Konsole nowej generacji

Tematy o grach: nowości, porady, itd.

Konsole nowej generacji

Postprzez audia4 » 2013-06-11, 10:38

Wczoraj został zaprezentowany PS4.
Jak na razie miażdży nowego xboxa. Nie ma żadnych ogarniczeń co do używanych gier itp. Jest o 100 euro tańszy i mocniejszy.

Tym razem chyba wybiore PS4. Szkoda tylko tego pada od xboxa :(

Ktoś się jeszcze interesuje nowymi konsolami?
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez yaro86 » 2013-06-11, 15:10

Jak dla mnie PS4 tylko cenę ma korzystniejszą.
Podkreśliłem, że dla mnie, bo mam Xboxa 360, jestem cały czas online jak gram, płacę za Live'a i kupuję oryginały, żeby na tym Live grać.
Sony wprowadza też płatną grę online. Poza tym nie będzie jak na na razie chmury.
Sony nie pokazało żadnego exclusive'a, który by mi się na serio spodobał. Killzone? No comment.
MS pokazał Forzę 5, teaser Halo, a tę serię akurat bardzo lubię i grałem w każdą część i Quantum Break.
Więc mnie osobiście, Sony niczym nie urzekło. Za to MS nie podoba mi się, że idzie mocno w TV. Miejmy nadzieję, że skumają się ze Sky, a wtedy nie będę miał wątpliwości co kupić.
Ostatnio edytowano 2013-06-11, 15:15 przez yaro86, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
yaro86
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 102
Wiek: 37
Dołączył(a): 2012-11-30, 11:44
Lokalizacja: München
Online: 24m 22s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez audia4 » 2013-06-11, 17:53

Na minus u mnie to, że w każdym Xboxie będzie kinect.
Poza tym opcja, że musisz być cały czas podłączony do neta żeby grać albo płacić jakąś kwotę aby odpalić używki to porażka IMO.

[ Dodano: 2013-06-11, 18:59 ]
Co Ci z tego, że skumają się ze sky jak pewnie w Polsce nie będzie to dostępne ;D

Co jak co ale MS leje na polaków ciepłym moczem.
A właśnie się dowiedziałem, że PS4 będzie w Polsce w dniu światowej premiery. A X 2014 podobno :roll:
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez Firo » 2013-06-11, 20:42

yaro86 napisał(a):Killzone? No comment.


Rozwiń myśl bo chętnie poczytam.
Akurat Killzone SF to jedna z najlepiej zapowiadających się gier startowych. Jedna z nielicznych które wiedzieliśmy w akcji a nie na trailerze.
Co do reszty to fajnie wyglądało Ryse od MS ale gameplay ssie pałkę okrutnie. Więcej QTE niż w God of War i Heavy Rain razem wziętych.
Forza jak Forza, żadne zaskoczenie podobnie jak NFS, the Crew Drive Club czy Gran Turismo 6. Solidna ścigałka i tyle. Quantum Break to póki co ładne trailery podobnie jak The Order 1886 od Sony. Assassins Creed 4 = dopakowane AC3. Watch Dogs z każdym trailerem wygląda gorzej. Na plus MMO od Ubi. Ładny Wiedźmin 3. Na minus brak The Last Guardian. Nextgeny będziemy oceniać mniej więcej w tym momencie w którym teraz są PS3 i Xbox 360. Tą generację dla mnie zdecydowanie wygrało Sony. Więcej exclusivów, bardziej oryginalne gry, darmowe online i genialne Playstation +. Czas pokaże jak będzie na następnej generacji.

Póki co czeka nas ( przynajmniej ze strony Sony ) mocarne zakończenie tej generacji. Już w piątek zaczynam podróż po świecie The Last of Us, później GTAV, Beyond Two Souls i na koniec Gran Turismo 6. Next gena pewnie kupię rok/dwa po premierze jak wyjdzie mniej awaryjna wersja slim :)

PS. Sony nie zablokuje używek ale decyzja będzie w rękach wydawców. Co to oznacza w praktyce ? Jako że PS4 nie wymaga połączenia z internetem najwyraźniej czeka nas powrót online passów.
Obrazek
Firo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1788
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 16:09
Lokalizacja: Gleiwitz
Online: 3d 13h 17m 15s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez yaro86 » 2013-06-12, 07:10

audia4 napisał(a):Co Ci z tego, że skumają się ze sky jak pewnie w Polsce nie będzie to dostępne ;D


Mieszkam w Monachium, więc mi to jak najbardziej na rękę.

Co do używek, to wszystko w rękach deweloperów, tak samo jak u Sony. MS poszedł im na rękę i wprowadził motyw, że możesz pożyczyć grę tylko komuś, kogo masz na liście znajomych przez 30 dni i tylko raz możesz to zrobić. Kontrowersyjne, ale za bardzo rozdmuchane. Opłat za granie na używkach nie będzie o ile deweloper tak nie będzie chciał.
Mnie obojętne, bo gier nie pożyczam, używkę kupiłem raz, bo nie znalazłem już nowej w sklepie. Mam 2-3 gry, w które gram często i online, 5 leży na półce i czasami do nich wracam. Patrzę na gry pod kątem multi, a obecnie chcąc nie chcąc trzeba kupić oryginał, bo spora część gier ma online-passa.

@Firo:

Co do Killzone'a, to wygląda jak Crysis albo Black Ops 2 połączony z Halo 4 - te osłony, widzenie przez ściany, wszystko było w Halo 4, teraz pojawia się w Killzone. Ja to tak widzę, może źle na to patrzę, ale pierwsza myśl jaka mi nasunęła po obejrzeniu gameplaya to "o Halo na PS". Grałem w Killzone 3, po gameplayach myślałęm, ze to bardzo spoko gra, a znudził mnie po 2 godzinach. Nie twierdzę, że to słaba gra, ale mnie nie przypadła do gustu.

Liczyłem na Destiny od Bungie, ale też się zawiodłem.

W Ryse mi się spodobał pomysł, ale gameplay mega drewniany. Wciskanie określonych przycisków przy zwolnionym tempie w trakcie walki psuje cały efekt.

Gry od Ubisoftu moim zdaniem powielają ten sam schemat. Jest jakiś ziomek: zabójca (AC), haker (Watch Dogs), albo Prince of Persia, ma jakieś misje do zrobienia, później musi usiekać skacząc przez płoty i biegając po ścianach i dachach. Ile można?

Za to wielkie wrażenie zrobił na mnie BF4.
Nowy MGS też wygląda spoko, otwarty świat może wyjść dobrze. I ta nowa gra z patronatem Toma Clancy'ego też dość fajnie wyglądała.

Firo napisał(a):Nextgeny będziemy oceniać mniej więcej w tym momencie w którym teraz są PS3 i Xbox 360.


Tu się zgadzam. Dobrze, że nie mamy fanatycznego podejścia do tych rzeczy, bo jak czytam komentarze na różnych stronach to tylko wojna która konsola lepsza. :564:
Kupiłem Xboxa ze względu na Gears of War i Halo. Jak zobaczyłem pierwsze Gearsy u kumpla, to spodobały mi się od razu, po 5 minutach stwierdziłem, że to genialna gra, a rzadko tak mam.
Sony mnie nie przekonuje grami, ale jeszcze kilka trailerów i gameplayów muszę obejrzeć, więc kto wie.

Martwi mnie ten RAM na DDR3, w porównaniu do GDDR5 w PS. Nie wiem czy po 2-3 latach nie okaże się, że to jest po prostu za słabe i MS zrobi aktualizację konsoli, którą trzeba będzie kupić. Nie wiem o co chodzi z tym esRAM 32MB, muszę poczytać o tym itd.
Obrazek
yaro86
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 102
Wiek: 37
Dołączył(a): 2012-11-30, 11:44
Lokalizacja: München
Online: 24m 22s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez Firo » 2013-06-12, 14:36

Jasne każdy ma swój gust. Chciałem po prostu poznać twój punkt widzenia coś ponad "no comment" :P
Mi akurat tytuły Sony pasują dużo bardziej ale rozumiem ludzi którzy wolą Gearsy czy Halo. Killzone jaki był taki był ale całkiem mi się podobał a nie jestem fanem FPSów i wiele z nich w tym BF, CoD, Crysis mnie odrzuca.
Shadow Fall też pewnie ogram w swoim czasie jednak numerem 1 na Ps4 jest dla mnie inFamous Second Son.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 6Q51fQG7I#!
Obrazek
Firo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1788
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 16:09
Lokalizacja: Gleiwitz
Online: 3d 13h 17m 15s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez audia4 » 2013-06-12, 14:48

yaro86 napisał(a):
audia4 napisał(a):Co Ci z tego, że skumają się ze sky jak pewnie w Polsce nie będzie to dostępne ;D


Mieszkam w Monachium, więc mi to jak najbardziej na rękę.



No chyba, że tak :D

Microsoft: "Jeśli nie możesz podpiąć się do sieci, zostań przy Xboksie 360" :573:
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez Grabar » 2013-06-13, 10:27

yaro86 napisał(a):Patrzę na gry pod kątem multi, a obecnie chcąc nie chcąc trzeba kupić oryginał, bo spora część gier ma online-passa.

No to psikus: http://www.ps3site.pl/sony-nie-pozwoli- ... n-4/156989

Jeśli to wszystko się sprawdzi to PS4 nawet specjalnie nie musi się starać żeby wyjść obronną ręką. Co do gier to może na początku jest tak jak mówisz, te exclusivy itp. A widzisz co się teraz stało z PS3 i X360? PS3 dalej w gazie - nowe, coraz lepsze gierki. doskonała sprzedaż samej konsoli (już chyba 80 mln, czyli przegonili X360) i w dalszym ciągu niezłe perspektywy na przyszłość, gdzie X360 powoli umiera. * :|

* - jestem smutny, bo sam posiadam X360.
Grabar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 600
Wiek: 101
Dołączył(a): 2009-12-15, 11:53
Online: 5d 8h 22m 46s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez yaro86 » 2013-06-13, 11:57

Obejrzałem kilka trailerów. inFamous bardzo mi się podoba! Teraz pytanie co z multi :).

@Grabar

Nie zauważyłem, żeby Xbox powoli umierał. Ja gram często, prawie zawsze mamy komplet ludzi w grupie, żeby pogadać, pograć razem itd. Nie wiem jak jest na PS.

Nie wiem ogólnie co myśleć o tym wszystkim, ale nie chce mi się wierzyć, że Sony jest takie krystalicznie czyste i że nie chowa czegoś w zanadrzu, czego nie powiedzieli teraz, a wyjdzie później, albo dopiero po wydaniu PS4. Po prostu za pięknie mi to wygląda - płatny PS+ też jakoś się pojawił "tylnymi drzwiami", teraz też jest płaty, ale nie trzeba tego robić, by grać online. A jak coś takiego wyjdzie, to będzie dopiero psikus.
Zobaczymy, trzeba poczekać na jakieś nowe wiadomości. Na pewno nie kupię żadnej konsoli w ciągu miesiąca od premiery. Zobaczę jakie będą reakcje i czy na serio MS tak to wszystko ograniczy jak się teraz ludziom wydaje.
Obrazek
yaro86
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 102
Wiek: 37
Dołączył(a): 2012-11-30, 11:44
Lokalizacja: München
Online: 24m 22s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez audia4 » 2013-11-10, 19:54

Pytałem w temacie z fifą, ale tutaj też nie zaszkodzi :D

Planuje ktoś zakup PS4 na czasie? Jak tak to jestem chętny do pogrania w jakąś fifę :D

15 wychodzi w USA to tam ładnie przetestują ją i jak wszystko będzie ok to będzie można kupić u nas bez obaw :D
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez patbaj » 2013-11-10, 20:58

Ja planuję ale dopiero w okolicach stycznia
patbaj
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1765
Wiek: 40
Dołączył(a): 2008-05-18, 10:23
Lokalizacja: Katy Wrocławskie
Online: 8h 32m 3s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez Recit » 2013-11-10, 22:48

Nie jestem maniakiem konsol, bo od jakiegoś czasu gram głównie na lapie w Football Managera, ale coś tam popykam czasami na PS3 (głównie gry Rockstara, Red Dead Redemption i GTA V rulz ;) ). Pewnie kolejna generacja też prędzej czy później u mnie zawita, ale będzie to PS4. Microsoft ma u mnie krechę po tym, jak potraktował obecną generację - chodzi mi oczywiście o ilość exclusive'ów na XBox i PS3. Na Xboxach wydaje mi się za dużo jest zresztą pokręcone. W 360 nie było blue-ray i to był epic fail (zobaczcie np. problemy z GTA V - na mojej PS3 bez problemów, a kumpel z XBoxem musiał cudować ze zgrywaniem płyty na USB). Teraz też produkt Sony jest mocniejszy. Zresztą Xbox ma mieć jakieś ograniczenia co do używanych gier (nie wiem dokładnie ocb).

Nawiasem mówiąc coś czuję, że kolejna generacja nie będzie dorastać żywotnością do pięt obecnej. Przecież ile lat gramy na PS3 i 360? :D Jak kolejna potrzyma połowę tego to będzie dobrze.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez audia4 » 2013-11-29, 09:59

Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez patbaj » 2013-11-29, 21:25

ja już czekam naPS4 ze wszystkimi gadżetami, ale niech jeszcze potestują...
będzie sportowo w domu hehe.
A w przyszłości fifa w hełmie 3D i czujnikami ruchu na ciele haha
patbaj
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1765
Wiek: 40
Dołączył(a): 2008-05-18, 10:23
Lokalizacja: Katy Wrocławskie
Online: 8h 32m 3s

Re: Konsole nowej generacji

Postprzez hermano » 2013-11-29, 22:31

audia4 napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=tgj_E6YjsNE#t=0

hehe ;D


wierzysz w to że to było na premierze PS4 :P
Obrazek
hermano
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1586
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-12-21, 22:23
Lokalizacja: Katowice
Online: 17h 59m 49s

Następna strona

Powrót do Świat Gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron