trzeba walczyć z koncernami muzycznymi, filmowymi i od gier!
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Recit » 2012-02-08, 21:29

Polityka koncernów jest skandaliczna, szczególnie w przypadku muzyki - zgoda. Ale to jest typowa "mentalność dresa". Walczyć z koncernami przez dogadzanie sobie piratami. Bo jestem biedny, więc kradę i ch*j. Przecież nie pójdę do roboty.

Jeżeli przyjąć takie idiotyczne rozumowanie, że kradzież gry jest tylko nieszkodliwym kopiowaniem, to KAŻDY powinien w ten sposób robić. A kto kupuje, ten frajer. www.youtube.com/watch?v=xGdDX730wwg i tyle a temat.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Forza AC Milan » 2012-02-08, 21:44

Recit napisał(a):Polityka koncernów jest skandaliczna, szczególnie w przypadku muzyki - zgoda. Ale to jest typowa "mentalność dresa". Walczyć z koncernami przez dogadzanie sobie piratami. Bo jestem biedny, więc kradę i ch*j. Przecież nie pójdę do roboty.

Jeżeli przyjąć takie idiotyczne rozumowanie, że kradzież gry jest tylko nieszkodliwym kopiowaniem, to KAŻDY powinien w ten sposób robić. A kto kupuje, ten frajer. www.youtube.com/watch?v=xGdDX730wwg i tyle a temat.


kto kupuje gówno to frajer. jak gra jest bardzo dobra to wtedy można kupic oryginał (sam tak robie), ale kupic cos za duzą kase żeby pograc kilka godzin to głupota. po prostu (co jest legalne w polsce) pobrac coś, zobaczyc czy fajne i jak tak to kupić jak nie to nie. trzeba docenić twórców, żeby mieli kase na tworzenie dzieł, ale nie na takich warunkach jak oni sobie zazyczą. wszystko z umiarem.
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2012-02-15, 16:34

Forza AC Milan napisał(a):po prostu (co jest legalne w polsce) pobrac coś, zobaczyc czy fajne i jak tak to kupić jak nie to nie


To ma nawet swoją nazwę - "wersja demonstracyjna", popularnie zwana "demo".
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Forza AC Milan » 2012-02-16, 09:43

Grzechoo napisał(a):To ma nawet swoją nazwę - "wersja demonstracyjna", popularnie zwana "demo".


nie wszystkie gry wypuszczaja demo a ja pisałem o wersjach full, bo po samym demo często nie można do konca ocenić i demo często się różni od finalnej wersji
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2012-02-16, 21:02

Forza AC Milan napisał(a):demo często się różni od finalnej wersji


W dziwne dema grałeś.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Firo » 2012-02-19, 00:10

Grzechoo napisał(a):
Forza AC Milan napisał(a):po prostu (co jest legalne w polsce) pobrac coś, zobaczyc czy fajne i jak tak to kupić jak nie to nie


To ma nawet swoją nazwę - "wersja demonstracyjna", popularnie zwana "demo".


A ile głośnych tytułów miało swoje dema ostatnimi czasy ? Już nie chodzi o to żeby zobaczyć czy fajne. Rynek PC jest rynkiem specyficznym bo mimo że nie raz spełniamy a nawet mamy dużą nadwyżkę jeśli chodzi o wymagania tytułu gra albo działa słabo albo nie działa wcale. Przykładem może być GTA IV i jej wymagania prosto z pudełka :

Vista z service packiem 1, lub Windows XP z service pack 3
Procesor: Intel Core 2 Duo 1,8GHz, AMD Athlon X2 64 2,4GHz
RAM: 1,5GB; 16GB miejsca na dysku
Grafika: Nvidia 7900 256MB/ ATI X1900 256MB

Na takim PC granie w GTA jest zwyczajnie niemożliwe nawet na LOW. Grę kupiłem w dniu premiery spełniając nawet więcej niż trzeba a mimo to musiałem czekać do bodaj 5tej łatki żeby gra zaczęła być grywalna i tak w najniższych detalach. Zdarzają się oczywiście też sytuacje odwrotne. Nie spełniamy wymagań a gra nam działa na low np. w 40 fpsach. Sam kiedy odpaliłem demo Mafii 2 byłem w szoku że mam tyle FPS. Dlatego każda gra która wychodzi na PC powinna mieć swoje demo ew. triala takiego jakiego ma np. StarCraft 2. PC to nie konsola, tu nie zawsze wszystko działa. Nie popieram piractwa ale rozumiem czemu wielu decyduje się na taki krok.

A co do tego czy wersje demo różnią się od pełnej to oczywiście że się różnią. Np. PES zawsze ma demo zawierające stary gameplay i w tym roku wydali nawet dwie wersje dema. Zwłaszcza w przypadku FMa demo może się różnić od pełnej bo tam wystarczy zmienić niewiele a rozgrywka zmienia się diametralnie.
Obrazek
Firo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1788
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 16:09
Lokalizacja: Gleiwitz
Online: 3d 13h 17m 15s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez alien666 » 2012-02-19, 00:30

Najśmieszniejsze jest to, że moja "czarna su**" w dniu premiery też większości gier nie trawi. A to online nawala, a to gitche i bugi w singlu, że grać się normalnie nie da. Co z tego, że mogę pobrać demo wiekszości gier jak wersja, którą ostatecznie kupuję (za 2 stówy) to syf. Najlepszy przykład to DEAD ISLAND - gra jakich mało, i pod względem grywalności, i wręcz przeciwnie. Techland to deb***! Powinno się ich pozwać na drugi dzień po premierze.
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4872
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 41d 22h 8m 5s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świat Gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron