Wiedźmin 3

Tematy o grach: nowości, porady, itd.

Re: Wiedźmin 3

Postprzez Gabo Gabi » 2015-05-20, 15:57

Wam to dobrze. :-P Mnie niestety czeka upgrade kompa, lub kupno nowego. Serce się kraje, jak się widzi te wszystkie gameplay'e, trailery i inne filmiki o Wieśku i wie, że w najbliższym czasie nie będzie można w niego zagrać. :x
Ktoś z fb napisał(a):drużyna nie pomogła Ci w ostatnim meczu zdobyć korony króla strzelców przykre myślę, że pomyślisz o innym klubie, bo ten sezon pokazał jaki jest egoizm niektórych kolegów....jeśli chcesz zdobywać trofea to zmień otoczenie.
Gabo Gabi
Bawarczyk
 
Posty: 2635
Dołączył(a): 2015-03-25, 20:37
Lokalizacja: Bolesławiec
Online: 22d 23m 58s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez Dziadek Mróz » 2015-05-21, 10:22

Gabo Gabi napisał(a):Wam to dobrze. :-P Mnie niestety czeka upgrade kompa, lub kupno nowego. Serce się kraje, jak się widzi te wszystkie gameplay'e, trailery i inne filmiki o Wieśku i wie, że w najbliższym czasie nie będzie można w niego zagrać. :x


Miałem tak z częścią 2,zagrałem dopiero 2/3 lata po premierze.Nie życzę Ci tego : )

Myślę,że grałem już około 20 godzin,a mam dopiero 6 level : ) Zanim podszedłem do Gryfa to obskoczyłem wszystkie "?" i zamierzam robić tak dalej ; ) Chodzę sobie,zbieram ziółka,testuje petardy : ) Korzystam oczywiście z Płotki,bo świetnie się jeździ,ale w nowym otoczeniu wolę poruszać się piechotą,bo zawsze jest tam co robić : )
Mógłbym pisać i pisać o tej grze..
GRAFIKA 10/10
GRYWALNOŚĆ 10/10
WYGLĄD POSTACI 9.5/10 (pół punktu zabieram za małą Ciri : )]

Dorosła Ciri wygląda po prostu idealnie.Nie jest to już ta osoba z Sagi (jest z 10 lat starsza w końcu),ale lepiej chyba być nie mogło.Zastrzeżenie mam jedynie do sposobu w jaki się porusza,wygląda trochę jak kaczka : >
Nilfgardczycy (ich zbroje,hełmy,stroje) to mistrzostwo świata,a taki Guślarz i jego koza przejdą do historii tak jak dwa trole z części II ; ) Taka beka,że szok : ))
Bugów praktycznie nie ma,raz mnie wywaliło z gry w czasie gry w gwinta (gra się genialnie,trafili w dychę z tym pomysłem!),ale to było w czasie pierwszej godziny gry.No i raz trafiłem w miejsce,w którym być mnie nie powinno,bo znalazłem się bardzo blisko Bazyliszka,który z łatwością mnie zabił.Po wczytaniu zobaczyłem go tylko przez chwilę,po czym..odleciał : ) A ja zgarnąłem skarb,którego bronił.

W RPG odgrywa się rolę,Wiedźmin jest o tyle wyjątkowy,że ten kto bardzo dobrze zna Sagę/opowiadania/"Sezon Burz" wciela się w Geralta i można robić tak/ podejmować decyzje,jakie podjąłby Wiedźmin z książek.Właśnie tak robię i to jest najbardziej zajebiste w tej grze,bo jeśli nie znasz książek to nie ma problemu,ale wybierzesz inne kwestie dialogowe - na bank! Inaczej poprowadzisz swoją postać.Kocham CD Projekt : ))
Popełniałem błędy..
Spoiler:
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez izi91 » 2015-05-21, 12:19

Trochę się czepiasz z tą małą Ciri, przecież z tego co pamiętam z sagi ona była jako dziecko dość brzydka, szczególnie że siedzi w Kear Morhen a nie w pałacu. Z tego co widziałem na filmikach wygląda całkiem ok. Weź pod uwagę, że każdy ma inne wyobrażenie postaci wykreowanych przez Sapkowskiego.
izi91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1421
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-08-10, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Online: 1d 13h 24m 19s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez Dziadek Mróz » 2015-05-21, 12:46

izi91 napisał(a):Trochę się czepiasz z tą małą Ciri, przecież z tego co pamiętam z sagi ona była jako dziecko dość brzydka, szczególnie że siedzi w Kear Morhen a nie w pałacu. Z tego co widziałem na filmikach wygląda całkiem ok. Weź pod uwagę, że każdy ma inne wyobrażenie postaci wykreowanych przez Sapkowskiego.


a) To,że Yennefer nazywała ją "brzydulką" nie oznacza,ze była jakaś szkaradna,może porównywała ją do siebie? : ) Jarre w końcu czymś zauroczyła.Chociaż to było już jakiś czas później..w moich oczach brzydka nie była! ^ Jak Yennefer dała jej kosmetyki to była zachwycona swoim wyglądem ;)
b) nie wiem jakie filmiki oglądałeś (w czasie rozmowy widziałeś? : )],ale uwierz,że wygląda ee dziwnie (zupełnie inaczej niż sobie wyobrażałem,więc wyrażam swoją subiektywną opinię na jej temat.Jak Ci się podoba to spoko,mnie zupełnie nie.Czytałem parę miesięcy temu zapowiedź w CDA,gdzie recenzent pisał,że Yennefer mu się nie widzi i "nie będę miał problemu z wyborem Yenn czy Triss",a mnie się czarnowłosa czarodziejka bardzo podoba i pozytywnie mnie zaskoczył jej wygląd [bo martwiłem się po trailerach] Tak to już jest z opiniami.Przedstawianie swoich nie można kwalifikować do "czepiania się",no wybacz : )
Pierwsze swoje opowiadania czytałem z 10 lat temu i od tamtej pory mam ten sam obraz Ciri w głowie i po prostu bardzo się różni z tym co zaprezentowano.Ale problemu nie widzę,pojawiła się tylko na chwilę,to drobiazg i raczej wyjątek popierający regułę,którą są świetne postacie : ) Pewnie nawet bym o tym nie wspomniał,ale nie chciałem tylko słodzić : P

PS:Znalazłem prolog na yt : ) https://www.youtube.com/watch?v=4gKFcZvmiNg
13:25.
Nie mój typ urody po prostu : ) I tak jak pisałem - własne wyobrażenia,własne wyobrażenia...; )
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez izi91 » 2015-05-21, 14:41

Obejrzałem m.in. cały prolog i na tej podstawie oceniłem małą Ciri. Generalnie też sobie ją inaczej wyobrażałem, ale jak dla mnie nie jest tragiczna. Słaby to był Jaskier z Wiedźmina 1. Ciri ujdzie, z tym czy w książce była ładna czy nie, to wydaje mi się, że z czasem wyrosła. W momencie, gdy ją widzimy w prologu to jeszcze małe dziecko, które przez kilka lat z małego urwisa wyrośnie na śliczną pannę :wink: Moim zdaniem ujdzie, chociaż wydaje mi się, że w tym śnie Geralta jest za młoda. Nie pamiętam już dokładnie jak to było w sadze, ale gdy była u wiedźminów to miała chyba z 12 lat, w prologu wygląda na sporo mniej. Z resztą to bez znaczenia, krótki epizod, ważne, że z tego co widzę i czytam gra trzyma poziom i oby tak pozostało do końca :wink:
izi91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1421
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-08-10, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Online: 1d 13h 24m 19s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez Dziadek Mróz » 2015-05-24, 22:20

Poziom 16,coraz więcej się dzieje,trafiłem w końcu do Novigardu (świetnie zrobione,olbrzymie miasto) i nie mogę się oderwać ; )
Mam chyba z 8 tysięcy orenów [plus jeszcze pełno wartościowych przedmiotów],zastanawiam się czy będzie na co je wydawać? Bo na razie większość potrzebnych rzeczy znajduję..
Grafika momentami jest niesamowita,chociaż czasami jest trochę gorzej (jak pada deszcz,albo w niektórych cut-scenkach),ale jestem miło zaskoczony : )
Jestem ciekawy jak daleko już jestem (dostaję trofea,które ma 2/3 % osób grających) i ile jeszcze do końca : ) Mam nadzieję,że duuużo mi jeszcze zostało :)

PS: Zwiększyłem sobie poziom trudności na ten dla zaawansowanych graczy i jestem ciekawy czy dam radę : ) Bo na wcześniejszym może nie było jakoś super łatwo,ale większe problemy miałem tylko z zleceniem na południcę.
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez Dziadek Mróz » 2015-05-27, 02:49

Myślałem,że grafika w tej grze jest zajebista,aż trafiłem na Skellige..
..i nie ma porównania z Novigardem i Velen - cudo! Wszystko jest dwa razy ładniejsze,to chyba najlepsze miejsce ze wszystkich części (łącznie z wioską Odmęty z części 1) - mega! : ) Śnieg sobie pruszy,sensymentalna muzyka gra,sosny bujają się na wietrze..
..Yennefer grandzi : )
Wkręciło mi się,że będzie można nią zagrać,ale chyba tak się nie stanie..w sumie nie wiem.Mam nadzieję,że jednak tak,byłoby idealnie ; )
I ciekawy jestem czy Skellige to ostatnie miejsce jakie odwiedzimy? Mam już 20 poziom..napieprzam ścianą Igni..oby nie.
Chociaż będzie jeszcze dodatek,więc nie ma co się martwić : ) W każdym razie zamierzam przejść wszystko najdokładniej jak się da.I właściwie gram już 8 dzień po wiele godzin dziennie..więc pretensji,że gra jest za krótka mieć nie będę : )
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez Dziadek Mróz » 2015-05-30, 01:26

Chwaliłem CD Projekt,chwaliłem..no i cóż,dupa.
W queście "Królewski Gambit" jest błąd (ciągłe ładowanie) i nie da się pociągnąć głównego wątku łabuły dalej : D Super.Na forach wiele osób tak ma,i co teraz? : )))

Ufff,jakoś udało mi się to ominąć (tzn.odpuścić zadanie poboczne,które wiązało się jednocześnie z głównym ; )]
Więc spoko,nic się nie stało : ) Nadal 10/10 : )
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez arekBM » 2015-05-30, 16:13

Dlatego najlepiej jest troche poczekać od premiery aż uraczą nas patchami :P
arekBM
Bawarczyk
 
Posty: 310
Wiek: 29
Dołączył(a): 2013-04-25, 10:41
Online: 2d 15h 46m 23s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez Dziadek Mróz » 2015-05-31, 05:08

arekBM napisał(a):Dlatego najlepiej jest troche poczekać od premiery aż uraczą nas patchami :P


Aktualizacja była 2/3 dni temu do wersji 1.3.Powiem CI,że właściwie nie ma co poprawiać (gdzieś czytałem o znikających ścianach,ale w wersji na ps4 chyba tego nie ma,przynajmniej nie zauważyłem) - poza tą wpadką z zadaniem pobocznym nie ma się do czego przyczepić raczej.Może jedynie do długości gry - strasznie wciąga i od (prawie) dwóch tygodni gram,gram i gram ; ) Jakbyś chciał pograć ze 2/3 godziny dziennie to dotarcie tam gdzie jestem teraz (poziom 28) zajmie Ci ponad miesiąc ; )
PS:Jak ktoś dopiero będzie zaczynać grać,to polecam wybrać najtrudniejszy poziom trudności,najfajniej się gra,żałuję,że nie zrobiłem tego od początku - a nie uważam się za jakiegoś wybitnego gracza.I nawet na tym poziomie takie odwary w ogóle się (na razie) nie przydają.Teraz dopiero to się walczy (a i tak nie jest jakoś wybitnie trudno,może poza walką z generałem gonu - trwała dobre kilkanaście minut! ^)
PS2: Już było mi smutno,że już kończę główny wątek,bo odbyłem epicką walkę z siłami zła (nawet był komunikat,że to finalny moment gry),ale nic z tych rzeczy.Od tego momentu minęło kolejne 10 h. I pewnie jeszcze minimum 20 przede mną : ) (a pewnie i 30) [a zapowiadane dodatki to kolejne 30 godzin : )] Ehh. : )
PS3 : Co mnie trochę wkurza..hmm..mam 22 tysięce koron i pewnie drugie tyle w przedmiotach (cenne kamienie/skóry itd..) i na co to wydawać? ; )
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez Gabo Gabi » 2015-05-31, 14:11

Dziadku, mam takie małe zapytanie - czy w trójce występują postacie z jedynki( Shani, Talar, Zygfryd etc...)?
Ktoś z fb napisał(a):drużyna nie pomogła Ci w ostatnim meczu zdobyć korony króla strzelców przykre myślę, że pomyślisz o innym klubie, bo ten sezon pokazał jaki jest egoizm niektórych kolegów....jeśli chcesz zdobywać trofea to zmień otoczenie.
Gabo Gabi
Bawarczyk
 
Posty: 2635
Dołączył(a): 2015-03-25, 20:37
Lokalizacja: Bolesławiec
Online: 22d 23m 58s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez Sic » 2015-05-31, 16:56

Gabo Gabi napisał(a):Dziadku, mam takie małe zapytanie - czy w trójce występują postacie z jedynki( Shani, Talar, Zygfryd etc...)?


Talar jest ;)

Ogólnie w trójce bardzo wiele postaci występuję z poprzednich wersji.
Sic
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 708
Dołączył(a): 2006-08-27, 12:31
Online: 24d 57m 8s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez Dziadek Mróz » 2015-06-03, 00:22

Chwaliłem,chwaliłem,a teraz napiszę co mi się niezbyt podoba (a teraz nawet jestem trochę wkur#@ony)
O małej Ciri już pisałem,wygląd dorosłej jest fajny,ale jej charakter..zjebano.Momentami zachowuje się jak idiotka,co w połączeniu ze specyficznym głosem daje niezbyt fajny efekt.
No nie jest to ta Ciri jaką bym chciał widzieć i słyszeć.6/10 to maks za całokształt (naciągane)
I druga postać,którą spieprzono kompletnie..Fringilla Vigo..ehh.To już jest po prostu koszmar.Byle kurtyzana z zamtuza jest ładniejsza,a nawet podrzędna dziwka portowa bije ją na głowe.
W dodatku dano jej jakiś dziwny,męski głos..ehh.A wystarczyło wiernie trzymać się opisu z książek..0/10 (naciągane)
No to tyle ; )
Za to Geralt,Yennefer,Triss,Jaskier,Dijkstra są naprawdę super ; )

No i cóż,po 15 dniach młócenia totalnego (nie przypominam sobie,żebym spędził tyle godzin nad grą w tak krótkim okresie) doszedłem do końca.Łza się w oku kręci : )
Zostały mi jeszcze ze 2/3 zlecenia i zadania typu wyścigi/walka na pięści/gwint (można grać dalej po ukończeniu głównego wątku),ale zostawię je sobie na czas wyjścia dodatku (pierwszy chyba po wakacjach ma być) Kończę grę z 35 poziomem i mistrzowskim rynsztunkiem kota - wyjmuję płytę i chowam do pudełka.
Końcowa walka (która nie jest wcale zakończeniem gry,oj nie : )] na ostatnim poziomie trudności była prawdziwie epicka,godna tej świetnej gry.
Całość oceniam na 10/10 mimo pewnego rozczarowania osobą Ciri i jej intelektem ; )

PS: Minimum miesiąc przerwy w używaniu konsoli! : )
PS2 : Czekało się na tą premierę,czekało..a to już koniec : ) Ma powstać ponoć jakiś film pełnometrażowy o Wiedźminie,będzie na co czekać,życie toczy się dalej : )
A najlepiej by było,gdyby Sapkowski zabrał się za pisanie następnych książek w stylu "Sezonu Burz" - wtedy będę najbardziej happy : )
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez pieknyolek » 2019-07-25, 10:56

Wiedźmin 3 wymaga sporo dopracowania, ale i tak jest super gierką!

__________________________
https://top-serwis.com/
pieknyolek
Bawarczyk
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2019-07-17, 09:17
Online: 22m 19s

Re: Wiedźmin 3

Postprzez sandramaj » 2020-04-25, 18:35

Zgadzam się z Pieknyolek - można się zastanawiać, czego brakuje, ale nie warto się rozczarowywać całością. Polecam mimo wszystko!
sandramaj
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1
Wiek: 31
Dołączył(a): 2020-04-25, 18:24
Lokalizacja: Warszawa
Online: 9m 51s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świat Gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron